PRL
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: PRL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-01-2009 14:00
Cytat:
A amigo 110 zachowując się w ten sposób udawadnia, że wcale nie jest lepszy od tak potępianych przez siebie SB-ków.
O to skrajna wg mnie opinia. Co innego wyciąganie brudów, co innego obrażanie kogoś, a co innego SBctwo. To mordercy byli, nie głupcy. Nie posunę się do stwierdzenia,że Amigo jest głupcem. Powiem tylko, że głupio robi. Ale wątpię,aby działał z wyrachowania.
Cytat:
Mają też prawo do zachowania anonimowości na portalu, a my obowiązek oceniania ich tylko za to, co tworzą, a nie za to, jacy byli.
Zwracam honor. Mój błąd. Nie mamy prawa oceniać ich za to jacy byli, ale za to co głoszą. Co mówią w tej chwili. Zgadzam się,że należy wydawać sądy, nie za prawdę, lecz za poglądy.
Do góry
Autor
RE: PRL
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-01-2009 14:07
Skrajna? Może i tak. Ale jak inaczej nazwać donosicielstwo i wbijanie komuś noża w plecy? Chyba nie miłosierdziem? Na tym polegała chyba praca SB: wyciąganiu brudów. Nieważne. czy mieli podstawy, żeby oskarżać, czy nie . Liczyły się efekty. I wg mnie w tym wypadku jest tak samo.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-01-2009 14:18
Cytat:
Na tym polegała chyba praca SB: wyciąganiu brudów. Nieważne. czy mieli podstawy, żeby oskarżać, czy nie . Liczyły się efekty.
No wracamy do tematu dyskusji, czyli uznanej przez wszystkich bzdurności tego chorego państwa jakim był PRL. Polegała między innymi na szukaniu brudów. I szantażowaniu nimi. Czy mieli podstawy? Mieli dobro systemu. Dobro państwa, jest podstawą. Oskarżali przecież wrogów i ich bliskich. Liczyła się skuteczność. Ale wydaje mi się,że to byli zawodowcy, wierzący czy nie wierzący w system, ale profesjonaliści i zawodowcy. A to jest najgorsze. Gorszą jest dla mnie kreaturą zawodowa kreatura, niż zagubiony członek Hitlerjugend. Ale najwięcej na ten temat wiedzą członkowie z PiSu,ich pracownicy z IPNu , PO, ta opuszczona opozycja i byli SBcy :)
Do góry
Autor
RE: PRL
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 03-01-2009 15:24
Panowie, nie chcą nikomu wypominać wieku... ale co Wy możecie wiedzieć o PRL-u... Co najwyżej z opowiadań... Czy któryś z Was dostał po grzbiecia pałą chociażby za to że był w nieodpowiednim czasie , w nie odpowiednim miejscu? Albo usiłował iść do pracy?:mad:
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: PRL
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 03-01-2009 15:40
Cytat:
Gorszą jest dla mnie kreaturą zawodowa kreatura, niż zagubiony członek Hitlerjugend.


Ale dlaczego w przypadku szefa Kościoła Katolickiego na dzień dobry zakłada się, że był "zagubiony" w tym Hitlerjugend, a w przypadku starego_kraba, że był "kreaturą"?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 03-01-2009 15:43
Valdi, w tym świecie: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... niestety...:|
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: PRL
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2009 15:49
To przerażające jak czerwone gady które winne są cywilizacyjnemu i ekonomicznemu opóźnieniu Polski o całe dziesięciolecia i które mają krew na rękach podnoszą -korzystając z politycznego zamieszania- swe łby do góry i nic nie nauczeni przez historię mówią nam w twarz: " to nie my , my patrioci, my dobrze chcieliśmy, my normalnymi pracownikami byliśmy, my sie nie mamy co wstydzić"
Zgroza to, upadek, hipokryzja i szczyt cynizmu
Do góry
Autor
RE: PRL
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 03-01-2009 15:57
Jeżeli masz sumienie czyste jak górki kryształ weź kamień i rzuć pierwszy... wtedy Ci pomogę... a nie blakaj jak pies w sadzie nienawiścią do wszystkiego co się rusza, a nie jest Tobą...:mad:
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: PRL
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2009 16:00
No widzę że tu PRL-owska ideologia starego kraba udziela się niektórym jego fanom i chcieliby innym usta zamknąć zwłaszcza gdy dyskusja staje sie gorąca i odbiega od zwyczajowego tu głaskania i gliglania
Do góry
Autor
RE: PRL
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 03-01-2009 16:00
łojej amigo, co to za nomenklatura? jak z haseł minionego systemu :confused: (do meritum dyskusji się nie mieszam, ale forma wypowiedzi śmieszy i przeraża)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2009 16:06
Amigo został zbanowany. Wkrótce temat będzie wyczyszczony, byłbym wdzięczny gdyby reszta administracji mi pomogła.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: PRL
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 03-01-2009 16:06
Szanowny amigo.
Prześlij mi te swoje rewelacje na PW, być może będziemy mogli spokojnie o tym porozmawiać. Po co się ciskać? Znam Tarnów i znam kraba, więc może dojdziemy do czegoś wspólnego?
czekam niecierpliwie
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: PRL
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 03-01-2009 16:09
No to kolego masz sumienie czyste, czy nie, bo mi się już znudziły te ciągłe dogadywania... Załóżmy nawet, że masz rację, to teraz Ty postępujesz w myśl najgorszych komunistycznych zasad.
Nikogo tu nie bronię, ale to nie jest portal rozliczania z komuną, ale - chcę przypomnieć - pisarski, i pozwól na się skupić na tym co lubimy i nie dręcz swoimi omamami... KONIEC DYSKUSJI______________________
gruba kreska.B)



