Z archiwum X
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Z archiwum X
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 19-01-2009 08:23
Proponuję luźny temat na rozwiazywanie zagadek, które dręczą ludzkość i wydają się niewyjaśnialne.
Można zgłaszać zapytania i próbować odpowiadać :)

Śledztwo pierwsze, zainspirowane obleganymi ostatnio tematami o kobietach, mężczyznach, Marsie, Venus itp.
"Dlaczego w knajpach dziewczyny chodzą do toalety grupami?"

Śledztwo drugie, dla urozmaicenia.
"Dlaczego w filmach katastroficznych oprócz głównych bohaterów, z reguły musi uratować się jakiś piesek?"

Śledztwo trzecie, bardziej osobiste.
"Dlaczego w supermarkecie zawsze trafiam na kasę, która jest najwolniej obsługiwana?"
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z archiwum X
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2009 08:46
to trzecie to akurat proste: Tak działa prawo Murphy'ego. :yes:
Do góry
Autor
RE: Z archiwum X
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2009 09:42
Śledztwo nr 1:

Dziewczyny chodzą grupami, by się czuć raźniej i każda chce poprawić makijaż. :) Oczywiście nie zawsze, ale to chyba najczęstszy powód.

Śledztwo nr 2:

Bo psy są sympatyczne i dla wielu film byłby odpychający, gdyby piesek poszedł z dymem. B)

Śledztwo nr 3:

A tego to już nie wiem. Może pech? :uhoh:
Do góry
Autor
RE: Z archiwum X
Carista666 Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 19-01-2009 10:03
Ad.1
dziewczyny robią wiele rzeczy razem. po co się rozdzielać. jak okaże się, że zabraknie podkładu, to żadna nie bedzie się wracać- dlatego idą wszytskie razem. poza tym toaleta jest dobrym miejscem, żeby pogadac, by faceci nie słyszeli.
ad.2
hmm bo wyłączyłabym telewizor, gdyby zamiast starego mohera umarł mały, kochany piesek.
ad.3
wszytskie kasy są wolno obsługiwane ;) ale to faktycznie może być kwestia szczęścia ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z archiwum X
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2009 10:34
mnie jeszcze ciekawi dlaczego giną zawsze ci sympatyczni przyjaciele głównego bohatera. :yes:
Do góry
Autor
RE: Z archiwum X
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2009 10:46
ładne macie awatarki.I interesujące tematy(dziewczyny):)
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Z archiwum X
Vivaldi Użytkownik
  • Postów: 96
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-01-2009 10:47
Dlatego, że są sympatyczni, a my możemy podziwiac ich często bohaterska smierc która ma nas przeświadczyc o tym, że w USA każdy człowiek jest w stanie poświęcic zycie w celu uratowania innego ;p
imagegen.last.fm/LastfmLiveJournal/recenttracks/5/VivaldiOrunita.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z archiwum X
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 19-01-2009 11:10
1. NIe wiem jakie były początki, ale teraz chodzą grupami, żeby nie być bez szans w starciu z inną grupa dziewczyn próbującą dostać się do toalety.

2. Żeby choć jeden bohater nie był idiotą.

3. Bo Twoje wprawne meskie oko wypatruje kasjerki z najdłuzszymi tipsami?

Analogia: dlaczego w korku samochody na innych pasach poruszają się szybciej? Po przeprowadzeniu badań wyszło mi, że w korku najszybciej porusza się ten pas, gdzie jest najwięcej cięzarówek. Jedna ciężarówka ruszy szybciej niż 6 samochodów osobowych, chociaz zajmują taka samą powierzchnię. A dwa - jak widzisz cięzarówkę, niemal automatycznie zmieniasz pas, dzięki czemu na pasie gdzie są cięzarówki jest wiecej miejsca.

Powyższy wywód mozna jakoś tam zastosowaqć przy kasach.

Pytanie ode mnie:

Dlaczego kobiety, gdy patrzą w sufit, prawie zawsze otwieraja usta?

Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z archiwum X
Scheina Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Nakło nad Notecią
Dodane dnia 19-01-2009 11:19
Cytat:
Jack the Nipper napisał/a:

Dlaczego kobiety, gdy patrzą w sufit, prawie zawsze otwieraja usta?



Bo łatwiej oddychać?

Śledztwo 1.: bo jest raźniej; bo jakby ktoś zaczepił, to większa szansa na obronę; a poza tym grupa odstrasza potencjalnych napastników... Wiesz, jakoś tak specjalnie się nie zastanawiałam dlaczego. Wydaje mi się to naturalne. Może chodzą grupami, bo samemu głupio?

