Homoseksualizm
Autor
RE: Homoseksualizm
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 03-11-2009 23:47
Bycie naturalnym tatusiem oczywiście samo w sobie zboczeniem nie jest. Pytanie: czy bycie "tatusiem" nie swojego dziecka, które w dodatku zamierza się wychowywać w rodzinie siłą rzeczy innej, jest tym samym, co spłodzenie i wychowywanie własnych potomków. Moim zdaniem nie, ale zgadzam się zarówno z Tomkiem i Andrzejem, jak i _VV_:
Cytat:
w praktyce i tak "opłata skarbowa" załatwia wszelkie argumentacje i spory światopoglądowe


Niestety, czy stety, tak to widzę.

P.S.
To o Jacksonie rzeczywiście było trochę poza tematem, ale tak przy okazji: właśnie trafiłem na ciekawą informację o nim i za cholerę nie wiem, gdzie ją wrzucić. Chyba umieszczę w "dobrym humorze" :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Homoseksualizm
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 04-11-2009 11:04
kmkmk napisał/a:
Cytat:
A o czym tu mówimy? O pedałach, czy o ś.p. Michaelu Jacksonie?


I zero reakcji. Najlepiej wytnijcie sobie mojego posta, nic na temat pisać nie będę, bo mi się odechciewa, widząc tolerancję dla takiego słownictwa, a co za tym idzie braku szacunku dla drugiego człowieka.
Chyba sobie odpocznę na dłużej od czytania Was.

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Wojciech Wisowski Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 04-11-2009 11:58
Miłość dostarcza wielu wspaniałych przeżyć, które w dużej mierze leżą w sferze pozostającej poza bezpośrednim wpływem ludzkiej seksualności. Traktując homoseksualizm jako fakt naukowy, musimy się poważnie zastanowić, czy istnieją jakieś racjonalne przesłanki, by gejom i lesbijkom odmawiać tych pozaseksualnych uczuć i doznań związanych z bliskością drugiej osoby. Moim zdaniem takich przesłanek nie ma.

Odmawiając homoseksualistom jakiejkolwiek formy legalizacji ich związków, pozbawiamy tę grupę prawa doświadczania dużej i bardzo istotnej części tych uczuć, tak dobrze znanych kochającym się ludziom, bo możliwości w tym względzie ogranicza biurokratyczna machina nowoczesnej rzeczywistości. Chodzi o tak proste sprawy jak udzielanie informacji o stanie chorych czy prawo do dziedziczenia majątku.

Czy którakolwiek kochająca żona wyobraża sobie pozostawanie w niepewności co do rokowań męża po ciężkiej operacji? Czy którykolwiek kochający mąż wyobraża sobie oddanie wszystkich rzeczy zmarłej żony (w tym stanowiących pamiątki ich wspólnego życia lub mieszkanie, w którym spędzili wspólnie długie lata) jej rodzinie, która z jakichś względów nigdy jej nie akceptowała i w ten sposób przez lata stała się zupełnie obca? Nie sądzę. Dlatego uważam za konieczne jak najszybsze stworzenie przepisów umożliwiających parom homoseksualnym usankcjonowanie ich związków wobec prawa.

Jednocześnie chciałbym stanowczo podkreślić, że absolutnie i w żadnym wypadku nie jestem zwolennikiem zrównania statusu par homoseksualnych z małżeństwami. Sam termin "małżeństwo" jest w moim przekonaniu zarezerwowany dla związku kobiety i mężczyzny, stąd w odniesieniu do homoseksualistów jestem za używaniem sformułowania "związek partnerski". Nie ma również mowy o udzieleniu zgody na adopcję dzieci. Wszystko musi się zamykać w naturalnych ramach.

Prawo cywilizowanego państwa w tak zasadniczych kwestiach jak miłość nie powinno dyskryminować żadnych mniejszości. Nie oznacza to, że powinno im rekompensować dyskryminację naturalną (vide posiadanie dzieci). Dlatego w Polsce jest potrzebna sensowna dyskusja i wprowadzenie do prawodawstwa racjonalnie określonej instytucji "związku partnerskiego".
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-11-2009 16:10
Cytat:
Wojciech Wisowski napisał/a:
Chodzi o tak proste sprawy jak udzielanie informacji o stanie chorych czy prawo do dziedziczenia majątku.


powtarzasz "fakty propagandowe". Głupie, nastwione na naiwnego odbiorcę, łatwe do sprawdzenia...

