lekki temat o miłości
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: lekki temat o miłości
Tomi Użytkownik
  • Postów: 170
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 06-09-2008 16:27
Cytat:
Że mogę sobie iść na spacer z facetem - i mój nie ma o to pretensji. Jak już jestem na takim spacerze, to nawet jak się coś wydarzy, to nie muszę mieć wyrzutów sumienia smiley

Ginger, co się wydarzy???
Wiem. Zacznie padać deszcz i okaże się, że nie zabraliście parasolek:p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 06-09-2008 16:54
Cytat:
ginger napisał/a:
Dużo łatwiej by było, gdybyśmy kochając mieli pewność, że druga strona też kocha. Ale to by było za proste...

A kiedy jesteś w związku to o tym nie wiesz? Ja wiem, że moja kochana mnie kocha. Wiem także, że kochać to nie wszystko. Czasem mimo uczucia do kogoś zdarza się, że robimy coś nie tak, coś raniącego i krzywdzącego. Czy to znaczy, że nie kochamy? A jeśli czujemy coś cudownego i ciepłego do dwóch osób, to czy jest to coś złego?
Podobno nic nie możemy za swoje uczucia. Człowiek jest istotą emocjonalną. Czy rezygnując z jednej osoby, nie pozbawiamy się czegoś wspaniałego?
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-09-2008 10:14
No no, piękne słowa damianie;) ten temat to rzeka, można na milionach stron o tym pisać i rozmyślać. Nikt jednak nigdy nie określi jednym słowem, czy zdaniem tego tematu i to jest w tym najlepsze.
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 07-09-2008 11:48
Zgadzam się z Tobą. I czasem zmiany w dostrzeganiu miłości, partnera czy związku - przychodzą z dnia na dzień. Wystarczy jedno spotkanie, rozmowa, wspólnie spędzony czas. Nie zawsze są to zmiany powodujące wzmocnienie zażyłości. Czasem ktoś nas zauroczy jednego dnia, a przy następnym spotkaniu i kilku wydarzeniach czy słowach, czar pryska. Uroki życia ;)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 07-09-2008 12:44
Oj, Damian...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-09-2008 21:20
No widzę, że tu rozgorzały półprywatne dyskusje :D Ja tam niczego nie żałuje, nie chce cofać czasu itd. Co ma być to będzie :) Jak nie będzie to się mówi trudno. Podzielam zdanie ginger i trzymam się zasady "samochodu". Któregoś pięknego dnia jeszcze mnie coś potrąci, piorun walnie mi w łeb a tu tyle nieznaego życia ucieknie bezpowrotnie. Dlatego trzeba korzystać! Rozsądek nie jest tu dobrym wyznacznikiem. Oczywiście korzystać tak, żeby nie krzywdzić nikogo :]

Co do dziecinnego zauroczenia, to oczwiście z perspektywy czasu teraz wygląda to śmiesznie, a wtedy to była życiowa porażka i tragedia :D
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-09-2008 09:37
Wszystko jest stosownie dopasowane do wieku;)
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 08-09-2008 20:42
Zauroczyć się można w każdym wieku :) Kocham swoją dziewczynę, a co jakiś czas zakochuję się w niej na nowo, jest jakiś czas uroku, kiedy człowiek czuje się jak wtedy, na początku, kiedy jest tak świeżo-magicznie :) A z zauroczenia kimś - wynika miło spędzony czas, śmiech i przyjaźń. Tak czy inaczej, jeśli człowiek jest zaprogramowany wewnętrznie na plus - to każda miłość, zakochanie, zauroczenie - wyjdzie mu na dobre :)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 08-09-2008 20:53
Każde...? Chyba tak. Wszystkie nasze miłości, zakochania, uczucia, jakoś nas kształtują. Gdybyśmy nie kochali bez wzajemności, nie docenilibyśmy tego, że jesteśmy kochani... Pewne rzeczy uczą, czego nie powinniśmy robić... Ale - przynajmniej ja - błędy powtarzam niestety...



Tomaszu - na przykład. Ale miałam na myśli coś, o czym głośno mówić nie wypada :p
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-09-2008 21:18
Kwestia tylko taka, jak kto się podnosi po zawodach miłosnych. Mój post był raczej optymistyczną wersją, w którą chciałbym wierzyć :D
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2008 13:36
Tak się zastanawiam, czy ta jedna jedyna miłość jest nam potrzebna... Mam przyjaciół, którzy zawsze ze mną będą. Choćbym największych głupot narobiła... A facet...? Jest, a za chwilę może go nie być... A potem człowiek się pozbierać nie może, cierpi i tak dalej... Nie lepsze są miłości do przyjaciół, na których zawsze można liczyć, i nie zawracanie sobie głowy tym jedynym...?
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-09-2008 13:41
przyjaciele znajda sobie włąsne miłosci, rozejdą się w cztery strony świata, każdy ze swoim jedynym, i wtedy co...? każdy przecież w koncu mysli o założeniu rodziny itd... a nie wieczne spotykanie sie w grupie tych samych ludzi;)
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2008 13:46
Hmpf... Niby tak. Ale ze mną to jest tak, że mam ludzi, którzy nawet jak będą na końcu świata, to przytulą, kiedy to będzie potrzebne. Którzy będą mnie wspierać. Nawet, jeśli mają swoje rodziny, dzieci, narzeczonych, itd... Znamy się tyle lat, i nigdy się nie zawiodłam... A na facetach tak. I oni na mnie też... Więc jak to w końcu jest...? Czy oni warci są zachodu...? Czy są potrzebni do uczuć...?
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 10-09-2008 13:48
to mozna sobie powiedzieć nie będę kochać tego jedynego? Myslałem (z doswiadczen własnych i innych) ze to trafia czlowieka niezależnie od zasad, które powziął w rozumie swoim :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2008 13:54
Mnie trafiało. I za każdym razem kończyło się to zawaleniem świata. Mojego albo tego jedynego, który nim wcale nie był... Potem mówiłam, że już "nigdy w życiu", i zaczynałam od nowa... Bez sensu... Chyba jednak dobrze być czasem "zimną rybą"...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-09-2008 13:56
eee tam, zimną rybe itak trafi;) prędzej czy później będzie to prawdziwe uczucie:D
Do góry
Autor
RE: lekki temat o miłości
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2008 13:59
Hmpf... Ale żeby w końcu na takie trafić, trzeba przejść długą i skomplikowaną drogę... Przynajmniej ja muszę. Nie wiem, czy innym idzie łatwiej... Oj, mam dzisiaj zły dzień ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2008 14:01
Rybę to można jedynie zjeść albo zostawić w wodzie. A tam aż tak miło nie jest :)
Wyjdź do ssaków, ale nie dawaj karku każdemu drapieżcy, który na Ciebie poluje :) Najgłupsza z rad - czekać, żyć, ale czekać. Ale często się sprawdza :)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 10-09-2008 14:02
Może masz tendencję do toksycznych związków i podświadomie mietę czujesz dopiero, gdy trafiasz na partnera z innej pary kaloszy? Ja bym dopuscił odrobinę rozumu do tej mięty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: lekki temat o miłości
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2008 14:06
Karku...? Ale żeś ładną metaforę wymyślił... :p
Hmpf... Żyję przecież... Ale nie wiem, czy mam tyle siły, żeby czekać...



Ja mam tendencje do głupoty :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]