Zapach
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Zapach
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2008 22:03
Jaką rolę w Twoim życiu odgrywa zapach?
Czy jest ważny?
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 30-08-2008 22:05
Jest. Mi się nawet śnią zapachy :D
Niestety, czasem czuły węch bywa koszmarem...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2008 22:15
...Czasami wchodzę gdzieś, gdzie jest zapach, którego nie rozpoznaję.
Nie odpuszczam chociaż wyjdę - zapamiętuję go by wreszcie odgadnąć - co to tak pachnie.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 30-08-2008 22:17
Co do znowu za temat do jasnej anielki :/
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2008 22:20
Jeśli niedozwolony - prosze wycofać!
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 30-08-2008 22:32
Proszę nie krzyczeć ale też następnym razem proszę pomyśleć, czy w jakimś stopniu temat się łączy z twórczością, kulturą, sztuką...
Nie orzekam, czy zapach może mieć jakiś wpływ na twórczość, czy nie. Jeśli pytanie brzmiałoby "Czy zapachy są istotny w procesie tworzenia dzieł sztuki?", czy coś pobobnego, to wcale bym się nie odzywał.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 30-08-2008 23:15
Gdyby nie fakt, że ostatnio zamieściłem opowieść o zapachu, to może bym nawet twierdził, iż nie ma on nic wspólnego z pisarstwem :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2008 23:56
Zapach bardzo często inspiruje do napisania tekstu.
Nie podoba mi się Pana uwaga.
Zapach łaczy się i ze sztuką i z kulturą.
Niepotrzebnie zajmuję miejsce tu gdzie poruszane są tematy...właśnie jakie?
W czym ten jest gorszy?.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 31-08-2008 10:15
Pani temat nosi nazwę: "Jaką rolę w Twoim życiu odgrywa zapach?"
i nie widzę w tym zapytaniu ani grama związku ze sztuką. Pani chce przecież rozmawiać o życiu.
Przykro mi, że moja uwaga się nie podoba, ale nie dziwi mnie to szczególnie. Uwagi mają taką naturę, że się nie podobają. Taki ich urok.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-08-2008 10:18
szczerze mówiąc, nigdy nie zastanawiałam się jaką rolę pełni zapach w mym życiu. wydaje mi się że niezbyt istotną, jak na razie;)
Do góry
Autor
RE: Zapach
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 31-08-2008 10:23
Życie to wielka sztuka.
Miłego dnia życzę.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-08-2008 10:27
zgadzam się, życie jest wielką sztuką;) dlatego zalecam czerpac z niego jak nawięcej rozrywek i przyjemności
Do góry
Autor
RE: Zapach
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 31-08-2008 10:45
Pani Tereso, największą sztuka to twardo stąpać po ziemi, a nie bujać w obłokach. Ja Pani odpowiem precyzyjnie na pytanie zawarte w temacie, co pewnie Panią sprowadzi w dół, ale może wtedy się zrozumiemy.

Moja odpowiedź:
Generalnie wolę jak wokół mnie pachnie, a nie śmierdzi. Jeśli jednak coś śmiedzi, to pewnie gaz się w kuchni ulatnia, albo zapomniałem pizzę wyjąc z piekarnika, albo ktoś pali opony przed moim domem, albo zapomiałem się wykąpać... Najczęsciej takie role w moim życiu odgrywa zapach. I proszę mi powiedzieć, czy to ma coś wspólnego ze sztuką?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
dreamer Użytkownik
  • Postów: 25
  • Skąd:
Dodane dnia 31-08-2008 11:01
Valdens - czy nie zabierasz się teraz za nadawanie gęby sztuce?
Zapach to nie sztuka? Zapach to sztuka?
A jaka to tak naprawdę różnica? Wg jakiej definicji klasyfikujesz teraz sztukę?

