Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Sonia Użytkownik
  • Postów: 176
  • Skąd: Enuria
Dodane dnia 29-06-2009 20:13
To okropne uczucie, gdy się nie pisze. Najgorsze jest to, że coraz częściej miewam, takie "stracone dni". Można się popłakać. A po inspirację sięgam zewsząd.... :) i to lubię i kocham.

Muszę pisać, na szczęście idą wakacje i przysiądę :D
Słowa wpływają na ludzi, potrafią nawet zrujnować człowiekowi życie.
Do góry
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-12-2009 17:08
Piszę, bo szkoda by moje pomysły ''uciekły z głowy'' i chcę poznać opinię na temat mojej twórczości, ot :)
Do góry
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
memoria23 Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 13-12-2009 18:01
Soniu zgadzam się z Tobą zdecydowanie. Dzień bez wiersza to dzień stracony. To tak jakby (dobrowolnie) zanikaly mięśnie, intelektulanych, emocjonalnych mięśni, spoiw, które nas samych ze światem scalalają. Bo po co żyjemy by wyrażać wszystko po kolei 1) siebie 2) ciebie...3) Panią w warzywniaku 4) itp 5) ..., Oczywiście jest to ciężka praca po język jest ciągle przez tyle wieków wciąż twardy i żeby go zmiękczyć trzeba nie lada mozolu i to wlaśnie między innymi poetyckiego subiekywnego mozolu.
Brzęk muchy w pustym dzbanie, co stoi na półce,
Smuga w oczach po znikłej za oknem jaskółce.
Cień ręki - na murawie... A wszystko - niczyje,
Ledwo się zazieleni - już ufa, że żyje.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
AngelDevil Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd: Trójmiasto
Dodane dnia 01-02-2010 10:53
Piszę bo lubię.
To jedna z najfantastyczniejszych zabaw jakie jestem w stanie przeżywać. Aż trudno mi uwierzyć, jak mnie cieszy pisanie.Kiedy inni czytają moja twórczośc, mam nadzieję, że bawią się równie dobrze, przeżywając napisaną historię.
Może to dziwnw, ale mam wrażenie, że opisuję żywy świat. Czy ktoś jeszcze ma takie wrażenie? Że ma do czynienia, z żywym światem, który po prostu jest fizycznie niedostępny ;) ale umysłowo jak najbardziej ;p

To zabrzmiało trochę psychicznie....:rol:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2010 14:50
Hmm. Pisanie jest jakąś formą wyrażania się. Możemy uciec z tego świata i wykreować własny. Możemy przelewać smutki i radości. Właściwie wszystko.
Piszę bo lubię. Oczekuję w przyszłości sukcesów, jak pewnie każdy inny, i oczywiście kasy :D Ale tak poza tym sprawia mi to przyjemność. Potrafię zaplanować czas, żeby codziennie był na pisanie. A pomysły?
To już trudniej powiedzieć. Przychodzą same. Czasem jakiś film lub książka. Czasem może być to jakieś wydarzenie z naszego życia, choćby zbiór jakichś błahostek. Jeden obraz, kilka słów. Niekiedy w głowie formuje się całość, ale często po prostu siadam i piszę, nie wiedząc co się będzie działo dalej.
Szukanie weny na siłę. Hmm. Jak na razie nie opuszcza mnie dłużej niż na dzień, więc jakoś nie muszę tego wypatrywać.
Więc skąd je brać? Wystarczy rozejrzeć się wokół, puścić wodze fantazji. Co masz wokół? Choćby lampkę. I wymyślasz jakieś historie, jak zmienia się w potwora czy coś. To jest najbanalniejszy przykład, ale pokazuje, że można pisać o wszystkim.
Do góry
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2010 19:20
Natchnienie czerpie się z tekstów innych autorów. Jak ja mam jazdę na czytanie w ciągu dnia, to muszę coś napisać. A po co? Kto nam każe szukać powodów. To ingerencja siły wyższej. Coś nas do tego pcha.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 01-02-2010 19:26
ja biorę natchnienie z byle czego...

