Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-07-2009 12:56
Gringo wśród dzikich plemion - Wojciech Cejrowski
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 28-07-2009 14:34
"Duma i uprzedzenie" Jane Austen :)
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-07-2009 18:07
przypominam sobie 7 Pottera na zmianę z Diabłem Łańcuckim Jacka L. Komudy :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 28-07-2009 18:12
,,W imię miłości''
Jodi Picoult
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co czytacie?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 31-07-2009 12:04
Cytat:
Poke Kieszonka napisał/a:
,,W imię miłości''
Jodi Picoult

swego czasu wygrałam jej "czarownice z salem falls" i nawet mi podeszło - wielka książka, a nie nudna...

w tej chwili:
"byłam po drugiej stronie lustra" arnhild lauveng - teraz sobie przypominam, że w jakimś artykule o schizofrenii o tym czytałam. książka - wołanie o rozwagę. autorka pisze o chorobie jako była pacjentka i jako psycholog. nie prosi, żeby wszystkich traktować tak, jak ona chciała być traktowana, tylko aby traktować każdego indywidualnie.

"pewnego dnia" karen kingsbury - ło matko boska! pomijając już, że książka właściwa zaczyna się po 20 stronach podziękowań [może jestem marudna, ale uważam, że takie sprawy powinno się załatwiać między sobą i na kartach, w postaci listu do każdego członka rodziny robi to żałosne wrażenie - z tych podziękowań zostawiłabym ostatnie bodajże 4 strony o akcji "na zawsze w powieści", ale na pewno nie opisywałabym, kogo kim uczyniła w tej książce, bo skoro pozostawiła tym ludziom oryginalne nazwiska, to każdy debil się dowie, czytając, no i zaznaczenie, że trzeba wpłacić 100 000$ dolarów, żeby wziąć udział w tej akcji, to też trochę śmierdzi...], to jeszcze ci ludzie w tej książce są tacy nachalnie religijni [ja wiem, że są tacy ludzie, którzy dużo się modlą i pytają boga przy każdej okazji o podpowiedź], że kojarzą się tylko i wyłącznie z flandersami. z tym, że flandersowie są sympatyczni.
no i jeszcze z pierwszych stu pięćdziesięciu stron dwa popisy tłumacza: "ich bliska relacja była dotkliwą stratą" i "regularnie przestali do siebie pisać sms-y"

kurde, bardziej się rozpisałam na temat irytującej książki, niż tych, które mi się podobają...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co czytacie?
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 31-07-2009 14:57
Ostatnio czytam wszystko wydane przez "Fabrykę słów". Jakub Ćwiek "Kłamca" - polecam.
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 01-08-2009 23:02
Na przemian Niepokonane Faulknera i różne opowiadania sf (do których wracam nawet i po kilka razy) różnych autorów: Brian W. Aldis, Andrzej Drzewiński, Lucius Shepard, John Varley...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-08-2009 14:27
A ja chyba się wezmę za "Absalomie, Absalomie" również Faulknera :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 02-08-2009 15:08
"Demon" - Daniela Suareza

niezłe, trafia w moje zainteresowania
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 05-08-2009 21:09
"dać się zabić za ten wygląd" [niestety - biblionetka.pl nie działa, a nie pamiętam autorki.] - do przełknięcia w dwa wieczory. hisoryjka kryminalna, z ciekawą akcją, ale bez większego polotu i dowcipu. spodziewałam się, że będzie lepiej.

w tej chwili - "zahir" - póki pamiętam, nie będę pisać na temat książki, ale na temat DEBILA, który miał ją przede mną. jak można w książce "zaznaczać" cokolwiek? pomijając już fakt, że zaznaczał takie "wielkie" myśli, jak "istnieją dwa światy - rzeczywisty i wymarzony", "świat otulony jest warstwą miłości", "pamiętaj, że bóg zawsze ci przebaczał. przebaczaj i ty". zastanawiam się, czy ta osoba miała więcej niż dziesięć lat...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co czytacie?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 05-08-2009 21:17
Cytat:
Nekromanta BOOM napisał/a:
Ja czytam Kinga, zbiór opowiadań pt "Po zachodzie słońca"
Jestem już na opowiadaniu pt. "N" i nie wiem dlaczego, ale większość tych opowiadań wydała mi się nudna. Doszedłem do wniosku, że nie wszystkie jego ksiażki są takie wspaniałe.
Odniósł ktoś podobne wrażenie? Mam na myśli, nudne bądź nie, opowiadania?


Właśnie kończę ten zbiór. Ogólnie nie jest najlepszy, do czego sam King jakby przyznaje się na początku swojej książki. Prosi, by czytelnik sam ocenił czy King nie zapomniał jak się pisze opowiadania. Zapomniał chyba. Poprzednie zbiory były o niebo lepsze. Ale kilka opowiadań mi się podobało: Piernikowa dziewczyna. właśnie N. i teraz ostatnie opowiadanie (nie pamiętam tytułu- Bardzo trudne położenie czy coś w tym stylu).

