Teorie ewolucji
Autor
RE: Teorie ewolucji
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 19:41
roumiem a więc reasumując teoria ewolucji jest kwestią wiary a potwierdzonych dowodów.Jak zauważono mógłbym zadać kolejne pytanie które nie koniecznie musi świadczyć o braku wiedzy biologicznej.Ale na tym poprzestanę.Zresztą muszę zaraz zakończyć moję dzisiejszą obecnoś w internecie.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-02-2009 19:46
Nie, sama teoria ewolucji nie jest kwestią wiary - jak już tłumaczyłem, to obserwowalny i udowodniony proces. Kwestią wiary jest to, czy uważamy, że coś (powiedzmy, ten proces) dzieje się samorzutnie, czy za sprawą kogoś - można zatem wierzyć, że zjawisko doboru naturalnego i ewolucji jest sprawką Boga, lub nie. Nie należy jednego zagadnienia z drugim mylić/łączyć.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 19:46
Jeżeli teoria ewolucji jest prawdziwa to można powiedzieć, że ewolucja "żyje"
podobnie jak program komputerowy, który porusza się i pracuje w wyznaczonym dla siebie obszarze.
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 02-02-2009 19:48
Ja już to wszystko opisałem

TUTAJ

więc nie będę sie powtarzał.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-02-2009 19:48
Ewolucja to zasada, na jakiej program funkcjonuje. To my żyjemy... A przynajmniej tak sądzę ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 19:51
No to w takim razie znasz odpowiedź na odwieczne pytanie naukowców czy wirusy to żywe organizmy czy nie?
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-02-2009 19:53
Wirusy stoją pomiędzy światem żywym a nieożywionym, posiadając cechy zarówno jednych i drugich organizmów. To etap przejściowy. Nie rozumiem w jakim związku to pytanie stoi do reszty tematu - nic nie obala ani nie udowadnia. :) Na dziś kończę nadawanie - osobiście uważam, że należy oddzielić raz na zawsze irracjonalizm od racjonalizmu i oba czynniki niezależnie w sobie rozwijać, nie próbując tłumaczyć z jednego "języka" na drugi i mieszać ich - stąd tyle konfliktów - ludzie uważają, że albo je trzeba zmieszać, albo nastawić się na jedno - zamiast uznać, że koegzystując niezależnie w jednej istocie dadzą pełnię - trzeba tylko je (półkule) zrozumieć.

Pokój :D
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 19:56
skoro teoria jest żyjąca to wirusy widicznie też są organizmami zywimy.Tym bardziej.Taki jest związek.
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-02-2009 19:59
Jeśli mógłbyś rozwinąć tą myśl, byłbym wdzięczny. Wciąż nie widzę związku. Jeśli Ci się nie chce, nie będę oponował przed nie tłumaczeniem ;)

Teoria sama w sobie nie jest organizmem żywym :D Wirusy zaś są organizmami (ale nie są teorią), stojącymi pomiędzy "życiem" i "śmiercią". Mylisz świat myśli, ze światem fizycznym, nie należy ich chyba mieszać ;)

Ewolucja zaś jest procesem. Życie procesu można ująć jedynie metaforycznie. Proces funkcjonuje, nie żyje. Przedstawiłem to już we wcześniejszej wypowiedzi. ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 20:07
moze okaże się nietolerancyjny, ale nei rozumiem jak można sie z darwinem nei zgadzać. to dla mnei tak jakby kwestionować istnienie podświadomości albo ulistość ziemi :]
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 20:22
A jak ewolucja wyjaśni zjawisko samoświadomości i powstawanie marzeń?Jak ewolucja wyjaśnia fakt że patrząc w lustro wiesz kim jesteś i kim chciałbyś być?
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 02-02-2009 20:24
Cytat:
należy oddzielić raz na zawsze irracjonalizm od racjonalizmu i oba czynniki niezależnie w sobie rozwijać


