Chrześcijaństwo.
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-01-2009 09:46
Cytat:
Ale wiara powinna dawać możliwość interpretowania.
Znaczy się Bóg. Ciężko mi zrozumieć wiarę niektórych ludzi. Chodzi mi głównie o chrześcijan. Ja kiedy wierzyłem modliłem się o to, aby jak jak najlepiej wierzyć w Boga, do Boga się modliłem. Bo wiedziałem,że on jest. I do głowy mi nie przyszło, aby się starać interpretować jego słowa dowolnie. Był moim Bogiem i chciałem mu służyć, tak jak on oczekiwał, a nie tak jak oczekiwałem ja. Bo czym jest człowiek wobec Boga? Jego myślą, jego słowem. Niczym.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
i was david bowman Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 13-01-2009 10:04
"Znaczy się Bóg." - nie. wiara. Bóg milczy.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 13-01-2009 10:39
Cytat:
Przyszli ludzie do Mahatmy i zapytali:
"Drogi Mahatmo! Kto pierwszy ujrzy bramy raju: szczery gospodarz, sławny cudotwórca, czy poczciwy wieśniak?"

Mahatma dał mu taką odpowiedź, że nie można było ani oddychać, ani poruszać nogami, ani popatrzeć mu w oczy, a nawkoło rozśpiewało się drzewo ptakami.


Pytanie go przerosło. Pokazał im ptaka, żeby zyskać chwilę do namysłu. I nie spodziewał się, że poczciwi ludzie znajdą w tym ptaku pełną odpowiedź. Z głębią i patosem.

Wybacz, że odzieram Twoich guru z nimbu wspaniałości, ale uważam, że gdyby świadkiem tego wydarzenia był racjonalista (np. ukryty w krzakach jak paparazzi), to właśnie tak by ją opisał i osmarkał całą kartkę ze śmiechu.

Druga sprawa.
Lekką ręką przychodzi Wam rozwadnianie nauk zawartych w Biblii. Degradujecie ją do pozycji zwykłej książki. A ona ma przecież aspiracje, żeby być ta jedyną, taką że inne są niepotrzebne i sama tak o sobie mówi. Ponoć jest w niej kompletny przepis, wiedzą o tym protestanci i świadkowie Jehowy. Katolicy raczej w to nie wierzą, więc bardzo mnie Wasza postawa nie dziwi (jako wychowanych między katolikami).

Cytat:
Jezus mówił o pasterzach i owieczkach. Ale nie o stadzie bezmózgich baranów. Owieczki pasą się jak chcą, byleby nie uciekały poza bezpieczne ramy pastwiska , np. do lasu z wilkami. Ale jak mają chodzić po tym pastwisku - tego nie mówił. Niech chodzą więc tak, jak im to służy najlepiej.

to jest jedenasta interpretacja. świetny przykład, że nieporadnie napisana Biblia pozwala interpretować się na 100 fantastycznych sposobów.

Twoja postawa Samuelu, to "Róbta, co chceta." Weźta trochę od Buddy, trochę od Jezusa, trochę od tego, którego zatkało i pokazał ptaka... I będziecie mieć własną, elegancką i wygodną religię. Szytą na miarę.
A zauważyłeś, że "róbta, co chceta" mówi Jurek Owsiak? A zauważyłeś, że Jezus mówił, że "brama jest wąska"? I że potrzeba ortodoksyjnej postawy, że droga jest pełna poświęceń, wyrzeczeń...

"Róbta, co chceta" mówił też Aliester Crowley - ojciec satanizmu. Dokładniej brzmiało to tak: "Czyń swoją wolę. Niechaj ona będzie jedynym prawem."
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 13-01-2009 10:49
Valdi, bardzo Cię lubię, ale nie siej tutaj wrogiej propagandy ( a może to nie Ty)... Wiara opiera się głównie na dogmatach...B)



Ta dyskusja nad wiarą zaczyna schodzić w kierunku świadków Jehowy...
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 13-01-2009 10:57
Samuel prowadził nas w stronę satanizmu. Arkady, chcesz powiedzieć, że nauki świadków Jehowy są groźniejsze?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 13-01-2009 11:10
Katolicy wierzą w Kościół. Też zbłądzeni.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 13-01-2009 11:10
Masz rację... Niestety... I żadnych nie da się przekonać racjonalnymo argumentami... Więc mam dla nich zawsze uśmiech dobrego Samarytanina... Może uda mi się ni m być przez resztę dni... Pozdrawiam cieplutko w ten mrożny, choć słoneczny poranek...:D
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
i was david bowman Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 13-01-2009 11:12
Prawdziwi katolicy zawsze wierzą w Boga. Reszta, która wierzy w coś innego to już co innego.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 13-01-2009 11:14
Panie Valdens, proszę nie dolewać oliwy do ognia... Bo wiem, że można się poparzyć...:D



