Co dalej?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Co dalej?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-04-2009 13:44
Cytat:
Ja nie piszę dla ludzi non stop interesujących się literaturą. Piszę dla szarego człowieka czytającego tekst w przerwie między wiadomościami a wizytą w McDonaldzie. A niestety, tacy ludzie rzadko bywają na portalach, gdzie jest literatura i klapki na ocza


Zajmij się czytaniem tekstów, bo ignroująć literaturę nawet szarak nie przeczyta Twoich wypocin.

Wraz z 3 ostrzeżeniem (które dostałeś dzisiaj) zostanie Ci zablokowana możliwość pisania postów na forum. Znajdź sobie inne podwórko.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
Grimbald Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 14:01
Pozwoliłem sobie zajrzeć do tematu i przeczytać tylko jego 3 stronę.
Nawiąże do wypowiedzi Valdens'a i Asti.

Nie zgodzę się z tym, że forum trzeba całkowicie zamknąć.
Muszą być rozmowy o twórczości i literaturze, jak i offtopic.
Trzeba jednak to odpowiednio wyważyć. Mniej offotpu, a więcej o twórczości.

Niestety muszę się zgodzić z argumentem o słabej jakości tekstów.
Niektóre teksty, które czytam, akurat w dziale poezji, są dość słabe.
I mówię tutaj konkretniej o wierszach, które dosłownie 4 zdania/wersy.
Wybaczcie, ale taki sposób wyrażania myśli z chęcią widział bym na forum.

Zgodzę się również z zaostrzeniem regulaminu. Sam jestem modem na pewnej stronie i nieważne, że muszę upomnieć kolegów. Regulamin to regulamin. Na początku wystarczy kilkukrotne zwrócenie uwagi, zwykle tolerancja kończy się na 3 upomnieniach. Dopiero potem wstawić Ostrzeżenie.

Co do kwestii komentowania tekstów pod nimi, a nie na forum. Tu się nie zgadzam, tekstów i tak jest za wiele. Codziennie przybywa po kilka nowych, a do starszych nikt nie zagląda. Nie ma kto oceniać, przykładem mogę być ja ;) Jedne tekst, dwa komentarze i wymuszony temat ana forum...

Postawcie na jakość na stronie głównej, nawet jeśli to będzie kosztem np. Moim. Trudno, trzeba się kształcić dalej, a pojawienie się swojego tekstu na głównej stanie się jakkolwiek nie patrząc zaszczytem i dumą.

Nie chcę nikogo urazić. Piszę tylko szczerze. I prosiłbym nie sugerować się tym, że jestem w portalu nowy :)
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 14:03
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
Cytat:
Zajmij się czytaniem tekstów, bo ignroująć literaturę nawet szarak nie przeczyta Twoich wypocin.

Zdajesz sobie oczywiście sprawę, że złamałeś w tej chwili regulamin. Nazwanie moich tekstów wypocinami jest obrazą, której regulamin zakazuje.


Ce-El, a twoje:

Cytat:
pozostanie na nim banda maniaków w okularach wielkości denek od butelek po piwie

to nie obraza?
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 14:08
Dziękujemy za sugestie. Niedługo portal przybierze nową szatę więc mam nadzieję, że wiele spraw się rozwiąże. Co do publikacji prac to odnośnie poezji mamy tutaj specjalny sposób selekcji, dosyć indywidualnie traktujący autorów, stąd również pojawiające się słabsze wiersze. Wychodzimy z założenia, że każdy kiedyś zaczynał, a doświadczenie trzeba na czymś zdobyć, a najlepiej uczyć się na własnych błędach. Jeśli mimo publikacji i krytycznych komentarzy, osoba nie decyduje się poprawiać swoich błędów, to stopniowo przestajemy publikować nadesłane teksty. Wymaga to od nas trochę zachodu, ponieważ bierzemy pod uwagę masę czynników jeśli chodzi o dopuszczenie wiersza na portal.
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-04-2009 14:09
Qubain, kończymy prywatne dyskusje. Sprawę uważam za zamkniętą.

Grimbald - zgadzam się. Teksty znikają bardzo szybko i trudno się do nich dogrzebać. Dlatego w nadchodzące wakację będziemy robić wszystko żeby wyeksoponować prozę, poezję i publicystykę, a forum to tylko dodatek, na którym można się lepiej poznać czy podyskutować na inne tematy.