nie ma tak. bo jeśli chcemy odpowiedzieć na pytanie, czy ewolucja jest czy jej nie ma, to albo racjonaliści mówią głupoty albo irracjonaliści mówią głupoty. nie ma innej opcji. a ja nie lubię "rozwijać czynników" mówiących głupoty.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 20:26
prosiłbym wypowiadających się o doprecyzowanie "irracjonalizm", bo się pogubiłem :D
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-02-2009 20:32
Można, ale na innej zasadzie. Ja to rozdzieliłem tak. Świat pojęć, jest światem logiki. Nazwy systematyzują, to dlatego. Dlatego w świecie pojęć, trzeba kierować się racjonalizmem. Świat emocji, a zatem świat doświadczeń wewnętrznych, jest irracjonalny - i to wewnętrzne postrzeganie także trzeba rozwijać, ale nie próbować tłumaczyć doświadczeń językiem - słowo nigdy nie odda dobrze emocji, tak jak emocja, nigdy nie opisze dobrze teorii naukowej - to takie obrazowe porównanie. Takie jest moje zdanie - nie lubię przekonywać ani być przekonywanym, więc...

Pokój wszystkim B)
Cytat:
Pan Incognito napisał/a:
A jak ewolucja wyjaśni zjawisko samoświadomości i powstawanie marzeń?Jak ewolucja wyjaśnia fakt że patrząc w lustro wiesz kim jesteś i kim chciałbyś być?


Jest to skutek posiadania bardziej złożonego układu nerwowego, który produkuje takie abstrakcje. Jednym zdaniem - efekt ewolucji układu nerwowego.

Ja patrząc w lustro nie wiem kim jestem. Zakładam że jestem człowiekiem, że lustro to lustro, a nie impuls elektryczny, i że to co widzę może, ale nie musi być rzeczywistością. To tyle ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 20:46
Cytat:
tycenak napisał/a:

Teoria ewolucji (teraz już nazwę zmienili (neodarwinizm), ale mniejsza o to) jako prawo naukowe zaakceptowane przez 99% (albo i więcej) naukowców nie powinno być podważane przez garstkę oszołomów pragnących wzbudzić sensację (i zarobić kasę),


czyli jeśli niemcy zorganizują odpowiednią kampanię i 99% uczonych historyków UE zaakceptuje nową teorię i uzna że to Polska wywołała II wojnę światową to stanie się to obowiazującą prawdą naukową?

piszesz "nie powinno być poważane". Tylko dlatego że tak sądzi większość? No to właśnie wyslaleś na stos (abo do klasztoru kontemplacyjnego) niejakiego Kopernika.

Prawda naukowa istnieje niezależni od tego co kto sądzi.
Ale bez swobody badań rzeczywistości nie będzie w nauce postępu.

i jeszcze jedno. 100% autorów podręczników o geografi łgało na temat lasów skandynawii. Skoro kłamali w kwestiach w ktorych każdy może ich łatwo przyłapać to jakie łgarstwa popelniono w kwestiach bardziej złożonych?

Cytat:
tycenak napisał/a:
garstkę oszołomów pragnących wzbudzić sensację (i zarobić kasę),


mam wałasnę teorię. :lol:
kwestionuję dawinizm. :lol:
jestem oszołomem. :lol:

możesz napisać gdzie mam się zgłosić po tę kasę? :lol:
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 02-02-2009 20:51
Cytat:
Ja to rozdzieliłem tak. Świat pojęć, jest światem logiki. Nazwy systematyzują, to dlatego. Dlatego w świecie pojęć, trzeba kierować się racjonalizmem. Świat emocji, a zatem świat doświadczeń wewnętrznych, jest irracjonalny - i to wewnętrzne postrzeganie także trzeba rozwijać, ale nie próbować tłumaczyć doświadczeń językiem...


