Harcerstwo
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Harcerstwo
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 22-10-2008 13:11
Nalezycie? Kiedys chcieliscie? Jakie wartosci dla Was uosabia harcerstwo? Pytam tez, bo mam jedno takie krepujace pytanko, do harcerek/harcerzy wlasnie...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 22-10-2008 15:29
Ja nigdy harcerką nie byłam, więc nie mi się wypowiadać... Moja szkoła zapewniała mi dostateczny reżim, więcej nie potrzebowałam :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 22-10-2008 16:24
harcerstwo jest fajne. bo ma na celu niesienie pomocy i uczulanie na te ważne wartosci. ale nie należę... choc chciałam.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 22-10-2008 16:31
ja tez chcialem. ale to było w czasach gdy w przysiędze byla mowa o socjalistycznej ojczyźnie a że byłem wczesnie uswiadominy, niestety czy stety, nie załapałem się nawet na zucha: tylko na kandydata na zucha. Natomiast moi synkowie są: starszy juz dawno harcerz a nodszy własnie zaczał zuchostwo i bardzo mi sie podoba. Zeby nie było: obaj ZHP (ZHR-u u nas w ogole nie ma)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-10-2008 19:13
Byłam harcerką ale nie pamiętam, czy mi się to podobało.
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 22-10-2008 20:55
Cytat:
Ostatecznie wybrałem taniec, z którego i tak już nic nie pamiętam
może właśnie dlatego i ja tańczę? bo nie miałam możliwośc by zostać harcerką? :rol: ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
Fri Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: okolica stolica
Dodane dnia 22-10-2008 21:00
nie wybrałem się na harcerza... być może wybiorę się na tancerza... ale najciekawsze jest, co to za krępujące pytanko? :lol:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
Morland Użytkownik
  • Postów: 28
  • Skąd: Dygowo
Dodane dnia 22-10-2008 21:01
Ja byłem tylko na jakimś harcerskim obozie (w sumie to nawet nie wiem, czy to było takie prawdziwe harcerstwo), ale jako dziecko i można powiedzieć, że po znajomości - kuzyn należał do tego "czegoś" (no dobrze, przyjmijmy, że to jednak było harcerstwo:p) i pojechałem razem z nim do, uwaga - Pakości:p Było sporo zabawy, ale też sporo (za dużo jak na mój gust) dyscypliny i ogólnie mi się nie podobało:p
Za to moja siostra jest harcerką i zdaje się, że sprawia jej to wiele przyjemności:D
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
etna Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 23-10-2008 14:14
Ja jestem już od jakiś 5/6 lat . ZHP 54 WDHiZ . Jest niesamowicie . Na każdym obozie czegoś się uczę . Nauczyli mnie jak postępować z ludźmi , a ty chyba jest naważniejsze . Jestem przyboczną :D jak na razie .
"Nie dane mi było choćby zerknąć na niego ze świadomością,
że oto staram się wyryć w pamięci obraz jego twarzy,
by móc zabrać go ze sobą do lustrzanej sali .
Zamierzałam go zranić jak nikt
przedtem, a nie mogłam się z nim nawet pożegnać .
Przez chwilę pozwoliłam się unieść falom cierpienia,
ale wkrótce, tak jak wcześniej pozostałe uczucia , odepchnęłam je od siebie jak najdalej. "
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
pani jeziora Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: września
Dodane dnia 04-11-2008 20:23
ja zawsze chciałam być harcerką xD

jak na razie mam KSM, to w sumie mniej więcej podobne, bo i tak wszędzie z harcerzami się plączemy xD

i na jakimś obozie też byłam... łoo.. wycisk to był, ze szok, normalnie jak w wojsku, 2 tygodnie ;)
młoda żona.
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 12-12-2008 14:04
Pytanko... Zaskakaujace. Chodzi o moja kuzynke. Jest w moim wieku,mowi, ze juz za pozno, zeby zostac harcerka, ze teraz jej nigdzie nie przyjma, bo bedzie musiala wszystko zaczynac od poczatku, od poziomu zuchow. Ma racje?
Ja juz z harcerstwem ladnych pare lat nie mam kontaktu, choc zaluje. Ale coz... Obczyzna.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
zielono Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2010 15:14
Aj...Harcersto to piękna sprawa. Każdy może kiedy tylko będzie chciał. Teraz wie i strasznie żałuję że najgorszą moją życiową decyzją było właśnie odejście z ZHP-u po 4 latach wspaniałej wędrówki. Byłam już nawet drużynową, pod sobą miałam dość sporą liczę osób. Niestety mój zakichany honor nie pozwala mi teraz tam wrócić, choć bardzo tego pragę. Harcersto daje nowe życie, pełniejsze, szczęśliwsze. A ludzie tam to Anioły, które chcętnie każdemu służą pomocą. Ogniska, gitary, pląsy, śpiewy, tańce...Cud, miód i malina :)
Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-06-2010 15:42
E tam.

