Homoseksualizm
Autor
RE: Homoseksualizm
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-12-2011 22:25
Cytat:
ks-hp napisał/a:
A tak na poważnie - to, że nie pisałeś o ojcu ani matce nie znaczy, że nie mogę się odnieść, nie jesteś tu chyba guru tematu, prawda? Zresztą - powinienem milczeć, przecież ja nie jestem homofobem/nietolerancyjny w stosunku do homoseksualistów/nieakceptujący homozachowań. Zawsze najbardziej i tak wydzierają się ci, którzy wiedzą najmniej i widzą zagrożenie tam, gdzie go ewidentnie brak. To tak jak z yorkami. Pozdrawiam, bez odbioru.


Obraziłeś się?
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Homoseksualizm
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 26-12-2011 23:48
Cytat:
Gadget napisał/a:

Za X lat homoseksualizm nikogo nie będzie dziwił, pomnisz me słowa.


Ależ ja się zgadzam, że być może nikogo nie będzie dziwił (mnie tam i dzisiaj nie dziwi). Tylko nadal pozostanie nienormalny. W sensie o którym wspomniałem. Bo dba o to natura.

A z tym białym i czarnym to zły przykład. Bo jak sam wiesz, tutaj natura nie sprzeciwia się.
Podobnie z kartoflami. Przed pięcioma wiekami były u nas cudeńkiem. Teraz są normą i powiedz komuś, że u mnie do początków XX wieku nie znano kartofla. Nie wierzą. Bo też stały się normą.
Ale karmienia krów mączką kostną zaprzestano. Natura nie pozwoliła. I to nigdy nie stanie się normą.
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 27-12-2011 00:05
Cytat:
wykrot napisał/a:
Sorry, a od kiedy? Może nie wiem...
Tyle, że ja pamiętam, jako żywo, gdy pierwszy raz słowo "kibol" wyłoniło się na ten świat. I w jakim kontekście zostało użyte. I co określało, jak również opisywało. Jego znaczenie też zostało dokładnie wyjaśnione przez dziennikarza.
Może później zmieniło znaczenie, tyle, że nie bardzo wiem kiedy i u kogo. Może "kibole" chcieliby tego, ale sorry, Winnetou. Marzenia ściętej głowy. Przynajmniej dopóki żyją dawni normalni kibice, do których się zaliczałem.
Bo teraz mam w nosie zarówno kibicowanie, jak i kiboli. Z ich sprzedajnym futbolem.

PS. A ten "prawdziwy" kibol to coś tak jak "prawdziwy" Polak, czy inaczej?

Od zawsze, słownik gwary wielkopolskiej, odsyłam do przeczytania definicji. U nas kibol to nie "kibol" wyjaśniany przez dziennikarzy. W ogóle słuchanie dziennikarzy w tej kwestii to akurat błąd, bo oni nagminnie źle tego słowa używają. Tak, jest kibolem oddanym Lechowi Poznań i nie, nie jestem dealerem narkotyków, nie jestem chuliganem, nie krzyczę "j**** policję". Także jestem tym normalnym kibicem jak to nazwałeś, tylko że u nas to się nazywa "kibol". Więc używaj z łaski swojej poprawnie tego słowa, albo nie używaj wcale, dziękuję.
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Homoseksualizm
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 27-12-2011 00:14
Cytat:
jakub napisał/a:
Więc używaj z łaski swojej poprawnie tego słowa, albo nie używaj wcale, dziękuję.


