Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
Olaf Tumski Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 22-12-2011 21:59
Cytat:
jakub napisał/a:
Rozpocząłem "Dallas '63" Kinga, początek obiecujący, zobaczymy co Stephen tym razem naskrobał na tych 850 stronach, uwielbiam jego długie powieści, mam nadzieję, że tradycyjnie będzie niszczyć system :D


Jutro też się za to zabieram. Jestem ciekaw jak King połączył polityczny spisek z podróżami w czasie.
http://olaftumski.blogspot.com/
Pisanie jest najlepszą odtrutką na wszystkie śmieci tego świata
https://www.facebook.com/tumskiolaf/
https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/olaf-tumski.html
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-12-2011 09:10
"Pożegnanie jesieni" Stanisława Ignacego Witkiewicza

Książka napisana przystępnym językiem, z klimatem, wciągająca.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Smutny Czlowiek Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 24-12-2011 09:57
Cytat:
pozytywna666 napisał/a:
"Pożegnanie jesieni" Stanisława Ignacego Witkiewicza

Książka napisana przystępnym językiem, z klimatem, wciągająca.


Witkacy napisał coś przystępnym językiem? Jestem zaskoczony, hehe.
To, że wstaję codziennie rano, robię śniadanie i idę do pracy, to nie jest dowód na walkę z życiem, a jedynie znak, iż pozwalam prowadzić się na jego smyczy.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Samael Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 29-12-2011 15:58
Aktualnie czytam "Millenium", jestem w połowie 800-stronnicowego trzeciego tomu. Książka bardzo wciągająca, która przenosi nas w krąg intryg rozgrywających się w Sztokholmie i okolicach. Bardzo polecam :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
coca_monka Użytkownik
  • Postów: 1249
  • Skąd: Paris
Dodane dnia 29-12-2011 17:42
Rozpoczęłam przygodę z "Biegnąca z wilkami" Clarissy Pinkola Estes.
fata nolentem trahunt
dla niektórych droga do domu prowadzi tylko przed siebie
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 01-01-2012 12:14
Dziś postanowiłem czytać teksty na portalach literackich, też na PP. Wczoraj skończyłem kolejny tom Pieśni lodu i ognia Georga Martina i wciąż jestem pod wrażeniem. Ten cykl jest genialny. Może to nie jest powalająca literatura od strony technicznej i artystycznej. Nie niesie ze sobą też jakichś najzwyczaj głębokich myśli, i ogólnie autor nie wartościuje (co też mi się piekielnie podoba), nikt nie jest zły, ani do końca dobry, wszystko jest płynne, jak to w życiu. No i masa spisków, zdrad, askakujących zwrotów akcji, oraz krwi :)

Jeszcze raz polecam.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Marxxx Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 02-01-2012 08:45
Saga Pieśni Lodu i Ognia jest rzeczywiście fantastyczna : D

Przy którym jesteś tomie, jeżeli można spytać? : >
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Elatha Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Jaworzno
Dodane dnia 02-01-2012 11:04
Niedawno skończyłam "Okaleczoną", której autorką i główną bohaterką jest Khady. Kobieta urodziła się w Senegalu, jest muzułmanką. W wieku siedmiu lat została poddana obrzezaniu, które miało ją oczyścić i przygotować do życia według tamtejszych norm...
Khady opowiada swoją wstrząsającą historię w wyważony sposób, nie pozbawiony jednak dramatycznych emocji. Opisuje życie w Senegalu, a później we Francji, dokąd została zabrana przez dużo starszego męża. Jej historia porusza do głębi. Naprawdę bardzo, bardzo się cieszę, że nie urodziłam się w takiej kulturze, gdzie kobieta ma tak mało praw i nie może sama o sobie stanowić. Zagłębiając się w tego typu tematykę doceniam to, gdzie mieszkam i kim jestem.
Autorka i bohaterka miała w sobie siłę i odwagę, by rozpocząć ciężką walkę o prawo do samostanowienia i zakazania obrzezania dziewczynek. Lektura nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn.

