Dzień dobry
Portal Pisarski » Z innej beczki » Pokój przywitań
Autor
Dzień dobry
nulli_secunda Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 14-04-2020 22:14
Fajnie, że tu trafiłam, miło mi będzie Was wszystkich poznać :)

Jestem bibliotekarką z Łodzi, całkiem optymistyczną i pogodną w tych nielicznych momentach, gdy nie jestem akurat zrozpaczona i ponura.
Czytam głównie kryminały i thrillery w poszukiwaniu intrygi idealnej, ale wątpię, żebym ją kiedykolwiek znalazła. Nie gardzę też dobrą fantastyką (raczej s-f niż fantasy) oraz reportażem.
Lubię zakręcone pomysły, czarny humor, absurd, niejednoznaczność i zakończenia otwarte.
A poza tym drzwi, pancerniki i beton.
Interesuję się mordercami.

Piszę niemal wyłącznie prozę, są to zwykle teksty długie i niezbyt wygodne do czytania na forach czy portalach.
Jestem tu po to, by nauczyć się być trochę mniej sobą (w literackim sensie) i popracować nad poezją oraz krótszymi formami prozatorskimi. Ostatni wiersz napisałam ponad dekadę temu i nie było to bynajmniej arcydzieło, ale chyba jestem gotowa przełknąć urażoną dumę i spróbować jeszcze raz. Także nie sądzę, by każdy pomysł trzeba było rozwijać w tekst na kilkadziesiąt tysięcy słów, a tak się niestety kończą wszystkie moje próby napisania opowiadania - chyba czas najwyższy coś z tym zrobić.
Piszę od lat, ale nigdy nie podchodziłam do tego poważnie i nie przejmowałam się szczególnie samodyscypliną, więc czuję się w tej chwili odrobinę tak, jakbym zaczynała zupełnie od nowa.
Jeśli chodzi o tematykę, poruszam się w różnych odmianach fantastyki, chętnie też biorę na warsztat kryminał czy thriller. Nie potrafię pisać wątków romantycznych. Może się jeszcze kiedyś nauczę.

Pozdrawiam wszystkich, liczę na Waszą pomoc i życzliwość :)
'- So we don't have cause of death?
- Rhubarb!
- The victim was killed by rhubarb?
- Approximately ten kilos.'
Do góry
Autor
RE: Dzień dobry
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-04-2020 09:17
Cześć! Fajnie, że do nas trafiłaś. To jedno z lepszych miejsc, żeby rozwinąć swój literacki warsztat. :)
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.