Życie po śmierci
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Życie po śmierci
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 27-01-2009 17:24
Nie boję się śmierci, ale czuję przed nią swego rodzaju respekt. Wiem, że jest nieunikniona i kiedyś przyjdzie. Ale chcę mieć w jakimś stopniu wpływ na sposób w jaki odejdę. I chcę pozostawić po sobie pamięć w sercach ważnych dla mnie osób.
Poza tym, czekam na nią z niecierpliwością, bo jeśli coś jest po drugiej stronie, to mam nadzieję spotkać najbliższych i być może dowiedzieć się prawdy :|
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Życie po śmierci
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-01-2009 17:28
Śmierć? :D Ja się jej nie boję, boję się tylko, że być może przyjdzie mi umierać w bólu, chorobie, samotności i tych innych niekorzystnych warunkach. :p

A życie po śmierci... no, nie wiem w zasadzie. :shy: Dowiem się, jak umrę.
Do góry
Autor
RE: Życie po śmierci
Edith Użytkownik
  • Postów: 260
  • Skąd:
Dodane dnia 22-04-2009 23:40
Moim zdaniem życie tutaj to nie wszystko, po śmierci żyjemy nadal w innym wymiarze inaczej życie nie miałoby sensu. Wierzę w sprawiedliwość, tu jej nie ma, wierzę, że jest tam, że niezasłużone cierpienie zostanie wynagrodzone.
Do góry
Autor
RE: Życie po śmierci
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 23-04-2009 00:59
50/50 - tak wygląda moja wiara, że coś po śmierci jest. Jeśli niczego nie ma, ok, nie boję się tego ani do nikogo nie mam pretensji, jestem kontent. Czyż to nie logiczne, że nie mam pretensji skoro mnie nie ma? I że się nie boję? :D Gorzej jeśli po tej śmierci coś jest, bo wtedy może być różnie - dobrze albo źle. Z pewnością nie słodko nijak, jak w pierwszym przypadku.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Życie po śmierci
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 23-04-2009 05:40
Cytat:
Moim zdaniem życie tutaj to nie wszystko, po śmierci żyjemy nadal w innym wymiarze inaczej życie nie miałoby sensu. Wierzę w sprawiedliwość, tu jej nie ma, wierzę, że jest tam, że niezasłużone cierpienie zostanie wynagrodzone.


Bodajże w średniowieczu życie na ziemi miało być jedynie etapem przejściowym do lepszego życia w zaświatach.
Będzie tam też ktoś, kto za dobre wynagrodzi, a za złe ukarze. Cóż, moim zdaniem to pogląd nieszczęśliwych ludzi. "Syty biesiadnik życia" schodzi ze sceny nie myśląc o tym, że za coś musi być nagrodzony, a "ci źli" muszą być ukarani. Odchodzi spokojnie, pogodzony z życiem, z sobą, światem i śmiercią.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Życie po śmierci
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 23-04-2009 09:35
Mnie się podoba taka postawa:

Apateizm – to apatia, bądź brak zainteresowania pytaniem o istnienie lub nieistnienie bóstwa. Innymi słowy, przekonanie że kwestia ta nie ma znaczenia dla życia osoby wygłaszającej ten pogląd.

Tak samo w odniesieniu do "czegoś" po śmierci.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Życie po śmierci
Edith Użytkownik
  • Postów: 260
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2009 12:43
Asti, syty biesiadnik życia jak mówisz z pewnością mógł z życia korzystać, ja widzę w hospicjum ludzi, którym życie zostało przerwane, są jak roslinki, całkowicie zależne od innych, widzę ich zdjęcia jakimi byli, pełnymi życia, aktywnymi. Pytam sie dlaczego, czym sobie zasłużyli, kto im to cierpienie wynagrodzi i wtedy zastanawiam się czy jest coś dalej, myślę że jest, że zostanie im to wynagrodzone, zwłaszcza dzieciom, które nie będą sytymi zycia, a jedynie sytymi bólu i cierpienia.
Do góry
Autor
RE: Życie po śmierci
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 23-04-2009 14:47
Cytat:
Edith napisał/a:
Pytam sie dlaczego, czym sobie zasłużyli, kto im to cierpienie wynagrodzi i wtedy zastanawiam się czy jest coś dalej, myślę że jest, że zostanie im to wynagrodzone, zwłaszcza dzieciom, które nie będą sytymi zycia, a jedynie sytymi bólu i cierpienia.


