Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 27-10-2008 22:51
Cytat:
Czemu ma służyć... Hmm. A powiedz, fantasjo, jakiego rodzaju publikacje postrzegasz za najbardziej potrzebne? Poradniki łóżkowe? Modlitewniki? Horoskopy?...



W dzisiejszej rzeczywistości największym popytem cieszy się świntuszenie
Świntuszenie wszelakiego pokroju. Nie sugeruję aby prześcigać się w tej dziedzinie, tu już naprawdę trzeba być mistrzem aby najlichszy odnieść sukces.
Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin) ... już przed zapłodnieniem jest dzieckiem poronionym.
Oczywiście znajdzie się wielu autorów/rek płodzących potok niedorzeczności prawem natury skazujących siebie nawzajem do śledzenia owego potoku słów i zdań... bo któż inny zechce doznawać udręki lektury zadając sobie samogwałt, no bo jakże to inaczej nazwać!

A więc do jasnej Anielki odpowiedzmy sobie na proste pytanie:
Czemu lub komu będzie ta gazetka służyć?
Do góry
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 27-10-2008 23:01
ależ fantasjo, trzeba było przeczytać wszystkie posty dokładnie, to byś wiedziała czemu, a właściwie komu ma to służyć :)
Cytat:
Można zrobić tak, że po wielkim sukcesie pierwszego numeru, pójdziemy za ciosem i każdy z redaktorów oraz chętnych, poszuka w swoich miastach instytucji, które byłyby w stanie rzucić trochę grosza na wydrukowanie kilku egzemplarzy numeru. Wyglądałoby to tak, że np. redaktor idzie do Biblioteki, Ministerstwa, Fundacji etc. proponuje np. baner na portalu, duże logo w środku e-zinu albo na okładce. Po wydruku (albo odkserowaniu oryginału) umieszczamy to w tychże instytucjach i w innych takich miejscach w celach promocyjnych :-) Studenci portalowi mogą wydrukować jedną stronę A4 ogłoszenia i informacji, że coś takiego istnieje i powiesić gdzieś na wydziale :-) no i po kilku latach e-zin będzie mieć już 150stron, w 75% będzie składać się z płatnych reklam wydawnictw, a grono redakcyjne, ze mną włącznie, będzie wygrzewać brzuszki na Hawajach i popijać drinki z parasolką, świętując, w wieku 35 lat, przejście na zasłużoną emeryturę :-)

proste, że chodzi o prywatny interes administratorów tej strony ;-) a kaske wydamy na świntuszenie , na pewno ;-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 27-10-2008 23:15
Oczywiście, ze będzie tak jak mówi pw, ale ja bym chciał jeszcze jedno pytanie zadać fantasji mówiącej:
Cytat:
W dzisiejszej rzeczywistości największym popytem cieszy się świntuszenie

być może pójdziemy jednak za Twoją radą, tylko sprecyzuj koleżanko, czy mamy świntuszyć komercyjnie, czy upuszczając próżności?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 27-10-2008 23:34
Wydanie takiej gazetki nie jest aż tak kosztowne, problem kto będzie chciał zapoznać się z treścią genialnych lecz nieznanych nigdzie Autorów.
Wydanie i kolportaż własnych utworów nie przerasta możliwości każdej dziewczyny z zapałem twórczym, średniej urody i nadmiarem ambicji. Wystarczy bajer potem dwa razy przespać się z odpowiednim facetem, zauroczony wyłoży wystarczającą ilość kaski a jeszcze pomoże załatwić formalności związane z wydaniem.
Panie i Panowie
Tylko pytam ponownie po co? Tego dzieła nikt nie przeczyta... no może autorka. A więc jaki sens tej produkcji(zakładam że makulatura aż tak nie podrożeje)
A więc komercja odpada, pozostawiając osamotnioną próżność własną
i niemądrą satysfakcję....choć tyle skubnę sobie z życia, ale mi się udało!
Do góry
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 27-10-2008 23:53
To jest żałosne. :sourgrapes: fantasjo, teraz zachowujesz się jak tłusta, obleśna gimnazjalistka, która koleżankom obrzydza chłopaków, tylko dlatego, że jej żaden nie chce dotknąć.

Przykry fakt, że Tobie kariera literacka się nie układa, nie oznacza, że inni też nie mają szans.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 27-10-2008 23:57
Po to że, dla niektorych ludzi to ważne po prostu i tyle. Żaden poroniony pomysł. Ważne, żeby sie rozwijać, w każdej formie I tyle. I to bardzo dobre jest. I jakie świntuszenie? Wszystko jest zdrowe w granicach normy. Fantazja, to Ty jakaś inna jesteś...
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 28-10-2008 00:25
Cytat:
tłusta, obleśna gimnazjalistka, która koleżankom obrzydza chłopaków, tylko dlatego, że jej żaden nie chce dotknąć.


Ho ho zaprawdę powiadam ci nazywasz mnie jak tłusty obleśny gimnazjalista z resztką posiłku na brodzie i plamą ...keczupu... na dżinsowych spodniach.

Lepiej posadzić drzewa , krzewy i podziwiać jak wzrastają na chwałę Boską niż rozbudzać próżność i mrzonki odległe, nierealne.
Ścigać wiatr.

