Chrześcijaństwo.
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 08-12-2008 14:47
myslalem że chodzi o dowody na istnienie Boga :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 08-12-2008 14:50
Hmpf... Czyli że co...? Jest inne niebo dla chrześcijan, inne dla buddystów i tak dalej...? Czy ludzie kończą może tak, jak wierzą, że skończą - jeśli w reinkarnację, to po śmierci będę na przykład psem, jeśli w Boga i Niebo, to tam pójdę, a jeśli w nic, to po prostu zniknę...? Ja uważam, że jest takie miejsce, gdzie idą po śmierci wszyscy dobrzy ludzie. Bez względu na wiarę, kolor skóry i narodowość - liczy się to, jak żyłeś. Jeśli żyłeś dobrze, zasługujesz na nagrodę - idziesz do Raju, czy czegokolwiek innego, gdzie po prostu odpoczywasz.
Generalnie to moja teoria jeszcze nie jest dopracowana, bo cały czas się nad tym zastanawiam. Tak czy inaczej - dla mnie najważniejsze jest, żeby mieć serce. Po prostu.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-12-2008 14:51
Cytat:
myslalem że chodzi o dowody na istnienie Boga
heh szaleńców chyba u nas nie mai nikt nie będzie się starał udowadniać nikomu istnienia Boga.Chyab,że ktoś wie jak to zrobić. To może spróbować :)
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 08-12-2008 14:51
wydaje mi się, że najważniejsze jest żyć w zgodzie z własnym sumieniem. z tym, że takie stwierdzenie daje duży margines...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 08-12-2008 14:54
Hmpf... Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Staram się jej nie naruszać. Ale to za mało. Bo nie chodzi o to, żeby tylko nie krzywdzić. Ważne jest, żeby pomagać...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-12-2008 14:58
Cytat:
est inne niebo dla chrześcijan, inne dla buddystów i tak dalej
buddyści nie wierzą w niebo. Nie am innych nieb, jest jedną gdzie trafią , właściwi. te inne, to wymysły.
Cytat:
Czy ludzie kończą może tak, jak wierzą, że skończą - jeśli w reinkarnację, to po śmierci będę na przykład psem, jeśli w Boga i Niebo, to tam pójdę, a jeśli w nic, to po prostu zniknę...?
Hinduiści uważają buddystów za kłamców, chrześcijan też. To wiara, jak mozna wierzyć w reinkarnację, skoro Twój Bóg, mówi,ż ejej nie ma. Jak można wierzyć w jedego Boga któryw nuebie panuje skoro wiesz,że jest wiecej niz jeden Bóg.

Nie wiem,czy wg Twojego pojęcia jestem dobry. Nie robię innym krzywdy, czasem pomagam. Raczej nikomu nie życz śmierci, i ogólnie wszystkim prawie życzę dobrze. Ale nie chcę iść do żadnego
raju, bo go nie ma. Ja umrę i ty umrzesz, jak my wszyscy. Ja w To wierzę ;)I jakbyś się nie starała wg mnie kończymy tak samo... hm co Ty na to?
Ty masz swoją teorię mało dopracowaną, moja jest dopracowana świetnie, zaprasam do przyjęcia jej. Bardzo prosta i łatwa do zrozumienia.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 08-12-2008 15:05
Hmpf... Dlaczego wielu Bogów...? My go nazywamy tak, a oni inaczej. Ale to jest cały czas ta sama siła - która o nas dba. Czy porannik nazwiesz podomką czy szlafrokiem, zawsze służy do tego samego i to sama masz na myśli. A że nazwa inna - regionalizmy i takie tam bajery...
Cytat:
To wiara, jak mozna wierzyć w reinkarnację, skoro Twój Bóg, mówi,ż ejej nie ma.

