Teorie ewolucji
Autor
Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 18:02
a może teraż pozagryzamy się o to? :lol:
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 18:10
ciekawy temat.Ja osobiście jestem za Stwarzaniem.Chociaż zdaje się większość przeciw.Ale nie boję się kulturalnej dyskusji ani pływania pod prąd.
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 02-02-2009 18:11
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
a może teraż pozagryzamy się o to? :lol:


a może lepiej nie? :lol:
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 18:13
NIe ma się o co gryźć po prostu trzeba wysłuchać argumentów i spokojnie odpowiedzieć traktując rozmówcę poważnie.
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 18:14
Nie ma o co się zagryzać, to było w szkole na biologii ;)
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 18:16
Historia też była w szkole dwadzieścia lat temu i co?
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 18:23
Cytat:
tycenak napisał/a:
Nie ma o co się zagryzać, to było w szkole na biologii ;)


słaby argument :lol:
Np. na geografii uczyli mnie o iglastych lasach skandynawii a potem na własne oczy oglądałem kwitnące kasztany za kołem podbiegunowym i brzozowe zagajniki w Laponii a w Galiware spalem w "pełnowymiarowym" lesie choć powinna tam być roślinnośc karłowata i tundra.

naprawdę sądzisz że nauki biologiczne wykladane są rzetelniej? :lol:

Jest 5 zasadniczych koncepcji ewolucji :

1) teoria kreacjonistyczna. (dzieli sie na kilka nurtów)

2) teoria inteligentnego projektu

3) teoria Lamarcka

4) darwinizm i neodarwinizm

5) neolamarkizmy:
a ) sowiecki (Łysenko, Miczurin i reszta tej mafii)
b ) zachodni.

mam też własną teorię :rol: jest oczywiście najlepsza :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 18:24
Darwin i tyle w temacie. (Zdublował Ci się post Andrzeju)

www.opoka.org.pl/biblioteka/F/FE/darwin.jpg
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 18:24
Cytat:
al_qubain napisał/a:
Darwin i tyle w temacie.



a jakieś dowody jego tez? :lol:
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 18:25
naoczne i zdroworozsądkowe:lol:
a najlepszy dowód to Nagrody Darwina :bigrazz:
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 18:29
I nic, nie o to chodzi. To będzie jak rozmowa murzynów z Afryki o tym jak to jest zimno na Grenlandii. (Chyba, że są wśród nas jacyś biolodzy?)
Teoria ewolucji (teraz już nazwę zmienili (neodarwinizm), ale mniejsza o to) jako prawo naukowe zaakceptowane przez 99% (albo i więcej) naukowców nie powinno być podważane przez garstkę oszołomów pragnących wzbudzić sensację (i zarobić kasę), a że każdy może mówić co mu się podoba, to i takie debilizmy jak np. "teoria" Inteligentnego projektu powstały.
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 18:31
Znam to przysłowie.Ludzie często powtarzają różne rzeczy pod wpływem tego kto to powiedział a nie zastanawiają się nad logiczną stroną tematu.Zresztą wystarczy spojrzeć na spuścizne pozostawioną przez teorię ewolucji i ludzi którzy na niej zbudowali swoje teorie i wszytsko w temacie.
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-02-2009 18:55
Są ludzie, którzy będą Biologami, drogi Tycenaku ;)

Jeśli ktoś chce sobie poczytać jakąś pracę naukową na ten temat, to polecam pana Dawkinsa. Powinien rozwiać jakiekolwiek wątpliwości.

Przede wszystkim, sprostuję panie Andrzeju, czym innym są teorie powstania świata i życia na ziemi, a czym innym teoria ewolucji. Ewolucja jest procesem, opierającym się na zmianach cech gatunkowych organizmu na skutek doboru naturalnego. I ten proces, sam w sobie, jest łatwy do zaobserwowania - niektóre zmiany zachodzą dość szybko i zdążyły być zaobserwowane "za kadencji człowieka".

Nie zabraniam sobie wierzyć ludziom w co chcą. Mogą nawet wierzyć, że są kurczakami. Ale jeśli chcą pakować się w naukę, potrzeba logiki i dowodów - jeśli ich nie mają, lepiej by zachowali "piórka" dla siebie :)

Natomiast temat źródła życia, powstania świata i kosmosu, jest obszerniejszy - gdzieś widziałem debatę bodajże genetyka i fizyka kwantowego na ten temat - wychodzi na to, że na dany moment, trzeba założyć coś, co leży w granicach poznania - inaczej można bowiem cofać się w czasie coraz dalej (a co było wcześniej?), aż w nieskończoność i do niczego się tak naprawdę nie dojdzie. Zadaniem nauki nie jest dostarczenie odpowiedzi na wszystkie pytania - odpowiedzi są efektem ubocznym zadawania pytań, na które wiara, ma gotową formułkę.