Tekst "Mroczne Miłosierdzie" powstał po tym, jak zagrałem w grę polegającą na torturowaniu dziewczyny

a "Prawo kompromisu" to mi się w połowie przyśniło

Sporo mi pomysłów wchodzi jak słucham muzyki lub oglądam AMV na youtube, czasem piszę opowiadanie pod natchnieniem branym z tapety na pulpicie :lol:
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
AngelDevil Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd: Trójmiasto
Dodane dnia 02-02-2010 10:35
To jest to! Natchnienie ze wszystkiego. Lubię słuchac muzyki, kiedy piszę. Muzyka często mnie nastraja, albo wręcz nakręca tak, że muszę pisać! Ale muzyka tylko taka, jaką lubię, a nie hity z satelity i temu podobne :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
iska36 Użytkownik
  • Postów: 81
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2010 10:57
A ja mam tak, że wiele dni nie mogę zdania sklecić. Niby mam pomysł i głowie mi się tłucze co powinnam napisać ale jakoś tak jak zasiadam do mojego narzędzia pracy wszystko mi się rozmywa i wychodzi nie tak jak bym tego chciała.
Do góry
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2010 13:27
Iska36 - a ja myślałam, że jestem jedyna :) I męczę sie z tym pomysłem, wpadam w pisarskiego doła, a jakiś czas potem po prostu siadam, piszę pierwsze zdanie, a dalej to samo idzie, bez mojej interwencji. "Ja tu tylko naprawiam kaloryfery" :D - ale taka jest prawda.
A samo natchnienie przychodzi zewsząd - zwiedzam zamek i widzę tych ludzi, te wydarzenia, idę ulicą, wystarczy cokolwiek, nawet stary, żółty obdrapany autobus, żeby moja wyobraźnia ruszyła.
Do góry
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
iska36 Użytkownik
  • Postów: 81
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2010 13:41
własnie też tak mam, czasem nic mi do głowy nie wpada i już myślę, że po mnie, a nagle ni z gruszki, ni z pietruszki wieczorem usiłuję usąć a tu mi bije w głowę jakiś konkretny pomysł. Nigdy nie wiem gdzie mnie dopadnie i kiedy opadnie;)
Do góry
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2010 13:48
I jeszcze, żeby to Cię chciało słuchać i wyleźć na ten papier - to nie, ot będzie męczyć i tłuc się w głowie, ale spisać się nie pozwoli :)
Do góry
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 02-02-2010 14:50
Triel i Iska36
dla mnie to normalka. najgorzej zacząć... a moim zdaniem jeszcze gorzej jest czasami wrócić do czegoś, co się przerwało

"Początek najtrudniejszy" - stwierdził Bóg patrząc na Wielki Wybuch
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
iska36 Użytkownik
  • Postów: 81
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2010 14:54
fakt najgorzej spisać to co najbardziej oczywiste. Ja tam zwyczajnie zrobiłam sobie przerwę he he sjesta dwutygodniowa:)
Do góry
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 02-02-2010 16:17
a ja mam chwilowo fiestę, choć nie wszystkie opowiadania zamieszczam na PortaluPisarskim (prawdę mówiąc zamieszczam tu tylko 10% bo nie chcę wstawiać gniotów, jakie piszę)

czasem pomysł na to, jak zacząc wpada naprawdę w dziwaczny sposób... (instrukcja pralki dała mi natchnienie, wracam do pisania) :lol::lol::lol:
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2010 16:46
Instrukcja pralki... :lol: Vulpes, gratuluję! :D
Do góry
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 02-02-2010 16:49
nom... opowieść chciałem napisać długą, ale znów zlinczowalibyście mnie komentarzami typu 'za długie, kto to przeczyta?'

instrukcja też długa, ale podzielona na części np 'pierwsze uruchomienie' lub 'delikatne tkaniny'

dlatego w najbliższym czasie zarzucę was kilkoma krótszymi historyjkami :lol: jestem genialny (jak twórca instrukcji od pralki) :lol:
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2010 16:51
Dostaniesz nominację do Nobla za to :)

Cytat:
znów zlinczowalibyście mnie komentarzami typu 'za długie, kto to przeczyta?'


i tu jest błąd, jest tu wiele świetnych, dłuższych opowiadań, których nikt nie czyta właśnie dlatego - bo mają więcej nić 15 linijek. Nawet tu, na PP nam się lenistwo wkrada... :D
Do góry
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 02-02-2010 16:52
nie chcę nobla, wiecie ile z tym potem roboty? prawdziwy laureat tej nagrody całe dalsze życie musi udowadniać, że był tego godzien
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pisanie? Prośba o natchnienie, impuls. Skad go czerpać?
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2010 16:56
Też fakt. Ale ja nie napisałam, że Nobla, ale że nominację. Chociaż z tą Twoją instrukcją pralki, to czego tu jeszcze udowadniać - nikt nawet nie zwątpi :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]