Harry Potter :)
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Harry Potter :)
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 19-03-2009 10:57
No cóż, muszę przyznać, że Harry Potter był częścią mojego dzieciństwa :D

I z przyjemnością czytałam wszystkie części.
To ma coś w sobie. Taki swój własny nieokreślony urok. Poza tym pokazuje świat, w którym wielu ludzi chciałoby się znaleźć.

No pomyślmy logicznie: chyba wszyscy woleliby Hogwart niż normalną szkołę... :p
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 19-03-2009 12:28
zgadzam się, Potter kilka dobrych lat przesiedział w mojej dziecięcej, a później nastoletniej głowie. Mam sentyment dlatego też darzę sympatią :) Przypomniało mi się, jak po obejrzeniu pierwszej części siedziałam sama w pokoju, na swoich różowych meblach położyłam kubek z wodą, a różdżką z zestawu "Mały Magik" dźgałam to naczynko wymawiając "Dźwięki harfy, wiatru szum, wodo, wodo zmień się w rum" :D
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 19-03-2009 12:39
:lol: Ja ograniczyłam się do zabaw z kuzynką i pisania fanfików :D
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 19-03-2009 14:40
każdą część po parenaście razy. :D
uwielbiam. :smilewinkgrin:
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2009 20:41
ja tam lubiłam poczytać sobie Harrego swego czasu :p
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 21-04-2009 11:16
wstyd mi, ja nie przebrnęłam nawet do połowy pierwszej części. nawet zabierałam się za oryginał i zawsze mi było szkoda czasu.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Harry Potter :)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-06-2009 22:09
Mam pytanie: oglądał ktoś wszystkie filmy z serii?
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-06-2009 00:15
Ja oglądałem. A o co chodzi?
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 06-06-2009 11:53
ja! ja! a co? ;p
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
linkin Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd: brzuch sylvi plath.
Dodane dnia 06-06-2009 11:57
ja nie oglądałem siódmej części :(
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 06-06-2009 12:13
yh. No dobra, siódmej i szóstej nie widziałam.
Na siódmą chyba wcale nie pójdę. Nie będę patrzeć jak mi moje dzieciństwo przepuszczają przez maszynkę do robienia pieniędzy...:upset:
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-06-2009 13:30
Chciałam zapytać o wrażenia kogoś kto widział wszystkie, i ewentualnie zapytać, którą część uważacie za najlepszą (filmową).
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 24-06-2009 00:21
Ja widziałam wszystkie nakręcone dotąd części. Trudno jest mi powiedzieć, która była najlepsza - chyba nie było takiej. Wszystkie były ogólnie przyzwoite, choć miały też swoje słabe strony. W ostatnich częściach przeszkadzało mi to, że tak pędzono z akcją - oczywiście było to konieczne do przedstawienia 500 stron w dwie godziny. No i jeszcze główni aktorzy - Harry, Hermiona - którzy pasowali do swoich ról jako dzieci z czasem juz mam wrażenie przestali się do nich nadawać.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-06-2009 02:17
Cytat:
Chciałam zapytać o wrażenia kogoś kto widział wszystkie, i ewentualnie zapytać, którą część uważacie za najlepszą (filmową).

Mimo wszystko "Zakon Feniksa". Podoba mi się to, że akcja jest żwawa, nie ma dłużyzn i ogólnie to juz zupełnie dorosły film. "Czara Ognia" juz zapowiadała ten trend, ale teraz to już decydowanie nie jest film dla dzieci. I dobrze.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 24-06-2009 09:31
Pierwsze części były nakręcone z myślą o najmłodszych. Dwie ostatnie, to już filmy dla dorosłych. Są mroczne a niektóre sceny naprawdę potrafią wbić w fotel - chyba, że to ja mam takie słabe nerwy :-)

Podobały mi się wszystkie, ale oczywiście nie umywają się do książek
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-06-2009 09:40
Moim zdaniem najlepiej zekranizowano "Więźnia Azkabanu". Wcześniejsze części także mi się podobają, ale nie dlatego, że są "dla dzieci", jak to ujęliście, tylko dlatego, że późniejsze części troszkę zmarnowano. "Czara Ognia" i "Zakon Feniksa" nie mają płynności, niektóre sceny są zbędne i bezsensowne. Dubbing też nie zachwyca. :rip:

Choć chylę głowy przed efektami specjalnymi. ;)
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 24-06-2009 12:02
Stawiam na pierwsze trzy. Momentami tylko mroczne, lekkie, dobrze zagrane. Czwarta i piata to juz ciagniecie na sile. Zwlaszcza zal mi Zakonu Feniksa, bo to moja ulubiona ksiazka, a film zmarnowali.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
KokejszynxD Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Gostynin
Dodane dnia 26-06-2009 14:47
Książki Harry Potter wciągneły mnie bardzo szybko i tak naprawde są moim zdaniem najlepsze ale jak wiadomo każdy ma inny gust ;)

swoją historię z serią tych książek zaczełam od obejrzenia 1 części filmu. To ona sprawiła że zakorzeniłam sie w stronnicach Harrego. Dlatego uważam że najlepsza zekranizowana cześć była właśnie 1 jak i również 4 czara ognia. Nie widziałam 5 6 i 7 ale z tego co czytałam myśle że również ekranizacja 6 bardzo mi sie spodoba
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-07-2009 11:21
Ja muszę powiedzieć, że nic mnie tak nie denerwuje jak wspomniany wcześniej przez kogoś - dubbing. Wolałabym czasem lektora. W większości przypadków - nie licząc filmów animowanych - dubbing brzmi sztucznie i często nie pasuje do postaci. Nadaje filmom "dziecinnego" charakteru.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-07-2009 13:28
Generalni to Harry to takie dobre czytadło. Nic nadzwyczajnego - ot, przyjemna lekturka na wakacje. :) Żeby nie było - przeczytałem wszystkie części i wciągnęło mnie, ale po przeczytaniu mało co zostało. ;)



Filmy to zupełnie inna bajka. Nie lubię jakoś. Najbardziej lubię 3 i 4 część, piątka to taki teledysk i w sumie to nie wiadomo za bardzo ocb. W jedynce i dwójce denerwują mnie aktorzy, a raczej ich gra. Za to mam nadzieję co do Księca Półkrwi :)
Blog

Facebook
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.