Ogólnie po przeczytaniu Mrocznej Wieży nie spodziewam się wyższego poziomu (w sensie takim, że Mroczna Wieża wysoko postawiła poprzeczkę).

Następna w kolejce jest Ręka Mistrza.

A propos N. -> www.nishere.com
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 07-08-2009 03:20
Cytat:
Anub1s napisał/a:
A ja chyba się wezmę za "Absalomie, Absalomie" również Faulknera :)

Akurat tego nie czytałem, więc nie wiem, czy mogę polecić w ciemno. Ale czytałem trochę o tej książce i podejrzewam, że owszemB). W każdym razie w twórczości Faulknera jestem autentycznie zakochany od jakichś trzech lat, a wszystkim wielbicielom niespiesznych zdań, monologów wewnętrznych i wpływu czasu na działania bohaterów, z czystym sumieniem mogę polecić przytoczone wcześniej "Niepokonane" (o perypetiach pewnej rodziny z Południa na wojnie secesyjnej, objętość średnia), a także "Kiedy umieram" (krótka, acz chwilami trudna opowieść o... umieraniu i życiu) i "Światłość w sierpniu" (długa powieść, ale o czym to już nie da się powiedzieć w jednym zdaniu). Żałuję tylko, że nic z tego nie okazało się lekturą szkolną. Ale może to i lepiej tak samemu szukać, bez nudnawego "omawiania" ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-08-2009 20:21
skończyłam:
"zahir" paulo coelho - poprawna książka. niestety, sprowokowana do przeczytania przez osobę mi bliską nie odczułam tego wewnętrznego zaspokojenia. nic nowego, prawdy, które po prostu krążą w życiu, nawet forma podania zbyt spokojna, bez ikry. miałam nadzieję, że więcej będzie się działo w kazachstanie. może ja po prostu potrzebuję teraz mocniejszych wrażeń, a nie czystego filozofowania, a może nie dorosłam. nie sądzę, żebym kiedykolwiek do tej książki wróciła, żeby sprawdzić potem

"byłam po drugiej stronie lustra - wygrana walka ze schizofrenią" - już o tym pisałam. książka lekka i ciepła. autorka pisze bez goryczy nawet o tym, że byli ludzie, którzy ją krzywdzili. to, co mogło być cierpieniem opisuje beznamiętnie. i jednocześnie przebijająca się wszędzie wdzięczność do tych, którzy jej pomogli niestereotypowym traktowaniem.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co czytacie?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 08-08-2009 11:02
"Miasto kości" Cassandry Clare.

Fajne czytadło na lato :-). Wciąga, choć moim zdaniem tłumaczenie niezbyt udane.

Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 13-08-2009 19:38
anna langfus - "skazana na życie" - opowieść o tym, jak o było z żydami w czasie wojny. czasem przechodzi ludzkie wyobrażenie.
ma się wrażenie, że bohaterka przeżyła tylko dzięki egoizmowi i obojętności.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co czytacie?
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-08-2009 19:53
Stefan Żeromski - Przedwiośnie. Powiem szczerze, nie zachwyca mnie ta proza. Ludzi bezdomnych mi się dużo lepiej czytało.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-08-2009 20:03
A ja kończę połykać pierwsze tomisko Władcy Pierścieni. Świetna książka i w sumie nie żałuję, że tyle z nią zwlekałem, bo teraz czyta mi się ją przepysznie :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 13-08-2009 22:37
To Ojciec Dyrektor jeszcze nie czytał "Władcy..."? :confused: Ale może racja, że czasem warto coś odłożyć na bliższą lub dalszą przyszłość. Ja akurat miałem szczęście zacząć czytać dzieło Tolkiena na kilka dni przed premierą ekranizacji pierwszej części, to miałem porównanie, co zrobiono w filmie dobrze, źle, wycięto lub ulepszono. Ale książkę przeczytać warto, nawet jeśli film zna się od pierwszego do ostatniego kadru:)

Przy okazji do Almari:
Jakoś też w swoim czasie nie mogłem przebrnąć przez "Przedwiośnie". Zresztą i przez "Ludzi bezdomnych" też nie bardzo, choć napisana z trochę jakby większą (jeszcze) energią. Ale nie przejmuj się, Almari, lektury to do siebie mają, że nie każdemu wszystko pasuje. Pamiętam, że kiedy rzuciłem już "Przedwiośnie" w kąt, zaraz pomyślałem o przyszłości i wziąłem się za lekturę nieco późniejszą: "Proces" Kafki. I to przeczytałem w bodaj pięć dni ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 13-08-2009 23:31
Dziś w moje ręce wpadły opowiadania Czechowa. Kilka mam za sobą. Dobrze, że nie są długie, można usiąść i jedno przeczytać.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 13-08-2009 23:50
Ja niby czytam "Wojna i pokój" Lwa Tołstoja :D
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]