Śledztwo 2.: Piesek? We wszystkich? Myślę, że jakby zmasakrowali jakiegoś pieska, to by się obrońcy zwierząt doczepili.
Wolność polega na tym że ludzie nie boją się śmierci. Ani w ogóle niczego. Dlatego są gotowi zapłacić za wolność najwyższą cenę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z archiwum X
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2009 11:24
Cytat:
Dlaczego kobiety, gdy patrzą w sufit, prawie zawsze otwieraja usta?

bo skóra na szyi się naciąga i powoduje automatyczne otwarcie ust. :bigrazz:
Do góry
Autor
RE: Z archiwum X
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2009 12:58
Teraz ja zadam śledztwo. :shy:

Dlaczego w filmach zawsze winny jest ten, którego nikt nie podejrzewa? :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Z archiwum X
Vivaldi Użytkownik
  • Postów: 96
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-01-2009 13:03
Cytat:

Dlaczego w filmach zawsze winny jest ten, którego nikt nie podejrzewa? :smilewinkgrin:


A co to by była za zabawa, jakby sprawca był znany juz na początku filmu? ;p
Poza tym to jeszcze kwestia gatunku, do jakiego film należy ;]
imagegen.last.fm/LastfmLiveJournal/recenttracks/5/VivaldiOrunita.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z archiwum X
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-01-2009 13:14
Haha. Ale skoro każdy już o tym wie, tzn. wie, że sprawcą jest zawsze ten, którego na początku nikt nie podejrzewa, to on właśnie, ten niepozorny automatycznie staje się pewnikiem i zabawa się kończy, na samym początku :smilewinkgrin:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z archiwum X
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 19-01-2009 13:22
Dziewczyny chodzą do toalety przynajmniej parami, bo tam jest ciszej, można spokojnie oplotkować pozostałych gości i nikt nie krzyczy, że w towarzystwie nie mówi się na ucho :yes:

Pieski...? No po prostu są słodkie, i zabijać bezbronnego pieska to czysty sadyzm jest... Jak w "Jestem legendą" zabili pieska, to ryczałam jak bóbr...

Najwolniejsza jest w sklepie zawsze ta kolejka, w której ja stoję. Po prostu nigdy nie stawaj za mną :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z archiwum X
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2009 13:45
Ho, ho, proszę ja Was, rozkręciłam się w tych pytaniach. :p

To teraz coś poważniejszego:

Dlaczego nie każdy lubi pisać?
Do góry
Autor
RE: Z archiwum X
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2009 14:20
Ad.1
Kupy nikt nie ruszy (niepewność, co do własnej osoby).
Ad.2
Z tego samego powodu, co na zakończenie filmu, zawsze widać policjantów oddalających się w siną dal (w błyskach świateł radiowozów) w poczuciu dobrze wypełnionego obowiązku.
Ad.3.
Zapewne to powód zbyt nachalnej obserwacji i konfrontacji z innymi kolejkami.
Do góry
Autor
RE: Z archiwum X
Vivaldi Użytkownik
  • Postów: 96
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-01-2009 16:23
Cytat:
valdens napisał/a:
Haha. Ale skoro każdy już o tym wie, tzn. wie, że sprawcą jest zawsze ten, którego na początku nikt nie podejrzewa, to on właśnie, ten niepozorny automatycznie staje się pewnikiem i zabawa się kończy, na samym początku :smilewinkgrin:

No chyba że jest się Hitchcockiem i wystepuje w "Psychozie" :p
imagegen.last.fm/LastfmLiveJournal/recenttracks/5/VivaldiOrunita.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z archiwum X
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-01-2009 16:30
No, no, ciekawych rzeczy się tu dowiaduję :D A może ktoś mi wyjaśni, dlaczego kobiety, jak patrzą na sufit, to otwierają usta? :p
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z archiwum X
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2009 17:24
Obawiam się, że chodzi o to, aby otworzyć szczękę. Powoduje to podczas unoszenia głowy, brak napięcia skóry podbródka. Nadwerężona i naciągnięta skóra, w przeciwnym wypadku może skutkować zsypaniem się tapety, jej rozwarstwieniem, popękaniem. Przy bardziej długotrwałej takowej pozycji, groziłoby to zwisem nadciągniętego podgardla. Co gorsza intuicyjnie czuję, że to faktycznie występujacy odruch warunkowy.
Do góry
Autor
RE: Z archiwum X
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-01-2009 17:48
Hmmm. A może to stąd, że skóry nie styka i piersi ciągną szczękę ku ziemi? :p
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]