Komentarzy brak?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Komentarzy brak?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-12-2008 11:53
Chciałbym, aby w tym temacie autorzy zgłaszali sytuacje, kiedy ich teksty zniknęły z ramki "ostatnie teksty" niezauważone, bez ocen i komentarzy.

A komentatorów proszę o zainteresowanie się tymi opowiadaniami :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
Tnicu Użytkownik
  • Postów: 115
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Dodane dnia 28-12-2008 12:04
Może wprowadzenie punktów za komentarze byłoby jakąś motywacją?
Bo czasem po prostu przykro, jak pod tekstem widnieje jeden komentarz.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-12-2008 12:17
Może, ale nie wiem, czy to technicznie możliwe. Tincu. A jeszcze przykrzej jest, kiedy "widnieje" zero komentarzy. Są takie opowiadania i wiele z nich to bardzo dobre teksty.



Cytat:
komentarzy od łapaczy punktów. Oni przeważnie nawet nie czytają tekstu.


najlepiej by było gdyby o ilość punktów decydował sam autor, ale też nie wiem, czy to wykonalne
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
Bonsai Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 28-12-2008 12:27
Raz w ogóle nie przyjęto mojego utworu :( Odrzuciła go redakcja... a tak, to w ogole mało mnie komentują.
Do góry
Autor
RE: Komentarzy brak?
mahuss Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 28-12-2008 12:32
Ja pamiętam mój absolutny debiut w publikowaniu Internetowym. Wrzuciłem w jednym kawałku stu stronicowe opowiadanie i byłem szczerze zdziwiony, że nikt go nie komentuje :) O święta naiwności! Chyba z rok minął, zanim odważyłem się wrzucić coś innego... Z tego co zauważam (niestety również i tu, na pp) największe 'wzięcie' mają teksty bardzo krótkie - pod takimi dyskusja aż wrze. Trochę to źle o nas świadczy , bo w końcu jesteśmy gromadką, dla której czytanie i pisanie powinno być pasją. Nie twierdzę, że krótki tekst znaczy gorszy, ale uważam, że jest to jednak promowanie wprawek, etiud, miniaturek i ćwiczonek pisarskich. Szkoda, w końcu nowych tekstów nie ma tu aż tak wiele.
- Knock, knock
- who's there
- It's Raptor Jesus lol
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 28-12-2008 12:36
taak. to faktycznie nie za dobrze swiadczy o pp. ale mi osobiście lepiej sie przewrca kartki papieru niż czyta z monitora... oczy mnie bola po paru miniutach wpatrywania się w skaczące literki. czasem sobie coś wydrukuję, ale żadko się to jednak zdarza.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Komentarzy brak?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-12-2008 12:38
mahuss, masz rację, ale na to chyba nie ma rady. No może jedna jest (akurat mi przyszła do głowy) - pisać świetne miniaturki, które będą skłaniać czytelników do zabrania się za dłuższe teksty tego samego autora.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
mahuss Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 28-12-2008 12:47
Co do 'łapaczy punktów' to straszna sprawa i nie chciałbym dowartościowywać się takimi komentarzami ;) Bogiem a prawdą wolę, by mój tekst zszedł z boiska nieskomentowany, niż dostać pochwałę w stylu "Fajniusie, ode mnie piąteczka! Zapraszam do siebie ;)" - wyrażoną w zamian za otrzymanych kilka punktów.



Valdens, wiem, że nic nie poradzimy, ale co szkodzi ponarzekać :)
- Knock, knock
- who's there
- It's Raptor Jesus lol
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
Tnicu Użytkownik
  • Postów: 115
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Dodane dnia 28-12-2008 12:49
Co do technicznej strony pomysłu - na niektórych forach istnieje funkcja 'chwalenia posta', myślę, że można by to zaimplementować pod komentarzami - wtedy sam autor tekstu decydowałby, które komentarze coś wniosły a które nie, odpadłby problem 'łapaczy punktów'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
mahuss Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 28-12-2008 12:55
Tnicu, no to już brzmi rozsądniej; choć osobiście nigdy nie rozumiałem tego pędu do zbierania punktów :) Żeby przynajmniej lodówkę można było za to kupić ;)
- Knock, knock
- who's there
- It's Raptor Jesus lol
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 28-12-2008 13:29
Cytat:
Rzepusia napisał/a:
Jakaś motywacja by się przydała, ale z drugiej strony nie chciałabym dostawać komentarzy od łapaczy punktów. Oni przeważnie nawet nie czytają tekstu.

