Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 10-12-2008 11:54
1. Czy i dlaczego Chelsea będzie mistrzem Anglii w tym sezonie?

2. Dlaczego Juventus wygra LM?

Zapraszam do dyskusji o ulubionych klubach, porazkach i zwyciestwach.

Ze spacjalna dedykacja dla TomaszaObludy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-12-2008 12:03
:D to mnie rozbawiłaś. Oczywiście Chelsea jest najbardziej poukładaną drużyną w Premiership, no i są tylko jeden punkt za Liverpoolem.
A Bianconeri podnoszą się ze słabego początku sezonu, jeszcze nie są w optymalnej formie, Trezquet i Gigi Buffon jeszcze nie grają, a już dwa razy pokonali Wielki Real. W serie A wyprzedza ich tylko zdradziecki i oszukańczy Inter, a poza tym Aleks jest super i w ogóle rządzą :D
Do góry
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 10-12-2008 12:11
1. Nie, nie będzie. Raczej Liverpool.
2. Nie, nie wygra. Raczej Barcelona.

Piłka nożna kiedyś mnie interesowania bardziej niż bardzo. Ale mi przeszło.

Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 10-12-2008 12:19
No, no, dyskusja sie zaczyna :). Ja sie nie wtracam, bo akurat ani Chelsa, ani Juventus mnie nie obchodza :p. A Barcelony nie lubie ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-12-2008 12:27
Ja tam nie przepadam za drużynami uwielbianymi przez miliony. Masa kasy, masa gwiazd i przemysł. Wiem, że bez tego obecnie się nie da, ale litości, jakieś granice... Wolę kluby może i z drugiego frontu, ale solidne, poparte wielką tradycją. Co prawda to się zmienia, bo jeszcze parę lat temu taka Chelsea była zupełnym średniakiem. Teraz podobnie dzieje się Manchesterem City.
Kibicuję Polonii Warszawa, a jeśli idzie o zagranicę to Totenhamowi, Aston Vilii, TSV Monoachium, Fiorentinie, Valencii, Sevilli, Deportivo la Coruna, Benfice Lisbona, oj, dużo tego jest...
Generalnie mniej lubię drużyny za obecne w nich gwiazdy i bieżące wyniki a bardziej z przywiązania, tradycjii, różnych sentymentów, wspomnień, etc, etc...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-12-2008 12:30
Cytat:
Nie, nie będzie. Raczej Liverpool.
lepsze to niż MU
Cytat:
Nie, nie wygra. Raczej Barcelona
Nie będę płakał. Finał Starej Damy z Dumą Katalonii byłby pięknym widowiskiem.

Cytat:
Piłka nożna kiedyś mnie interesowania bardziej niż bardzo. Ale mi przeszło
Ja nie potrafię. Gdyby były walki gladiatorów, może? W piłce jest wszystko.To poezja. Wielcy dowódcy na czele swoich zastępów, wspomagani, rozbudowanym zapleczem. Armia specjalistów różnych dziedzin. A finalnie zawsze dwóch antagonistów i stojący na przeciw ich wojownicy. Napięcie, walka. Starożytni herosi! Dumni, pewni siebie i gotowi oddać zdrowie, by zwyciężać. Prócz nich zwykli wojownicy, bardziej utalentowani, lub mnie, ale gdy połączy ich braterska wieź są wstanie odebrać trofeum największym potęgom. Nieprzewidywalność.
W każdej chwili bogowie, mogę przechylić szalę zwycięstwa. Jak dnia pamiętnego, gdy w krainie Mahometa, spotkali się dumni potomkowie Brytów z synami rzymskich najeźdźców. I gdy już nic nie wskazywało aby polegli Czerwoni triumfowali nad Czerwono-czarnymi. Albion powstał z kolan, by w ostatecznej potyczce dzięki słowiańskiemu bohaterowi odebrać laur Italii. To jest Piłka Nożna


Cytat:
Generalnie mniej lubię drużyny za obecne w nich gwiazdy i bieżące wyniki a bardziej z przywiązania, tradycjii, różnych sentymentów, wspomnień, etc, etc...
To godna postawa kibica. Rozumiem ją. Pamiętam jak zdegradowano Juventus. Wielu się odwróciło, ale jaką radość dał powrót do seria A.
Do góry
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 10-12-2008 12:38
Ja z takich średniaków lubiłem angielski FC Wimbledon - Crazy Gang.

