Słuchowisko po raz drugi.
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 19:47
no to wypróbuje się różne knify i knifiątka ;P
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 20:27
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:
serio? też wywam do różnorakich sprzętów - zdarzył się mikrofon owinięty gąbką z materaca przytrzymywaną przez gumki-recepturki - ale patentu z pończochą nie znam :)

Można jeszcze poeksperymentować z rajtuzem na gębie uhahah, tego nie robiłam, przyznaję, aż się dziwię. I przy okazji pomysł na design koncertowy jak znalazł :)
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 28-11-2008 20:29
hahaha mi taki design nie pasuje do konwencji :) ale przyznaję świetny
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-11-2008 23:33
Przeczytałam wszystko od góry do dołu i chociaż jestem nieśmiała, to też chcę się powygłupiać z Wami, albo popłakać, jeżeli tragizm tego będzie wymagał. :(
To co? Przyjmiecie mnie, gdyby co? :D
(powtórzenia celowe, Jack)
Mogę nawet sprzątać...
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 28-11-2008 23:38
Takie brzydkie dźwięki (tzw. popy) powstają kiedy dmuchamy bezpośrednio na membranę mikrofonu (wystawcie mikrofon na wiatr...). Chodzi o to żeby mówić a nie dmuchać :) Są profesjonalne tzw. pop killery, ale bez sensu jest wydawać 90zł skoro domorośli nagrywacze wymyślili już z milion zastępczych patentów: skarpety, rajstopy (ogólnie - niezbyt gruby materiał), metalowa lub plastikowa siatka np. z głośników.
Jeśli chodzi o nagrywanie - podłączamy prawidłowo mikrofon do karty dźwiękowej, zaciągamy ten program http://audacity.sourceforge.net/latest/.../audacity-win-1.2.6.exe i nagrywamy, zapisujemy do pliku wav i wysyłamy mi :) Jeśli chodzi o pliki: mogą być wszystkie wypowiedzi w jednym, mogą być wszystkie osobno. Nie ukrywam, że zapisane osobno ułatwiają mi pracę. Jeśli chodzi o szumy, strzelanie przy wyłączaniu mikrofonu etc. - spoko, poradzę sobie ;-)
To by było na tyle jeśli chodzi o techniczne sprawy.
Cieszę się, że jest dużo chętnych, czekamy więc na jakieś wielowątkowe opowiadanie/dramat :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 23:42
Jaaa Ludzie, mam pomysł!!! (Pewnie nie trafiony, bo w trakcie dzisiejszego wieczoru itd. było dużo toastów. Na cześć portalu i nie tylko :)) A może by tak słuchowisko zmontować z tych super-absurdalnych bajek tworzonych na gawędzie. Niech no tylko ktoś zdolny zgarnie to do kupy i przeredaguje... Jest sporo ról: Kopciuszek, Ojciec Cjrzestny, Goryle, Connie, Trzygłowy, RYBA... A będzie zapewne więcej :)
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 28-11-2008 23:49
I to jest naprawdę świetny pomysł :D Tak myślę :yes: Dopóki się nic innego nie znajdzie, należy dokończyć bajkę i z niej zrobić słuchowisko. Będzie przezabawnie :D
Toast na cześć Hyper i jej pomysłów :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 28-11-2008 23:50
Wolałbym jednak coś bardziej ogarniętego niż te na kolanie pisane gawędy :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 28-11-2008 23:51
Bo to trzeba skończyć i przerobić. Miladora obiecała zrobić to z pierwszą, zobaczymy, jak jej pójdzie. A tam jest sporo dialogów, a i akcja niebanalna... Pomyśl nad tym Pw ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 23:52
Jesteście poważni, jak katastrofa lotnicza :( Ale się dostosuję... :(((( Ginger, dzięki za słowa otuchy, rausz i w ogóle (chlip, chlip - płacze)
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 28-11-2008 23:55
:) oj Gaju :) zobaczymy jakie jeszcze będą propozycje, ale ja jestem totalnie antykolektywny, jak już coś piszą dwie osoby to jest dla mnie podejrzane, a jak całe grono to jest skazane na porażkę :D
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 28-11-2008 23:57
Oj tam Pw :D My Cię przekonamy :yes: :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 28-11-2008 23:58
na razie nasze kolektywne opowiastki wydają się skazane na sukces :) (chociaż do słuchowiska ciężko by jej było okiełznać)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-11-2008 11:36
Kochani, wszystko można przerobić tak, żeby się nadawało.
Tylko jedno ale - piszemy to na razie spontanicznie i na zasadzie głupich pomysłów i tak, żeby następnemu podrzucić trudny orzech do zgryzienia.
Obyśmy nie stracili fantazji, wiedząc, że piszemy słuchowisko.
Więc na razie proponuję się jeszcze pobawić, a potem zobaczymy :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Tok_weak Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2008 21:51
to ja już mam śmieszny fragmencik kiedyś przypadkiem go napisałem
pozwólcie że zacytuje jest to naprawdę krótkie..
Cytat:
Na blog napisałem Lekcja biologii i Mafia, czyli zabawna rozmowa w szkole:
Lekcja biologii i Mafia

