Czas goi rany
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Czas goi rany
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 11:37
''Czas goi rany i którejś bezchmurnej nocy, kiedy księżyć będzie całym swym obliczem rozświetlał ścieżki życia, pójdziesz tam, gdzie nawet głos ptaków już nie dociera i powiesz do gwiazd, które szydziły z Twojego nieszczęścia - Nothing else matters...''


Zgadzacie sie z tym, ze czas goi rany?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czas goi rany
Ajza Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-09-2008 13:26
Faktycznie. Czas goi rany, bo wpływa na nas jak rozpuszczalnik. Rozmywa nasze uczucia, rozkłada na czynniki pierwsze, a kiedy doznana krzywda nie jest tak solidnie zbita, to powoli traci na znaczeniu i całkowicie się wymywa. Człowiek zapomina, bo takie są prawa czasu, ale w środku pewnie coś go gniecie...
Mówiąc nawet najmądrzejsze prawdy nigdy nie przekrzyczę tłumu!
Śmierć przychodzi szybko bez ówczesnych zaproszeń!
Do góry
Autor
RE: Czas goi rany
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 23-09-2008 14:10
Cytat:
ale w środku pewnie coś go gniecie...

taak. gniecie. wykręca. skręca. kłuje. przenika. dławi. dusi. i wszystko inne też.
ale ja nie chcę zapominać. żadnych krzywd, ani pięknych chwil. chcę pamiętać, bo to mnie łączy z ludzmi.. wybaczyłam już tak wiele. i chcę to robić dalej. ale przed czasem niczego się nie schowa.. można tylko ratować się ciągłym myśleniem o przeszłości..
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Czas goi rany
Malwis892 Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 14:55
a ja myślę że czas nie leczy ran, tylko przyzwyczaja nas do bólu... zawsze pozostają jakieś blizny...
"[...] Jedna kropla miłości jest więcej warta, niż ocean dobrych chęci i rozumu [...]"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czas goi rany
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 23-09-2008 14:56
nigdy nie miałam takiej sytuacji, a żałuje. mnie by się to przydało :)
jeszcze nigdy nie dostałam tak porządnie w tyłek... od życia :D
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Czas goi rany
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 14:58
To sie ciesz. To boli, nawet po dluzszym czasie. Bol jest jakby mniejszy, jakbysmy do niego przywykli, ale pozostaje...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czas goi rany
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 23-09-2008 15:01
mhm. nawet nie wiem czy mogłabym się pozbierać po takim kopniaku. wbrew pozorom jestem słaba psychicznie
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Czas goi rany
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 15:19
Często nam się wydaje, że jesteśmy słabsi niż w rzeczywstości. A tak naprawdę tylko w czasie próby możemy się sprawdzić. Już Einstein mówił, że
Cytat:
posiadamy w sobie dużo więcej możliwości, niż o tym wiemy
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czas goi rany
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 23-09-2008 15:20
hmm... racja racja. tylko ciekawe kiedy w moim przypadku ta próba nadejdzie... :) a może już jest?
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Czas goi rany
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 15:22
Nie spiesz się do tego, przyjdzie samo, a wtedy będziesz pluć sobie w brodę, że nie zadowoliłaś się idyllą.



A taki przykład. Czytałaś ''Rillę ze Złotego Brzegu''?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czas goi rany
Malwis892 Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 15:36
no właśnie, myślę, że nikt nie chce dostawać takiego kopa od życie...ja dostałam... szkoda, że niektórych rzeczy nie da się wykasować z pamięci..ta po prostu wcisnąć Escape i pozbyć się tego, czego byśmy nie chcieli...;(dla teog właśnie to boli..i długo będzie..;(
"[...] Jedna kropla miłości jest więcej warta, niż ocean dobrych chęci i rozumu [...]"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czas goi rany
A4IX Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 23-09-2008 16:02
Czas nie goi ran, tylko przyzwyczaja do bólu.
Amor Patriae Nostra Lex
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czas goi rany
Malwis892 Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 19:53
dokładnie tak uważam...zresztą pisałam już wcześniej:)
"[...] Jedna kropla miłości jest więcej warta, niż ocean dobrych chęci i rozumu [...]"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czas goi rany
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 23-09-2008 19:56
Linka - ja czytalam ;)

Czas trochę leczy... Odległość na przykład leczy bardzo dobrze - przynajmniej mnie. Ale ja przecież jestem inna niż reszta świata :p

Cos gdzieś tam w środku zostanie zawsze - tak już człowiek skonstruowany jest. Ale może to i lepiej...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czas goi rany
Malwis892 Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 19:58
widać tak musi już być...ja też myślę, że odległość pomaga...w zapomnieniu np...bo nie ma tylu wspomnień...
"[...] Jedna kropla miłości jest więcej warta, niż ocean dobrych chęci i rozumu [...]"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czas goi rany
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 23-09-2008 20:21
Tak - po wyjeździe nie masz tych wszystkich rzeczy i miejsc, które sklaniaja do wspomnień, w pobliżu...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czas goi rany
Malwis892 Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 20:33
dokładnie..i jest czas na przemyślenie, zdala od tego wszystkiego co przypomina..ja niestety mam to wszystko wokół..i to raczej nie pomaga;/
"[...] Jedna kropla miłości jest więcej warta, niż ocean dobrych chęci i rozumu [...]"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czas goi rany
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 23-09-2008 21:06
myśleć o tym, co boli..? z doświadczenia wiem, ze to tragiczna sprawa. sama tak robię, bo tego chcę.. ale wole rozmawiać o tym, z osobą, która ze mną tkwi w tej sytuacji. która ból zadała, bądź się przyczyniła do rozrastania rany. nie mszczę się. prawdziwy ból zadają osoby bliskie, a takim osobom zawsze wybaczam.
czas nie leczy. czasem jeszcze bardziej rani.


ja równiez czytałam Rille..., ale nie łapię powiązania z tematem... :|
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Czas goi rany
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 22:53
a nawet jeśli leczy, to blizny pozostają. na zawsze.
Do góry
Autor
RE: Czas goi rany
A4IX Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 23-09-2008 23:09
Cytat:
malpica napisał/a:
a nawet jeśli leczy, to blizny pozostają. na zawsze.


Nie leczy, nigdy nie leczył ran. Rany się otwierają, powracają niczym bumerang.
Wbijają ci się w czaszkę, w umysł, w psychikę z jeszcze większą siłą niszcząc to co próbowałeś/próbowałaś zbudować bądź odbudować.

I pisze to 17 latek, który powinien cieszyć się życiem zamiast się umartwiać jak 50 latek - dziwne.
Amor Patriae Nostra Lex
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]