PRL
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: PRL
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 01-01-2009 11:01
szczęśliwego Nowego Roku 2009!

Ja Tobie "Władziu" wybaczam boś nie wiedział co czynisz jako "wybitny działacz PRL"! chociaż nie powiedziałeś: przepraszam, przepraszam po trzykroć przepraszam!

Dzisiejsza młodzież jest dopiero aktywna, wystarczy popatrzeć na studentów. Przecież jest mnóstwo organizacji studenckich, które organizują międzynarodowe spotkania, imprezy różnego rodzaju. Teraz po prostu się o tym nie mówi.
Kiedyś to mówili, albo walka z władzą, albo punkowcy, albo młodzi partyjniacy, nic więcej.
Chociaż znam dużo leniwych studentów, np. siebie:D
są też dziwni studenci którzy wskrzeszają jakieś stare czasopisma ścienne, mówiące coś o nadziei? (z francuskiego Lesperance?:uhoh:)
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
stary krab Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd:
Dodane dnia 01-01-2009 11:56
Myślałem, że tu jest forum światopoględowe. Tymczasem niektórzy lubują się w donosach. Przed nikim nie skrywam swoich lat, mój życiorys tkwi w PRL-u. Nie wstydzę się - nie mam czego.
Nie przypuszczam też, żeby Portal Pisarski potrzebował rodzinnych konfidentów.:|

Paniskusie, dziękuję Ci za bezinteresowną wspaniałomyślność.B) A młodzież ma teraz nieporównanie większe szanse i perspektywy.
I całe szczęście.
Do góry
Autor
RE: PRL
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 01-01-2009 12:10
Przeżyłem w PRL bardzo wiele lat. Pamiętam czasy Gomółki. Nie bardzo rozumiem tę dyskusję, bo o czym to jest? Ludzi którzy w tamtych czasach zenili się, zakładali rodzinę, mieli dzieci, dostawali mieszkanie itd itd mogą smiało powiedzić ze w PRLu przeżyli najpiękniejsze chwile swojego życia. Nie robili tego z własnego wyboru, ale nie wolno teraz im wmawiać ze to było złe, bo na pewno byli szczęsliwi w tych momentach. Czy człowiek który 2/3 swego życia spędził w komunie ma teraz uwierzyć ze jego życie było przegrane, złe i nikomu niepotrzebne? W tamtych czasach ludzie potrafili cieszyć się drobiazgami. Bardziej się szanowali i pomagali sobie. Przed blokami były stoliki i ławeczki. Ludzie się spotykali, pili kawe, grali w karty. W klatkach schodowych drzwi do mieszkań były otwarte. Ludzi się znali. Czy wiecie skąd jest tradycja sylwestra na rynkach miast? Otóż z komuny. Pierwsze takie spotkania odbywały sie w Świdniku. Malutkie miasteczko wybudowane za komuny na potrzeby fabryki lotniczej. Tam wszyscy znali się po imieniu, bo razem pracowali. W sylwestra wychodzili na plac /rynku tam nie było/ i składali sobie życzenia. Czyli nie wszyscy byli gnębieni, torturowani i kopani.
Ech, można se gadać i gadać. Moje najszczęsliwsze lata przypadają na czasy PRLu. Nic na to nie poradzę, bo tak się urodziłem.
Odnośnie kraba
Przypominam, że w tamtych czasach praca w PZPR nie była niczym innym od każdej pracy. Może nieco więcej przywilejów i tyle.
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: PRL
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 01-01-2009 16:53
Cytat:
Jerzy napisał/a:
Pamiętam czasy Gomółki.

gomułki, z tego co wiem. nie o, żebym ja jego czasy pamiętała, ale to jedyny okres z hisorii, którego się uczyłam. nie mówię tu, że z szacunku powinno się wiedzieć, oczywiście. ale tak jako ciekawostka...

co do tego PZPR - to tak mam pytanie, a raczej myśl, że teraz na przykład wielu ludzi wiesza psy na górnikach, bo kiedyś [i nie oszukujmy się - teraz też bywa] praca na kopalni dawała "pewne przywileje". oczywiście porównanie jest pewnie mało trafne, tam była - jakaś ideologia, u ciężka fizyczna zwykle praca, ale tak mi się jakoś pomyślało.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: PRL
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 01-01-2009 17:44
Cytat:
Jerzy napisał/a:
Pamiętam czasy Gomółki.

gomułki, z tego co wiem

Tak dawno to było, że zapomniałem jak się pisał.
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: PRL
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 01-01-2009 17:54
hehe, no tak. ja go znałam tylko w formie pisanej :)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: PRL
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-01-2009 00:39
"gomułka" to miara sera :D
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
stary krab Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2009 09:05
Za Władysława Gomułki (pseudo Wiesław) nastąpił odwrót od stalinizmu. Pierwsza polityczna odwilż po wyzwoleniu.:|
Ogromną rolę przywiązywał do zagospodarowania przez Polaków Ziem Odzyskanych. Sławetne (dziś jakby kabaretowe):
Każda fura gnoju, wywieziona na Ziemie Odzyskane, to cios wymierzony w zachodnioniemieckich rewizjonistów. Mój młodszy brat świetnie go parodiował.;)
Do góry
Autor
RE: PRL
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 02-01-2009 10:38
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
"gomułka" to miara sera :D

akurat miara sera to "gomółka"
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: PRL
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-01-2009 13:24
Mikołaj Gomółka (ok. 1535-91) - polski kompozytor renesansowy
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2009 21:29
Cytat:
Jerzy napisał/a:
Odnośnie kraba
Przypominam, że w tamtych czasach praca w PZPR nie była niczym innym od każdej pracy. Może nieco więcej przywilejów i tyle.


