Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 31-01-2011 10:46
Wielkie dzięki za wyjaśnienie. W takim razie wybieram kolejność chronologiczną i z tych 5 wymienionych zacznę od "Rozmowy...". Tym bardziej, skoro sam zainteresowany tak wysoko ją cenił. Jeśli i mi się spodoba, potem będzie satyryczny "Panteleon i wizytantki".
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 31-01-2011 14:32
Cytat:
MarioPierro napisał/a:
Poluję na tego autora, bo to chyba jeden z nielicznych zasłużonych noblistów ostatnich lat, no i mój imiennik ;) Dlatego mam pytanie: które z tych przeczytanych książek poleciłabyś na początek (takie, co nie odrzucają od razu, a zachęcają do sięgnięcia po następne)?


Mario, polecam "Miasto i psy" - bodajże pierwsza jego książka - mnie porwała, jak żadna inna.

Teraz czytam wiersze Andrzeja Waligórskiego - Dreptaki na poprawę humorku :D
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 31-01-2011 18:00
Cytat:
Mario, polecam "Miasto i psy" - bodajże pierwsza jego książka - mnie porwała, jak żadna inna.

Tak, wiem że pierwsza, pewnie z czasów gdy był jeszcze komuszkiem :O Teraz czytam cyberpunkowego "Neuromancera", więc chciałem potem dla odskoku spróbować czegoś całkiem innego i myślę, że "Rozmowa..." mogła by czymś takim być. Wcześniej bałem się, że jak zacznę od najlepszej powieści Llosy, to potem nic nie będzie tak dobre. W dużym stopniu dzięki Waszym opiniom jestem prawie pewien, że mi to nie grozi. Ale może właśnie dlatego lepiej zacząć po kolei? Zobaczymy co pierwsze wpadnie w dłoń;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 31-01-2011 18:45
Cytat:
MarioPierro napisał/a:
Cytat:
Mario, polecam "Miasto i psy" - bodajże pierwsza jego książka - mnie porwała, jak żadna inna.

Tak, wiem że pierwsza, pewnie z czasów gdy był jeszcze komuszkiem :O


Komuszkiem, nie komuszkiem... owszem sporo tu o warstwach społecznych, więcej jednak psychologii jednostki w specyficznych warunkach, no i konstrukcja... sam miód (kilkunastu narratorów pierwszoosobowych)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-01-2011 19:43
Mistrz i Małgorzata. Klasyka. Podoba się :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 31-01-2011 22:40
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:
Cytat:
MarioPierro napisał/a:
Cytat:
Mario, polecam "Miasto i psy" - bodajże pierwsza jego książka - mnie porwała, jak żadna inna.

Tak, wiem że pierwsza, pewnie z czasów gdy był jeszcze komuszkiem :O


Komuszkiem, nie komuszkiem... owszem sporo tu o warstwach społecznych, więcej jednak psychologii jednostki w specyficznych warunkach, no i konstrukcja... sam miód (kilkunastu narratorów pierwszoosobowych)



jestem nieszczęśliwa posiadaczką tej książki
i podoba mi się tylko narracja oraz pojedyncze fragmenty,
Jaguar bije resztę postaci na głowę - ale sama fabuła rozwija się dla mnie za późno, żeby całość mogła rzeczywiście wciągnąć...
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 31-01-2011 22:52
Metro 2033 Dmitrija Głuchowskiego

Dostałam od kolegi z nakazem przeczytania. Przyznam, że zaczęłam bez przekonania, ale książka wsysa.

Wyobraźnia autora nie zna granic.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
monikaa86 Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 04-02-2011 11:34
Właśnie skończyłam "Blaze" S.Kinga, a teraz biorę się za jego "Pod kopułą". :)
Monika
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 05-02-2011 10:24
"Zaginione królestwa" Normana Davisa
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 05-02-2011 11:13
Pieśń nad pieśniami - autor nadchnięty miłością do Boga. Do powieści, którą piszę jest mi potrzebna :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 05-02-2011 11:51
A ja otaczam się wampirami:)
Anne Rice - Wampir Lestat - jest to biografia bohatera. Kim był za życia, jak został zmieniony. Na razie jestem w połowie.
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2011 02:36
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:
Cytat:
MarioPierro napisał/a:
Poluję na tego autora, bo to chyba jeden z nielicznych zasłużonych noblistów ostatnich lat, no i mój imiennik ;) Dlatego mam pytanie: które z tych przeczytanych książek poleciłabyś na początek (takie, co nie odrzucają od razu, a zachęcają do sięgnięcia po następne)?


Mario, polecam "Miasto i psy" - bodajże pierwsza jego książka - mnie porwała, jak żadna inna.


Ja bym poleciła zdecydowanie "Święto kozła". O dyktaturze Trujillo na Dominikanie.

Natomiast ja aktualnie czytam "Królową Margot" Aleksandra Dumasa.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Hoshi no Yue Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd: Mikołów
Dodane dnia 14-02-2011 22:25
Miasto kości Cassandry Clare.
Koleżanka bardzo mi polecała Dary Anioła. Jestem w połowie i jakoś średnio mnie to ciekawi.
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

— Wisława Szymborska
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 14-02-2011 23:32
A ja czytam wspaniałą "Lalkę", którą jestem szczerze zachwycona! Nie ma to jak klasyka takich wspaniałych twórców! ;)
A moja mama czyta "Intruza" tej babki, co te sagę zmierzchową napisała, ale mówi, że trudna, ale dobra książka. Przeczytam na wakacjach, bo teraz oczywiście nie mam kiedy! :)
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 16-02-2011 13:57
Dzisiaj zaczynam "Czarny dom" Kinga i Strauba wspólne dzieło :D nareszcie mam chociaż chwilę na coś innego niż podręczniki :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Nennece Użytkownik
  • Postów: 37
  • Skąd: Cieszyn
Dodane dnia 16-02-2011 14:38
Jestem w trakcie czytania "Sklepiku z marzeniami" S.Kinga. Niesamowita książka, chodzi mi po głowie dosłownie cały czas :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-02-2011 14:45
Po latach "zapomnienia" wróciłem właśnie do opowiadań Puszkina.
Cudo! Rewelacyjny, wyśmienity język. Pomysły przednie, zaskakujące.
Polecam zwłaszcza ZAMIEĆ I TRUMNIARZA. Naprawdę warto go czytać, bo to geniusz słowa, nastroju i malarz pięknych obrazów słowem niepospolitym:yes:
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 16-02-2011 17:09
Ostatnie życzenie - Andrzej Sapkowski. :)
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
ArienneMD Użytkownik
  • Postów: 89
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Dodane dnia 16-02-2011 18:16
"Brudnopis", Siergiej Łukanienko, a także "Zwodniczy Punkt" - Dan Brown.
Nie umiem czytać jednej książki, muszę co najmniej dwie na raz :D
"Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu."
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-02-2011 18:23
Cytat:
Jestem w trakcie czytania "Sklepiku z marzeniami" S.Kinga. Niesamowita książka, chodzi mi po głowie dosłownie cały czas :)
Świetne, a mówią, że jedna z gorszych Kinga. Ja tak nie uważam, jest kilka ciekawych smaczków. I te ludzkie zawiści wyciągnięte na światło dzienne. Kurczę, ludziom nie trzeba nic obiecywać, aby byli świniami, kochają to. :D
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.