Dlaczego piszesz?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
linkin Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd: brzuch sylvi plath.
Dodane dnia 29-07-2008 14:06
pisać każdy może. i chyba nie myślisz, że to celowo.
napisałem 100 komentarz. juppcia.! xD

dobra już skończyłem. ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 29-07-2008 14:09
to się cieszę. nienawidzę pokemonowego stylu pisania tak samo jak i przesada z emotikonkami. w ogóle nie lubię pisać tak jak teraz piszę, ale jakoś tak się przyjęło, od czasu założenia fikcyjnego konta :)
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
KenG Użytkownik
  • Postów: 200
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-10-2008 16:29
Chmmm..... Dlaczego piszę? Bo lubię, zawsze lubiłam. Bawić się w poezję zaczęłam we wczesnych klasach podstawówki, a potem, stopniowo, rymowane wierszyki stały się wierszami. Warsztat przekształcał mi się latami - i wciąż się zmienia. Chyba już znalazłam swoją drogę, ale kto wie, może za parę lat jeszcze bardziej skręcę w którąś stronę?
A moje kontakty z prozą tkwią korzeniami w dzieciństwie i pamiętnikach formatu A4. Potem przyszedł czas blogów i artykułów...
Pisanie wylewa się ze mnie, czasem wręcz wyskakuje jak Atena z głowy Zeusa (albo mniej romantycznie - jak gumka z majtek) i obija się po mózgu, dopóki go nie wypuszczę na zewnątrz. Bez możliwości wyrażania się w ten sposób uschłabym jak wycieńczone drzewko.
Nawet tutaj musiałam się rozpisać....
"Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." <Reinhold Niebuhr>
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
A4IX Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 11-10-2008 16:53
Piszę bo lubię, piszę by umoralnić ludzi jak Potocki szlachtę w XVI wieku. Piszę dla samorealizacji.
Amor Patriae Nostra Lex
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 11-10-2008 18:38
Piszę, ponieważ gdybym nie pisał o tych wszystkich idiotyzmach, które wymyslam, to bym je pewnie zrobił.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-10-2008 20:01
Cytat:
Nawet tutaj musiałam się rozpisać...
Deklarowałaś się jako poetka, i że tylko wiersze, jak dobrze pamiętam... A teraz - plum - i wpadłaś jak śliwka w kompot.
Czekam na opowiadanka i nie słucham żadnych "ale". :D
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
KenG Użytkownik
  • Postów: 200
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-10-2008 21:43
Ale... :D W te wakacje zaczęłam pisać coś na kształt powieści (bo a. atak natchnienia, b. w oczy wpadł konkurs i TO 10.000... I wyszedł na jaw mój kobiecy materializm), ale utknęłam na 70-tej stronie z braku czasu. Na opowiadania jestem chyba zbyt wielką gadułą i moje dygresje zabiłyby czytelników ;) Ale może spróbuję wyciąć coś z tego co mam, żeby miało ręce i nogi i nadawało się do upublicznienia. A tak na razie to piszę tylko felietony i artykuły - najczęściej o moich poglądach. Taki słowotok, nie wiem czy nadawałoby się na ten portal.
No i wyszło w jednej wypowiedzi trzy "ale" :)
"Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." <Reinhold Niebuhr>
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
etna Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 11-10-2008 21:53
Dlaczego piszę ?
To chyba pomaga mi wyrazić samą siebie .
Moim marzeniem jest wydać tomik .
Moje zycie dopiero się zaczyna , ale mam jasno wytyczone cele .
Chce pisać .
"Nie dane mi było choćby zerknąć na niego ze świadomością,
że oto staram się wyryć w pamięci obraz jego twarzy,
by móc zabrać go ze sobą do lustrzanej sali .
Zamierzałam go zranić jak nikt
przedtem, a nie mogłam się z nim nawet pożegnać .
Przez chwilę pozwoliłam się unieść falom cierpienia,
ale wkrótce, tak jak wcześniej pozostałe uczucia , odepchnęłam je od siebie jak najdalej. "
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 11-10-2008 22:16
nie mam pojęcia dlaczego piszę - tak jakoś niechcący się porobiło :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-10-2008 22:21
dlaczego piszę?
a dlaczedo nie? :D
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
etna Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 11-10-2008 22:26
Bury - najlepsza odpowiedź . ^^
"Nie dane mi było choćby zerknąć na niego ze świadomością,
że oto staram się wyryć w pamięci obraz jego twarzy,
by móc zabrać go ze sobą do lustrzanej sali .
Zamierzałam go zranić jak nikt
przedtem, a nie mogłam się z nim nawet pożegnać .
Przez chwilę pozwoliłam się unieść falom cierpienia,
ale wkrótce, tak jak wcześniej pozostałe uczucia , odepchnęłam je od siebie jak najdalej. "
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
i was david bowman Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 16-10-2008 19:59
Piszę, bo to ciekawe zabijanie czasu. Nie chcę być pisarzem. Wolę być kimś innym.
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 16-10-2008 20:14
Piszę, bo nie znam innego sposobu na ukladanie myśli i porządkowanie emocji ;) Piszę, bo się od tego najzwyczajniej uzależniłam. Piszę, bo to jest moj sposób na pojmowanie świata :D
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-10-2008 20:26
Piszę, bo się we mnie myśli gotują. Mam ochotę ,,wykrzyczeć" wszystko to co mnie boli i cieszy. Wydrzeć z siebie latami skrywane sekrety. Przelać na papier własne spojrzenia na wszystko co mnie otacza. Wreszcie się wygadać do końca:) Niech się uzależnią od moich słów inni i niech im przyniesie to szczęście:p
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
passi Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 23-10-2008 17:47
Zaczęłam pisać przed rokiem, zupełnie proste kawałki, pozbawione metafor, w krańcowo kiepskim warsztacie i bardzo ubogie w słowie, ale znaleźli się ludzie którzy pokierowali mną, myślę właściwie i teraz bywają czasem tak zawiłe, że sama ich nie pojmuję ;)

