4 pancerni i pies
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
4 pancerni i pies
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 24-09-2008 12:12
4 pancerni i pies. Janek, Grigorij, Gustlik, Olgierd, Tomasz, Szarik, Marusia, Lidka... I tak dalej, na dwie strony. Nasz polski Bond, jak spiewala Rodowicz.
Jakie znaczenie ma dla was ten serial?

Do kosza, bo zaklamany, propagandowy, nieprawdziwy?

Bez znaczenia, bo ani madry, ani niczego nie uczy?

Czy po prostu film, na ktory mozna popatrzec, zajadajac obiad? :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 4 pancerni i pies
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 24-09-2008 12:16
oj Gustlik, Gustlik... kochm go.! :D genialnie wykreowana postac. ;)
serial jak serial. sztuczny i mało prawdziwy. ale wciąga. :) całą rodziną zawsze się go u mnie w domu oglądało. warto. ale trudno mi powiedziec, co w nim tak lubię.. :p
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: 4 pancerni i pies
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-09-2008 12:19
Mi się bardzo przyjemnie oglądało tej serial. Leciał jakoś tak zaraz po teleranku, więc wylegiwałem sobie jeszcze wygodnie w łóźku :D
Eh, to były czasy :D Wszystko takie proste - Ruskie dobre, Szkopy złe... Potem się wszystko zaczęło pier...
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 4 pancerni i pies
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 24-09-2008 12:26
Czy sztuczny? Nie wiem. Mnie tam sie strrasznie podoba. Ogladam go do tej pory. Nieprawdziwy na pewno, ale ja juz dawno sie nauczylam, zeby nie traktowac telewizji jako zrodlo historyczne... No, chyba ze wlacze Discovery :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 4 pancerni i pies
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 24-09-2008 12:34
mi sie podoba fakt ich zażyłości. amło obchodzi mnie to, że to są panowie, którzy za wojenką poszli... zawsze wolałam emocjonalną stronę filmow i seriali ;)
ale wiem, że Szarik był niezastapiony... zabawny był. ale pomocny. i gdy był moment, kiedy został zaatakowany przez innego psa czy wilka [nie pamiętam dokładnie] prawie się popłakałam, bo było mi go żal...
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: 4 pancerni i pies
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-09-2008 12:47
Cytat:
Szarki

hhahah teraz to ja się prawie popłakałem
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 4 pancerni i pies
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 24-09-2008 12:52
Nie placz, valdensik... :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 4 pancerni i pies
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 24-09-2008 12:56
ojoj. :shy:
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: 4 pancerni i pies
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 24-09-2008 13:03
Co?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 4 pancerni i pies
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 24-09-2008 13:10
taki mój błąd.. :shy:
ale już poprawiłam...
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: 4 pancerni i pies
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 24-09-2008 15:15
nigdy nie lubiłam czarno-białych filmów.
w tym filmie najbardziej rozwaliło mnie polowanie na dzika, a potem zabicie TYGRYSA. no skąd ten tygrys tam?! xD
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: 4 pancerni i pies
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 24-09-2008 15:26
Tygrys był syberyjski - jest taki gatunek tego kocurka :).
Polecam: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tygrys_syberyjski
tam również zasięg występowania)
Co do filmu mam mieszane uczucia
z jednej strony propoagandowy gniot rzadkiej maści z durnymi jak but Niemcami, odbierającymi czesć boską niemal Rosjanami, którzy na dodatek są wyroczniami moralnymi) i barwną gromada Polaków, którzy jednak nie wiedzą, co to AK i jakoś tak zawile tłumaczą sobie, czemu musza stać za rzeką, gdy Warszawa walczy.
z drugiej czasem swietne humorystyczne scenki i teksty Gustlika (w tej roli doskonały Franciszek Pieczka).
Najbardziej mi się podobała odzywka do grabarza-folksdeutscha
"Ty pieruński kopidole!"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 4 pancerni i pies
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 24-09-2008 18:42
hej hej wiem, że jest taki kocurek :D osobiście wolę te białe. (na filmie był prawie jak biały :p)
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: 4 pancerni i pies
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 24-09-2008 19:10
Tego filmu nigdy specjalnie nie lubiłem. Wolałem i wolę Klossa, chyba był mniej namolny propagandowo.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 4 pancerni i pies
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 24-09-2008 19:54
A ja Klossa nie lubię. Tak samo jak nie przepadam za "Jak rozpętałem drugą wojnę światową...", niby tematyka podobna, a wkurzają mnie te filmy...Janek to Janek :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 4 pancerni i pies
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 24-09-2008 20:00
Cytat:
lina_91 napisał/a:
No, chyba ze wlacze Discovery :D

do tego źródła też trzeba mieć dystans, jak do wikipedii ;-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 4 pancerni i pies
A4IX Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 24-09-2008 20:04
Cytat:
lina_91 napisał/a:
4 pancerni i pies. Janek, Grigorij, Gustlik, Olgierd, Tomasz, Szarik, Marusia, Lidka... I tak dalej, na dwie strony. Nasz polski Bond, jak spiewala Rodowicz.
Jakie znaczenie ma dla was ten serial?

Do kosza, bo zaklamany, propagandowy, nieprawdziwy?

Bez znaczenia, bo ani madry, ani niczego nie uczy?

Czy po prostu film, na ktory mozna popatrzec, zajadajac obiad? :p


Napewno mozna popatrzeć na stroje, na bezwzględne SS i wermacht, na wojsko polskie tworzone w ZSRR, ale z przymrużeniem oka podobnie jak film antypolski 1612.
Amor Patriae Nostra Lex
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 4 pancerni i pies
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 25-09-2008 12:13
Cytat:
A ja Klossa nie lubię. Tak samo jak nie przepadam za "Jak rozpętałem drugą wojnę światową...",

ja podobnie. lepiej mi się patrzy na pancernych ;)
ale z serii filmów powojennych i inych takich to Kargule i Pawlaki zawsze mnie tez zachwycali. :D ;) [zaponiałam, jak się film nazywa :|]
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: 4 pancerni i pies
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 25-09-2008 13:03
Generalnie to nie jestem wielkim fanem filmów o II wojnie światowej, bo z ich ogólnego obrazu można wywnioskować, ze Niemcy nie wygrali nawet jednej potyczki. Ciągle wtopa, klęska, porażka ;)

A poważnie - dobre są "Das Boot" oraz "Żelazny Krzyż". Z polskich nie umiałbym niczego polecić.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: 4 pancerni i pies
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 25-09-2008 13:09
no tak Jack..
ale tutaj można się świetnie ubawić. wiadomo, że polskie kawałki o wojnie zawsze będą zakłamane. ale tu chodzi o polskie kino. które jest wybitnie sztuczne i moim zdaniem zabawne. oczywicie mam na myśli starsze produkcje.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]