Plastyczne Imiona
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Plastyczne Imiona
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 20-11-2018 21:03
Witajcie, mam w pracy Kazika, pewnego razu zobaczyłem, tu dużo by mówić co i jak, nazwijmy to musimy wszyscy zwracać uwagę na higienę, wiecznie się myjemy, płuczemy, a Kazik szczególnie, nazwałem to odkazianiem. i popłynęło, wymyśliłem pare wyrazów i sytuacji, w których bohaterem jest Kazio, na ten przykład:
Dekalog to dziesięć przykaziań albo ksiądz na ambonie głosi kaziania (jeden z wątków), mam tego w głowie trochę ale proszę o kreatywność i o zabawę Czytelników, naprawdę gdy pomyślicie, będziecie zaskoczeni z iloma sytuacjami związany jest Kazio. Wcale nie mniej niż Anka (Ania), której celowo nie umieszczam przykładów - morze możliwości!

Pomożecie je odkryć? -liczę na to.

[Dodano 22-11-2018 19:04]
Jeszcze raz ja, poopowiadam trochę o Kaziu:

Truizm, mieszka w Kazimierzu ale rodzinę ma też w Kaziachstanie, to dość odległa gałąź, stryj za czasów Rosyjskich został skaziany za niewykonanie rozkaziu przekaziania sztandaru jednostki
okazicielowi kwitów ....
Wadą ideału jest to, że jest ideałem, cóż, ja nim nie jestem, więc ..., jestem bez wad
Do góry
Autor
RE: Plastyczne Imiona
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-11-2018 20:43
Po co oddajesz dobry pomysł? Po tym wygadaniu się Twój tekst straci na mocy.
Do góry
Autor
RE: Plastyczne Imiona
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 26-11-2018 20:22
Hejka Eksz

musiałem dodać, huknąłby na drugą stronę forum tam gdzie prawie nikt nie zagląda. A tak Ty zerknąłeś :)
(ale nic nie dodałeś do Kazia), dodam więc ja licząc, że ktoś Kazia na tyle polubi, żeby dookreślić jego cechy charakteru, sympatie, losy, historyjki jakie go spotkały i inne takie życiowe sprawy:


Kaziu jest wrażliwcem, lubi słuchać muzyki, był raz jeden na pokazie w galerii gdzie pieśniarz śpiewał utwór z repertuaru Marka Grechuty - "... nie dokaziuj miła nie dokaziuj ..."

[Dodano 02-12-2018 18:14]
Kaziu uwielbia oglądać piłkę siatkową, wczoraj był na meczu, grał Zenit Kaziań, przeciwnika nie pamięta ale grał tam Matej Kaziński, który jest najlepszym siatkaziem ... .

( mogę tak długo)

a może Anka się przyjmie?

Dokładnie nie wiadomo jakiej narodowości jest Anka, może to Ormianka, Azerbejdżanka, Mołdawianka a może Rosjanka?

.....

[Dodano 11-12-2018 16:36]
Anka też nie chwyciła, żal, bo jest bardziej plastyczna, mnóstwo słów kończy się jej imieniem, na ten przykład o zawodach:

przedszkolanka, kochanka ... .

Wolę skupić się na Kaziu, ten dopiero ma życiorys!

Kaziu spogląda na świat kaziuistycznie, na ten przykład uwielbia koty, szczególnie kaziuary, w ZOO wydaje pokaźne kwoty na ich utrzymanie, potem uwielbia ten moment kiedy pokaziują kto jest sponsorem ...

[Dodano 16-12-2018 19:26]
Dziś Kazio przekaziął mi swoją rodzinną tajemnicę, wyjaśnił dlaczego jego rodzina znalazła się w Rosji:
było to dawno, okaziało się, że jego przodek żył w związku kazirodczym, przez co został skaziany przez sąd i powędrował w kaziamaty ...
Wadą ideału jest to, że jest ideałem, cóż, ja nim nie jestem, więc ..., jestem bez wad
Do góry
Autor
RE: Plastyczne Imiona
derstly001 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 19-11-2019 12:54
Heheh, dobry pomysł :D
Odwaga jest to wiedza o tym, czego się bać, a czego nie
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.