Jaka milosc?
Autor
Jaka milosc?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 16-10-2008 10:48
Jaka milosc, jaki zwiazek moze byc szczesliwy wedlug Was? Pytam, bo przeczytalam kiedys, ze zeby malzenstwo czy zwiazek - do wyboru - byl szczesliwy, mezczyzna musi kochac bardziej. Kiedy to kobieta jest zakochana po uszy robi wszystko, zeby dogodzic, a i tak nic z tego nie wyjdzie. I do pewnego stopnia sie z tym zgadzam. A Wy co myslicie?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 16-10-2008 11:10
Ja myślę, że nie ma na świecie dwójki ludzi, która będzie kochała tak samo. Bo każdy kocha inaczej, każdego się też inaczej kocha. Żeby związek był szczęśliwy, ludzie muszą kochać szczerze, ale też nad swoim związkiem pracować, bo samo kochanie nie wystarczy...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 16-10-2008 11:39
Ideałów nie ma. Ja ich nie szukam, wolę się zadowalać tym, co mam. Bo przecież jest wspaniałe, a wady tylko dodają mu uroku i sprawiają, że jest ludzki i łatwiejszy do pokochania...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 16-10-2008 14:16
Cytat:
Ideałów nie ma. Ja ich nie szukam


Zgadzam się. Ideały są nudne :)

W związku trzeba nauczyc się isc na kompromisy, tylko wtedy jest się w stanie przetrwac większe klotnie i problemy. Trzeba się dobrze poznac, 'dotrzec', nauczyc kochac parnera rowniez za jego wady :)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 16-10-2008 14:52
Ideał- to dla każdego inna osoba, inny charakter.

Miłość prawdziwa zniesie i dostanie wszystko.

Należy tylko pamiętać, że aby otrzymać najpierw trzeba dać.

Nigdy nie proś o miłość - bo wtedy nie jest ona prawdziwa.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 16-10-2008 14:54
Cytat:
Nie prosić o miłośc bo to wtedy ona nie jest prawdziwa

To prawda, prawda...

I fakt, idealy sa nudne. Az bolesnie nudne. I powiedz takiemu, ze nie, ze to nie to...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 16-10-2008 15:00
Kiedyś napisałam: ...pragnę wciąż tak niewiele
ale jednak za dużo.
i napisałam też: ...i odejść mogę
jeśli chcesz.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 16-10-2008 15:04
Cytat:
Ideał- to dla każdego inna osoba, inny charakter.


Właśnie. Dla mnie ideał to ktos kto ma wady :p Wiem, że brzmi to tochę dziwnie. Ale tak jest. Jak można kochac kogos kto jest uosobieniem wszelkich cnót i dobra? Sama taka nie jestem.
Związek powiniem byc oparty na zaufaniu, bo tylko ono może dac poczucie bezpieczeństwa :)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-10-2008 20:42
Prawdziwa miłość nie dostrzega nic , poza tą ukochaną osobą. Żyje się w zawieszeniu. W największym uniesieniu. Nic nie jest ważne. Niczego się nie pragnie. Tylko wzajemności.
Do góry
Autor
RE: Jaka milosc?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 16-10-2008 21:11
Joanno - wydaje mi się, że definiujesz "zakochanie" - jeśli taka jest miłość to jej nie chcę.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
i was david bowman Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 16-10-2008 21:18
Nie można zdefiniować Miłości do końca. Tak myślę. Można używać słów, ciszy, porównań, a i tak czegoś będzie w tej definicji brakowało. Miłość, zarówno z jednej jak i drugiej strony to poświęcenie, czułość, fizyczność, praca, zrozumienie, pomoc,...
Do góry
Autor
RE: Jaka milosc?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-10-2008 21:40
Cytat:
Joanno - wydaje mi się, że definiujesz "zakochanie" - jeśli taka jest miłość to jej nie chcę.
- SzalonaJulko, nie bierz tak mocno do siebie moich słów. Twoja miłość może być zupełnie inna. Będzie taka, jaką będziesz chciała by była. Wszystko zależy od Ciebie. To tylko moja skromna wypowiedź. Moje myśli i odczucia. Ja tak widzę miłość. Mam takie prawo:) Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: Jaka milosc?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 16-10-2008 21:48
Masz rację Joanno - wzięłam to za bardzo do siebie (dosłownie) :) absolutnie nie chciałam Cię urazić.
Ja chyba jeszcze nie wiem jak może wyglądać moja miłość, chociaż znów się z Tobą nie zgodzę, że będzie taka jakiej będę chciała - chociaż chciałabym tego :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-10-2008 21:57
Juleczko ,,szalona" nie mów nie nim zakosztujesz. A może naprawdę będzie taka jaką byś chciała by była. Ta Twoja oczekiwana miłość :) Nie trać nadziei. :shy:
Do góry
Autor
RE: Jaka milosc?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 16-10-2008 22:00
coś ostatnio chodzę odarta z idealizmu ;) dziękuję za dobre słowo
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 16-10-2008 23:28
Dziewczyny, ojej, jak Wam z miłością do twarzy :))

