Teorie ewolucji
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2009 21:48
Cytat:
jakub: moim zdaniem świat sam by się nie stworzył, musiał być jakiś czynnik który doprowadził do powstania życia a jak go nazwiemy to nie robi różnicy, dla mnie jest to Bóg


Jeśli nic nie było wcześniej - kto w takim razie stworzył Boga ?
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 08-02-2009 21:54
Na początku nic nie było, tylko zimny wiatr wiał przez puste ulica Moskwy :D
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2009 21:57
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
W czym katolickie zasady są gorsze od jakichkolwiek innych?


ujmijmyto tak: chrześcijaństwo jest najlepszą możliwą ofertą.

np. Żydzi. muszą jeść koszernie, przestrzegać dziesiątków przepisów, w ciagu roku mają ze 30 świąt obowiązkowych, a jak już umrą to trafiają do sheolu - w odchłań śmieci gdzie mają siedzieć samotni w ciemności i zimnie aż przyjdzie Mesjasz (nie wiadomo kiedy) i ich wypuści.

abo starożytni grecy. nie dość że za bogów mieli despotycnych półgłówków to po śmierci trafiali do krainy gdzie sie błakali w nieskończość gldni i zmarznieci. Rzymianie mieli podobnie.

Albo Egipcjanie. umarłeś? trafialeś na sąd Ozyrysa. Potępieni do jeziora płomieni - cala wiecznośc w lawie wulkanicznej. Zbawieni - na pola trzcin - całą wieczość zapieprzali w polu. No chyba że ktoś się zlitował i rozwalił ich mumię - wtedy wybawienie przez unicestwienie duszy...

i co sie dziwć że chrzescijaństwo zrobio karierę?



Cytat:
Zadysta napisał/a:
Jeśli nic nie było wcześniej - kto w takim razie stworzył Boga ?


Bóg istnieje w ogóle poza czasem.
Ten problem dla Niego nie istnieje.
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2009 22:17
Andrzej Pilipiuk: "abo starożytni grecy. nie dość że za bogów mieli despotycnych półgłówków to po śmierci trafiali do krainy gdzie sie błakali w nieskończość gldni i zmarznieci. Rzymianie mieli podobnie."

OK, a co z polami elizejskimi? Mitologicznym rajem pełnym szczęśliwości w zapomnieniu o ziemskich cierpieniach? Aż tak czarno to nie wyglądało.

Sokrates ładnie rozwiązał problem nieśmiertelności. Powiedział coś w tym stylu, że jeśli istnieje życie po śmierci to powinniśmy się cieszyc, bo na pewno jest lepsze od tego doczesnego. Jeśli zaś nie istnieje, to też nie jest źle, bo śmierc oznacza w takim wypadku ostateczne wyzwolenie od cierpień i męki jaką jest życie na tym świecie. A potem wypił cykutę.

Zastanówcie się lepiej, czy isnieje jakaś alternatywa nieśmiertelności, w wypadku gdyby bóg rzeczywiście nie istniał.
:-)
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 08-02-2009 22:20
:lol: o rety! Wreszcie zrozumiałem Zakład Pascala. Oczywiście! Za jego czasów, tym którzy potrafili czytać (!) ten "zakład" się bardzo opłacał.

Wtedy deklaracja, że wierzy się w Boga (choćby się nie wierzyło) owocowała życiem w full wypasie. Że też ja wcześniej nie pomyślałem, że ten idiotyczny wywód Pascala trzeba rozpatrywać na tle epoki.

Dzięki Andrzeju :D
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2009 22:26
http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=Annelize+Michel&aq=f
to może teraz o szatanie?
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 08-02-2009 22:40
Slavek, jak musisz to załóż nowy temat z tym Szatanem. (tu już za duży bigos się pitrasi)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 08-02-2009 22:49
i tak od teorii ewolucji przeszliśmy do istnienia Boga - czyli wszystkie drogi prowadzą do Rzymu? :D
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 08-02-2009 23:18
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:
i tak od teorii ewolucji przeszliśmy do istnienia Boga - czyli wszystkie drogi prowadzą do Rzymu? :D


Zawsze się tak kończy ;)

To dla rozluxnienia, przypomne dowcip:

Chlopczyk pyta mamusię:

- Czy Bóg jest mężczyzna czy kobietą?
- No, wiesz, Bóg jest jednocześnie i meżczyzna i kobietą.
- A czy Bóg jest bialy czy czarny?
- No, wiesz, Bóg jest i biały i czarny
- A czy Bóg jest bogaty czy biedny?
- No, wiesz, moze byc i bogaty i biedny zarazem.
- To w takim razie to Michael Jackson jest Bogiem?
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 09-02-2009 06:19
A ja nie rozumiem, czemu tak się kończy. Rozumiem, że ludzie mają ochotę zadawać sobie fundamentalne pytania. Pojmuję nawet, ale już tylko rozumem, nie sercem, czemu ludzie chcą sobie zęby łamać, uważając, że oni mają racje. Ale czemu akurat rozmowy o ewolucji tak się (niemal) zawsze kończą :confused:.