musiałoby być do tego jakieś speclane grono, które oceniałoby, które komentarze usunąć, a które zostawić i przyzać za nie punkty.
przechodziłam już takie coś na innym portalu, gdzie "nagrodą" za BARDZO AMBITNY KOMENTARZ o treści "ładny wiersz" był zwykle punkt dla własnego wiersza "w odwecie".
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Komentarzy brak?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 28-12-2008 13:32
Ja się muszę przyznać, że ostatnio głównie krótkie teksty czytam - ale po prostu nie mam czasu. Jeśli nie mam miliona różnych zajęć, czytam wszystko jak leci, po kolei (niektórzy byli tym zrozpaczeni). Za tydzień, a być może już w jutro znowu tak się zacznie dziać, póki co mam karteczkę z wypisanymi tytułami, które z ramki zniknęły, a do których zajrzę na pewno. Bójcie się :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 28-12-2008 13:37
u mnie problem leży w tym, że nie umiem czytać na komputerze, jakoś trudno mi się skupić, chociaż ogólnie dużo czytam i z chęcią zagłębiłabym się właśnie w tej najdłuższe opowiadania, tak że oceniać będę, jak sobie kupię drukarkę.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Komentarzy brak?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 28-12-2008 13:40
Przeczytałam na kompie "Wiedźmina" - dla mnie to nie jest problem. Tylko kurcze czasu brak...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 28-12-2008 19:19
zbyt wielu spotkałam na arenie portalowej [niekoniecznie tutaj, was jeszcze nie znam] narcyzów, żeby sądzić, że to ma jakiś sens.
:)
jak dla mnie to powinno być kilka osób, które będą oceniały komentarze. zresztą, dla mnie każdy system punktowy jest taki...
cholera, skąd ta matematyczna dusza u literatów, to ciułanie punktów u ludzi, którzy mogliby się jednak troszkę nad o wynieść...
;)
ja tam uciekłam z portalu, gdzie punktowano. i takie podliczanie mnie po prostu odrzuca. matematyka jest niesprawiedliwa.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Komentarzy brak?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 28-12-2008 19:22
Dla mnie motywacją jest nadzieja, że jeśli skomentuję czyjś tekst to ta osoba chętniej rzuci okiem na mój, chociażby po to żeby stwierdzić, kto to mu takie bzdury pod utworem powypisywał :) Ok. serio - komentuje jeśli mam taką potrzebę, jeśli coś mnie poruszy, spodoba się, albo jeśli czuję, że mogę cokolwiek pomóc, albo chociaż podyskutować
Wydaje mi się, że punkty albo nic nie zmienią, albo namnożą komentarzy, które nic nie wnoszą...
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-12-2008 19:23
Jeśli chodzi o nagrody, to noł problem :yes: U mnie ciągle kurzą się 3 książki od wydawnictwa Salvator, a inne wydawnictwa też raczej nie marudzą i dają książeczki.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-12-2008 20:01
Komentuję, bo chętnie czytam i wiersze i prozę. Nie robię tego dla punktów
(bo za komentarze do zdjęć punktów chyba nie ma, a też chętnie dopisuję uwagi), tylko dlatego, że wiem, jak ważne jest czyjeś zainteresowanie utworem i wymiana spostrzeżeń.
Był pomysł konkursu na komentatora poddany chyba przez Arkadego i właściwie Wysoka Porta odniosła się do tego pomysłu przychylnie.
Zawsze można wrócić więc do niego.
Szalonka ma rację, że komentując więcej, możesz spodziewać się też większego zainteresowania dla własnych utworów i nic w tym złego. Wymieniamy się spojrzeniem czytelniczym z życzliwości, zainteresowania i dla nauki własnej. Lepiej będziemy umieli ocenić także własny tekst.
Chcecie, to przyznawajcie nagrody książkowe w plebiscycie na najlepszego komentatora miesiąca, czy trzech miesięcy. Z takim dopingiem będziemy się bardziej rozwijać, myślę, bo o jakość komentarzy chodzi, nie o ilość. ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-12-2008 20:12
No właśnie, wróćmy do tematu. Proszę żalić się jeśli kto nie doczekał komiksa pod opkiem.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarzy brak?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-12-2008 20:56
Jeszcze tylko mała dygresja - publikujących jest znacznie więcej, niż oceniających, to znaczy, że część użytkowników zadowala się tylko prezentowaniem swoich tekstów, bez rewanżowania się innym, a ci inni, czyli oceniający nie wyrabiają z komentowaniem wszystkiego.
Proponowałam już kiedyś, żeby oceniać i wiersze i prozę - zarówno poeci, jak i prozaicy. I niektórzy rzeczywiście to czynią. Ale jak widać z ilości komentarzy - to ciągle mało.
Ja już nawet przestałam czytać książki, tyle czasu spędzam przy czytaniu tutejszych utworów, a nie jestem w stanie skomentować wszystkiego. Więc prośba do użytkowników tylko publikujących - zrewanżujcie się czasem swoimi komentarzami. :yes:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • mike17
  • 28/04/2024 20:32
  • Mało nas zostało, komentujących. Masz rację, Kaziu. Ale co począć skoro ludzie nie mają woli uczestniczenia?
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?