Moje harcerstwo skończyło się na etapie "Zuchów", w 3. klasie podstawówki. Najpierw na każdym zebraniu buntowałem się i nie chciałem stać na baczność, ponieważ było dla mnie głupie, że jakaś dziewczyna ze starszej klasy będzie mi mówić, co mam robić. Potem zaś poszliśmy pieszo na jakiś biwak w okolicę i chcieli nam zrobić chrzest. M. in. musieliśmy się czołgać, a oni nas poganiali pasami. Stwierdziłem, że to jest łamanie praw obywatelskich i że się z imprezy wypisuję. Nie po to inwestowałem, żeby dostawać po tyłku i słuchać, że "wszyscy to muszą przejść". Nie, nie muszą. I to był mojej kariery koniec :D
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
zielono Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2010 15:52
Początki zawsze są trudne. Dlatego tak bardzo docenia się później szczyt swoich osiągnięć. Samuelu, nigdy nie jest jeszcze za późno. :)
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-06-2010 16:53
Spoko. Ale to chyba nie dla mnie :D
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2010 17:23
Nienawidzę dyscypliny i ubrań harcerzy, podobnie kiedyś więc nie byłem ani w harcerstwie, ani w wojsku :) To nie dla mnie, wolę sobie wziąć herbatkę, usiąść na werandzie i po bazgrolić ołówkiem na papierze niż czołgać się, słuchać starszych dzieciaków i stać na baczność. Krótko mówiąc cenię sobie wolność i luz :D
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-06-2010 17:26
Cytat:
Robert napisał/a:
Nienawidzę dyscypliny i ubrań harcerzy, podobnie kiedyś więc nie byłem ani w harcerstwie, ani w wojsku :) To nie dla mnie, wolę sobie wziąć herbatkę, usiąść na werandzie i po bazgrolić ołówkiem na papierze niż czołgać się, słuchać starszych dzieciaków i stać na baczność. Krótko mówiąc cenię sobie wolność i luz :D


żółwik, ziomuś

:D
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2010 19:42
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
żółwik, ziomuś

:D


Żółwik ziomuś B)

_VV_ bo w pewnym sensie harcerze to takie młodociane wojsko. Czołgaj się, stój na baczność, ubierz się w durne ubranko itd. itd. Poza tym zawsze uważałem że wojsko to lwy prowadzone przez barany, a harcerze? Słuchasz starszych dzieciaków, które może mają jeszcze bardziej nas... narobione we łbie i są lepsi tylko dlatego że dostali plakietki za sadzenie drzew, chodzenie w rowach i wyszukiwanie dzika w lesie.

No i czasami kiedy widzę w telewizji harcerzy to coraz bardziej wydaję mi się że każdy rok tam polega na coraz głupszym i gejowskim ubraniu. I to GEJOWSKIE, a nie homosiów. Do tych drugich nic nie mam bo byli od tysięcy lat, norma, ale ci pierwsi to są tym samym o czym mówi J.K.M dlatego tej zarazy wolę omijać.

Sam nie wiem... czy można poza byciu sportowcem dojść do czegoś w życiu przez harcerskie plakietki albo podciąganie się 1000 razy na drążku? Dla mnie gadanie że sport to zdrowie jest głupotą - w pracy zapierdzielam tyle że są to moje biegi i spalam tłuszcz, a żadne 200kg nie wisi mi nad głową i nie obijam innym nosów/zębów rękawicą bokserską.
Dzieciaki by nie zarastały w tłuszcz jakby pedałowały nogami do szkoły w zimę kilka kilometrów, jak my kiedyś. Wtedy mogłyby se pić tą colę (lubię, dobra na depresję) i bez w-f mieć dość dobre ciałko.
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 14-06-2010 23:12
Byłam zuchem, harcerzem, drużynową. Setki biwaków, obozów, zlotów.
Dla mnie to wspaniała przygoda. Pomogło mi pozbyć się chorobliwej wręcz nieśmiałości. Nauczyło radzić sobie z przeciwnościami.

Cytat:
No i czasami kiedy widzę w telewizji harcerzy to coraz bardziej wydaję mi się że każdy rok tam polega na coraz głupszym i gejowskim ubraniu.


Myślę i myślę i nie mam pojęcia, w którym miejscu harcerski mundur może kojarzyć się ze sposobem ubierania się gejów. ( o ile w ogóle istnieje coś takiego jak gejowski styl ubierania)

Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-06-2010 01:02
Mi się raczej kojarzą z młodym Adolfem Hitlerem :D
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]