Pozdrawiam.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 14:10
Cytat:
Mówiłem o ludziach interesujących się WYŁĄCZNIE litaraturą i mających klapki na oczy na całą resztę świata. Nie stwierdziłem, że mam za złe interesowanie się literaturą w sensie ogólnym.


Hehe, czyli jednak ludzie "interesujący się WYŁĄCZNIE literaturą" to "banda maniaków w okularach wielkości denek od butelek po piwie" wg ciebie.

Nie ważne czy masz za złe czy nie. Słowo padło. Mnie osobiście mogło to nie dotknąć. Chciałem tylko pokazać jak lawirujesz. Tyle.

Sagit - już nie będę. :yes:
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 14:13
al_qubain - mam do Ciebie prośbę, trochę tak z innej beczki, ale czy mógłbyś nie wklejać w różnych tematach postów zawierających jedynie grafiki albo tekst + grafikę? Przede wszystkim post to ma być Twoja wypowiedź. Grafika zajmuje masę miejsca.
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 21-04-2009 14:15
problemem dla mnie nie sa znikajace szybko teksty tylko brak powiadomienia o komentarzach do moich utworow ( widac tylko do ostatnio dodanego) jak i strasznie mnie ostatnio zirytowal brak jakiegos powiadomienia ze pod utworem ktory ja takze komentowalem pojawil sie nowy komentarz.

Kilka dni temy skomentowalem kilka utworow i nie byly to komentarze typu "fajne" tylko na cos zwracalem uwage, cos wytlumaczylem czy tez o cos zapytalem, potem wyszedłem z domu zajrzałem na drugi dzien na pp i nie mialem pomyslu jak szybko dotrzec do tych utworow by zobaczyc czy ktos odpowiedzial, a co za tym idzie moje komentarze byly zbędne jak i czas ktory na nie poswiecilem.
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 14:15
Lunar... mądrość, to nie tylko: mówić ładnie, składnie i w miarę na temat.
Ale także (a może przede wszystkim) - wiedzieć, kiedy lepiej jest pomilczeć.
A Ty słowotoczysz i słowotoczysz, a gdybyś przez chwilę pomilczał i zastanowił się, to uniknęlibyśmy paru raf i mielizn.
No bo marny taki adwokat samozwańczy, dla którego ważniejsza jest własna perora, niż dobro "klienta".
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-04-2009 14:19
Sagitarius napisał:

Cytat:
Wraz z 3 ostrzeżeniem (które dostałeś dzisiaj) zostanie Ci zablokowana możliwość pisania postów na forum. Znajdź sobie inne podwórko.


Bardzo słuszna decyzja, Sagit.
Nie wiem jak inni, ale ja odetchnę z ulgą, nie napotykając na każdym kroku wodolejskich wypowiedzi Lunara, które jak trujący bluszcz zaczęły oplatać i zaduszać wszystko niemal, ostatnio.
Nie było tego, gdy się tu rejestrowałam. I cieszę się, że już nie będzie.
Bo jaki jest pożytek z użytkownika, który nie dosyć, że nie pomaga innym, to jeszcze sieje niezgodę.
Nie lepiej zająć się pisaniem, udoskonalaniem własnego warsztatu i poświęcaniem trochę większej ilości czasu na komentowanie tekstów i pomocy ludziom, którzy przyszli tu w tym celu?
A więc na podnoszeniu wartości portalu? Nie mówiąc o utrzymywaniu dobrej, koleżeńskiej atmosfery i dyskusji twórczych na przyzwoitym poziomie. Owszem - trochę "pogaduszek" i offtopu też się przydaje, bo jesteśmy ludźmi i trzeba czasem porozmawiać luźno i swobodnie, ale przedtem było to na wesoło i nie powstawały żadne niesnaski.
Z przyjemnością wrócę do tego modelu życia na portalu.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 14:34
No i zniknął Lunar a wraz z nim wszystkie rzeczy, które jego są...
Włącznie z Forum Lunarum.
Zagości teraz na innym portalu, snując opowieści o "frakcji okularników", która w uznaniu jego wybitnych zasług, przegnała go z PP.
Trochę żal...
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-04-2009 15:06
Cytat:
No i zniknął Lunar a wraz z nim wszystkie rzeczy, które jego są...