http://www.empik.com/okaleczona-khady,2967552,ksiazka-p
... Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć? ... - George Bernard Shaw
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 02-01-2012 13:29
"Cmentarz w Pradze" Umberto Eco
Zastanawiajace
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
b-angel Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Wyspy Kokosowe
Dodane dnia 11-01-2012 08:11
O Meu Pé de Laranja Lima
(Moje drzewko pomarańczowe)
AUTOR- José Mauro de Vasconcelos
czas mi się bardzo dłuży bez Ciebie...
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-01-2012 08:13
Edgar Alan Poe "Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze"
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Szafranka Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd: woj.śląskie
Dodane dnia 11-01-2012 08:21
Czytanie to moja PASJA! Od dziecka, juz jako 6-latka! czytałam. Duża w tym zasługa Taty. Czytał mi od kołyski, opowiadał wymyslone przez siebie bajki...Dużo by pisac. Obecnie czytam " Zielone drzwi". Pozdrawiam, pozdrawiam cieplutko choć za oknem zimno, brrr.
może i ja?
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
b-angel Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Wyspy Kokosowe
Dodane dnia 11-01-2012 11:21
Szafranka " Zielone drzwi"; czyje to? pozdr.
czas mi się bardzo dłuży bez Ciebie...
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
lussii Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 15-01-2012 17:43
Uwielbiam książki jak i filmy - Stephena Kinga - np. "Cujo" - Książka była fajna, oglądałam również film, ale końcówka mnie rozczarowała.
Chwili obecnej czytam a właściwie kończę - "Przeminęło z wiatrem" - polecam tym którzy tylko oglądali film :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Viola Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Dodane dnia 16-01-2012 18:49
Ostatnio połknęłam chyba jedenaście książek Agathy Christie- między innymi- "I nie było już nikogo", "Samotny dom", " Karty na stół". Polecam. Autorkę poznałam niedawno i żałuję, bo wcześniej czytałam książki Cobena- jednak jego styl mi nie przypasował. Agatha pisze szybko, zwięźle, a jej historie są często tak zaskakujące, że po przeczytaniu książki siedzę w fotelu i myślę: " Jak ona to zrobiła" :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Gadget Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: לובלין
Dodane dnia 16-01-2012 22:03
Ja również czytam aktualnie Dallas '63 Kinga i muszę przyznać, że świat tej książki całkowicie mnie pochłonął.
"Dojrzałość – powiada Bokonon – jest gorzkim rozczarowaniem, na które nie ma lekarstwa, chyba że uznamy za jakieś lekarstwo śmiech."
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 17-01-2012 00:39
Szata - Lloyd C. Douglas

zobaczymy, co z tej lektury wyniosę. na razie czerpię z opisów antyku. i całkiem mi się podoba.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
niemotylica Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Kuraszew
Dodane dnia 17-01-2012 01:04
Skończyłam dziś czytać " Dwie Miłości" Marii Nurowskiej. Fajna tylko zorientowałam się, ze to jest trylogia a ja sobie wypożyczyłam z biblioteki tylko trzecią część. Ale numer:)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
BlackMelancholy Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
Dodane dnia 02-02-2012 00:56
Niedawno zacząłem czytać Złodziejkę Książek M. Zusaka.
Jak na razie książka zapowiada się świetnie. Pięknie czuć klimat. :yes:
Warunkiem wstępnym do odbioru sztuki jest posiadanie mózgu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
jackkloss Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 02-02-2012 01:30
Aktualnie przerabiam "Chorągiew Michała Archanioła" Adama Przechrzty. Słyszałem same pochlebne opinie i mam nadzieję, że się nie zrażę.
Wczoraj natomiast skończyłem "Popiół i kurz" Jarosława Grzędowicza. Nadal zbieram szczękę z podłogi. Dla mnie niepowtarzalny klimat i piękne oddanie postaci. Miód i orzeszki.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]