PRL
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: PRL
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 03-01-2009 12:13
A ja muszę się wstydzić swojego życiorysu, choć nie ma to nic wspólnego z PRL. A z czym? A kogo to, kurwa, obchodzi?! To portal dla pisarzy, a nie Inkwizycja!
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2009 12:16
Właśnie dostałam paszkwil na Starego Kraba wysłany na PW przez Amigo 110. Rzepusia potwierdza, że ona też otrzymała taki sam.
Zwracam się zdecydowanie do Administracji Portalu o ukrócenie takiej działalności. To jest portal pisarski, nie polityczny.
Swoje porachunki niech Amigo załatwia gdzieś indziej i niech nie wciąga w nie innych użytkowników portalu.
Czekam na podjęcie decyzji przez Adminów.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-01-2009 12:22
Myślę, że Sagitarius powinien zamknąć ten temat, to po pierwsze. Po drugie udzielić co najmniej ostrzeżenia amigo110. Takie zachowanie nie przystoi poważnym ludziom. Niech załatwiają sobie takie sprawy przez IPN. Jak napisał Valdens, to nie Inkwizycja. Tym bardziej, że amigo nie ma tu nawet jednego artykułu, a w każdym dodanym poście atakuje starego kraba. Chyba wystarczy już tego chamstwa?
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2009 12:27
Ja optuję za usunięciem użytkownika amigo110, który nie publikuje niczego, tylko wyraźnie działa na szkodę Starego Kraba.
Idąc za przykładem Valdensa i mówiąc dosadnie - gówno mnie obchodzi, co kto robił i kiedy, kim był i dlaczego. To portal pisarski.
Oczekuję zdecydowanego działania Administracji.
I popieram wniosek Gabstone o usunięcie tego tematu.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2009 12:57
Cytat:
stary krab napisał/a:
Ja się naprawdę nie muszę wstydzić swojego życiorysu.
Sorry.


Jeżeli jest zgodny z tym co przesyła niejaki Amigo, to mz. masz

Natomiast Sagitarius - uważam, że powinieneś napisać do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Dostałem na skrzynkę dane osobowe Starego Kraba, wraz z adresem domowym i danymi o rodzinie. Gdybyśmy się wszyscy zebrali na świadków.. ja mogę zeznawać. ;)

Frustra legis auxilium quaerit, qui in legem committit
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-01-2009 13:03
Samuel, nawet gdyby miał, to i tak amigo nie ma prawa się tak zachowywać. To szczyt chamstwa, nieodpowiedzialności i naruszenia praw osobistych. Tak jak mówisz, kwalifikuje się to pod łamanie przepisów o ochronie danych osobowych. A to więcej niż świństwo. To już naprawdę szczyt wszystkiego!!! Sagit, zareaguj wreszcie, chyba, że inny z adminów może coś z tym zrobić.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2009 13:04
Czyli rozsyłał gdzie popadnie... Dostałam to samo.
Kto jeszcze?
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 03-01-2009 13:10
Ja nie dostałem Czy mógłby mi ktoś to przesłać na PW?
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: PRL
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2009 13:16
Ja nie prześlę Ci na PW, bo będę wtedy robił to samo co Amigo - rozsyłał czyjeś dane. Ale jest imię, nazwisko, adres w Tarnowie, biografia, kariera w Partii i takie tam opisane, włącznie z informacją o potomstwie...

Gabstone - a mi jest przykro, że widzisz tylko jedną stronę medalu. Moją rodzinę skrzywdziło SB i postkomunistyczny układ i dlatego średnio się czuję rozmawiając na forum literackim z byłym komunistą. Nie dlatego, że jestem jakimś fanem PiSu i Kaczorów, ino ze zwykłego poczucia sprawiedliwości.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 03-01-2009 13:18
Cytat:
Ja nie prześlę Ci na PW, bo będę wtedy robił to samo co Amigo - rozsyłał czyjeś dane. Ale jest imię, nazwisko, adres w Tarnowie, biografia, kariera w Partii i takie tam opisane, włącznie z informacją o potomstwie...

Tak się składa, że co nieco znam kraba, nazwisko i inne dane, chciałbym tylko wiedzieć czy ten paszkwil ma jakieś podstawy merytoryczne.
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: PRL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-01-2009 13:21
Cytat:
IPN. Jak napisał Valdens, to nie Inkwizycja.
:D hehe no inkwizycja była święta :)
Cytat:
Oczekuję zdecydowanego działania Administracji.
I popieram wniosek Gabstone o usunięcie tego tematu.
hm będę miał otwarte oczy :)
Cytat:
dowiedziałam się, że jestem naiwne dziecko. To chyba również obelga dla mnie
Nie to chyba nie obelga. Mnie na mój temat takie uwagi zawsze śmieszą. Śmiej się.
Cytat:
Dowiedziałam się też, że Amigo110 jest krewnym Starego Kraba.
A więc wszystko zostaje w rodzinie.
Cytat:
kwalifikuje się to pod łamanie przepisów o ochronie danych osobowych.
A to jest bardzo poważna sprawa. hmm
Do góry
Autor
RE: PRL
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-01-2009 13:22
Samuelu, rozumiem, ale to nie miejsce i czas, żeby się tak zachowywać. I nie widzę tylko jednej strony, bo moja rodzina też wcale nie miała łatwo. Chodzi mi tylko o to, że PP nie jest miejscem odpowiednim na załatwianie swoich prywatnych spraw. A poza tym skąd możemy mieć pewność, że amigo mówi prawdę?
Tak czy inaczej taka dyskusja nie powinna mieć miejsca na forum.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-01-2009 13:24
Cytat:
Tak czy inaczej taka dyskusja nie powinna mieć miejsca na forum.
:( szkoda, bo to najbardziej interesujące. Takie konflikty.
Cytat:
Dalsze kroki należą do administracji portalu.
:) ha!
Cytat:
bo umarłeś zwyczajnie na śmierć,
a powinieneś dumnie zadyndać
za komunizm i eksport do Rosji.

