PRL
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: PRL
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 10-12-2008 10:29
Ja maiłem Atari 130 XE. To był sprzęt - jak się wgrywało grę z taśmy, to trzeba było wychodzić z pokoju, żeby nie zakłócać transmisji :D
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 10-12-2008 11:15
Cytat:
pw napisał/a:
Cytat:
valdens napisał/a:
A tak to wyglądało w działaniu:
http://www.zso-szklarska.com/info/.../timex.jpg :lol:

(z tym, ze to trochę lepszy model, od mojego)


W to po lewej wkładało się Czerwone Gitary i grało się w pierwsze wersje Guitar Pro?:D


Czerwone Gitary to nie moja epoka. Ja wkładałem "w to" kolejno: Boney M, Modern Talking, Lady Pank, Perfect, Bad Boys Blue, Pet Shop Boys, Ace Of Base, AC/DC, Depeche Mode. :) I często nagrywałem coś z radia :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
stary krab Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2008 11:46
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Cytat:
Aż wreszcie przywrócili ten pieprzony kapitalizm.


I cztery nieszczęścia.:|
Do góry
Autor
RE: PRL
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2008 12:22
Szesc :sourgrapes:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-12-2008 12:44
Cytat:
I cztery nieszczęścia
Cytat:
Szesc
a co to za jedne?
głód, wojna, zaraza i śmierć?
Do góry
Autor
RE: PRL
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 17-12-2008 13:01
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:

głód, wojna, zaraza i śmierć?


Głód, wojna, zaraza, śmierć, mężczyźni, kobiety. 6.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-12-2008 13:12
i to wina kapitalizmu ;) Dziwny jest ten świat...
Do góry
Autor
RE: PRL
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 17-12-2008 13:15
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
i to wina kapitalizmu ;) Dziwny jest ten świat...


Kapitalizmu i Układu.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-12-2008 13:28
Układ To Ci z okrągłego stołu nie ;) a to hultaje. Chcieli przejąć władzę, dobrze niech biorą, a tu jeszcze wprowadzili te nieszczęścia. wszystko wina Mazowieckiego, Michnika i Jaruzelskiego. Aaaa narobili - a miało być tak pięknie. Masoneria, żydokomuna, zdrajcy, obcy agenci i populiści. Ale nadejdzie deszcz zmian :) Jak będę miał 40 lat, a większość już będzie św pamięci.
Do góry
Autor
RE: PRL
barbara Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2008 14:40
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Układ To Ci z okrągłego stołu nie ;) a to hultaje. Chcieli przejąć władzę, dobrze niech biorą, a tu jeszcze wprowadzili te nieszczęścia. wszystko wina Mazowieckiego, Michnika i Jaruzelskiego. Aaaa narobili - a miało być tak pięknie. Masoneria, żydokomuna, zdrajcy, obcy agenci i populiści. Ale nadejdzie deszcz zmian :) Jak będę miał 40 lat, a większość już będzie św pamięci.
A po co Mojzesz prowadził Zydów przez 40 lat przez pustynię ?A wlasnie po to aby stare pokolenie ,które pamietało czasy egipskie wymarlo.Większość z nich juz nie potrafi zyc inaczej jak tylko knuć i szukać wroga.Nie dotyczy to wszystkich ale ci u steru stracili kontakt z rzeczywistością.Tak jest podobno z kazdym czlowiekiem,ktory dlugo zajmuje sie rządzeniem.
Do góry
Autor
RE: PRL
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 17-12-2008 15:24
Z tym Mojżeszem to nie do końca się zgadzam. Ale prawdą jest, że PRL poranil mentalność ludzi, wyżłobil głebokie bruzdy i będzie się jeszcze echem odbijał w następnych pokoleniach. Ja na pewno jestem skażony choćby tym że nie umiem podjąc inicjatywy i ducha przedsiębiorczości albo chęci do podejmowania jakiejś inicjatywy muszę wykrzesywać nie wiem skąd. Mieć w PRL-u inicjatywę było czymś zbędnym. Albo nawet niebezpiecznym.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2008 16:43
Cytat:
zapomin napisał/a:
. Mieć w PRL-u inicjatywę było czymś zbędnym. Albo nawet niebezpiecznym.


