Czytamy na głos
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Czytamy na głos
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-09-2008 17:45
Dziś rano przyczepiły się do mnie pewne myśli z rodzaju natrętnych. Podobne do tych melodyjek głupich, które mruczymy czasem chcąc - nie chcąc. Ale to nie muzyka tym razem, ale... "XIII księga Pana Tadeusza". :bigeek:
Pamiętacie to szaleństwo? Tego audio-booka z pra-czasów, gdy mp3 nie było jeszcze w planach, a w grę wchodziły tylko kasety?
Młodszym userom podpowiem, że chodzi o świństewka, które czytał na głos aktor - Daniel Olbrychski i rozchodziły się po świecie jak ciepłe bułki. Zraził do siebie masę Pań z "dobrych domów", ale mniejsza z tym. Do rzeczy.
Myśląc nad tym, wymyśliłem, że też byśmy mogli poczytać. Nie koniecznie takie świństewka, ale nasze portalowe wiersze i opowiadania. Hm? Co Wy na to?

W praktyce widziałbym to tak:

Wybieramy z zasobów portalu-pisarskiego.pl jakiś tekst - obcy lub swój (jeśli obcy, to piszemy na priva pytanie o zgodę) i:

1) próbujemy to przeczyatać, nagrywając na telefon, dyktafon, albo prosto do kompa
2) próbujemy namówić swoją koleżankę o namiętnym głosie, żeby to przeczytała
3) -//- kolegę
4) wysyłamy mp3 na wrzutę.pl (kwestia do przemyślenia) i dajemy linka na forum portalu-pisarskiego

Ok. Teraz dajcie znać, co o tym myślicie i może jakieś sugestie.
(Admińswto pomyśli o nagrodach, jeśli pomysł się przyjmie.)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-09-2008 18:04
pomysł świetny według mła, szkoda tylko, że na portal nie da się tego wrzucać/wysyłać

w każdym razie pomyśli się, wybierze teksty i może wrzuci na wrzutę.pl, skoro tu się nie da ;)
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 21-09-2008 18:12
generalnie ciekawe..
wrzuta.pl sie u mnie nie chce ładować. ale popróbujcie swoich sił i głosów ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-09-2008 18:17
To chyba nie problem. Nawet jeśli każdy nie ma konta na wrzucie, to można utworzyć tam takie wspólne na przykład o nazwie: portal i dać hasło: czytamy. No nie? A może macie inne pomysły? Znacie jakieś inne rozwiązania, inne serwery, albo coś?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 21-09-2008 20:40
hmhm, to ja mam coś mniej-więcej. Wiersz wyduszony na konkurs katyński. Ale to śpiewane, nie wiem czy się nadaje i musiałbym zapytać wykonawcę o pozwolenie, bo ja mam tylko prawa do słów ;)
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 21-09-2008 23:41
Jeśli pomysł się przyjmie to jestem gotowa wrzucić Wam tu parę książek na nagrody. Mam całkiem pokaźny zbiorek, i trochę znajomych w pewnym wydawnictwie:)
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-09-2008 10:21
Pomysł świetny, valdens. Dobre te Twoje natrętne myśli :)

Cztery osoby (ze mną pięć) pomysł poparły. Ale co dalej?
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 22-09-2008 11:23
Cytat:
Ale co dalej?


Myślę, że już możecie próbować. Nagrywajcie. Kwestię wrzuta czy youtube, czy jeszcze co innego rozwiąże się później.

Jeśli ktoś ma problemy natury technicznej, to proszę pytać niżej. Znam się trochę na audio w komputerach.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 22-09-2008 12:25
V., Ty się znasz na wszystkim. Ja bez Ciebie bym zginela ;)

Tak sobie mysle, ze to faktycznie dobry pomysl jest. Ja z moim głosikiem się tylko do bajek dla dzieci nadaje, ale gdzieś tu jakieś widzialam... ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-09-2008 16:04
Cytat:
Znam się trochę na audio w komputerach.


Jaki byś wobec tego zaproponował sposób nagrywania?
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
linkin Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd: brzuch sylvi plath.
Dodane dnia 22-09-2008 16:11
ja mam namiętny głos xD
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 22-09-2008 17:02
Cytat:
Jaki byś wobec tego zaproponował sposób nagrywania?


Polecam łatwy w obsłudze program Audacity.
Tu trochę o nim:
Cytat:
Audacity jest darmowym edytorem audio stanowiącym bezpłatną alternatywę dla takich programów jak Cool Edit Pro i WaveLab. Umożliwia nagrywanie i odtwarzanie sygnałów audio, importowanie i eksportowanie plików w formatach MP3, WAV, AIFF, Ogg Vorbis i inne. Umożliwia edycję dźwięków z wykorzystaniem wycinania, kopiowania i wklejania (z możliwością dowolnego cofania wykonanych operacji), miksowanie ścieżek oraz dodawanie efektów. Program posiada także wbudowany edytor obwiedni/amplitudy, regulowany moduł do wyświetlania spektrogramów i analizy częstotliwościowej dla programów do analizy audio. Posiada wbudowane efekty echa, zmiany tempa, usuwania szumu, a także umożliwia korzystanie z wtyczek efektowych VST i LADSPA.


A tu link, skąd można go bardzo szybko pobrać: http://switch.dl.sourceforge.net/sourceforge/.../audacity-win-1.2.6.exe
(w polskiej wersji językowej)
Do naszych celów wystarczy w zupełności.

No i co jeszcze. Hmm. Mikrofon większość z nas ma podpięte jak trzeba - do rozmawiania przez skype. Co prawda, te słuchawkowe mikrofony, to lipa, ale co począć? Nagrywajcie się chociaż takimi.
A jak ktoś ma lepszy... to niech zastosuje lepszy :bigrazz:

Ok, nie wiem co dalej. Jakby co, to pytajcie śmiało.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 22-09-2008 19:06
mój głoś na kompie to masakra. :D
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 22-09-2008 19:37
Masz już próbkę Apple? :p Pokaż naaaaam. :yes: Nawet jeśli masakra, to może pasować do jakiegoś horroru ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 22-09-2008 19:56
to ja poczekam na efekty Waszej pracy ;) ciekawaaa jestem co z tego wyjdziee :)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 23-09-2008 15:03
niestety nie mam, ale jeśli coś nagram to wam pokażę :) tylko nie teraz, mam zatkany nos :p
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 22:50
postaram się w weekend coś zgrać i zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 24-09-2008 00:54
no proszę, to może słuchowisko?:D ja się znam trochę na obróbce dźwięku i montażu, trochę muzykuję :-) możemy napisać coś z podziałem na role, albo wykorzystać jakiś tekst już istniejący, każdy dostanie swoje kwestie i je nagra, podzielimy się na narratora i wszystkich bohaterów, ja mogę zmontować całość w jeden plik, dodając jeszcze jakieś efekty i okolicznościowe dźwięki do tego :-) co Wy na to?
jeśli byłaby aprobata to proponuję zgłaszać teksty, które się nadają i wspólnie podjąć decyzję. role proponuję dzielić wg posiadanych mikrofonów- najlepszy ma narratora, później jest najczęściej mówiący bohater itd. :-) może być fajna zabawa
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 24-09-2008 11:42
generalnie jestem za :)
jestem w stanie jak najszybciej przyciągnąć do siebie znajomego informatyka, by zainstalował coś, co odinstalowało sie samo :p i by głośniki na pierwsze słuchowisko były już podłączone ;) :D
to z pewnością będzie fajan zabawa. :)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 24-09-2008 15:17
o tak. ja jestem jak najbardziej za ;)
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]