Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
pixel Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: Zdziechowice Drugie
Dodane dnia 24-08-2016 22:00
Obecnie Grunt pod nogami ks. Kaczkowskiego. Książka do refleksji, ale i z humorem. Kto znał księdza Jana ten wie :p
---------------------------
Tomek "pixel" M.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
kacperro1 Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Lubartów Nowy
Dodane dnia 31-08-2016 22:26
Niedawno pokazano mi kryminały A. Christie i czytam wszystko co mogę teraz :D Polecacie szczególnie jakiś tytuł?
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
AlicjaIW Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 30-09-2016 00:22
Ostatnio zakaochałam się w historycznej powieści międzywojennej :) https://notatek.pl/miedzywojenna-powiesc-historyczna tutaj troszkę na ten mało znany temat:) bardzo polecam
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
dulceide Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Brwinów
Dodane dnia 09-10-2016 22:03
Harlan Coben - Wszyscy Mamy Tajemnice, kocham tego autora! :yes:
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
2memo Użytkownik
  • Postów: 28
  • Skąd:
Dodane dnia 10-10-2016 12:29
Kraz 255 - dane techniczne.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
kibol-81 Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 11-11-2016 10:00
Ostatnio przerobiłem książkę Arkadiusza Onyszki o bardzo efektownym tytule Fucking Polak.
Pełną recenzję wraz z moją opinia znajdziecie na stronie:
http://sektorkiboli.pl/fucking-polak-arkadiusz-onyszko/
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
zenno Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 20-12-2016 04:05
http://www.taniaksiazka.pl/george-lucas-gwiezdne-wojny-i-reszta-zycia-brian-jay-jones-p-819607.html
dopiero czekam ale jak reszta z tej serii książek obowiązkowy tytuł na fanów. Biografia miejmy nadzieje że nie taka sama jak inne.
www.taniaksiazka.pl/images/popups/492/9788380321328.jpg
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2017 18:18
Teraz zaczęłam czytać prawdziwego klasyka- "Władcę Pierścieni". Mam tylko nadzieję, że przeczytam do końca, ponieważ z literaturą fantasy dotąd się nie zetknęłam.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 08-02-2017 18:36
O, to od trochę ciężkiej literatury zaczęłaś, na początku są dość długie opisy, ale są potrzebne do poznania świata pokazanego w książce, potem już się dużo dzieje.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2017 00:12
To może i rzeczywiście trochę ciężka literatura(jak na literaturę gatunkową oczywiście), ale...Jest to jedna z książek XX wieku "Le Monde", jest w "Kanonie na koniec wieku" polskiego dziennika "Rzeczpospolita".
Kiedyś byłam z rodziną z kilkugodzinną wizytą u ciotki w Białymstoku. Ten czas wystarczył, by przeczytać całe "Na Zachodzie bez zmian" Remarque`a. Wydawać by się mogło lekturę ciężką, wstrząsającą. A jednak udało mnie się wciągnąć. Jak będzie z "Władcą Pierścieni"- sama jestem ciekawa. Sobie wstępnie na lekturę daję miesiąc.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mazak Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2017 11:59
Musze się przyznać, że przepadłam w "Naznaczonych śmiercią". Jestem już w połowie i wciąż nie mogę dojść do tego, jak autorka to zrobiła, że książka jest aż tak wciągająca. Jednak trzeba mieć jakiś wewnętrzny dar, żeby tworzyć takie bestsellery.

www.pzs2-trzebnica.pl/images/miniaturki/nazn.jpg
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
qianaa6 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 27-02-2017 13:10
Aktualnie czytam "Dziewczynę z pociągu", wcześniej czytałam natomiast "Metro 2035" - polecam szczególnie fanom powieści post-apo.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Tori_19 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 27-02-2017 14:25
Teraz mam zamiar wziąć się z "Mistrza i Małgorzatę" :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
2011Essa Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 27-02-2017 17:56
Polecam "Trzy sumienia" - Gober - wciąga bez reszty!!!!
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Darion Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 01-03-2017 21:34
mazak napisała:
Musze się przyznać, że przepadłam w "Naznaczonych śmiercią". Jestem już w połowie i wciąż nie mogę dojść do tego, jak autorka to zrobiła, że książka jest aż tak wciągająca. Jednak trzeba mieć jakiś wewnętrzny dar, żeby tworzyć takie bestsellery.


Może dlatego, że nie ma w niej kiepskich schematów z wątkiem miłosnym ponad wszystko inne. :) Serio - wiem, że miłość jest ważna, ale są też inne ciekawe rzeczy na świecie... Roth wpadła na kilka fajnych pomysłów - ten nurt, dary i wyrocznie.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mazak Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 01-03-2017 22:18
Darion napisał:
mazak napisała:
Musze się przyznać, że przepadłam w "Naznaczonych śmiercią". Jestem już w połowie i wciąż nie mogę dojść do tego, jak autorka to zrobiła, że książka jest aż tak wciągająca. Jednak trzeba mieć jakiś wewnętrzny dar, żeby tworzyć takie bestsellery.


Może dlatego, że nie ma w niej kiepskich schematów z wątkiem miłosnym ponad wszystko inne. :) Serio - wiem, że miłość jest ważna, ale są też inne ciekawe rzeczy na świecie... Roth wpadła na kilka fajnych pomysłów - ten nurt, dary i wyrocznie.


Ale wątek miłosny jest akurat całkiem zgrabnie zaznaczony w tej książce, tak naturalnie.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Darion Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 02-03-2017 20:26
mazak - to mam na myśli. Zaznaczony, a nie pochłaniający 95% książki. :) Ja nawet kibicuję tej parze, żeby im się wszystko udało. I żeby Cyra uparała się ze swoimi problemami razem z Akosem. Tylko tak rzadko mam takie poczucie - najczęściej książkowe miłości są irytujące.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mazak Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 02-03-2017 21:41
Oj tu byś podpadł wielu czytającym kobietom, przecież wiele właśnie na ten wątek czeka, reszta to wypełniacz :p Żartuję oczywiście, ja nie mam nic przeciwko miłości, ale życie nie tylko z tego się składa i fajnie, żeby książka to oddawała. Ogólnie fajnie, żeby bohaterowie mieli oprócz siebie jakieś życie, bo dzięki temu stają się ludźmi z krwi i kości.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
krawi92 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 03-03-2017 16:13
Witam serdecznie. Chciałbym zaprosić wszystkich koneserów literatury do naszej nowej księgarni internetowej www.torgor.pl
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
bened Użytkownik
  • Postów: 388
  • Skąd:
Dodane dnia 16-03-2017 14:09
"THE BOY IN THE STRIPED PYJAMAS" John Boyne
-" A story of innocence in a world of ignorance".
Akcja książki rozgrywa się w nazistowskim obozie koncentracyjnym, a głównym bohaterem jest więziony tam dziewięcioletni chłopiec.
Warte przeczytania, polecam w oryginalnej wersji językowej.
"Są w życiu chwi­le, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wte­dy właśnie oka­zuje się... że jed­nak może. "
Rafał Kosik
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.