No właśnie o to pytam - czy według Ciebie każdy skończy tak, jak wierzy, że skończy. Skoro w moim wyznaniu mówi się, że za dobre czyny pójdę do nieba, to tam pójdę, a jak mój Bóg mówi, że po śmierci jest reinkarnacja i ja w to wierzę, to będę psem na przykład...? Nie wiem. Pytam.
Wiem, że buddyści nie wierzą w niebo. Ale generalnie słabo się na religiach znam w ogóle. Jakoś mnie to specjalnie nigdy nie interesowało. Chodzi mi o to, czy dla wyznawców różnych religii są różne miejsca przeznaczenia...? Jeśli mój mąż będzie buddystą, a ja katoliczką, to każde z nas po śmierci skończy gdzie indziej i nasze dusze nigdy się nie spotkają...? Eee, to mi się nie podoba.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Dzon Użytkownik
  • Postów: 224
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 08-12-2008 15:16
W Chrześcijaństwie nie idzie się za dobre czyny do nieba. Poczytajcie listy św. Pawła. Chodzi o Wiarę. Przecież łotr który wisiał na krzyżu obok Jezusa nie zasłużył sobie na zbawienie, BA! nawet Matka Teresa sobie nie zasłużyła. To zbyt wielki dar. "wiara bez uczynków jest martwa" A więc nie ma prawdziwiej wiary bez uczynków, pewnie dlatego że bez uczynków nie ma prawdziwej Miłości. A Miłośc jest nawet większa od Wiary(znowu św. Paweł). Myślę że Bóg nie będzie robił w niebie separatek, raczej da nam poznać prawdę i wtedy sami zobaczymy czy będziemy z Nim chcieli być. Nic na siłę. Myślę że cokolwiek sobie wymyśłimy to On i tak to lepiej wykombinował. poza tym Bóg widzi więcej niż człowiek. Człowiek nawet najlepszy, osądza na podstawie pozorów, Bóg zna całą historię człowieka i jego serce. Dobre czyny wynikają z Miłości, tzn. jełśi kocham naprawę to chcę dobra. Chiałbym żeby tak było w moim życiu.
Pozrawiam.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-12-2008 15:18
Cytat:
Hmpf... Dlaczego wielu Bogów...? My go nazywamy tak, a oni inacze
Ponieważ Bóg chrześcijan twierdzi,że jest Niebo gdzie on rządzi, Bogów Hinduskich jest kilku, nie wiem jak u nich z niebem,ale z tego co się orientuję, to po kilku karmach życiach, wreszcie łaczysz się z jednym z tych bogów. Więc nie ma nieba. Jako takiego. Poza tym,, cała masa religii afrykańskich, obu ameryk, nasze dawne Religie Europejskie. Wszedzie po kilku Bogów.Więc nie jeden wspólny. I to często okrutników i morderców pełno wśród nich.
Cytat:
Ale to jest cały czas ta sama siła - która o nas dba
No włąście o to też się rozchodzi,że nie wszych bogowie są od dbania o ludzi. Chrześciajnie sobie ubzdurali,że Bóg ma im służyć. A Bogowie, raczej w większosci uważają na odwrót.