1) jeśli chcesz by twój partner/kumpel/służący/ogrodnik/sąsiad mógł sie bez problemu dowiedzieć o stanie Twojego zdrowia idziesz do notariuszai wystawiasz mu upoważnienie. kosztuje to bodaj 30 zł

2) możesz zapisać swój majątek komu zechcesz. Problem nie zasadza się w dziedziczeniu tylko w opodatkowaniu dziedziczenia. Opodatkowanie spadków jest bandytyzmem w wykonaniu panstwa i należy walczyć o jego likwidację a nie o przywileje dla grup.



Cytat:
Wojciech Wisowski napisał/a:
Nie ma również mowy o udzieleniu zgody na adopcję dzieci. Wszystko musi się zamykać w naturalnych ramach.

.


tym z europy zachodniej też się początkowo tak wydawało...
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-11-2009 16:15
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:Opodatkowanie spadków jest bandytyzmem w wykonaniu panstwa i należy walczyć o jego likwidację a nie o przywileje dla grup.


A nie zniesieno spadkowego jakoś niedawno (1-2 lata temu) ? Coś tam mi się obiło o uszy, ale nie jestem pewien...
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Homoseksualizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-11-2009 17:21
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:

A nie zniesieno spadkowego jakoś niedawno (1-2 lata temu) ? Coś tam mi się obiło o uszy, ale nie jestem pewien...


zdaje się tylko znowelizowano by wnukowie mogli dziedziczyć bezpodatkowo po dziadkach. ale tu by trzeba doczytać.
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-11-2009 18:26
Cytat:
A o czym tu mówimy? O pedałach, czy o ś.p. Michaelu Jacksonie?
Ja nie mówie o pedałach, tylko o homoseksualistach. Nie mówiłem, o żadnym zboczeniu, nie użyłem takiego słowa. Tłumaczę ci bo widać nie jasno się wyraziłem. Jackson, Bratt Pitt i tego typu osoby, są przykładem na zachowania pewnych ludzi, którzy nabywają dzieci. Nabywają je, bo mają potrzebę posiadania, ktoś ma i ja też chcę. Rozumiesz? Podałem przykłady skoków np. Jeżeli ktoś zamawia dziecko, tzn. że kupuje produkt. Może w rzeczywistości myśli inaczej, ale dla mnie tak to wygląda. Jeśli masz inne zdanie powiedz. Mam nadzieję, że jasno ci wyjaśniłem, co zawierała ta, którka wydawało mi się prosta wypowiedź.
Cytat:
Dziecko jest cool Michael, którego wszyscy kochają bo umarł, Jackson też sobie sprawił, czego ja mam nie mieć
Przecież o Jacksonie nie jest na temat, bo to nie o nim. Na Odyna. Widzie ten cytat? czego ja mam nie mieć dziecka, skoro ktokolwiek może. To jest trendy. Teraz dzieci są trendy, gwiazdy się fotografują z brzuchem i się chwalą macierzyństwem. Gej nie może mieć dziecka ze swoim partnerem, jak chce być trendy, może kupić.

Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
freya Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 04-11-2009 19:45
Cytat:
kmkmk napisał/a:

A o czym tu mówimy? O pedałach, czy o ś.p. Michaelu Jacksonie? Obłudo, co ma jedno do drugiego? Może też sobie tak pojadę, jak jeden wyciągnie kopyta... Tatuś, żeby móc być tatusiem, potrzebuje dzieci. Czy to jest zboczenie?


Być i chcieć być tatusiem dobra rzecz, ale w normalnej rodzinie. Bo gdy mamy do czynienia z Panem Tatusiem i Panem Mamusią to nie jest to normalne i jest zboczeniem. A dziecko wychowane w takich warunkach nie będzie normalne. I przykre jest to, że jakiś znaczek skarbowy, zwyczajne formalności załatwiają wszystko.
Ot tak mimochodem coś czegoś staje się powodem...
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-11-2009 22:00
Cytat:
freya napisał/a:
A dziecko wychowane w takich warunkach nie będzie normalne.


na świecie jest trochę ludzi ktorzy wychowali się w podobnych "rodzinach". Jest wiec "mateirał porownawczy" co najmnije kikanascie tyś osób w róznych krajach, króżnych kulturach, nawet róznych okresach.

