okulary- fajna rzecz czy obciach?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
okulary- fajna rzecz czy obciach?
risonia Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2008 14:45
czy uważacie , że okulary dodają powagi. czy w dobie soczewek są już nie modne??
Jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 09-09-2008 15:03
Niektórym okulary pasują, innym nie. Niektórzy lubią coś sobie wkładać do oczu, inni nie.
Noszę okulary, bez nich widzę bardzo niewyraźnie, ludzi nie poznaję. Hm. W okularach czasem też - ale to już wina spostrzegawczości i problemów z oczami ;) Są ludzie, którzy noszą niedopasowane okulary do twarzy wizualnie albo są tak luźne, że spadają im z nosa :)
Podobno w okularach wyglądam inteligentniej i poważniej niż bez. No ale to kwestia gustu. I tylko wyglądam :p
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 09-09-2008 17:28
Ja nosze okulary odkąd pamiętam :p I nie uwazam tego za cos złego. Jestem już do nich tak przyzyczajona, że nie potrafię wyobrazic sobie jak moglabym ich nie nosic. Zresztą nie tylko ja wszyscy, którzy mnie znają uwazają, że okulary jak najbardziej mi pasują :) Poza tym niedawno zdarzylo mi się potluc w nich jedna szybkę i dopiero wtedy zrocumialam co znaczy ich brak.
Jeśli okulary są dopasowane do twarzy, to nie tylko jej nie szpecą, ale czasami wręcz zdobia :D
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 09-09-2008 17:34
Zwykle zakładam tylko do samochodu. Nigdy nie nosiłem soczewek, nie wiem, jak bym się w nich czuł, ale chyba nie do końca akceptowałbym "coś" w moim oku. Czy okulary dodają, czy nie dodają uroku, to już chyba kwestia osobistych odczuć. Chociaż nie powiem, są okulary, które na nosku ładnej dziewczyny tylko dodają uroku ;).
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 09-09-2008 18:37
ja będę nosić za niedługo okulary. na zeza. :p
nosiłam już kiedyś, więc to będzie taki wileki come back.! :) nie chcę ich. nie przypominam sobie, bym była zadowolona z ich posiadania w dzieciństwie. teraz też uważam, ze raczej będą mi przeszkadzać...
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 09-09-2008 18:54
Hmpf... Noszę okulary jakoś tak od liceum, teraz mam drugą parę. Spoko są. Widzę w nich lepiej, więc powinnam nosić. Wkurza mnie, jak mam mgłę w autobusie zimą :p Na soczewki mnie nie stać, nawet jakbym chciała - dla astygmatyków są droższe, niż przeciętne. Wolę sobie nowe książki kupować :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 09-09-2008 19:04
Okulary czy szkła kontaktowe traktuję jak protezę, bez której nie mogłabym normalnie funkcjonować. Takie 'zło konieczne'.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Bonsai Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2008 19:07
Kiedyś mi nie pasowały okularki, ale teraz uważam, że są w porządku :)
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
ANETA Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd: Sochaczew
Dodane dnia 09-09-2008 19:56
Ja noszę okulary- nie mogę się przekonać do soczewek.

Okularki są ok;)
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 09-09-2008 19:58
no ale niestety teraz przychodzi chyba najbardziej znienawidzony czas dla okularników - zima. nienawidzę tego kiedy po przyjsciu z dworu okulary cale zaparowują, ściągam je wtedy do czasu aż dojdą do normalnego stanu i nigdy nie pamięta potem gdzie je zostawiłam :p
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
ANETA Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd: Sochaczew
Dodane dnia 09-09-2008 20:01
Ja mam okulary dopiero od wiosny, więc jeszcze nie wiem co to za ból...;)
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
anek_ch Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Hecznarowice
Dodane dnia 09-09-2008 20:11
Ja nosze okulary od gimnazjum, choć wcale nie chciałam (zresztą nie wielu kupuje okulary tylko dla kaprysu). Od czasu gdy pewien nicpoń na korytarzu nazwał mnie: "zasraną panią profesor", nienawidzę ich. Ale bez nich nic nie widzę, noszę bo jeszcze wsiadłabym do złego autobusu:yes: a i jeszcze się w szkole przydają gdy trzeba coś przepisać z tablicy. Chyba już się do nich trochę przyzwyczaiłam. A soczewek nie nosiłam wiec nie wiem:smilewinkgrin:
Teraz może być już tylko gorzej
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 09-09-2008 23:40
A ja jestem po dość skomplikowanej operacji oczu. Nie zastanawiam się czy tak, czy tak. Po prostu wiem, że muszę nosić. Tyle, że nigdy jakoś mi to nie przeszkadzało.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2008 23:49
Do okularów przyzwyczajałem się jakieś 30min. po kilku latach człowiek traktuje je jak integralną część ciała :) Nigdy nie spotkałem się z jakimiś uwagami na ich temat, no może poza nauczycielką od niemieckiego, która - gdy zobaczyła mnie w okularach - odetchnęła. Znów mogłem czytać to co było na tablicy :)
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-09-2008 13:03
Nie wiem dlaczego, ale strasznie mnie kręcą faceci w okularach;)
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2008 13:13
Więc mówisz, Motylku, że oswojona jesteś? :)
Dużo, bardzo dużo zależy od okularów. Opieram się na opinii ludzi - zmieniłem okulary na nowe i szokens - super! mmm! fajnie. Jak kupować - to na lata, coś porządnego.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2008 13:17
No, masz prawie tak ładne, jak ja :D
Okulary są w porządku. Ja w moich podobno wyglądałam inteligentniej :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2008 13:22
Popraw sobie noski i to co za uchy zachodzi, żeby lepiej na nosie leżały, albo nie przyjaźnij się z wysokimi, bo tak to śmiesznie patrzysz znad szkieł do góry :p
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-09-2008 13:23
hehe ponoć okulary dodają powagi i inteligencji;D ja nie mam problemów ze wzrokiem, ale w zupełności mi okulary nie przeszkadzają u innych. Zatem tak Damianku, oswojona jestem całkowicie:D
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2008 13:28
Kurcze blade, ale one mi pasują... Nie są za duże, a noski też dobrze leżą... Jak się będę z wysokimi spotykać, to będę je zdejmować :p
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.