Panie Dawid, na świecie są trzy wielkie religie monoteistyczne, wierzące w Boga i dziwnym trafem jest to ten sam Bóg... Więc dlaczego nie potrafią się dogadać? ( pytanie retoryczne):|
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-01-2009 11:17
Namieszali ten Jezus z Mahometem, pomyślcie jakby wyglądał świat gdyby nie chrześcijaństwo i islam...
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 13-01-2009 11:17
Cytat:
Świadkowi Jehowy, czy sataniści... Jedni wierzą w Guru, drudzy w szatana. Którzy lepsi? I jedni i drudzy zbłądzeni

Świadkowie Jehowy wierzą w tego samego Boga co chrześcijanie, żydzi i muzułmani. Jaki znowu guru?
Wiara w szatana jest czymś zupełnie normalnym. Szatan jest kimś stawianym prawie na równi z Bogiem - w Biblii. Nie wolno tego bagatelizować. Bardziej chodzi o służenie szatanowi.
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 13-01-2009 11:18
Pozwólcie, że wycofam się z dyskusji, bo i tak prowadzi na manowce...
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-01-2009 11:19
Cytat:
Wiara w szatana jest czymś zupełnie normalnym. Szatan jest kimś stawianym prawie na równi z Bogiem - w Biblii.
Mhm nieźle. Nie znalazłem nigdy żadnej wzmianki, gdzie by był mu równy, ale może przeoczyłem. Gdzie to jest?
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
i was david bowman Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 13-01-2009 11:20
"Panie Dawid, na świecie są trzy wielkie religie monoteistyczne, wierzące w Boga i dziwnym trafem jest to ten sam Bóg..." - nie aż tak bardzo ten sam. Ale to kwestia już klechów, czy samych wierzących. I potrafią się dogadac, ale nie na poziomie swoich kościołów.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 13-01-2009 11:21
W Biblii wyraźnie pisze, że panem świata jest szatan, a panem nieba jest Bóg. To szatan chciał rzucić Jezusowi cały świat do stóp. Czyż nie?
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
i was david bowman Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 13-01-2009 11:23
Dyskusja nie prowadzi na manowce, bo jest tylko dyskusją. Warto rozmawiać o religii i religiach. Nie można tylko oceniać na podstawie tylko poszlak (sic!). Religia to za poważny temat, by brali w nim udział ci, którzy nie mają na jej temat żadnego pojęcia.



A gdzież jest tak napisane, Jerzy? I nie zapomnij, dlaczego Szatan chciał rzucić barankowi świat?
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 13-01-2009 11:25
"Świadkowie Jehowy podważają boskość Chrystusa, a tym samym cały Nowy Testament. To już nie ten sam Bóg."

Ależ nie. Podaważają istnienie trójcy i równości Boga z jego synem. Boskość nie równa się Bogu. Jezus jest boski i pochodzi od Boga, więc nie moze Bogiem być. Jest synem i jest boski. W ewangelii jest scena gdzie Jezus mówi, że są pewne rzeczy o których on sam nie wie, ze o tym wie tylko Bóg jego ojciec.
Tak mówią świadkowie
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-01-2009 11:26
Cytat:
W Biblii wyraźnie pisze, że panem świata jest szatan, a panem nieba jest Bóg. To szatan chciał rzucić Jezusowi cały świat do stóp. Czyż nie?
No z tym, że Bóg stworzył i Szatana i świat, którym on rządzi, i Szatan musi prosić Boga, o pozwolenie rzucania plag na Hioba, co to za władza? Pozorna, z nazwy tylko.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 13-01-2009 11:26
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Namieszali ten Jezus z Mahometem, pomyślcie jakby wyglądał świat gdyby nie chrześcijaństwo i islam...


Piekielnie :) trudno mi to sobie wyobrazić ze wszystkimi konsekwencjami, również cywilizacyjnymi.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 13-01-2009 11:27
Biblijny świat to nie jest fizyczna ziemia, to ma inne znaczenie. Panem tego świata jest szatan - tak mówi Biblia
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.