Problem w tym że wyniki badań są prawdopodobnie na tyle kontrowersyjne że do tej pory ich nie opublikowano...

ja bym jednak doradzał dałeko posuniętoą ostrożnosć. Umysl dziecka jest plastyczny.
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-11-2009 00:01
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Problem w tym że wyniki badań są prawdopodobnie na tyle kontrowersyjne że do tej pory ich nie opublikowano...

ja bym jednak doradzał dałeko posuniętoą ostrożnosć. Umysl dziecka jest plastyczny.

Przynajmniej odpadłby dzieciom jeden kompleks rozwojowy - Edypa lub Elektry ;)

Ale idąc tym tropem nikt mi nie wmówi, że dziecko homoseksualistów będzie normalne.
Wystarczy zaobserwować co się dzieje z dziećmi, któr nagle tracą jednego z rodziców a potem wychowują się w niepełnej rodzinie.

Zawsze potem w życiu mają jakieś problemy emocjonalne i nie radzą sobie w wielu sytuacjach. Ich realkcje są nienormalne a bywają czasami histeryczne czy apatyczne.
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 05-11-2009 00:13
Cytat:
Zawsze potem w życiu mają jakieś problemy emocjonalne i nie radzą sobie w wielu sytuacjach.


Za ten tekst dać mu wódki!

Identyfikacja to zbyt delikatna sprawa by z nią eksperymentować.
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-11-2009 07:31
ale te eksperymenty trwają pełną parą.

wystarczy zanalizować wyniki przed "przeszczepianiem cudzych doświadczeń na nasz grunt".

i odnoi sie to nie tylko do homorodzin ale i do innych eksperymentów krajów zanurzonych w postępie.

RFN, Francja Włochy - mogą nas nauczyć jak w praktyce wygląda i jakie skutki niesie integracja muzułmanów.

Anglia - jak działa społeczeństwo multi-kulti etc.

Holandia - jakie są praktyczne skutki legalizacji "zioła" i eutanazji

Uczmy sie na cudzych błędach.
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
freya Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 05-11-2009 14:04
Zdaje się że ludzie najlepiej uczą się na własnych błędach. A szkoda, bo można by uniknąć wielu niepożądanych doświadczeń.
Ot tak mimochodem coś czegoś staje się powodem...
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Wojciech Wisowski Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 05-11-2009 17:14
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
powtarzasz "fakty propagandowe". Głupie, nastwione na naiwnego odbiorcę, łatwe do sprawdzenia...

To nie są fakty propagandowe, tylko proste przykłady. Rzeczywistość (w tym również prawna) jest o wiele bardziej skomplikowana.

Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
1) jeśli chcesz by twój partner/kumpel/służący/ogrodnik/sąsiad mógł sie bez problemu dowiedzieć o stanie Twojego zdrowia idziesz do notariuszai wystawiasz mu upoważnienie. kosztuje to bodaj 30 zł

Chodzi o to, by wszyscy ludzie byli równi wobec prawa i żeby nikt w sposób wybiórczy nie zmuszał pewnych grup społecznych do przewidywania takich okoliczności. Nie wszystko da się przewidzieć i zapisać w notarialnych dokumentach, nie każdy ma ochotę zmuszać się do myślenia o potencjalnych chorobach i śmierci. Trochę empatii...

Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
2) możesz zapisać swój majątek komu zechcesz. Problem nie zasadza się w dziedziczeniu tylko w opodatkowaniu dziedziczenia. Opodatkowanie spadków jest bandytyzmem w wykonaniu panstwa i należy walczyć o jego likwidację a nie o przywileje dla grup.

Jeżeli chciałeś przez to powiedzieć, że przy pomocy testamentu czy innych dokumentów (w tym notarialnych) w kwestiach spadkowych możesz zrównać status każdej kobiety ze statusem swojej żony, to przykro mi, ale się mylisz. Żaden ze mnie ekspert, ale wiem, że przeszkodą jest tutaj choćby tzw. zachowek.

Powtórzę więc jeszcze raz: brak możliwości rejestrowania homoseksualnych związków partnerskich jest dla ludzi o odmiennej orientacji niedopuszczalną dyskryminacją wobec prawa.