Na lekcji biologii chłopcy prowadzili dialog o z zbliżającej się ‘sesji egzaminacyjnej’:

-Ty wiesz, jaka była akcja w zeszłym roku?? -Mówi nowy chłopiec, który dzisiaj przeniósł się do tej szkoły.

-Jaka?- Mówi drugi chłopiec

-Normalnie mafia zmusiła egzaminatorów by byli łagodni dla syna „ojca chrzestnego".

-Nie do końca rozumiem...-mówi drugi

-Normalnie... po prostu przyszedł szef mafii Prószkowskiej z obstawą i sobie ‘grzecznie porozmawiali’ z egzaminatorami.

-I co?

-Oczywiście wszyscy trzęśli portkami i przystali na tę „ofertę". Tylko jeden się wyłamał i poszedł na policje a tym samym wydał na siebie wyrok, bo policja Prószkowska była skorumpowana przez mafie, komendant wysłał emalia do „Chrzestnego"...

-Sprzątnęli go??

-Nie tak od razu, facet maił na tyle odwagi, że poszedł do wojewódzkiej komendy policji w Warszawie...

-Co było dalej? - Pyta drugi chłopiec bardzo zaciekawiony opowieścią

-....Gdy wychodził z komisariatu przejechał samochód i go potrącił poczym zawrócił i wychylił się jakiś łysy koleś z uzi i zaczął strzelać, to musiał być jakiś snajper, bo pięćdziesiąt z sześćdziesięciu strzałów było celnych, z czego dwadzieścia w głowę tego „egzaminatora-samobójcy" a reszta w klatkę piersiową także gościu nie miał szans, ale na nieszczęście dla mafii zdążył złożyć zeznania....

-A skąd ty to wszystko wiesz??

-Bo to mój ojciec wydał wyrok...

-Jest sędziom? A ty gdzie się wybierasz po szkole??

-Odwiedzić mojego ojca w więzieniu...
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2008 22:00
Proponuję, by redakcja przyjrzała się bliżej działowi Dramat /nie ma tam wielu prac/, może znajdzie się co godnego, ewentualnie możemy zrobić jak poprzednim razem tzn. wykorzystać opowiadanie. Nie popieram pomysłu na robienie słuchowiska z pisanych na gorąco postów. Jako posty w off topie może cieszą, ale co do słuchowiska to mam poważne wątpliwości.


Korbiel_Marcin - do słuchowiska zgłaszamy teksty, które znajdują się na portalu więc jeśli chcesz, aby Twoje prace były brane pod uwagę to dodaj je normalnym trybem jako artykuł. Proszę w tym temacie nie wrzucać fragmentów opowiadań, najwyżej linki do tych, które widzielibyście jako słuchowisko, oczywiście pochodzące z PP.
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 29-11-2008 22:03
Marcinie, poprzednio mieliśmy mniej chętnych i zrobiliśmy prawie 16 minutowe słuchowisko, daj coś dłuższego, tylko nie przez cytowanie. Dodaj tekst i wklej tu link ;-)
Co do gawędziarskiego pomysłu - kiedyś też pisaliśmy takie coś tutaj parodiując Lostów. Wiem jak się takie coś pisze - spontanicznie i na bieżąco, bez porażającej koncepcji, dlatego jestem bardziej niż sceptyczny ;-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 30-11-2008 12:23
też myślę, że lepiej poszperać w zamieszczonych tekstach (z szczególnym uwzględnieniem dramatu)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-11-2008 13:27
Zgadzam się, dlatego też zaznaczyłam, że robimy to dla zabawy.
I dla rozwijania wyobraźni chyba... :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 30-11-2008 13:37
Albo coś z prozy, ale łatwo "przerabialne" na dramat. Ma ktoś na PP taki dialogowy styl?
Można jeszcze poczekać, aż ktoś coś napisze :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.