Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
Avriesal Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2010 16:33
Ja skończyłam " Cień Wiatru" Zafona i tak samo jak w "Marinie" jestem zakochana, do tego niedawno czytałam "Córka opiekuna wspomnień" Kim Edwards, polecam gorąco, wzrusza niezwykle
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 29-08-2010 22:50
Cytat:
dante77 napisał/a:
A ja właśnie zabrałem się za książki Pratchetta z cyklu "Świat Dysku". Mają niesamowity klimat, absurdalny humor i ciekawy świat, który bardzo mi odpowiada. Mam nadziej czegoś się z nich nauczyć.

Dobra rada: jeśli możesz, czytaj je w kolejności w jakiej były wydane (lista zamieszczona w każdym tomie). Fascynującym zajęciem jest śledzenie jak stopniowo rozwijają się różne postaci i różne instytucje. Wprawdzie każdy tom stanowi zamkniętą całość, ale niewątpliwie zepsułbyś sobie frajdę, czytając np. "Nocną straż" zanim sięgniesz po "Straż!Straż!".
Ile bym dał, by umieć tak pisać.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-09-2010 21:18
Aktualnie czytam polską antologię grozy - Sępy. Wszystko niby na sprawdzonych i wytartych schematach, a czyta się świetnie. Niedługo, jak skończę, dłuższa recenzja.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
plastelina Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 13-09-2010 18:37
Witam,
polecam nową książkę Anny Sokalskiej - "Kryształowe sny". Autorka, na pierwszy rzut oka tworząc typowe fantasy, podchodzi do tematu w świeży sposób. Choć wykreowany przez nią świat, postacie i niektóre zwierzęta są baśniowe, to nie niemożliwe - całość ślizga się na pograniczu fantastyki i realności. Książka porusza problemy wojny, tolerancji, rasizmu, poszukiwania szczęścia przez jednostki i społeczeństwa. Nowatorska jest forma, w której książka została napisana - układ i styl nawiązuje do scenariusza (wydzielone dialogi, czas teraźniejszy, obiektywny narrator). W dodatkach do książki znajdują się ilustracje wykonane przez autorkę oraz podstawy stworzonego przez nią języka. Na początku książki znajdują się tez dwa krótkie opowiadania, nawiązujące do jej poprzedniej książki - zbioru opowiadań pt. "Melodia końca świata".
Na stronie http://www.annasokalska.com znaleźć można fragmenty obu książek, miniatury ilustracji, listę księgarń...
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-09-2010 20:01
Cytat:
AnonimowyGrzybiarz napisał/a:
Aktualnie czytam polską antologię grozy - Sępy. Wszystko niby na sprawdzonych i wytartych schematach, a czyta się świetnie. Niedługo, jak skończę, dłuższa recenzja.


Zgodnie z obietnicą - recenzja:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2010/.../169-o-sepach.html
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-09-2010 23:55
"Archeologia na wyrywki", P. Jasienica :)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-09-2010 16:46
"Diamenty są wieczne" Iana Fleminga - kolejna powieść z Jamesem Bondem. Świetnie się czyta. Bardzo lubię styl Fleminga. Z filmem ma to niewiele wspólnego, przez co dostajemy całkiem nową historię - co też można zaliczyć na plus ;)

Na półeczce czeka jeszcze "Moonreker". "Dr No" czytałem już wcześniej - teraz tylko muszę się postarać by dorwać pozostałe 11 książek. Wcale to nie jest takie łatwe :|
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
anna nawrocka Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Zawidów
Dodane dnia 19-09-2010 17:55
"S@motność w Sieci" :) może to wydać się niemożliwe - ale pierwszy raz :)

wrażenia? po lekturze...

na stronie 27 zatrzymało mnie fragment:

'... Pamiętam, jak Eljot próbował objaśnić mi magię działania prozacu. Tłumaczył ją jak sztuczkę z kartami do gry. Kartami były jakieś neuroprzekaźniki w synapsie.

;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 19-09-2010 19:27
Tak. Synapsa robi karierę w literaturze. A mnie ją wypomniano. :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 20-09-2010 00:08
Licznym na PP paniom mogę z czystym sumieniem polecić wydaną w tym roku książkę Krystyny Januszewskiej "Ostatnia kwadra księżyca". Bardzo kobieca literatura.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
gkieregk Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: lublin
Dodane dnia 27-09-2010 22:24
"Zapiski starego świntucha" Bukowskiego teraz zaczynam, wcześniej było "na zachodzie bez zmian" i "w drodze". Jeżeli chodzi o Kerouaca, to jego "on the road" albo się maksymalnie zestarzało, albo ja nie kumam, dlaczego ta książka jest taaaaaaaka kultowa
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 28-09-2010 00:36
zostało mi jakieś 130 stron do końca "To" Kinga :uhoh: nie wiem czy po tej książce odważyłbym się wejść do kanałów :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-09-2010 00:51
"Tajemnice Warmii i Mazur", T. Sowiński
"Trójkąt męski z sierścią w tle", E. Krempeć
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-09-2010 09:53
Po raz setny "Pięknych dwudziestoletnich" Hłaski.
Choć powszechnie wiadomo, że można czepić się do jego warsztatu i pisarstwa, ale jeśli się "złapie" ten jego feeling, wówczas Hłaskower może wciągnąć i fascynować na swój, niepowtarzalny, swoiski sposób:D
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 28-09-2010 11:28
¨Krzyk Czapli¨... Pierwszy raz.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-10-2010 17:11
"Kłopoty w Hamdirholm" śp. Wojciecha Świdziniewskiego. Świetny zbiór opowiadań, zabawny, wciągający. Żal, że Autora nie ma już wśród nas... :(
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-10-2010 19:47
"Ender na wygnaniu" Orsona Cota Carda. Ciekawy rzut oka na znajome uniwersum ale raczej dla fanów serii.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-10-2010 12:40
"Traktat o łuskaniu fasoli" Wiesława Myśliwskiego- polecam z całego serca, bardzo wartościowa książka, pełna głębokich myśli. Uczy patrzeć inaczej na świat, zauważać rzeczy, które dotąd umykały w natłoku spraw.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 31-10-2010 12:50
"Listy z pustyni' Carlo Caretto
głęboka książka, dobra nie do _przeczytania_ ale do czytania pomału, myśląc nad słowami...
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Tukas Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 31-10-2010 14:32
@gkieregk

"W drodze" poczytaj sobie w oryginale. Polskie tłumaczenie to jawna i uporządkowana zbrodnia. Jestem za przywróceniem kar śmierci kwalifikowanej dla tłumacza.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]