oj krótką masz pamięć albo sam byłeś czerwony. Nie zapominaj że dla obrony przywilejów takich "towarzyszy" jak stary krab - a nie był on jakimś zwykłym członkiem pzpr tylko prominentem - działał i utrzymywany był cały ten parszywy ubecki system porównywalny tylko z faszyzmem<br><br><br><br>
Cytat:
stary krab napisał/a:
Myślałem, że tu jest forum światopoględowe. Tymczasem niektórzy lubują się w donosach. Przed nikim nie skrywam swoich lat, mój życiorys tkwi w PRL-u. Nie wstydzę się - nie mam czego.
Nie przypuszczam też, żeby Portal Pisarski potrzebował rodzinnych konfidentów.:|


Pokory więcej, pokory towarzyszu sekretarzu kw pzpr ! Wy teraz konfidentami tych nazywacie którzy was po imieniu nazywają. Nic was historia jedna nie nauczyła.Nic a nic i swe łby znowu podnosicie. Najlepszym lekarstwem będzie dla was jednak to jak emeryturę będzie wam płaciła nie Polska ale Rosja jako spadkobierca ZSRR kraju któremu tacy jak ty służyli i dla obrony radzieckich interesów w Polsce byliście zdolni do największych zbrodni i poniewierania ludzi. A przypomnij nam Władysławie Ryś może przy okazji przez ile to lat swego istnienia pzpr ( tak pewna swego wiecznego istnienia ) zapominała wpłacać za swych pracowników składek do ZUS?

Cytat:
stary krab napisał/a:
Każda fura gnoju, wywieziona na Ziemie Odzyskane, to cios wymierzony w zachodnioniemieckich rewizjonistów.[/i] Mój młodszy brat świetnie go parodiował.;)


No tu <wycięte> to ci muszę przyznać rację no bo w czym jak czym ale w produkcji gnoju jako wojewódzki kacyk pzpr w Tarnowie masz niewątpliwie duże zasługi i osągnięcia
Do góry
Autor
RE: PRL
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 02-01-2009 21:34
Kurde! Niech szanowna administracja zakończy ten bełkot. Jeżeli amigo ujawnia nazwisko kraba, to niech ujawni swoje. Jezeli nie, to niech stąd spier...
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: PRL
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-01-2009 21:35
Takie spory proszę załatwiać prywatnie. Dalsze posty zawierające jakiekolwiek dane osobowe będą usuwane.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: PRL
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 02-01-2009 21:40
Sagit, ten gościu cały czas leci w ten sposób. :upset:



Wydaje mi się, że on tylko w tym celu się u nas zarejestrował.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-01-2009 21:42
Koniec dyskusji. Jeśli wątek wróci znowu w tak niewybredny sposób polecą ostrzeżenia.

wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: PRL
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 02-01-2009 22:04
Walnij mu ostrzeżenie, bo sobie znalazł miejsce do wyciągania starych dziejów, i atakuje Kraba.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2009 22:07
Cytat:
Jerzy napisał/a:
Kurde! Niech szanowna administracja zakończy ten bełkot. Jeżeli amigo ujawnia nazwisko kraba, to niech ujawni swoje. Jezeli nie, to niech stąd spier...


A ty Jerzy jako dobry znajomy starego kraba chyba wiesz, że nie jest on w internecie postacią która chce być anonimowa i na innych portalach oraz swej stronie do której podaje on linki jakże chętnie, ujawnia swe dane! Więc to swoje spier... zostaw raczej dla siebie może, bo ja ani razy w swych postach nie zniżyłem się do takiego jak ty słownictwa
A co do moich danych osobowych to Władzio świetnie je zna i jak zechce i się pozbędzie strachu to nawet i do sądu mnie może poda?
Do góry
Autor
RE: PRL
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-01-2009 22:20
Portal Pisarski z zasady ma być miejscem anonimowym. Amigo, naruszasz podstawową i fundamentalną zasade tego miejsca. Nikt tu nie ma zamiaru dociekać, czy masz racje, czy po prostu robisz najzwykleszy paszkwil. Zarejesrtowałeś się tutaj tylko po to, żeby kogoś obsmarować błotem, a ja tego tolerować nie będę.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: PRL
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-01-2009 23:02
Spokojnie, ludzie.

Amigo jest chamski, to nie jest temat lustracyjny itd., rozumiem...

Ale jeśli ktoś otwarcie mówi, że pracował w strukturach PZPR i mówi, że to jest jak "każda inna praca", to nie mam zamiaru go bronić. Stary Krabie - nazywasz tu ludzi konfidentami, a sam pracowałaś w strukturach, które stworzyły w Polsce znienawidzony system konfidencji i donosów, właśnie tak.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
stary krab Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2009 12:00
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
jeśli ktoś otwarcie mówi, że pracował w strukturach PZPR

Samuelu, inaczej się wyraziłem, powtórzę - czytaj uważnie:
Myślałem, że tu jest forum światopoględowe. Tymczasem niektórzy lubują się w donosach. Przed nikim nie skrywam swoich lat, mój życiorys tkwi w PRL-u. Nie wstydzę się - nie mam czego.(koniec cytatu)
Cytat:
i mówi, że to jest jak "każda inna praca"
To już nie ja napisałem
Cytat:
nie mam zamiaru go bronić
Chyba Cię o to nie prosiłem.
Dalej wyłuszczasz swoje poglądy polityczne. To jest już twoja sprawa.
Ja się naprawdę nie muszę wstydzić swojego życiorysu.
Sorry.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]