Jaka miłość pada pytanie
dla mnie miłość najcenniejsza to ta, najtrudniesza,ciężko zobyta, dlatego mam do niej tak olbrzymi szacunek.
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
Autor
RE: Jaka milosc?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-10-2008 10:05
Cytat:
Dziewczyny, ojej, jak Wam z miłością do twarzy smiley)
Bo my kobiety, stworzone jesteśmy tylko do miłości:)
Do góry
Autor
RE: Jaka milosc?
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 17-10-2008 11:18
Jaka miłość, jaki związek może być szczęśliwy?
Podstawą związku jest szczera rozmowa, zaufanie, wierność i akceptacja partnera. Nie musi nam się podobać, że partner/ka ma zwyczaj wieczornego biegania przez pół godziny, ale skoro to uwielbia, to musimy zaakceptować wyjścia. Ma ochotę pomalować paznokcie na turkusowo i nosić tęczowe rajstopy? Jeśli nie uda nam się jej przekonać do noszenia czegoś innego - musimy to zaakceptować.
Nie ma ludzi idealnych, nie ma idealnych związków - rozwiązaniem jest zmienianie tego, co da się zmienić i pogodzenie się z niektórymi wadami, różnicami charakterów i poglądów.
W środku trzeba czuć, że się kogoś kocha - to stałe uczucie, które jest zakorzenione w sercu i umyśle. Nawet jeśli partner/ka zwróci uwagę, krzyknie, spóźni się, choć obiecał być na konkretną godzinę, wyrzuci obiad, bo znudziło jej się czekać - to i tak w środku czujemy miłość. Można być zagniewanym, marudnym, mieć żal o coś, ale w środku i tak kochamy.
Zakochanie jest przemiłe i często z powodu braku zakochania, zastanawiamy się, czy jest jeszcze w nas miłość. Można to porównać do półek. Miłość wraz z szczerością, wiernością i zaufaniem, to nasze półki - solidne, mocne, wytrzymają wiele lat. Półki należy wycierać z kurzu. I ustawić tam coś do jedzenia, coś do użycia, do nacieszenia oczu - nie powinny stać puste.
Drobiazgi. Śniadanie dla ukochanej. Kolacja dla ukochanego. Spontaniczne wyjścia na miasto. Zaproszenie do kina, restauracji, spacer w środku nocy, lepienie bałwana o 2 w nocy, przechadzka w deszczu, kartka, list, małe wspólne szaleństwa. Drobiazgi, łączące ludzi i ożywiające związek.
Życie opiera się na drobiazgach. Ilu mężczyzn wraca z pracy do domu i po drodze kupuje czerwoną różę, tulipana, białą lilię, jakikolwiek kwiat dla partnerki, ot tak, bo ma dobry humor i chciałby zobaczyć jej uśmiech? Ilu dzwoni do domu i mówi - Kochanie, nie rób obiadu, porywam Cię dzisiaj na miasto! ? Ilu pada z nóg, a i tak zrobi masaż kobiecie? Kto bierze dziewczynę na ręce, bo ma ochotę zanieść ją do sklepu? Lubicie leżeć na trawie? Wspólne leżenie na trawie jest świetne - można się tulić, patrzeć w niebo, obsypywać się trawą, popijać wino, rozmawiać, całować, zdrzemnąć się nawet. Cudne drobiazgi.
Jeśli para zdecyduje się być ze sobą - to mogą wywrócić swoje światy do góry nogami, aby stworzyć własny. Zmienić się przy sobie, pracować nad charakterami, dążyć do lepszego, przeprowadzić się, poszukać lepszej pracy, żyć.
Tulenie się jest zdrowe. Mówienie - Kocham Cię - bardzo ważne. Drobiazgi. Najszczęśliwsi są Ci, którzy potrafią dbać o codzienne drobiazgi. Bo każda góra składa się małych ziarenek, każda rzeka z kropel.
Przypomniało mi się - komplementy :) I to w jedną i drugą stronę, bo mężczyźni też lubią jak ich łechtać słowami. I wierzyć w nich, i pokazać, że ma się w nich oparcie.

Usłyszałem niedawno, że gdybym obiecał być na daną godzinę w domu, a bym się spóźnił za bardzo i bez uprzedzenia, to obiad znalazłbym w koszu, a kobietę gdzieś poza domem sfochowaną. Mówiłem o tym przyjacielowi, a on na to - Kurcze... W koszu obiad wystygnie... :D
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
A4IX Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 17-10-2008 14:37
A ja jestem stworzony do miłości mojej kochanicy - Polski ;]
Amor Patriae Nostra Lex
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jaka milosc?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-10-2008 16:19
Cytat:
A ja jestem stworzony do miłości mojej kochanicy - Polski ;]

- :)Ja chyba też! Dawno temu, wylosowałam zieloną kartę ale nie wyjechałam bo mi było żal opuszczać ją! Ojczyznę moją:|
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]