nadal jest to natychmiast surowo karane.
przerabiałem to z kuzynem gdy szykowaliśmy remont obory.
Do góry
Autor
RE: PRL
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2008 19:54
Po PRLu zostało również czcze gadanie. Nie musi być z sensem, nie ważny cel - ważne pleść dużo i gęsto. Nie znoszę tego.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: PRL
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2008 10:58
Duzo wody maja, to leja. A ze czlowiekowi sie flaki przewracaja...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2008 11:48
Cytat:
Ale prawdą jest, że PRL poranil mentalność ludzi, wyżłobil głebokie bruzdy i będzie się jeszcze echem odbijał w następnych pokoleniach. Ja na pewno jestem skażony choćby tym że nie umiem podjąc inicjatywy i ducha przedsiębiorczości albo chęci do podejmowania jakiejś inicjatywy muszę wykrzesywać nie wiem skąd. Mieć w PRL-u inicjatywę było czymś zbędnym. Albo nawet niebezpiecznym.


Nie do końca się z tym zgadzam. Porównując młodzież sprzed mniej więcej 25-20 lat i obecną, zdecydowanie więcej samodzielności i inicjatywy (szeroko rozumianej) wykazywała ta sprzed lat. I to począwszy od odrywania się od rodziców, samodzielne organizowanie sobie wakacji (były tanie), grupy młodzieżowe kontestujące poprzedni ustrój, nawiązywanie bezpośrednich relacji międzyludzkich, budowanie własnego systemu wartości, mniej konsumpcyjny styl życia (co u młodzieży wydaje mi się cenne, kiedy człowiek ma mieć jakieś ideały jak nie w młodości).

Przykład: posłuchać niezłej muzyki czy mieć ją w domu nie było takie proste jak dzisiaj. A jednak słuchano. Obciachem było chodzić na dyskoteki (osoby chodzące nazywane były dyskomułami) i zachwycać się popem, czytać książki w stylu Harry Potter. Teraz z moich obserwacji wynika (obserwuję, bo mam dużo kontaktu z nastolatkami), że zdecydowana większość na muzyce się nie zna, nie ma sprecyzowanych zainteresowań, nie czyta nic poza lekturami i (czasem) mało ambitną literaturą komercyjną, nie wiem kim jest Woody Allen itd.
Kiedyś trzeba było szukać - i młodzi ludzie szukali. Teraz dostęp jest prosty, a brak zainteresowania.
I wnioski moje dotyczą młodzieży wyróżniającej się pozytywnymi ocenami, wybierającej w miarę ambitne kierunki studiów, z tzw. dobrych domów.
Każdy czas (poza wojną) ma swoje zalety i rozwija w ludziach określone cechy. PRL też miała dobre strony. Ja nie żałuję, że dorastałam wtedy - oprócz minusów w postaci słabego zaopatrzenia sklepów (ale co warto zauważyć, nikt wtedy głodny nie był) doświadczyłam mnóstwa fantastycznych rzeczy, które dziś nie mogłyby się już zdarzyć - bo warunki się zmieniły.
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: PRL
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2008 12:20
Owoc zakazany zawsze ciekawi, wiec im mniej mozliwosci, tym wieksza ciekawosc. Ale znowu uogolniasz. I mnie osobiscie obrazasz.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2008 12:33
Cytat:
Owoc zakazany zawsze ciekawi, wiec im mniej mozliwosci, tym wieksza ciekawosc.


Niekoniecznie zakazany. Trudno dostępny raczej. Muzykę nagrywało się z Trójki albo przegrywało od kolegów/ koleżanek.
Ale masz o tyle rację, że trudniejszy dostęp wyzwalał chęć szukania, co uważam (chęć) za zjawisko pozytywne.

Cytat:
Ale znowu uogolniasz.