Weź sobie daj kobieto siana. Mówię poważnie, bo mam szczerze dosyć twoich maniakalno - durnych postów.
Do góry
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 28-10-2008 06:56
lepiej wszystko sobie odpuścić, bo i tak umrzemy...
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 28-10-2008 07:57
A może tak: fantasjo dziękujemy za przestrogę. Czujemy się ostrzeżeni. Rozumiemy, że nikt nie będzie czytał naszej gazety. A teraz odpuść sobie, a my robimy swoje :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
kamilw Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Zgierz
Dodane dnia 28-10-2008 08:49
Słuszność leży po obu stronach. Fantasja ma troszkę racji, i wy także. Kwestia uzgodnienia motywu, celów i zadań dla gazetki. Próbować warto, ale przyjąć także należy, że niewielu (o ile ktokolwiek) stanie się znanymi i wypłynie z tej gazetki dalej. Ale czy o wypływanie i sławę chodzi w tym wypadku? Myślę, że nie.
Do góry
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-10-2008 10:08
kamiluw i fantasjo, chciałbym zapytać, na jakiej podstawie wysuwacie wnioski, że nasza gazetka będzie rzadko czytana, że nie "wypłynie" na szersze wody i generalnie będzie to klapa? To jest zwykłe marudzenie. Zwykłe, czarne proroctwa. Nie opierają się na rzeczywistości. Nie posiadacie dostępu do statystyk (a w ostatnich miesiącach mamy 140 000 unikalnych wizyt średnio i rekordową aktywność), to nie Wy rozmawiacie z wydawnictwami, które ostatnio same do nas przychodzą, dostrzegając w naszych autorach potencjał. Nie myślą, jak Wy, że wielkich poetów i wieszczów znajduje się w główkach kapusty i na cmentarzach.

P.S.
Wiecie dlaczego Adam Mickiewicz i Mikołaj Rej nie przychodzili na portal-pisarski.pl? To proste. Bo nie mieli neostrady.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
kamilw Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Zgierz
Dodane dnia 28-10-2008 10:35
valdens, źle odczytujesz to co napisałem. Starałem się wyciągnąć z obu "frontów" pewne rzeczy, które są prawdą. Idea pisma bardzo mi się podoba, i dobrze że powstała. Oby udało się wydawanie takiej gazetki. Napisałem tylko, że to, jak potoczą się losy gazetki zależą od tego po co ona będzie stworzona. Podejmując takie przedsięwzięcia określa się pewne sprawy, dla mnie to oczywiste. Jeżeli w pełni nakreślony będzie obraz tego pisma, wszelkie idee, cele, zasady, przewidziane problemy itd to niech działa. Jeżeli nastawiać się ma na zyski to inaczej wygląda polityka, jeżeli na promocję też inne elementy wchodzą w grę, jeżeli na ot takie umieszczanie bo to fajne to też inne priorytety. Miałem do czynienia z takimi sprawami, dlatego piszę to co piszę. :)
Do góry
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-10-2008 10:48
Ano tak, tu masz rację. Też myślę, że trzeba by porozmawiać o kształcie tej publikacji, tylko Sagitariusa coś nie widać, a to jego pomysł. Powinien powiedzieć, jak to widzi mniej więcej. Dawaj Sagito :D
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
kamilw Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Zgierz
Dodane dnia 28-10-2008 10:54
Uwierzcie mi, szczególnie osoby, które odpowiadać mają za uruchomienie pisma - przemyślany plan, cele, przewidywane problemy i sposoby ewentualnego rozwiązania, strategia, przygotowanie materiałów do pisma, tak aby nie było opóźnień i braków w treści - to bardzo ważne. :)
Do góry
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 28-10-2008 11:54
Cytat:
valdens napisał/a:
Ja już kiedyś mówiłem chyba, że fantasji nie sposób dogodzić..


Za łatwo się poddajesz. Per Aspera Ad Astra. Ja tam bym się podjął...

A na temat. Jesli e-zinia, w którym będzie jakaś moja pisanina przeczyta choćby 5 osób spoza kręgu krewnych i znajomych to już będę zadowolony.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-10-2008 13:57
Otóż to Jack, otóż to... ;)
Do góry
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-10-2008 14:01
No to już jest Was dwóch. Może razem dacie radę ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-10-2008 18:58
"Wiecie dlaczego Adam Mickiewicz i Mikołaj Rej nie przychodzili na portal-pisarski.pl? To proste. Bo nie mieli neostrady."

Świetnie powiedziane :D
Do góry
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-10-2008 19:00
Po pierwsze pismo ma mieć charakter publiczny i szeroko dostępny. Jak tu już ktoś powiedział można się postarać o formę druku i rozpowszechnianie pisemka wśród loklanych bibliotek i temu podobnych instytucji. Ale powtarzam. ma to być pismo internetowe, którego nakład będzie nieograniczony i możliwy do ściągnięcia przez każdego. Narazie za wcześnie na zapędy wydawania czegoś poważniejszego, raz że ja nie mam o takiej branży pojęcia (jak się uda to będe studiował w tym kierunku), dwa że po prostu nie mam takiego zamiaru.

Odpowiadając na pytania; Do kogo to? Do kogoś, kto np. nie ma czasu na bieżąco śledzić nowych tekstów i wynajdywać ciekawsze z nich.

- Dla kogoś kto chce sobie po prostu poczytać
- Może dla wydawnictw, które szukają nowych autorów
- I oczywiście dla WAS.

To taka mała szansa promocji, w nieco innym świetle. Postaramy się aby magazyn był dostepny także na innych zaprzyjaźnionych stronach.

Pozdrawiam.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Wstępny projekt - Gazetka Pisarska (E-zin)
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-10-2008 19:22
Od listopada zbieramy teksty. Na piątek przewidziana konferencja redaktorska :] Obecność obowiązkowa. Godzina do ustalenia.
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]