Cytat:
No właśnie o to pytam - czy według Ciebie każdy skończy tak, jak wierzy, że skończy.
Nie wg mnie nie ma niebna i każdy umrze nie tak, jak wierzy,m tylko umrze i wsio.
Cytat:
[quote]Skoro w moim wyznaniu mówi się, że za dobre czyny pójdę do nieba, to tam pójdę, a jak mój Bóg mówi, że po śmierci jest reinkarnacja i ja w to wierzę, to będę psem na przykład...? Nie wiem. Pytam.
Wh mnie nie to wszystko nie prawda,Ale wg Jezusa i jego wyznawców do nieba pójdą ci którzy żyli wg zasad jego Ojca, a na te zasady nie skład się przyjęda przez kulturę Europejską dobroć, lecz Ewangelię i ST. A wyznwcy Sziwy Kriszny itd wierzą w edrówkę dusz i wg nich chrześcijanie wierzą w jaię swymysły.
Cytat:
Chodzi mi o to, czy dla wyznawców różnych religii są różne miejsca przeznaczenia...? Jeśli mój mąż będzie buddystą, a ja katoliczką, to każde z nas po śmierci skończy gdzie indziej i nasze dusze nigdy się nie spotkają...? Eee, to mi się nie podoba.
nie ma innych mijesc przeznaczenia, jest tylko piach. A to nie chodzi, to co ci się podoba, tylko o to co jest prawdą. Co jest prawdą wg Ciebie? Jeśli wierzysz,że wystarcy byc dobrym człowiekiem aby isć do nieba, super. Masz bardzo wygodnie. I tak też będzie pójdą wszyscy dobrzy. Ja w to nie wierzę. Ale było by cool gdybyś ty miała rację ;)
Cytat:
Poczytajcie
to też o tym mówię. Więc mam nadzieję,że ajcie, nie tyczy się mnie ;)
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 08-12-2008 15:37
Niebo, Piekło, Hades, Szeol, Raj, inkarnacja, reinkarnacja, pies, kot... Powiem Wam szczerze, że byłbym w pełni zadowolony, gdybym po śmierci znalazł się tam, gdzie byłem, zanim się urodziłem.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 08-12-2008 15:40
I chyba V. masz rację... Bo to chyba taka sama zagadka - skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy...?
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-12-2008 16:38
Cytat:
Powiem Wam szczerze, że byłbym w pełni zadowolony, gdybym po śmierci znalazł się tam, gdzie byłem, zanim się urodziłem.
w brzuchu mamy? O rany ja bym nie chciał. Najbardziej by mi pasowała reinkarnacja chyba, pod warunkiem ,że będę wszystko pamiętał. Wtedy, w którymś życiu wreszcie bym zdobył władzę nad światem hahahahaha :mad:
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
pani jeziora Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: września
Dodane dnia 08-12-2008 16:58
prawda jest taka, i to troche smutne w sumie, że większość polskich katolików jest protestantami, ale sami o tym nie wiedzą.