Daruj, ale jestem pewien, że to słowo znam dłużej niż Ty. Dlatego proponuję Ci lustro.
Wielkopolska to nie cała Polska. A że wielkopolscy kibole chcieliby, żeby uważano ich za sympatycznych i praworządnych... Chcieć mogą. Akuratnie to nie jest karalne.
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 27-12-2011 15:49
http://www.sjp.pl/kibol

Proszę bardzo ze słownika. Jak widzisz to nie tylko wielkopolskie określenie, ale także polskie. Zagorzały kibic->kibol, kibic-bandyta->pseudokibic. Przykro mi, przegrałeś. Bo wychodzi na to, że słowo znasz dłużej, ale z jego znaczeniem masz problem. Jak wielu Polaków zresztą ma problem ze znaczeniem słownictwa i źle go używa, więc Ci wybaczam. Tylko przyjmij proszę do wiadomości, że używasz go źle!
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Homoseksualizm
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 27-12-2011 16:14
Zapomniałeś, co napisałem na poczatku:

Cytat:
wykrot napisał/a:
Tyle, że ja pamiętam, jako żywo, gdy pierwszy raz słowo "kibol" wyłoniło się na ten świat. I w jakim kontekście zostało użyte. I co określało, jak również opisywało. Jego znaczenie też zostało dokładnie wyjaśnione


Więc proszę jajko, żeby kury nie uczyło. Wiem, że młodzi, sprawni fizycznie i informatycznie kibole ostro pracowali nad tym, żeby stępić jego znaczenie, ale to działa najwyżej wobec młodych i nieświadomych. Więc za kabaretem Dudek powtórzę: "Nie ucz pan ojca dzieci robić".
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Gadget Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: לובלין
Dodane dnia 28-12-2011 10:39
Cytat:
wykrot napisał/a:
Zapomniałeś, co napisałem na poczatku:

Cytat:
wykrot napisał/a:
Tyle, że ja pamiętam, jako żywo, gdy pierwszy raz słowo "kibol" wyłoniło się na ten świat. I w jakim kontekście zostało użyte. I co określało, jak również opisywało. Jego znaczenie też zostało dokładnie wyjaśnione


Więc proszę jajko, żeby kury nie uczyło. Wiem, że młodzi, sprawni fizycznie i informatycznie kibole ostro pracowali nad tym, żeby stępić jego znaczenie, ale to działa najwyżej wobec młodych i nieświadomych. Więc za kabaretem Dudek powtórzę: "Nie ucz pan ojca dzieci robić".


Ta Pani też jest "Młodym, sprawnym fizycznie i informatycznie kibolem"?
http://www.polskatimes.pl/artykul/401604,kibol-w-wielkopolsce-to-brzmi-dumnie,id,t.html

W sumie też zawsze uważałam, że słowo 'kibol' jest negatywnie nacechowane, ale może przez to, że nie pochodzę z Poznania.. Tzn. nie oszukujmy się, teraz większość Polaków nie odróżnia słowa pseudokobic od kibola,ale trzeba przyznać, że na samym początku było ono pozytywnie nacechowane.
"Dojrzałość – powiada Bokonon – jest gorzkim rozczarowaniem, na które nie ma lekarstwa, chyba że uznamy za jakieś lekarstwo śmiech."
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-12-2011 12:24
Przypominam, że wątek tyczy się homoseksualizmu. Jeśli chcecie dyskutować o etymologii słowa kibol, załóżcie osobny wątek ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-12-2011 14:49
Homoseksualizm i heteroseksualizm to dwie przeciwstawne preferencje seksualne - preferencje indywidualne i jedynie ze względu na kulturowe schematy, oparte na poglądach większości społecznej, homoseksualizm bywa postrzegany pejoratywnie. Co inne, to zrazu bywa postrzegane jako coś nagannego. Inność oznacza jednak nic innego, jak odmienną postawę czy punkt widzenia, także preferencję seksualną lub światopogląd religijny. Nic ponadto. Nie powinna być oceniana jakościowo jedynie ze względu na to, że różni się od reszty.
Do góry
Autor
RE: Homoseksualizm
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-12-2011 21:26
Nie zgadzam się z Panią Anną Wodczak Kalińską, ponieważ nie może ona z całą pewnością twierdzić, że chodzi "jedynie" o kulturowe schematy i czy coś "powinno być" czy nie powinno oceniane jakościowo. Pozdrawiam.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.