Nie przemawiają do mnie również podnoszone często argumenty w stylu "dać im palec, to będą chcieli rękę", jest to moim zdaniem przejaw tchórzostwa i braku wiary w zdolność społeczeństwa do określania i bronienia racjonalnych granic prawa.
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Deirdre Użytkownik
  • Postów: 134
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 05-11-2009 19:27
Cytat:
Zadysta napisał/a:
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Problem w tym że wyniki badań są prawdopodobnie na tyle kontrowersyjne że do tej pory ich nie opublikowano...

ja bym jednak doradzał dałeko posuniętoą ostrożnosć. Umysl dziecka jest plastyczny.

Przynajmniej odpadłby dzieciom jeden kompleks rozwojowy - Edypa lub Elektry ;)


Kompleks Edypa, lub Elektry (pomijając, że to jest nadal teoria) zawsze występują. Od wychowania i samorozwoju zależy czy te kompleksy staną się patologiczne, czy nie. Wg założeń psychoanalizy nie ma niczego złego w kompleksie Edypa (Elektry jest późniejszy). Stwierdzenie, że są one patologią jest dużym uproszczeniem i mija się z ideą powstania tych teorii.
'Sé do bheatha, a bhean ba léanmhar,
Do b' é ár gcreach tú bheith i ngéibheann,
Do dhúiche bhreá i seilbh méirleach,
Is tú díolta leis na Gallaibh.
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-11-2009 21:19
Cytat:
Wojciech Wisowski napisał/a:
To nie są fakty propagandowe, tylko proste przykłady.


;)


[quote]Wojciech Wisowski napisał/a:
Chodzi o to, by wszyscy ludzie byli równi wobec prawa


są równi.

czyli gej o geja będzie sie mógł dowiedzieć a heteryk o heteryka (np kumpla z pokoju w akademiku) już nie.

Cytat:
Wojciech Wisowski napisał/a:
nie każdy ma ochotę zmuszać się do myślenia o potencjalnych chorobach i śmierci. Trochę empatii...


przepraszam ale rejestracja związku zapewne świadaczy o jakimś uczuciu. W imię tych samych uczuć dwaj dorośli faceci powinni zmusić się do wystawienia sobie upoważnienia u notariusza - co trwa krócej i jest tańsze...

skoro im zależy na sobie wzajemnie powinni o to zadbać i tyle.

Cytat:
Wojciech Wisowski napisał/a:
Jeżeli chciałeś przez to powiedzieć, że przy pomocy testamentu czy innych dokumentów (w tym notarialnych) w kwestiach spadkowych możesz zrównać status każdej kobiety ze statusem swojej żony, to przykro mi, ale się mylisz. Żaden ze mnie ekspert, ale wiem, że przeszkodą jest tutaj choćby tzw. zachowek.


Zachowek to zwyczajowe 10% dla osób pominiętych w testamencie jesli dziedziczą na mocy pokrewieństwa. nie obejmują przypadku np wydziedziczenia.

w młazenstwie jest wspólnota majatkowa - chyba że małżonkowie spiszą intercyzę. Wówczas można wydziedziczyć żonę i zapisac wszystko kochance albo harcerce ktora emeryta przeprowadzila przez ulicę.

Opodatkowanie to jedyny problem.

Cytat:
Wojciech Wisowski napisał/a:

Powtórzę więc jeszcze raz: brak możliwości rejestrowania homoseksualnych związków partnerskich jest dla ludzi o odmiennej orientacji niedopuszczalną dyskryminacją wobec prawa.


ok. a gdyby dwu hetero zechciało zarejestrować zwiazek? wolno czy nie? ;)

ok. a teraz pytanie: czy geje nie bedą sie bali takiej rejestracji? Bo... Zmienią się władzę a oni wszyscy w kartotece...


Cytat:
Wojciech Wisowski napisał/a:
Nie przemawiają do mnie również podnoszone często argumenty w stylu "dać im palec, to będą chcieli rękę", jest to moim zdaniem przejaw tchórzostwa i braku wiary w zdolność społeczeństwa do określania i bronienia racjonalnych granic prawa.


temu spoleczenstwu wlaśnie odebrano prawo nabywania żarówek stuwatowych. W demokracji nie obronisz wszystkiego.
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-11-2009 21:42
Wojciech Wisowski - Lenin mawiał na takich jak Ty, że są pożyteczni... coś tam ;) Argumenty masz nielogiczne, czyli nie masz ich wcale.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Homoseksualizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-11-2009 21:53
Cytat:
Wojciech Wisowski napisał/a:
Nie przemawiają do mnie również podnoszone często argumenty w stylu "dać im palec, to będą chcieli rękę"


czy te argumenty nie mają silnego oparcia w postaci przykadów z życia codziennego obywateli panstwa europy zachodniej?



Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Wojciech Wisowski /..../ argumenty masz nielogiczne, czyli nie masz ich wcale.


argumenty ma takie jakie wyczytał w borszurkach.

myslę że w mertorycznej dyskusji umiesz je obalić? ;)
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 05-11-2009 21:56
Cytat:
Wojciech Wisowski napisał/a:

Powtórzę więc jeszcze raz: brak możliwości rejestrowania homoseksualnych związków partnerskich jest dla ludzi o odmiennej orientacji niedopuszczalną dyskryminacją wobec prawa.


Mylisz się. Żaden homo nie jest dyskrtyminowany pod względem zakazu zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci. Wszyscy jestesmy w tej kwestii dyskryminowani.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Homoseksualizm
Wojciech Wisowski Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 05-11-2009 23:31
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Cytat:
Wojciech Wisowski napisał/a:
Chodzi o to, by wszyscy ludzie byli równi wobec prawa


są równi.

czyli gej o geja będzie sie mógł dowiedzieć a heteryk o heteryka (np kumpla z pokoju w akademiku) już nie.

Sprytnie pomijasz tezy, jakie stoją u podstaw mojego rozumowania, ale ja nie omieszkam ich przypomnieć. Chodzi o danie równych szans parom, które darzą się miłością. Jeśli kumple z akademika uznają, że łącząca ich relacja jest na tyle wartościowa, że zasługuje na usankcjonowanie jej zawarciem związku partnerskiego...

Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Zachowek to zwyczajowe 10% dla osób pominiętych w testamencie jesli dziedziczą na mocy pokrewieństwa. nie obejmują przypadku np wydziedziczenia.

w młazenstwie jest wspólnota majatkowa - chyba że małżonkowie spiszą intercyzę. Wówczas można wydziedziczyć żonę i zapisac wszystko kochance albo harcerce ktora emeryta przeprowadzila przez ulicę.

Opodatkowanie to jedyny problem.

Ujmę to prościej. Jeśli mężczyzna kocha kobietę i zawrze z nią związek małżeński, to ma ona prawo do zachowku po jego śmierci. Jeśli mężczyzna kocha mężczyznę, to nie ma możliwości zapewnienia mu prawa do zachowku. Pary heteroseksualne i homoseksualne nie są traktowane równo wobec prawa. Czyli opodatkowanie to nie jedyny problem.

Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
ok. a gdyby dwu hetero zechciało zarejestrować zwiazek? wolno czy nie? ;)

Oczywiście, że tak. Ze wszystkimi wynikającymi z tego prawami (jak na przykład uzyskanie informacji o stanie zdrowia) oraz obowiązkami (jak na przykład obowiązek płacenia alimentów na partnera, który nie ma środków do życia).

Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
temu spoleczenstwu wlaśnie odebrano prawo nabywania żarówek stuwatowych. W demokracji nie obronisz wszystkiego.

Możliwość pełnego wyrażania swoich uczuć wobec bliskiej osoby cenię sobie o niebo wyżej, niż przebywania w pomieszczeniu rozjaśnionym ciepłym światłem żarowym, więc ten problem wydaje mi się jakby mniej istotny :)

Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
czy te argumenty nie mają silnego oparcia w postaci przykadów z życia codziennego obywateli panstwa europy zachodniej?

Zachodni Europejczycy popełnili błąd innego rodzaju. Polegał na tym, że zbudowali z imigrantami stosunki unilateralne. Samo udzielenie pomocy i wsparcia nie było błędem, tylko przejawem ludzkiej wrażliwości, za to niewymaganie od imigrantów w zamian przystosowania się do realiów kultury zachodu było (i jest) głupotą.

Tak samo związki partnerskie trzeba rejestrować ze starannie określonymi prawami, ale również obowiązkami (jak na przykład wspomniane wyżej alimenty).

Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
argumenty ma takie jakie wyczytał w borszurkach.

myslę że w mertorycznej dyskusji umiesz je obalić?

Tylko się domyślam, o jakich broszurkach jest mowa, bo żadnych tego typu materiałów na ten temat nie czytałem. Natomiast co do pytania, choć nie było skierowane do mnie, to mimo wszystko na nie odpowiem - nie sądzę, aby umiał ;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]