Portal-Pisarski w telefonie
Autor
Portal-Pisarski w telefonie
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 08-10-2008 15:38
Nie każdy wie, że naszą stronę bardzo sprawnie da się przeglądać w telefonach komórkowych. W lesie, w pociągu, autobusie, w szkole, na grzybach, na randce, na motorze, w pracy, na rybach...

Jeśli ktoś nie wie, jak to u siebie uruchomić, to chętnie pomogę. Myślę, że poradzę sobie z każdym, nie starszym niż 5 lat, telefonem.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 08-10-2008 15:50
mam N6620. I co mi poradzisz?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 10-10-2008 13:52
Nie widzę problemu. Powiedz mi tylko, czy już chodziłeś nim po internecie, czy nie jest jeszcze poprawnie skonfigurowany?



EDYT:
I co? Nie ma chętnych? Nikt? :(
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 10-10-2008 14:26
dla ciekawości wszedłem ale 1. drogo 2. bardzo sie rozczarowalem rezultatami surfowania przez to małe okienko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-10-2008 14:53
Ja tam mam pod nosem komputer z internetem niemalże 24 godziny na dobę :D Dzięki Bogu...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 10-10-2008 15:44
Cytat:
1. drogo 2. bardzo sie rozczarowalem rezultatami surfowania przez to małe okienko


zapomin, okienka Ci nie powiększę ;) ale na "drogo", to są sposoby. Przede wszsytkim musisz ustawić sobie w konfiguracji internet przez GPRS. Płacisz wtedy jedynie za transfer danych, a nie za czas (jak przy ustawieniu konfiguracji na WAP).
W abonamentach net jest dość drogi (gdzieś między 10-20 gr za 100KB danych). Lepiej kupić w kiosku nową kartę np. orange "go" i w centrum obsługi (nie pamiętan numeru) zmienić na "free". Wtedy 100 KB kosztuje nas 3gr.
Podobnie to wygląda w SimPlus Data.
Jeśli tak byś zrobił, a jeszcze zainstalował w komórce przeglądarkę Opera Mini i w niej wyłączył obrazki, to za 5 zł dasz radę przeczytać wszystkie opowiadania z tego miesiąca. Tak strzelam na oko, ale myślę, że by się to udało.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
onirystyczna Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 06-12-2008 23:06
ja ma nokie 5310 ale nie musze chodzic po necie w kom bo tak samo jak kolezanka wyzej moge skorzystac sobie z komputera ;P
Wszechobecny chaos, niedbałość o całość,
Jak i o szczegół, bo brak tu reguł!
Do góry
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-06-2009 18:57
Pojawiła się nowa wersja przeglądarki do telefonów. Polecam, teraz jest jeszcze większy wypas. :yes:

http://pl.opera.com/products/.../phones/
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2009 01:07
Cytat:
valdens napisał/a:
Cytat:
1. drogo 2. bardzo sie rozczarowalem rezultatami surfowania przez to małe okienko


zapomin, okienka Ci nie powiększę ;) ale na "drogo", to są sposoby. Przede wszsytkim musisz ustawić sobie w konfiguracji internet przez GPRS. Płacisz wtedy jedynie za transfer danych, a nie za czas (jak przy ustawieniu konfiguracji na WAP).
W abonamentach net jest dość drogi (gdzieś między 10-20 gr za 100KB danych). Lepiej kupić w kiosku nową kartę np. orange "go" i w centrum obsługi (nie pamiętan numeru) zmienić na "free". Wtedy 100 KB kosztuje nas 3gr.



Lub płacisz abonament 60zł/mies. i jeżdźisz po necie do woli ile wlezie.
Do góry
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-06-2009 01:49
Albo 45 zł w Play. :yes:



http://web.playmobile.pl/pl/.../index.html

To w tej chwili najatrakcyjniejsza oferta.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 14-06-2009 08:40
Cytat:
valdens napisał/a:

http://web.playmobile.pl/pl/.../index.html

To w tej chwili najatrakcyjniejsza oferta.

bomba - 50zł miesięcznie + 45 zł za neta...
:)
to nie jest krytyka twoich pomysłów, tylko ofert sieci komórkowych. czy oni naprawdę nie znają możliwości portfelowych?
nie, pozostaje jednak komputer...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-08-2009 18:36
Coś źle zrozumiałaś, soczewica. Żadne "50zł + 45zł", tylko 45zł - za szybki internet, działający 24h, w telefonie (albo w laptopie, albo zwykłym kompie, obojętne), w samochodzie, w lesie, w autobusie,w szkole, nad jeziorem... Źle? :)



Dobra wiadomość. Niedługo będziemy mogli siedzieć na PP wszędzie, gdzie komórki mają zasięg. ZA DARMO. :yes:

Cytat:
Mobilny internet w Polsce będzie...za darmo

Korzystanie z internetu mobilnego za pomocą telefonów komórkowych u wszystkich operatorów i to za darmo...Niemożliwe? A jednak. Urząd Komunikacji Elektronicznej właśnie ogłosił przetarg na częstotliwości dla mobilnej sieci szerokopasmowej w całej Polsce.

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82011,6942434,Mobilny_internet_w_Polsce_bedzie___za_darmo.html
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 20-08-2009 18:45
Valdens, muszę tu sprostować. Internet Play Online działa tylko i wyłącznie w miejscach, gdzie sieć Play posiada swoje własne nadajniki 3G. Wiadomo, że ich telefonia opiera się na sieci Plusa w większości. Co to oznacza? Że mamy internet tylko i wyłącznie w większych miastach, a jak z nich wyjedziemy, nie mamy internetu W OGÓLE!
Ja osobiście korzystam z Play Online jako internet domowy. Bardzo sobie chwalę. Prędkość 1 GB/sek, limit transferu 10GB (jeśli masz już np telefon na abonament w Play), lub 5GB na miesiąc.
Do góry
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-08-2009 18:53
Zgadza się, sirmicho. :yes: To, co mówisz, to prawda. Jak pisałem poprzedniego posta, to nie wiedziałem, że Play chodzi tylko tam, gdzie jest zasięg 3G. Ale nie jest aż tak źle z tym 3G. Popatrz, ja również mam mobilnego neta Play Online 10GB, chodzi świetnie (prędkość zawsze ponad 1MB, ping około 150ms), a mieszkam w małym mieście (25tys.)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 20-08-2009 18:55
Owszem, ale to jest z założenia internet mobilny:) Szkoda tylko, że nie jest mobilny:) Jako domowy sprawdza się wyśmienicie, pod warunkiem, że jest się w zasięgu.

Jeszcze tak dla pewności załączę mapkę zasięgu Play: http://internet.playmobile.pl/maps/

Internet będzie działał jedynie w miejscach oznaczonych ciemnofioletową plamą.
Do góry
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-09-2009 10:32
Jest nowa wersja przeglądarki do telefonu - Opera Mini 5. Bardzo fajna, już używam, polecam. :yes:

Stąd ją ściągniecie:
www.opera.com/mini/.../download Najlepiej wpisać ten adres już w swoim telefonie. Inaczej ściągniecie ją na kompa, a po co?



Tak wygląda Opera Mini 5 w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=joBaCW8abNE
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal-Pisarski w telefonie
ox Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 21-05-2010 19:10
Ja ostatnio odkryłem właśnie, że można wchodzić na PP za pomocą komórki i do internetu w ogóle:) Strasznie to męczące, ale często nie mam dostępu do komputera i żeby sprawdzić, czy wysłany wcześniej tekst "się dodał" wystarcza. Popatrz pan jak ta technika idzie do przodu... No coś nie możliwego.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.