Konkurs na opowiadanie, pula nagród 3 tys. złotych
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Konkurs na opowiadanie, pula nagród 3 tys. złotych
m.basak Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 07-06-2019 11:36
Międzynarodowy Festiwal Opowiadania zachęca do wzięcia udziału w konkursie na opowiadanie!

"Lepiej już chodźmy stąd" - takie hasło zaprasza w tym roku do konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Kuratorem, który oceni prace, jest Adam Kaczanowski. Deadline 1 sierpnia, pula nagród 3 tys. zł.

Regulamin konkursu dostępny jest poniżej oraz na stronie internetowej, na której można przeczytać także prace z poprzednich lat:
http://opowiadanie.org/2019/.../?fbclid=IwAR3ltAPsSsVf5l2nOYkFlLC-24btZps7au_sYXT8vpJAYC1igloYmutJnuM

Konkurs Międzynarodowego Festiwalu OPOWIADANIA 2019. Regulamin

1. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba przysłać organizatorom własne opowiadanie.
2. Hasło przewodnie w roku 2019 brzmi – Lepiej już chodźmy stąd.
3. Opowiadania nie dłuższe niż 10 stron (18 tys. znaków ze spacjami) można przesyłać do 1 sierpnia 2019 r. na adres konkurs@opowiadanie.org
4. Tekst powinien być napisany po polsku (nie przyjmujemy tłumaczeń).
5. Nie podpisuj tekstu, w treść e-maila wpisz informacje kontaktowe (imię i nazwisko, adres korespondencyjny, numer telefonu). Zgłoszenia będą rejestrowane pod numerami zgodnymi z kolejnością nadejścia i anonimowo przekazane kuratorce/kuratorowi konkursu; do czasu ogłoszenia wyników nazwiska autorów znane będą wyłącznie organizatorowi.
6. Prace niespełniające powyższych wymagań nie będą oceniane.
7. Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez autorkę/autora regulaminu konkursu oraz w przypadku prac wyróżnionych i nagrodzonych z udzieleniem organizatorowi (Towarzystwu Aktywnej Komunikacji) licencji niewyłącznej (bez ograniczeń czasowych i terytorialnych) do przysłanego tekstu, co oznacza zgodę na jego publikację w drukach MF Opowiadania (katalog, czasopismo, antologia) i na stronach internetowych festiwalu bez dodatkowego wynagrodzenia. Przysyłając pracę, uczestniczka/uczestnik konkursu oświadcza, że nadesłany utwór jest jej/jego autorstwa i nie zawiera wad prawnych oraz że autor/autorka odpowiada finansowo za wszelkie potencjalne roszczenia z tytułu naruszenia praw osób trzecich.
8. Jeden autor może zgłosić jedno opowiadanie. Jedna autorka również.
9. Oceniając nadesłane prace, wybrany/wybrana przez organizatora kurator/kuratorka konkursu zwróci uwagę na oryginalne ujęcie hasła przewodniego.
10. Organizator przewiduje przyznanie jednej, dwóch lub trzech nagród finansowych; na wszystkie nagrody przeznaczono ogółem trzy tysiące złotych (brutto). Podatek dochodowy wynikający z przyznanej nagrody (lub nagród) organizator konkursu naliczy, potrąci z nagrody i odprowadzi do odpowiedniego Urzędu Skarbowego zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dodatkowo zostaną przyznane wyróżnienia książkowe. Organizator może ogłosić listę osób nominowanych do nagrody.
11. Ogłoszenie nazwiska laureata (lub nazwisk laureatów) nastąpi w październiku 2019 podczas finału Międzynarodowego Festiwalu OPOWIADANIA we Wrocławiu. Zwycięzcy zostaną powiadomieni wcześniej, telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Lista nagrodzonych zostanie również opublikowana na stronie www.opowiadanie.org
12. Organizator rezerwuje sobie prawo do nieprzyznania nagród.
13. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach niniejszego konkursu jest:
Towarzystwo Aktywnej Komunikacji
KRS: 0000045825
NIP: 894-25-67-840
REGON: 931998437
Adres: ul. Popowicka 34/11, 54-237 Wrocław
Tel. 783 783 100
e-mail: biuro@tak.net.pl
14. Państwa dane przetwarzamy wyłącznie w celu realizacji niniejszego konkursu oraz do celów statystycznych (w ramach realizowanego przetwarzania nie stosujemy profilowania danych). Podanie danych osobowych wymienionych w pkt. 8 powyżej jest zawsze dobrowolne, ale niezbędne by wziąć udział w konkursie.
15. Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu, oraz prawo do przenoszenia danych, w przypadkach określonych w przepisach RODO.
16. Przechowywanie przez nas Państwa danych osobowych odbywać się będzie przez okres niezbędny do realizacji celów przetwarzania, to jest przede wszystkim przez okres konieczny dla realizacji obowiązków nałożonych na nas przez przepisy prawa.
17. Państwa dane nie będą przekazywane podmiotom trzecim z wyłączeniem osób, którym w ramach niniejszego konkursu zostanie przyznana nagroda pieniężna lub/i wyróżnienie, których dane zostaną udostępnione podmiotom wykonującym dla Towarzystwa Aktywnej Komunikacji usługi księgowe w ramach zawartych umów.
Do góry
Autor
RE: Konkurs na opowiadanie, pula nagród 3 tys. złotych
aggushka Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Skawina
Dodane dnia 25-10-2019 10:13
Bardzo ciekawy konkurs! Czy było już może rozstrzygnięcie? Ciekawa jestem, kto wygrał!
Każda cywilizacja zaczyna się rolnictwem, a kończy paradoksami.
Do góry
Autor
RE: Konkurs na opowiadanie, pula nagród 3 tys. złotych
pan_nikt Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Pabianice
Dodane dnia 14-11-2019 11:28
braliście udział w takich konkursach, jest sens się w to bawić?
„Najseksowniejsze u mężczyzny jest dobre serce".
Do góry
Autor
RE: Konkurs na opowiadanie, pula nagród 3 tys. złotych
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-11-2019 15:25
aggushka napisała:
Bardzo ciekawy konkurs! Czy było już może rozstrzygnięcie? Ciekawa jestem, kto wygrał!


Było, tutaj wyniki --> http://opowiadanie.org/2019/.../nagroda-glowna-przyznana/

pan_nikt napisał:
braliście udział w takich konkursach, jest sens się w to bawić?


Zawsze jest sens się bawić w konkursy literackie. Konkurencja jest duża, ale zawsze można to potraktować jako trening, a tekst, nawet jeśli nie nagrodzony, później gdzieś wykorzystać / wysłać.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Konkurs na opowiadanie, pula nagród 3 tys. złotych
Golden Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 07-01-2020 17:52
A nie lepszy jest konkurs gdzie wszyscy wygrywają?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.