LunarBird, twoje wypowiedzi zostawię bez komentarza. Są esencją dobroci i miłości :lol: Ups, to już komentarz... ;)

Mądrą rzecz kiedyś usłyszałem - "Pismo Święte jest zwierciadłem duszy. Po tym, jak je zinterpretujesz, od razu widać, jaki z ciebie człowiek."

P.S. Poczekaj poczekaj Lunar - czyli tylko ateiści są źli, czy wszyscy niechrześcijanie? Bo gdzieś się pogubiłem... I kto pierwszy pójdzie do piekła? Może łatwiej posłać ich do piekła za życia... Zaoszczędzi się na czasie, a przecież i tak na to zasługują! :D A co to za przyjemność, mieć satysfakcje z cudzego cierpienia po śmierci ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 09-02-2009 12:24
Nie wiem, jak można być szczęśliwym w niebie, mając świadomość, że większość bliźnich trafiła na tortury, do piekła. Przecież za życia się ich kochało, prawda?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-02-2009 12:38
Cytat:
"Pismo Święte jest zwierciadłem duszy. Po tym, jak je zinterpretujesz, od razu widać, jaki z ciebie człowiek."
Chodi o PS chrześcijan? Czy nie wiem, jakieś indyjskie święte pisma?
Cytat:
Nie wiem, jak można być szczęśliwym w niebie, mając świadomość, że większość bliźnich trafiła na tortury, do piekła. Przecież za życia się ich kochało, prawda?
dobre dobre :) Widać prawdziwi wierzący bardziej kochają Boga.
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2009 14:16
Cytat:
Asti napisał/a:
czyli tylko ateiści są źli, czy wszyscy niechrześcijanie? Bo gdzieś się pogubiłem...


to proste. poczytaj sobie o życiu codziennym w cywilizacjach pozachrześcijańskich.
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-02-2009 15:04
Cytat:
valdens napisał/a:
Nie wiem, jak można być szczęśliwym w niebie, mając świadomość, że większość bliźnich trafiła na tortury, do piekła. Przecież za życia się ich kochało, prawda?


Skąd wiesz, że jest/będzie taka świadomość?
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 09-02-2009 15:11
"Men in black". Puk w głowę magiczną różdżką i zapominasz o bliskich. To jedyne rozwiązanie, jakie do tej pory mi przyszło do głowy w tej sprawie. Ale nie uważasz, że jest to pewnego rodzaju oszustwo?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-02-2009 15:20
Cytat:
valdens napisał/a:
"Man in black". Puk w głowę magiczną różdżką i zapominasz o bliskich. To jedyne rozwiązanie, jakie do tej pory mi przyszło do głowy w tej sprawie. Ale nie uważasz, ze jest to pewnego rodzaju oszustwo?


Zdaje się, z Apokalipsy można coś takiego wyinterpretować. Nie będzie już dawnych znajomości, nie spotkamy się "tam" z ukochaną, babcią, Hitlerem, czy Napoleonem. Nie porozmawiamy sobie z najbliższymi o tym co myśleli, gdy odchodzili. I tak dalej.

Czy oszustwo? Nie wiem. To jest właśnie potęga świadomości. Dzisiaj, wydaje nam się to złe - tak mocno jesteśmy związani z TYM światem. To czasem doprowadza do smutku - że oto dzisiaj kogoś kochasz, a potem nie będziesz o nim pamiętał, że - używając koncepcji Tabula Rasa - wszystko, czym zapisałeś swój mózg na ziemi, zostanie wyczyszczone. Pełen format dysku - świadomość tego boli. Właśnie świadomość. Bo może nie będzie tak źle. Nie może być. ;-)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 09-02-2009 15:33
Samuelu, Ty ciągle zachowujesz się egoistycznie (a poza tym zakładasz, że trafisz do nieba). Mówisz mi o tym, że nie będzie Ci smutno, jak Twoja dziewczyna (żona) trafi do piekła, bo dobry Bóg ma receptę i lekarstwo, i poda Ci je, i nie będzie Ci smutno.
A co z tą dziewczyną? Niezależnie od tego jak wspaniale będzie działać/nie-działać Twoja świadomość, ona będzie cierpieć. Ponoć strasznie i bez końca. A Ty będziesz zwyczajnie naćpany.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-02-2009 15:37
Cytat:
valdens napisał/a:
Mówisz mi o tym, że nie będzie Ci smutno, jak Twoja dziewczyna (żona) trafi do piekła, bo dobry Bóg ma receptę i lekarstwo, i poda Ci je, i nie będzie Ci smutno.


Kto powiedział, że pójdzie do piekła? Niczego takiego nie powiedziałem. Moja dziewczyna pójdzie do nieba. Ja też. Chodzi mi o to, że w niebie już nie będziemy się znali.

Skąd wiem, że pójdziemy do nieba? Bo wszyscy pójdziemy. Pan Bóg nas kocha. Ciebie też :p
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 09-02-2009 15:45
Aha, no ok. :D Myślałem, że chcesz bronić doktryn.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-02-2009 15:55
Cytat:
valdens napisał/a:
Aha, no ok. :D Myślałem, że chcesz bronić doktryn.


Z zasady nie lubię doktryn. oprócz swojej :p
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]