To jest pytanie o życie i rolę w nim zapachu. Może ktoś na podstawie tego pytania ma zamiar napisać powieść. (choćby jeden pan napisał - "Pachnidło";).
Czy wówczas nadal to nie będzie mogła być sztuka (bo tu już kwestia kolejnej dyskusji, subiektywnych poglądów, czy dana powieść to sztuka).

Bo o powieściach - właściwie to lubię jak mi się podobają. Jak mi się nie podobają, to pewnie akcja drętwa albo postacie płaskie, albo nic nie ma do przekazania. Najczęściej takie role w moim życiu odgrywają kiepskie powieści. Co ma to wspólnego ze sztuką?

No tyle, że pewnie wg wielu ludzi są świetne i nie mają wątpliwości co do tego, żeby im zapakować gębę "sztuka najwyższych lotów".

To oczywiście tylko moje zdanie, ale wydaje mi się, że skoro dla Ciebie coś nie ma związku ze sztuką, to wcale nie musi być tak dla innych.
You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope some day you'll join us
And the world will be as one
Do góry
Autor
RE: Zapach
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 31-08-2008 11:14
dreamer, ja wcale nie powiedziałem, że zapach nie ma nic wspólnego ze sztuką. Jeśli odpowiednio nagniemy rzeczywistość, to nawet żaba przybita do krzyża jest sztuką (mam na to dowody w wypowiedziach wybitnych znawców). Ale nie o to mi chodzi. Proszę czytać mnie ze zrozumieniem. Apelowałem, żeby mimo wszystko rozmawiać tu o sztuce, a nie o życiu. Ostatnio powstaje na naszym forum cała masa tematów mało związanych z treścią portalu. Nawet ktoś chciał otworzyć temat: "Ulubione warzywa". Litości! I tylko o to mi chodzi.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
dreamer Użytkownik
  • Postów: 25
  • Skąd:
Dodane dnia 31-08-2008 11:24
Hmm, właściwie masz rację, bo może zrobić się anarchia i chaos w tych dyskusjach.

Tylko, że często trudno rozgraniczyć sprawy - czy to już sztuka, czy jeszcze nie. Są tacy co i z ulubionych warzyw potrafią stworzyć arcydzieło :p
You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope some day you'll join us
And the world will be as one
Do góry
Autor
RE: Zapach
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 31-08-2008 11:24
I z tym się zgadzam... Ale przewrotnie dodam, że życie ze sztuką przeplateją się nieustannie jak warkocz...B)
Do góry
Autor
RE: Zapach
dreamer Użytkownik
  • Postów: 25
  • Skąd:
Dodane dnia 31-08-2008 11:33
A mi się wydaje, że to zależy od człowieka.
Jedni potrafią z największej szarości i codzienności stworzyć w swojej duszy sztukę. A niektórzy nawet w najpiękniejszych momentach znajdą sobie czarną dziurę.
You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope some day you'll join us
And the world will be as one
Do góry
Autor
RE: Zapach
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 31-08-2008 11:40
greamer, najstraszniejsze jest to, że taka dziś moda. Moda na nieokazywanie uczuć - na obojętne przechodzenie obok czegoś, co w głębi wzrusza, na nieokazywanie strachu, radości... Czarne ciuchy, trupi makijaż w słoneczny dzień i wieczne dąsy.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapach
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-08-2008 11:43
to nieświadomość, która prowadzi do ślepoty na życie. ja ze zwykłego dnia, mogę wyciągnąć fajne i ciekawe wrażenia, po to, żeby nie był całkowicie stracony.

z zapachem bywa tak, że on jest, bo zawsze jest jakiś zapach, ale nie jestem nim zwykle zainteresowana. ktoś ma piękne i mocne perfumy, więc to zauważam, ale nie szaleję na tym punkcie.

odwołując się do słów valdensa, większośc nie roztkliwia się nad subtelną wonią fiołka z ogródka pod oknem, bo są ważniejsze rzeczy na świecie, idzie sie twardym krokiem po ziemi.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]