A piszę, bo to pozwala mi oderwać się od codzienności... takie lekarstwo na prawie całe zło.
moje prywatne czarowanie...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Fri Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: okolica stolica
Dodane dnia 24-10-2008 13:23
dlaczego? zastanowiłem się nad tym głębiej (poprzednio napisałem "bo tak";) i... bo sprawia mi przyjemność sam fakt, że piszę. Że mogę coś stworzyć i podzielić się tym z innymi. Czasami sam akt twórczy dostarcza niezłego kopa. Chyba ktoś to nawet nazwał "orgazmem twórczym" :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Nekromanta BOOM Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 04-11-2008 15:46
Ja zaczynałem od głupich opowiadań o orkach... bo byłem fanem gier (dokładnie jednej - Gothic ), potem zacząłem pisać o rzeczach bardziej poważnych, aż w końcu uświadomiłem sobie, że co nieco potrafię. Zamieszczam od dłuższego czasu swoje opka na różnych forach m.in. tu i stale się rozwijam.
"Piszem bo chcem"
Do góry
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-11-2008 16:29
Witajcie i pozwólcie się włączyć...
Dlaczego piszę?
Właściwie dopiero po tym pytaniu odpowiedziałam sama sobie dlaczego...
A więc dlaczego?
Bo uwielbiam to uczucie, kiedy wchodzę w świat przez siebie wymyślony, a jego postacie zaczynają żyć - poruszać się i mówić, a bardzo często narzucać mi swoje postępowanie, wymykać się spod kontroli...
Bo zawsze chciałam umieć coś więcej, niż tylko żyć.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Rudzik Użytkownik
  • Postów: 27
  • Skąd: Sieradz
Dodane dnia 10-11-2008 17:28
1. Bo mam Worda, klawiaturę, monitor. Coś z tym trzeba zrobić ;).
2. Bo mam kartkę papieru i długopis ;).
3. Bo lubię.
4. Bo chcę.
5. Bo nie muszę ;].
6. Bo uwielbiam uśmiech czytelnika, gdy komuś podoba się moja proza :).
7. Bo uważam, że mogę napisać najlepszą książkę na świecie :].
8. Mogę napisać również najgorszą :D.
9. Bo uważam, że nic nie zostało jeszcze wyczerpane do końca.
10. Bo to moja pasja.
11. Bo chcę przekazać myśli światu.
12. Ale zrobić to ciekawie.

Pozdrawiam
Piszący z wyboru Rudzik :)
"Kiedyś pisarstwo było powołaniem, pokrzepianiem serc, służbą wobec narodu, idei czy religii. Grafomani mieli małe szanse na przebicie się do szerszej publiczności, pisali do szuflady albo zamęczali swoimi utworami rodzinę i znajomych. Dzisiaj jest internet."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego piszesz?
Pioro Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 10-11-2008 17:52
Dzięki pisaniu spełniam swoje marzenia, wcielam się w różne postacie, tworzę swoją rzeczywistość. Mogę robić to, na co mam ochotę, coś, co nie jest zakazane a równie dobrze smakuje. Uwalniam swoje emocje. Przelewam na kartkę każdą myśl, w ten sposób uczę się rozmowy ze sobą. Pisanie jest jak teatr-jedno i drugie traktuję jako terapię dla siebie i innych.



Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]