Ani uogólniam, ani tym bardziej znowu. Ja mam wręcz manię nieuogólniania.
Przeczytaj mój post ze zrozumieniem, napisałam wyraźnie:

Cytat:
Teraz z moich obserwacji wynika (obserwuję, bo mam dużo kontaktu z nastolatkami), że zdecydowana większość na muzyce się nie zna, nie ma sprecyzowanych zainteresowań, nie czyta nic poza lekturami i (czasem) mało ambitną literaturą komercyjną, nie wiem kim jest Woody Allen itd.
Kiedyś trzeba było szukać - i młodzi ludzie szukali.


To są moje prywatne obserwacje na dużej grupie młodzieży. Zdecydowana większość to nie wszyscy - wśród tych osób trafiają się nieliczne jednostki, które na czymś (na przykład muzyce czy filmie - znają się.


Cytat:
I mnie osobiscie obrazasz.


Być może czujesz się obrażona, ale to nie mój problem, bo ja Ciebie nie znam i nie pisałam o Tobie, tylko o młodych ludziach, z którymi mam kontakt. Napisałam wyraźnie:
Cytat:

(obserwuję, bo mam dużo kontaktu z nastolatkami)

Nic mi nie wiadomo, żebyśmy kiedykolwiek się spotkały. Więc nie przesadzaj z obrażaniem i nie rozszerzaj zakresu mojej wypowiedzi.
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: PRL
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 18-12-2008 14:02
Cytat:
I to począwszy od odrywania się od rodziców,


W dwupokojowych mieszkaniach żyły trzy pokolenia, bo na własne M czekało się 30 lat. Zaiste, łatwo sie było oderwać od rodziców - wystarczyło isc do drugiego pokoju i juz sie było z dziadkami, a nie z tata i mamą.

Teraz jest łatwo - wsiada się w samolot i sie odrywa od rodziny na tysiące kilometrów - całkowita samodzielność, nawet bez niedzielnych obiadków.

Cytat:
samodzielne organizowanie sobie wakacji (były tanie),


A teraz jak jest? Oprócz tego, że napiszesz, że drożej.

Cytat:
Obciachem było chodzić na dyskoteki (osoby chodzące nazywane były dyskomułami)


Obciach się zmienia. Teraz obciachem jest styl lat 80-tych - czyli ten, za czasów którego obciachem było wymienione wyżej chodzenie na dyskoteki (gnój byłem ale wyzywanie od dyskomułów pamiętam). Za pare lat obciach znów zmieni zwrot. To niczego nie dowodzi.

Cytat:
Teraz dostęp jest prosty, a brak zainteresowania.


Żeby nie było, że tylko się spieram - tu masz 100% racji.

Cytat:
(ale co warto zauważyć, nikt wtedy głodny nie był)


Był, tylko media o tym nie informowały, bo to było nie po myśli partyjniakom. Teraz informują az przesadnie, bo sie dobrze sprzedaje.

Cytat:
doświadczyłam mnóstwa fantastycznych rzeczy, które dziś nie mogłyby się już zdarzyć - bo warunki się zmieniły.


Ja też doświadczyłem w PRL-u wielu fajnych rzeczy - beztroskiego dzieciństwa przede wszystkim. I też mi sie warunki zmieniły - chyba już nie mam kondycji, żeby dwie godziny non-stop za piłka biegać.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2008 14:35
Okej. Niech bedzie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-12-2008 10:14
Cytat:
stary krab napisał/a:
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
nigdzie nie udało się zbudować prawdziwego socjalizmu.

i całe szczęście.

Amen.


Aż wreszcie przywrócili ten pieprzony kapitalizm.

I nieszczęście.

Wow:lol:


<wycięte> ! Jako wybitny przedstawiciel PRL i były sekretarz KW PZPR w Tarnowie powinieneś w takich dyskusjach zachować więcej pokory albo i całkowite milczenie. A jeżeli już chcesz dodać swój głos to najlepiej taki : 'Przepraszam, przepraszam, przepraszam !'
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]