1. Pytam sie dlaczego, czym sobie zasłużyli
Odp. Niczym nie zasłużyli.
2. kto im to cierpienie wynagrodzi
Odp. Nikt im nie wynagrodzi.
3. zastanawiam się czy jest coś dalej, myślę że jest
Odp. A po co miałoby być?
4. zwłaszcza dzieciom, które nie będą sytymi zycia
Odp. Taki pech.

Wygląda jak szukanie sensu ludzkiej egzystencji. A wychodzi, ze tego sensu zwyczajnie nie ma. I co, zmienia to coś?
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Życie po śmierci
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 23-04-2009 14:51
I w tym miejscu na scenę wchodzi wiara ciągnąca na wózku wszystkie religie. Kółka trochę piszczą.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Życie po śmierci
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 23-04-2009 14:53
Cały ten temat jest wiarą - co też będzie po śmierci.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Życie po śmierci
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 23-04-2009 14:56
kiedyś wydawało mi się, że umieram - no, wydawało się, bo tylko zemdlałam z bólu - moją ostatnia myśl była skierowana do Boga i brzmiała następująco: "no to się, k***, naśpiewałam..." B)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Życie po śmierci
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 23-04-2009 15:11
Cytat:
Apateizm - to apatia, bądź brak zainteresowania pytaniem o istnienie lub nieistnienie bóstwa. Innymi słowy, przekonanie że kwestia ta nie ma znaczenia dla życia osoby wygłaszającej ten pogląd.


Ja spotkałem się z pojęciem "Ignostycyzm" - ciekawe czy te dwa się jakoś różnią. Apatię sobie zastąp ignorowaniem w definicji jedynie ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Życie po śmierci
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2009 15:26
Dla mnie te wszystkie agnostycyzmy, panteizmy, deizmy i inne takie, to jak brak kropki nad 'i'. Tak się mówi, jak się nie wierzy, ale brakuje konsekwencji i odwagi by przyznać się przed sobą i innymi do ateizmu.
Do góry
Autor
RE: Życie po śmierci
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 23-04-2009 15:30
Pomyliłeś tyle pojęć, że nie chce mi się wyjaśniać.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Życie po śmierci
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 23-04-2009 15:36
VV, wobec tego osobę, która na prawdę wierzy w istnienie Boga, tylko, że nie tego z Biblii, nazwiesz ateistą? Ten opis będzie mieć "kropkę nad i"?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Życie po śmierci
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2009 16:46
Jak wierzy w Boga to jest teista.
Do góry
Autor
RE: Życie po śmierci
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 23-04-2009 16:53
Nie mogę się z tym zgodzić. Przede wszystkim dlatego, że w pojęciu teista mieszczą się wszyscy ludzie wierzący w Boga z Biblii. Cóż to za opis, skoro tak mało precyzyjny? On ma nie tylko kropkę nad i, ale i nad e, i nad t, i pod a.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Życie po śmierci
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 23-04-2009 17:22
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Jak wierzy w Boga to jest teista.


Jak pije herbatę to jest teinista. B)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Życie po śmierci
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 23-04-2009 17:34
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Jak wierzy w Boga to jest teista.


Jak pije herbatę to jest teinista. B)


A jak gra w tenisa?

Cóż, ja uważam że jednak te pojęcia bieglej i dokładniej opisują światopogląd jednostki, choć i tak jak zawsze, są niepełne. I wreszcie, od tego czy jesteśmy materialistą zależy, czy wierzymy w życie pozagrobowe; ateizm czy agnostycyzm nie ma tu nic do rzeczy.

Już poprawione, Szalona :p
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Życie po śmierci
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 23-04-2009 17:47
Cytat:
Asti napisał/a:
I wreszcie, od tego czy jesteśmy materialistą zależy, czy wierzymy w życie grobowe;

??? życie grobowe dawno udowodniono - ileż tam żyje uroczych drobnoustrojów, nicieni, pierścienic, a nawet drobnych kręgowców B)

(przepraszam, mam dziś wisielczy humorek)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]