Władek, odpoczywaj w spokoju.
Mam nadzieję, że robaki już Cię zjadły.
Święte słowa. Mądry wiersz! :) A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści.
Mój dziadek był komunista, ma grób bez krzyża, i medale po nim zostały. Działał on w sporcie, dużo. Ale komunista był. Do PZPR należał. Wstyd mi, ale co zrobić. Wstydzić się pozostało.
Do góry
Autor
RE: PRL
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-01-2009 13:25
Nie Tomku, interesujące są mądre dyskusje, a nie prywata. A poza tym chyba nie temu miał służyć ten temat.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2009 13:27
Samuelu, roztrząsanie czyjejś przeszłości na portalu literackim jest absurdem. Nie wolno podawać danych osobowych w ten sposób - jest to naruszanie prawa. Nie lubiłam i nie lubię komuny, ale to nie ma nic do rzeczy tutaj, gdzie jesteśmy po to, by pisać i rozwijać się.
Sprawa poglądów jest indywidualnym wyborem ludzi - mają do tego prawo.
Mają też prawo do zachowania anonimowości na portalu, a my obowiązek oceniania ich tylko za to, co tworzą, a nie za to, jacy byli.
Dążenie do sprawiedliwości nie może polegać na szczuciu jednych przeciwko drugim.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-01-2009 13:35
Cytat:
Mają też prawo do zachowania anonimowości na portalu, a my obowiązek oceniania ich tylko za to, co tworzą, a nie za to, jacy byli.
Mądre słowa. Ale poza utworami, wygłaszamy tu poglądy. Nie da się nie oceniać ludzi. Ja mógłbym uznać nawet twórczość Hitlera gdy by był pisarzem. Powiedziałbym Hitlera wyżej cenię nad Manna, literacko. Morderca był, ale pisarz wielki. Niestety, poza dokonaniami odnosimy się chcąc nie chcąc do tego co człowiek mówi. I tak powinno być, nie mieszajmy sztuki z poglądami, ani poglądów ze sztuką.
Cytat:
Nie Tomku, interesujące są mądre dyskusje, a nie prywata. A poza tym chyba nie temu miał służyć ten temat.
E tam sięgnąłem w święta do klasyki. "Braci Karamazow" czytam. I bardziej mi się w historii owej konflikty podobają, niż mądre wypowiedzi na temat świata. Chrzani ten Dostojewski niemiłosiernie. Moralizator phe ;)
Do góry
Autor
RE: PRL
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2009 13:45
Tomaszu, w tej chwili to dolewasz tylko oliwy do ognia dla samej przyjemności dyskutowania. To błąd.
Oceniać można poglądy, owszem, ale poglądy, a nie przeszłość i prywatne sprawy jakiegoś człowieka. Możesz powiedzieć komuś, że nie podoba Ci się to, co wygłasza na forum, ale rozpowszechnianie jego danych w sposób ewidentnie dla niego szkodliwy i za jego plecami, to skurwysyństwo i nie zamierzam wstydzić się, że użyłam takiego słowa.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-01-2009 13:53
Cytat:
Oceniać można poglądy, owszem, ale poglądy, a nie przeszłość i prywatne sprawy jakiegoś człowieka.
No tak, ale przecież, ja nie mówię,że wyciąganie czyichś prywatnych sprawa jest dobrym pomysłem.
Cytat:
to skurwysyństwo
może i tak. Dla mnie najważniejsze, że to niepewne prawnie. Nie mam zamiaru, oceniać nikogo moralnie. Wg mnie nie powinno się wyciągać takich rzeczy,ale co znaczy moje zdanie. Tyle co każdego z nas. Jak coś mi się nie podoba, a nie mogę nic z tym zrobić to w najskrajniejszym przypadku ignoruję to.
Cytat:
Nie Tomku, interesujące są mądre dyskusje, a nie prywata.
A ja się odniosłem tylko do tego stwierdzenia. Wg mnie mądre dyskusje czasem bywają nudne. I eta wsio. Zgadzam się z Tobą w ogóle, nie zgadzam w tym jednym szczególe. :)
Do góry
Autor
RE: PRL
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-01-2009 13:56
Może bywają nudne, ale nikogo nie obrażają. A amigo 110 zachowując się w ten sposób udawadnia, że wcale nie jest lepszy od tak potępianych przez siebie SB-ków.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2009 13:57
Akurat to nie była moja kwestia, Tomaszu - to o mądrej dyskusji, a nie prywacie... :) Ale podzielam ten pogląd.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]