Cytat:
To jest Piłka Nożna


Tak, to jest fajne, dlatego jeszcze czasem sie interesuję piłką, nie odpuściłem zupełnie. Ale piłka to też "Fryzjer", panowie Ż., W., G. i setki innych literek z kropką.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-12-2008 12:49
Cytat:
Ale piłka to też "Fryzjer", panowie Ż., W., G. i setki innych literek z kropką.
No właśnie. Potrafimy spieprzyć wszystko. Jestem daleki od mówienia, ze jesteśmy we wszystkim najgorsi. W Eurpie jest jeszcze Ukraina, Białoruś itd, ale dlaczego nie możemy się tak jakoś szybciej dostosowywać do Europy. Nie mówię tylko o sporcie,ale w tym wypadku pepiczki w wielu dyscyplinach nas piją na głowę. Choćby wymienić tu tenis czy skoki narciarskie.(siatkówkę mamy the best) Zdarzają nam się Radwańskie i Małysze, ale u nas wszystko wynika z przypadku. Brak na systematyczności w działaniu. Jakoś to będzie, na bagnety i hopsa sa. A także w sporcie trzba pracy i wytrwałości. Nie od razu Ajaks Amsterdam zbudowano(najlepsza szkółka na świecie). Chyba, że jesteśmy nieudacznikami, a polakom brak po prostu talentu. Tylko czasem się zdarzają różne anomalie. I siatkówka jest.
Do góry
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 10-12-2008 13:45
Mnie się zdaje, ze my Polacy, mamy taką manierę, żeby wszystko zrobić szybko, trochę po łebkach i fajrant. I w sporcie potem ten minimalizm wychodzi. Walczy się nie o zwycięstwo, ale o uniknięcie kompromitacji.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-12-2008 14:05
Cytat:
Walczy się nie o zwycięstwo, ale o uniknięcie kompromitacji.
brak nam mentalności zwycięzców ;(
Do góry
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-12-2008 14:06

W życiu nie zrozumiem facetów pod tym względem :D
Do góry
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-12-2008 14:20
Różyczko, ja zaprzestałam prób wszelakich już jakiś czas temu. Szkoda energii... :p
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-12-2008 14:21
eee tam ;) bo nie dostrzegasz widowiska. Lubisz teatr lub operę. Piłka jest podobna tylko nie znasz zakończenia. No chyba,że w polskiej piłce ktoś to ustalił przed meczem, wtedy jest prawdziwy teatr ;P

przeczytajcie mojego najdłuższego posta w tym temacie. Jak bym ładniej umiał pisać opisałbym to lepiej. Do piłki trzeba by Pióra Sienkiewiczowskiego , albo Tolkienowskiego ;)
Do góry
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-12-2008 09:49
Z widowiskiem, to różnie bywa :p czasem człowiek po ostatnim gwizdku schodzi z trybun, albo wyłącza telewizor w stanie dalekim od zachwytu (i nie koniecznie z powodu wyniku)...

Ciekawa oprócz samej piłki jest też otoczka, zachowania kibiców, sposób kibicowania itp. Ostatnio przy okazji firmowej imprezy integracyjnej w Atenach byłem na ligowym meczu Olympiakosu i na LM Panathinaikosu z Werderem i abstrahując już od kosmicznej różnicy między naszą a ich infrastrukturą (a przecież gracka piłka wcale nie jest jakaś super...) to jest zupełnie inny sposób kibicowania. Pod tym względem u nas podoba mi się bardziej. Ludzi niby mniej, ale jest głośniej i ogólnie jakoś tak bardziej zaangażowanie. W Grecji są jakieś grupy ultras (co śmieszne przynajmniej w tych dwóch klubach nazywają się od wejść na stadion, na Olympiakosie jest to gate 7, a Panathinaikosie 13) i one robią jakąś oprawę, reszta strasznie się emocjonuje ale mocno indywidualnie. Pokrzykują, gestykulują, wyzywają piłkarzy, taki cyrk :) . Warto jeszcze dodać, że tam chodzi na mecze strasznie dużo dziewczyn i jeśli chodzi o emocjonowanie się tym, co się dzieje, to niejednokrotnie wiodą w tym prym.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-12-2008 10:22
Cytat:
Warto jeszcze dodać, że tam chodzi na mecze strasznie dużo dziewczyn i jeśli chodzi o emocjonowanie się tym, co się dzieje, to niejednokrotnie wiodą w tym prym.
dlatego FIFA walczy o kobiety ;)
Cytat:
Pod tym względem u nas podoba mi się bardziej. Ludzi niby mniej, ale jest głośniej i ogólnie jakoś tak bardziej zaangażowanie.
Może za gorąco? ;)
Cytat:
Ciekawa oprócz samej piłki jest też otoczka, zachowania kibiców, sposób kibicowania itp.
święta prawda.

