Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2012 12:52
"Hańba" Coetzee. Facet dostał Nobla, a nie jest to ten poziom. Dziwne. Prosta historia, dużo dialogów, skąpe opisy... niewiele nauczy mnie taka proza. Aby nauczyć się pisania (czy nawet elokwencji) trzeba czytać teksty rozbudowane, działające na wyobraźnię. Zawierające masę opisów świata i przeżyć bohaterów. Najbardziej rozwijają powieści psychologiczne i poezja.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 05-02-2012 12:58
"Mr American" - George MacDonald Fraser
"Błazen" - Christopher Moore.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
mcalla Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2012 19:22
Tom Clancy- "Poszukiwany żywy lub martwy". Ciekawe political fiction.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2012 19:33
Sto dwadzieścia dni Sodomy, czyli szkoła libertynizmu - Donatien Alphonse François de Sade

Justyna była prostacka i lekka, Julietta ciężka i fantastyczna (nierealna), a 120 dni... zapowiada głębię (ciemną i śmierdzącą) oraz wielowymiarowość zła.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-02-2012 19:36
O to, to. Kiedy znajdę na to czas... :rol:
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2012 19:40
Nie wiem czy polecać. Uważam siebie za człowieka z wyobraźnią i nadmiarem złej woli, ale de Sade podkręcił temat do poziomu wysoko ponad ludzkiego. To są rzeczy na styku przerażenia, obrzydliwości i śmieszności.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Michiru Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2012 22:36
Obecnie nadrabiam zaległości z młodości ;) Sapkowski - saga o Wiedźminie :) ...i pomyśleć, że jeszcze pół roku temu miałam alergię na fantasy..
Jeśli życie jest zbyt proste, to zrobiłeś coś źle
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
MMM Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2012 08:24
Ostatnio całą Ewangelię wg św. Mateusza, Życie i twórczość Fridy Kahlo - Herrera, Paulo de Santisa - Przekład - do przeczytania i oczywiście coś z klasyką związane to Wyznania Konstancji Mozart - Isabelle Duquesnoy.
Acha, jeszcze prawo cywilne i mnóstwo ustaw administracyjnych.Lubię jeszcze powracać często do epok , gatunków i motywów literackich. I polecam...
MMM-Marta Małgorzata Magdalena.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Elatha Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Jaworzno
Dodane dnia 13-02-2012 10:32
Pieśń lodu i ognia. Czytam kolejny tom, Nawałnicę mieczy, stal i śnieg. Nie wszystkie wątki pociągają mnie w równym stopniu, ale jestem ciekawa, co z tego chaosu wyniknie...
... Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć? ... - George Bernard Shaw
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Smutny Czlowiek Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 20-02-2012 08:56
Lem otwiera przede mną swe podwoje :) Obecnie "Szpital przemienienia".
To, że wstaję codziennie rano, robię śniadanie i idę do pracy, to nie jest dowód na walkę z życiem, a jedynie znak, iż pozwalam prowadzić się na jego smyczy.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Merk Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Wrocław/Szczecin
Dodane dnia 20-02-2012 21:31
Terry Pratchett się czyta.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-02-2012 14:31
"Pięknych dwudziestoletnich" Hłaski po raz chyba setny - super książka, super treść i doskonały język, no i humoru od groma.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mcalla Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 22-02-2012 03:13
"Mężczyźni wolą krągłości". To bardzo intrygująca książka zważywszy, że jej autorem jest Pierre Dukan- jeden z najbardziej kontrowersyjnych dietetyków swiata. Uważam, że jest interesująca, ciekawa, poparta doświadczeniami naukowymi.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
starysta Użytkownik
  • Postów: 62
  • Skąd:
Dodane dnia 22-02-2012 06:29
Poezję Beaty Rokosz, ciekawe, nie znałem tej poetki, i żałuję.
z deszczy - werbli zasłyszanych
gdzie raz po raz tum tum lęków


Mam też przed sobą Krzysztofa Zuchora,
który pisze...
niosę ci słowo
wyrwane z wiersza

słowo zmyślone
co prawdziwie boli


A już myślę o...ale to zagadka, powiem jak przeczytam.
a mnie się podoba żyć, jeżeli nawet czasami życie mi się nie podoba
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-02-2012 22:13
Skończyłem po długim boju "Dallas 63" Kinga, kiedyś będę musiał to przeczytać jednym ciągiem, bo rozbicie tego na 2 miesiące czytania przyniosło zawód. I chciałbym się dowiedzieć, czy ta książka mu po prostu słabiej wyszła, czy to właśnie powód niemożności przeczytania jej jednym ciągiem przez inne obowiązki. Mimo to daje trochę do myślenia, ciekawa wizja została przedstawiona. No i samo zakończenie dla mnie udane, nikt mi nie powie, że King nie umie kończyć książek, bo swoje wiem ;)

Obecnie wziąłem się za "Okaleczonych" Scotta Turowa. Póki co, zbyt prawnicze :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
kitty_govan Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 24-02-2012 22:18
"Metro 2033" właściwie po 20 stronach już miałam koszmary. Suuuper :D
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
anek Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Łódź/Warszawa
Dodane dnia 09-03-2012 15:13
a ja jestem fanką Paulo Coelho... przeczytałam chyba wszystkie jego powieści... ale przeniesień na ekran nie lubię :)
[...] bo gdy kochamy, zawsze pragniemy być lepsi, niż jesteśmy...
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Olaf Tumski Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 10-03-2012 09:42
Ragnarok 1940 (autor Marcin Mortka)
Alternatywna wizja historii, w której II wojnę rozpoczyna rządzona przez Wikingów Skandynawia.
http://olaftumski.blogspot.com/
Pisanie jest najlepszą odtrutką na wszystkie śmieci tego świata
https://www.facebook.com/tumskiolaf/
https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/olaf-tumski.html
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-03-2012 11:03
"Na północ od nigdzie" Charlesa Bukowskiego - genialny humor, język i swojski, ziomalski nastrój. Polecam, aczkolwiek ostrzegam - autor to wszak dosadny :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
anek Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Łódź/Warszawa
Dodane dnia 10-03-2012 11:46
a "Nie Będę Francuzem (Choćbym nie wiem jak się starał) napisana przez Greenside Mark

czyta się lekko i z uśmiechem o perypetiach Amerykanina we Francji... zabawna lektura na wypoczynek i odstresowanie...
[...] bo gdy kochamy, zawsze pragniemy być lepsi, niż jesteśmy...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.