Tak, taak, każdy naukowiec, który z jakichś powodów postanowił, że "choćby nie wiem co mi wyszło, to będę wierzył w ulepienie Adama z błota i wyciągnięcie Ewy z żebra", będzie tworzył takie pokrętne wyjaśnienia. Nie ma odwagi powiedzieć wprost, że coś jest albo, że czegoś nie ma. Dopóki tak będzie, będziemy żyć wśród kłamstw.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 02-02-2009 20:55
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:

mam wałasnę teorię. :lol:
kwestionuję dawinizm. :lol:


No to proszę zaprezentować owa teorię, jestem niepomiernie ciekaw.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 02-02-2009 20:58
Valdens, mam wrażenie że nie zrozumiałeś, co chciałem powiedzieć. W świecie pojęć, w świecie pytań i odpowiedzi, istnieje pojęcie prawdy. I prawda w świecie pojęć stoi moim zdaniem absolutnie po stronie racjonalizmu. Zatem odpowiedź na pytanie jest jedna.

A świat doświadczeń wewnętrznych, to drugi świat. To zupełnie co innego. Tam nie ma odpowiedzi ani pytań. Jest tylko doświadczenie, to co odczuwamy i postrzegamy. Może zbyt abstrakcyjnie to przedstawiam...

Dla mnie każde założenie jest swojego rodzaju kłamstwem, a cierpienie na świecie istnieje z powodu ludzi, którzy uważają, że to oni dzierżą w dłoni rację. Ale, są różne filozofie, różni ludzie - na tym polega piękno.

No i odbiegliśmy od tematu ;)

Pozdrawiam!
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 21:05
Cytat:
Jack the Nipper napisał/a:

No to proszę zaprezentować owa teorię, jestem niepomiernie ciekaw.


nie miałem na nią żadnych dowodów więc wykorzystałem ją litaracko :lol: znajdziecie ją szczegółowo wyłożoną w "Norweskim dzienniku" i "Księżniczce".

generalnie uważam że istnieją wirusy zdolne zdemolować komórki rozrodcze na tyle by np stado okapi urodziło małe żyrafki.

Ewolucja zachodzi wtedy skokowo. zaraza atakuje stada, pojawia się nowy gatunek. stary wymiera albo nie.

Zwariowałem? Komisja wojskowa też mi to mówiła. :lol:

Ale ta teoria dobrze wyjaśnia największą słabość teorii Darwina.
BRAK KOPALNYCH OGNIW POŚREDNICH.

bo wedle mojej teori w ogóle ich nie było. Nie musiało być.
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 21:13
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:

czyli jeśli niemcy zorganizują odpowiednią kampanię i 99% uczonych historyków UE zaakceptuje nową teorię i uzna że to Polska wywołała II wojnę światową to stanie się to obowiazującą prawdą naukową?

piszesz "nie powinno być poważane". Tylko dlatego że tak sądzi większość? No to właśnie wyslaleś na stos (abo do klasztoru kontemplacyjnego) niejakiego Kopernika.

Prawda naukowa istnieje niezależni od tego co kto sądzi.
Ale bez swobody badań rzeczywistości nie będzie w nauce postępu.


A czy jeśli babcia będzie miała wąsy to będzie dziadkiem? Taaa... jeśli Niemcy zorganizują taką kampanię... taaa... przepraszam, ale na co to ma być argument? Takie retoryczne paplanie? Takie hipotetyczne sytuacje z pogranicza fantasy zostawmy pisarzom :p

Napisałem "nie powinno", a nie "nie może", nikogo na stos bym nie wysłał, jestem tolerancyjny - pozwalam wygadywać ludziom głupoty. A Kopernika to ścigała ta sama firma co i Darwina. Zdaje się, że nikt bardziej od niej nie hamuje postępu.

Prawda naukowa istnieje niezależnie od tego co kto sądzi - oczywiście, dlatego teoria ewolucji ma gdzieś co kto o niej myśli ;) swoboda badań sprawiła, że trudno naukowo ją podważyć.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.