Co do polskich kibiców dla mnie to trochę żenada. Nie mogę pojąć jak ktoś może twierdzić,że on jest drużyną nie klub. Mam w d... dwadzieścia tys kibiców Pogoni, jak Pogoń jest degradowana, a oni się cieszą,że będą mogli odwiedzać miasta w których nie byli. Dla mnie mogli by umrzeć z całymi rodzinami, pewnie bym nie zauważył specjalnie.
Ale oprawa jest istotna zgadzam się.
Do góry
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
tequila Użytkownik
  • Postów: 350
  • Skąd: bydgoszcz
Dodane dnia 12-12-2008 10:26
i tak siatkówka rządzi:)
a teraz mnie rozszarpcie:D smacznego:smilewinkgrin:
"(...) więcej spacerów, mniej kawy(...)"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-12-2008 10:30
Cytat:
a teraz mnie rozszarpcie
dlaczego.? Ja lubię siatkę. Poza tym w Polsce jest ogólnie bardzo popularna.

Cytat:
siatkówka rządz
w Polsce na pewno. Dobra liga, dobra reprezentacja. wszystko na światowym poziomie. Jedna z niewielu dziedzin gdzie jesteśmy w czołówce światowej.
Do góry
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-12-2008 10:35
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Co do polskich kibiców dla mnie to trochę żenada. Nie mogę pojąć jak ktoś może twierdzić,że on jest drużyną nie klub. Mam w d... dwadzieścia tys kibiców Pogoni, jak Pogoń jest degradowana, a oni się cieszą,że będą mogli odwiedzać miasta w których nie byli. Dla mnie mogli by umrzeć z całymi rodzinami, pewnie bym nie zauważył specjalnie.
Ale oprawa jest istotna zgadzam się.


Jak dla mnie sytuacja ni jest taka prosta. Zgadzam się, że kibice działający na szkodę swojego klubu (teraz prym wiedzie w tym Legia) i twierdzący, że oni sa klubem, to żenada, ale nie zapominajmy, że sport jest w znacznej mierze dla kibiców i że jest od nich zależny. Kibice nie powinni się wtrącać do tego, do czego nie powinni, ale też olewanie ich nie jest dobre. Klub to i miejsce i historia i piłkarze i wyniki i działacza i działalność różna (na przykład szkoleniowa) i również kibice. Każdy z tych elementów jest ważny.

Oczywiście zastrzegam, że piszę tu o kibicach, a nie o troglodytach...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
Samotny Wilk Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd:
Dodane dnia 12-12-2008 10:43
Sorry, że wyskoczę z innej beczki, ale po części łączy się to z tematem. W NBA mecze, cała ich oprawa jest specjalnie tworzona dla kibiców. Kluby żyją z kibiców i dla kibiców - sorry za górnolotny język. Ale tam kibic jest najważniejszy, klub to firma robiąca wszystko by widzowi było dobrze. U nas nie jest to zbyt popularne aby działać dla kibiców. Klub swoje, kibice swoje, telewizja swoje, sponsorzy swoje. Oczywoście, każdy ma swoje racje, ale chyba można wypracować coś wspólnie;)
Do góry
Autor
RE: Bo piłka jest okrągła, A BRAMKI SĄ DWIE
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-12-2008 10:53
Cytat:
ale też olewanie ich nie jest dobre. Klub to i miejsce i historia i piłkarze i wyniki i działacza i działalność różna (na przykład szkoleniowa) i również kibice. Każdy z tych elementów jest ważny.

You'll Never Walk Alone. Racja

Cytat:
W NBA mecze, cała ich oprawa jest specjalnie tworzona dla kibiców. Kluby żyją z kibiców i dla kibiców - sorry za górnolotny język. Ale tam kibic jest najważniejszy, klub to firma robiąca wszystko by widzowi było dobrze.
Dlatego wole europejską koszykówkę. W USA jest cyrk.Mają wybitnych zawodników, ale mieli przezjakiś czas problemy z wygrywaniem ważnych imprez. Dlaczego? Bo nie rozumieją pojęcia obrona... Ważne widowisko, ale przeciętny kibic interesuję się tylko spektakularnymi wsadami, zwłaszcza inteligentni amerykanie.
Podobnie jest z piłką Południowo amerykańską. Dla mnie Copa Libertadores to popisy kaskaderów i clownów.Nie rozumieją pojęcia taktyki. Jasne,że te gwiazdy potrafią pokonywać europejskie kluby, ale na dłuższą metę to nie działa. Co pięknie pokazał finał Mundialu Wygrali zawodnicy z Europy i to Włosi przede wszystkim grający i ładnie i mądrze. Wybrzeże Kości Słoniwoej grało bardzo ładnie,ale głupio. A teraz w Euro w finale Niemcy ;) Dla mnie najlepszym przykładme jest polska siatkówka Widowisko ale bez przesady. Ale to kwestia mentalności narodów.
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]