A tak poza tym istnieje przeświadczenie: nasza Matka Boża, nasz papież, nasze święta itd...

Polak-Katolik-Sarmata
Mesjanizm narodów


itd... jesteśmy spaczeni Sienkiewiczem i Mickiewiczem, niestety ;);)
młoda żona.
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-12-2008 17:10
Cytat:
że większość polskich katolików jest protestantami,
ale to się w większości państw dzieje. Trudno w kulturze zdominowanej przez protestanckie potęgi, USA i WB żyć wg zasad Kościoła Katolickiego. Tam więcej wolności, wszystko łatwiejsze. Wygodniejsze. Poza tym laicka ideologia UE też ostro daje się we znaki katolikom. Zakaz noszenia krzyży itd.
Fajnym przykładem jest św Mikołaj. Św prawosławnych i katolików, zaprzężony do pracy na rzecz korporacji. Przecież protestanci, nie uznają św, ale co to szkodzi zmienić św w Upośledzonego Krasnala i wmawiać dzieciom, że takie coś istnieje. Lepiej i więcej można w grudniu sprzedać.

Cytat:
itd... jesteśmy spaczeni Sienkiewiczem i Mickiewiczem, niestety
w jakiś sposób tak.

Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 08-12-2008 17:26
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Powiem Wam szczerze, że byłbym w pełni zadowolony, gdybym po śmierci znalazł się tam, gdzie byłem, zanim się urodziłem.
w brzuchu mamy? O rany ja bym nie chciał. Najbardziej by mi pasowała reinkarnacja chyba, pod warunkiem ,że będę wszystko pamiętał. Wtedy, w którymś życiu wreszcie bym zdobył władzę nad światem hahahahaha :mad:



Nee. Miałem na myśli to "miejsce", gdzie byłem rok wcześniej. :)
Myślę, że nie było mi tam źle (co prawda nie pamiętam), ale to, że darłem się jak zarzynane prosię zaraz po urodzeniu, chyba o czymś świadczy, no nie? :D Przez cały roczek nie mogłem się otrząsnąć i przyzwyczaić.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
wiedzmin89 Użytkownik
  • Postów: 44
  • Skąd: Darłowo
Dodane dnia 08-12-2008 18:53
Ja mysle ze katolicy (nie wiem czy jest roznica miedzy chrzescijanstwem) swojej religii nie znaja z prostej przyczyny. Jakby poznali to przestali by wierzyc.
Bo jak mozna wierzyc iz bog nakazal zdrowemu facetowi w kwiecie wieku zakladac sukienke i zyc w celibacie?
Podstawa religii katolickiej jest biblia, a w niej pisze jasno - kaplan ma byc mezem jednej zony.
Jak mozna wierzyc takiemu powiedzmy Rydzykowi jezdzacemu Maybahem? Czy to przyklad skromnosci? Bylo tez mase ksiazek o tym jakie walki leca w Watykanie w tym powiazania z narkotykami i burdelami.
Jak mozna wierzyc w katolicyzm, kiedy zaczerpnelismy nie swoje tradycje o ktorych nie ma slowa w biblii, podkreslam jeszcze raz, to na niej opiera sie ta religia. A mowie tu o choince, bozym narodzeniu i tej wyssanej z palca dacie - 24 grudnia.
Ksieza sprawnie szafuja wybranymi wersetami i zawsze tymi samymi. A pozniej ida na zaplecze pic wino mszalne i zapraszaja do domu nastoletnie dzieci.
Moge smialo powiedziec ze wrecz nienawidze katolicyzmu, ale sprostuje ze nie katolikow, bo ci tak na dobra sprawe najczesciej nie wiedza w jakim gownie siedza.
Uleczy cię czas, ta wszystkożerna świnia, i staniesz się kaleką.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-12-2008 19:13
Uważam, podobnie jak kolega, że katolicyzm mało ma wspólnego z chrześcijaństwem. Jak się robi gorąco, to się zaczyna starać, żeby to jakoś wyglądało ;)

Ja wierzę w Boga, przynajmniej tak mi się wydaje. Ale niedzielę spędzam w domu. W kościele katolickim byłem tylko raz - na własnym chrzcie ;) Może wystarczy.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-12-2008 19:43
Cytat:
zaczerpnelismy nie swoje tradycje o ktorych nie ma slowa w biblii, podkreslam jeszcze raz, to na niej opiera sie ta religia. A mowie tu o choince, bozym narodzeniu i tej wyssanej z palca dacie - 24 grudnia.
- tradycje to jedna rzecz, a dogmaty wiary to druga
Do góry
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 08-12-2008 20:05
To ja, czekając na jakiś post Valdensa, polecę wiedzminowi zerknąć tutaj http://pl.youtube.com/watch?v=Bj3a5q1ybzI i pododawać jakieś ogonki do swojego postu pełnego piany ;)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chrześcijaństwo.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 08-12-2008 20:07
Cytat:
Część z nas to chrześcijanie,ja sam nie wierzę, dlatego pytam czy znacie zasady swojej wiary, czy ich przestrzegacie i czy uważacie,że można je zmieniać, dostosowywać do konkretnych sytuacji?


To ja krotko i o sobie, żeby nie bylo uogólnień. Kiedys bylem wierzący, ot tak, bo trzeba i wypada. Potem zaczałem czytać uważnie Biblię i Katechizm Kościola Katolickiego. Jak skończyłem, to machnałem na to wszystko ręką.

Czasem sie tylko zastanawiam: czy to dlatego, ze zrozumiałe, czy dlatego że nic nie zrozumiałem. I jak narazie za kazdym razem dochodze to tego samego wniosku: to wszystko jedno.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]