Spróbujcie teraz zrozumieć, o co chodzi w tematach, gdzie występował on albo Rzepusia, albo oni razem. Tematy wyglądają jak dziury w kozich dupach i chyba nie ma innego rozwiązania jak powyrywać je z korzeniami. Wielkie dzięki egoistce Rzepusi i innym niemyślącym. Przysięgam, że jak teraz dopadnę kogoś działającego na wzór i podobieństwo tych dzieci, nie będzie wybacz.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 21-04-2009 15:09
Ty się Valduś nie ekscytuj, bo konto Lunara zostało, i po nim dziur nie ma, a te po-Rzepusiowe już zniknęły w większości :)

Tak, wiem, jestem wspaniała :bigrazz:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-04-2009 15:10
Robi się grożnie:) No ludzie, zamykać temat proponuję:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-04-2009 15:15
Valdens napisał:

Cytat:
Spróbujcie teraz zrozumieć, o co chodzi w tematach, gdzie występował on albo Rzepusia, albo oni razem. Tematy wyglądają jak dziury w kozich dupach i chyba nie ma innego rozwiązania jak powyrywać je z korzeniami. Wielkie dzięki egoistce Rzepusi i innym niemyślącym.


Z prawdziwą przykrością informuję, że zniknął także temat "Gawędy poetów i prozaików", o otworzenie którego poprosiłam swego czasu Rzepusię. Mając już na koncie Dowcipne wypowiedzi, nie chciałam mnożyć swoich tematów, stąd ta propozycja.
Z tematem Gawędy zniknęły w ten sposób wszystkie nasze, pisane na żywo opowieści - Motylek nad polem rzepaku, Betonowe buciki Kopciuszka i Przygody RYBY. A także sporo dobrego humoru, żartów i gawęd.
Zaiste - dziękuję, Rzepusiu...
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-04-2009 15:17
Cytat:
a te po-Rzepusiowe już zniknęły w większości


Nie rozumiem. A co wstawiasz w te dziury? Pamiętasz, co tam było? :confused:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 15:23
Przeczytałam temat i mniej więcej wiem, o co chodzi. :|

Jeśli chodzi o forum, to zgadzam się, że trzeba się za nie wziąć. Nie jestem tu 24 godziny na dobę, ale ja też widzę, jak bardzo spadł poziom w tematach luźnych od czasu kłótni niektórych użytkowników. Miło, że Jack deklaruje, że się tym zajmie. Chciałabym to usłyszeć od innych adminów.
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-04-2009 15:25
Post scriptum -
Proszę Wysoką Portę Adminów o pozwolenie na reaktywację tego tematu.
Nadal jako "Gawędy poetów i prozaików", gdyż ten tytuł został wymyślony przeze mnie.
Dziękuję.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 15:27
ja się dołączam do Little, Valdensa i Sagitariusa. całkowicie popieram i jestem gotowa stanąć ramię w ramię, nie od teraz zresztą, od początku, odkąd znalazłam ten portal i zanim jeszcze zostałam administratorem.

portal jest jednym z najlepszych portali, jakie istnieją w sieci i nie podoba mi się to, że niektórzy wchodząc na czyjeś podwórko próbują wprowadzać własne zasady, a co gorsza jeszcze do i rozkazywać co inni powinni, czy co muszą zrobić.

rozmowy owszem, mogą być na każdy temat, ale niektórzy mylą rozmowę z kłótnią, czy próbą wprowadzania swoich zasad na cudzym terenie. tzw. "rozmowy" jakie toczyły się w niektórych tematach na forum powinny być prowadzone na gg czy innym komunikatorze (ale o tym już chyba wspominała Little i z tego co kojarzę nie jeden raz i nie tylko w tym temacie)

i nie będę udawać, że się nie cieszę, że ktoś tu dostał ostrzeżenie, czy wyleciał przez swoją głupotę. aż taka miła nie jestem ;)

jestem za trzymaniem twardą ręką tego wszystkiego, bo inaczej cały portal rozsypie się w pył.
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-04-2009 15:38
Tym pozytywnym akcentem zamykamy temat ;)

Miladora - nie musisz się nas pytać o tworzenie nowych tematów... ;)
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]