Sagi, gratuluję słowa rozsądku.
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: PRL
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2009 16:13
Po pierwsze: napisałem, że o ile rewelacje Amigo są prawdziwe - "jeżeli" - znacie takowy funktor?

Po drugie: praca Starego Kraba to nie jego prywatna sprawa. To dziesiątki decyzji i innych sposobów oddziaływania na ludzi.

Po trzecie: mówienie o tym na portalu literackim nie jest absurdem, tym bardziej w wątku o PRL-u. Niezależnie czy literackie, czy zbieraczy motyli - jesteśmy pewną społecznością. I lubię wiedzieć z kim mam do czynienia.

Po czwarte: ja bym tylko chciał usłyszeć w głosie Starego Kraba jakiś wyraz pokory lub żalu, z chęcią bym się wtedy z nim zaznajomił, zaprzyjaźnił, cokolwiek. Jednak jak się uważa, że nie ma się powodów do wstydu... no to sorry :/
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 03-01-2009 16:14
Eee tam, a zaczynałem się dobrze bawić i łapać słownictwo jakieś dziwne od Amigo :) I umawianie się na wykonanie wyroku na Starym Krabie też mi się skończy... :) Jeny, co za czepianie się. Jeden plus, to jak będę w Tarnowie, to znam jeden adres, gdzie w sytuacji alarmowej będę o nocleg żebrał ;)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 03-01-2009 16:18
Samuelu, zgadzam się z twoimi żalami, ale rozmiary tej dyskusji, przybrały niepokojące rozmiary... Z drugim punktem szczególnie się zgadzam... a 3 i 4 też mają sens... ale o tym można mówić innym tonem i w innej formie...



Też "trochę"oberwałem po grzbiecie i mógłbym się mścić,... ale po co?
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: PRL
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2009 16:40
Popieram decyzję Sagitariusa.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 03-01-2009 16:42
Ja to forum od teraz omijam szerokim łukiem...
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: PRL
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2009 17:46
Cytat:
Arkady napisał/a:
Też "trochę"oberwałem po grzbiecie i mógłbym się mścić,... ale po co?


A czy ja się mszczę? Przecież każdy popełnia błędy. Jednak, jak powiedział Konfucjusz: "prawdziwym błędem jest popełnić błąd i nie naprawić go".

Wcale nie popieram Amigo w jego pluciu jadem. Być może jest zwykłym przedstawicielem Młodzieży Weszpolskiej robiącym polowania na czarownice. Ale może być też tak, że ucierpiał przez Kraba - ktoś napisał, że jest jego rodziną... To jakieś chore, toksyczne ludzkie sprawy, nienawiść, smutek, kompleksy... Tylko sędzia, rozwlekając ludzkie dramaty zdaje sobie sprawę jak bardzo złożone są ludzkie losy i jak bardzo niesprawiedliwie są ludzkie osądy, jakie piekło można sobie stworzyć... Do takiej sędziowskiej, Salomonowej mądrości chciałbym dążyć w tym wszystkim. Dlatego warto mieć chłodną głowę. (

[To była dygresja historiozoficzna, jeśli ktoś by pytał ;) ]
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PRL
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 03-01-2009 18:16
Tak, dygresja. A ja mam pytanie zamiast dygresji: Przypuśćmy, że ukradłeś mi rower, albo beczkę z benzyną, ok? No to przypuściliśmy. I uważasz, że powinienem opowiadać o tym na portalu pisarskim? Nie uważasz, że lepiej będzie opowiedzieć o tym policji? Może policjantów to zainteresuje (choć tez wątpię), ale mało to obchodzi literatów. Tzn. powinno mało obchodzić, na mój chłopski rozum.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]