Propozycje bieżące
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-01-2009 02:05
Cytat:
Vanillivi napisał/a:
Co do ćwiczenia pióra - ja mam wrażenie, że raczej przez takie zabawy się tego nie osiągnie, ale co kto lubi.


A dlaczego nie, Vanilijko? Bawisz się w "Dopisz wiersz" i gimnastykujesz umysł, żeby napisać coś z sensem. Piszesz fraszkę - i to samo.
Zauważ, ile utworów publikują nasi "dowcipnisie"... :D

Do wszystkich wchodzących na ten temat - przeczytajcie propozycje na początku i zgłaszajcie się, jeżeli będziecie chcieli coś ofiarować do wspólnej puli nagród. Każdego dopiszemy z wdzięcznością do listy ofiarodawców, na początku tematu. Dziękujemy... :yes:

Czy któryś z malarzy i grafików nie podjąłby się zilustrowania bajek "Marta, pies i niewola" i "Kwiatu paproci"?
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-01-2009 18:06
bardzo cieszyłoby mnie, gdyby każdy użytkownik choć raz w miesiącu przelał choć złotówczynę. przy tylu portalowiczach mogłaby się uzbierać niemała kwota, zwłaszcza, że wydatki adminów też nie maleją, a powiedziałabym, że wręcz przeciwnie. przy takiej ilości konkursów rosną, plus utrzymanie portalu, to naprawdę niebagatelne sumki.

mało tego, muszą się jeszcze "użerać" z różnymi marudami, takimi jak ja na przykład ;) heheh

kurcze, tak sobie myślę, że może udałoby się jeszcze jakoś na sms na przykład, bo przecież jeśli tu tyle młodych osób, to może łatwiej byłoby niektórym za pomocą sms'a niż przelewem na konto :| niestety, nie mam zielonego pojęcia jak się taką usługę uaktywnia/załatwia
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-01-2009 18:26
Bardzo dobrze, Małpeczko, że podtrzymujesz ten apel. Ja też wysuwałam prośby o chociażby złotóweczkę...
Osobiście zamierzam co miesiąc coś tam wpłacać, chociażby z wdzięczności za to, że Was poznałam i dobrze się czuję tutaj. :yes::yes::yes:
A może powiesz jeszcze coś na inne propozycje?
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 05-01-2009 18:42
Ja podtrzymuje rowniez. Mlodaciana jestem (i to bardzo) ale konto mam. I cos z tych pustek moglabym przelewac... Tylko jak, ghdzie, kiedy?
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-01-2009 19:10
Deidre, w NAWIGACJI po prawej stronie PROMOCJA -> DOTACJE jest numer konta, na który można wpłacać wolne datki ;)
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 05-01-2009 19:15
Jak dostane przelew, to sie odwdziecze za ten praiwe rok. ;]
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 05-01-2009 19:30
Wolne(skromne,emeryckie) datki - chętnie - każdy grosik to już coś.
Może jak ktoś powiedział: za pomocą SMS.Nie mam konta - żeby opłata przy wysyłce nie była większa jak datek.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 05-01-2009 19:40
Tak, popieram pomysl z smsami. ^^
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 05-01-2009 22:37
Cytat:
Miladora napisał/a:
Cytat:
Vanillivi napisał/a:
Co do ćwiczenia pióra - ja mam wrażenie, że raczej przez takie zabawy się tego nie osiągnie, ale co kto lubi.


A dlaczego nie, Vanilijko? Bawisz się w "Dopisz wiersz" i gimnastykujesz umysł, żeby napisać coś z sensem. Piszesz fraszkę - i to samo.
Zauważ, ile utworów publikują nasi "dowcipnisie"... :D

Do wszystkich wchodzących na ten temat - przeczytajcie propozycje na początku i zgłaszajcie się, jeżeli będziecie chcieli coś ofiarować do wspólnej puli nagród. Każdego dopiszemy z wdzięcznością do listy ofiarodawców, na początku tematu. Dziękujemy... :yes:

Czy któryś z malarzy i grafików nie podjąłby się zilustrowania bajek "Marta, pies i niewola" i "Kwiatu paproci"?