Pokój wszystkim ;)

Asti.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 19:00
Jeśli rzeczywiście te zmiany ewolucyjne doprowadziły do powstania nowych gatunków to dlaczego na przykład muł nie może mieć potomstwa?
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 19:04
muł to krzyżówka konia z osłem, więc niewiele ma wspólnego z cechami wykształconymi pod wpływem doboru naturalnego/czynników środowiskowych ;)
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-02-2009 19:08
Popieram. Po prostu otrzymany zestaw genów sprawia, że organizm jest bezpłodny.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 19:20
No byc może ale skąd pewność że wspomnieny zestaw genów sam bez niczyjej pomocy ułoży lub ułozył się w przeszlości w taki sposób że powstały nowe gatunki.Skoro na początku były organizmy jednokomórkowe to jak mogły przeimienić się w organizmy bardziej zaawansowane?A wogule to jak to możliwe że z materii nieożywionej powstało życie nawet najbardziej prymitywne?
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 19:23
muł jest bezpłodny bo ewolucja broni swoich praw

...tak myślę
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 19:28
Czy coś lub ktoś nie będący istotą żywą może bronić czegokolwiek?POwiedziałbym raczej że Darwin zza grobu prubuje bronić ale marnie już mu to wychodzi:)
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-02-2009 19:34
Polecam zdobyć nieco wiedzy biologicznej. Stosując kontr-pytanie - a skąd pewność, że trzeba jakiejkolwiek pomocy, by geny układały się odpowiednio, a formy prostsze przekształcały się w bardziej złożone?

Nie ma żadnych logicznych dowodów, na to, że ktoś musiał pomóc. Wszystko dąży do komplikacji. Geny z których się składamy układają się tak, bo wszystko dzieje się wedle pewnych procesów bio-chemicznych - jesteśmy programem, bardzo złożonym programem. I tu właśnie wchodzi teoria kreacji/świadomego zaprogramowania, żeby wszystko wyglądało tak jak trzeba. Ktoś może wierzyć, że u zarania był Bóg/Świadomość/Zegarmistrz, tak jak kiedyś ludzie wierzyli, że istniały elfy i smoki. Potem udowodniono że ich nie ma, i być może, choć niekoniecznie, sytuacja będzie analogiczna.

Prosta odpowiedź na twoje pytanie, mimo, że zadałbyś kolejne, zapewne analogiczne - proste organizmy zmieniały się w bardziej złożone, ponieważ pozwalało im to na zdobywanie nowych środowisk życia i lepsze przystosowanie do otoczenia. To zróżnicowanie otoczenia i odpowiednie jego właściwości, są czynnikiem obiektywnym, na zasadzie którego te zmiany zachodzą. Materia nieożywiona zaczęła przekształcać się w ożywioną na tej samej zasadzie - związki chemiczne łączyły się w coraz bardziej złożone, zaczęły powstawać tzw. koacerwaty. Laboratoryjnie to odtworzono i jest to proces samorzutny.

Mógłbym tak długo, długo tłumaczyć, aż doszlibyśmy do pytania czy Kreator/Kosmiczna Inteligencja istnieje. I na to pytanie nie ma odpowiedzi. Można wierzyć że tak, lub zakładać że nie. Ja zostawiam sąd w zawieszeniu.
Cytat:
muł jest bezpłodny bo ewolucja broni swoich praw

...tak myślę


I nagle ewolucja stała się żyjącym własnym życiem, tajemniczym tworem, a Darwin Zombie, któremu zza grobu już tak dobrze bronienie się nie idzie? :lol:

Już wytłumaczyłem, że bezpłodność muła, akurat ma niewiele wspólnego z ewolucją. Prosiłbym, by rozmówcy zanim wypowiedzą się w temacie, zdobyli choć podstawową wiedzę potrzebną do dyskusji - w końcu wypowiadanie się jest nieobowiązkowe. I nie, nie mówię tego, żeby komuś ubliżyć, okazać wyższość, czy w jakichś innych negatywnych intencjach. To po prostu pozwoli na prowadzenie dyskusji.

Cytat:
może teraż pozagryzamy się o to?


Wierzę, że jeśli w dyskusji uczestniczą ludzie, którzy rzeczywiście pragną wymiany poglądów, którzy są na odpowiednim poziomie, to można porozmawiać w miłej, inteligentnej atmosferze, bez kłótni i negatywnych emocji ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.