Tak myślę, ż w dziale "dopisz wiersz" to jednak poezja z górnej półki nie powstaje, tylko raczej takie dziecinne rymowanki.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-01-2009 22:40
Ja też jak najbardziej za - na pomysł ułatwienia wpłacania na fundusz portalowy za pomocą SMSów.
Trzeba zapytać Adminów - komputerowców, czy to możliwe.
Myślę, że Valdens zjawi się w tym temacie i może coś nam dopowie. :yes:

Vanillivi - wiadomo, że rymowanki, ale pobudzają pomysłowość i refleks, jeżeli masz napisać właściwie bez namysłu, natomiast mówiąc Dowcipnisie, miałam na myśli naszych prozaików, biorących udział w takich zabawach, i ot, chociażby też pisane na Gawędach na żywo, absurdalne opowiadania.
Vanilijko, ja nie chcę szermować się z Tobą, bo to nie ma sensu. Nikogo nie zamierzam przekonywać do zmiany poglądów. To tylko zabawa... ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 05-01-2009 22:42
Cytat:
Vanillivi napisał/a:Tak myślę, ż w dziale "dopisz wiersz" to jednak poezja z górnej półki nie powstaje, tylko raczej takie dziecinne rymowanki.

a nie pomyślałaś, że dziecinne rymowanki mogą być dobrą wprawką do "poezji z górnej półki" - wcale nie jest łatwo zrymować z sensem, na konkretny temat w krótkim czasie -wcale niezłe ćwiczenie
wielu "wielkich" się tak bawiło
polecam, ale nie namawiam :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-01-2009 22:45
w sumie to nie bardzo wiem, o co się spierać ;) ktoś chce, to się bawi w rymowanki, ktoś nie chce, to się nie bawi. ja na przykład nie lubię takich zabaw, więc nie biorę w nich udziału i tyle :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 05-01-2009 22:47
Rzepusia - masz świętą rację - chyba nie w tym znaczeniu użyłyśmy słowa "dziecinne", chyba chodziło bardziej o "infantylne" :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-01-2009 22:52
Szalonka, nie infantylne - byłabym jednak za "dziecinne" gdyż są proste, łatwe w odbiorze i wesołe najczęściej. Bynajmniej też nie są wcale głupie.
Ale nie ma się o co właściwie spierać - jedni to lubią, inni nie i wszystko gra.
Ja osobiście lubię wszystkie wyzwania. Bo dlaczego nie?
Należy próbować każdego gatunku literackiego - to wzbogaca warsztat pisarski... :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 05-01-2009 22:55
słowo "infantylne" nie kojarzę wcale z "głupie" - ale może się mylę, a co do reszty to święta racja :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-01-2009 23:52
"Infantylne" zawsze miało wydźwięk pejoratywny - jako sztucznie dziecinne (od enfant - franc. dziecko). Dziecinne wierszyki wcale więc nie muszą być infantylne, czyli sztuczne. Uważam, że nasze bzdurki są zabawne i nie silą się na wielką poezję... Po prostu są zabawą. :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 06-01-2009 01:16
A czy ktoś myślał inaczej? Ja ich nawet do ewidencji nie wciągam...Po prostu są...:smilewinkgrin: zabawą.
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-01-2009 01:21
A czy mógłbyś się Osiołku ustosunkować do propozycji na początku tematu?
Bo do niczego nie dojdziemy tylko pogaduszkami... :shy:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 06-01-2009 01:43
Bramka nr 2 To dawaj ten nr konta...:smilewinkgrin:



Miłuś napisz, bo muszę na chwilę zniknąć i zaprząc się do pługa... Znowu to tyranie, ale taki żywot Osła...:smilewinkgrin::mad:
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-01-2009 02:53
Osiołku, w tamtym roku zaofiarowałeś się zasponsorować jakiś konkursik.
Teraz masz okazję wpisania się na listę ofiarodawców na początku tego tematu - zgłaszasz, a ja dopisuję... :D
Oczywiście, możesz nie pamiętać, bo to Krecik na dobrą sprawę wysunął taką propozycję, nie Osiołek... Co Ty na to? :D

Na stronie głównej w Promocji jest punkt - Dotacje - tam są namiary. :yes:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]