Teorie ewolucji
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 09-02-2009 16:45
Cytat:
Chodi o PS chrześcijan? Czy nie wiem, jakieś indyjskie święte pisma?


Co żeście się na tych hindusów uparli :p Hindusi mają swoje pisma, posiadające swoje nazwy (np. Wedy). Duża nazwa sugeruje, że chodzi o Pismo Święte chrześcijan.

Cytat:
to proste. poczytaj sobie o życiu codziennym w cywilizacjach pozachrześcijańskich.


Jak drut ;) Wszędzie zło, śmierć i barbaria. Chrześcijaństwo na straży dobra i cywilizacji. Inny, znaczy gorszy. Tak uważasz?

Jeśli tak, to żyjemy w dwóch zupełnie innych światach i bardzo się z tego cieszę :) Podsumowując - konceptualne, dyskursywne myślenie jest podstawą dla ego, które tworzy takie twory. W efekcie, znika w nas to, co najpiękniejsze. Ale, nic to... ;) Mówiąc rastamańskim slangiem "ja wolę być drzazgą w oku Babilonu".

Pozdrawiam.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2009 19:04
Cytat:
P.S. Poczekaj poczekaj Lunar - czyli tylko ateiści są źli, czy wszyscy niechrześcijanie?

W pewnym momencie każdy człowiek poznaję prawdę o tym, jak niewiele jest wart wobec Boga. I tak naprawdę o tym, czy jest potępiony, decyduje jego reakcja na prawdę. A są możliwe dwie reakcje.

* Masz rację, Panie Boże, nic nie jestem wart. Ale ty przecież jesteś miłosierny, więc możesz mnie oczyścić z tego brudu. Bo ty przecież wszystko możesz.

* Ty sukinsynu, chcesz mi tu wmawiać że to wszystko moja wina? To wszystko przez ciebie, bo mi w ogóle nie pomagałeś! Odwal się ode mnie, w ogóle cię nie potrzebuję! Znajdę sobie miejsce, gdzie ciebie nie ma i będę istniał dalej po swojemu, wypchaj się swoim żałosnym niebem!

Tragedia piekła polega na tym, że piekło nienawidzi Boga, a jednocześnie piekło podziwia Boga, bo istoty nieskończenie doskonałej NIE MOŻNA nie podziwiać. Stąd potępione dusze rozdziera wewnętrzny konflikt - z jednej strony chcą od Boga uciec, z drugiej bez Boga jest im źle i chciałyby być bliżej niego. Ale ponieważ Go nienawidzą i ponieważ bliskość Boga ujawnia ich własną ohydę - są skazane na otchałań nienawiści, a ich jedyną przyjemnością jest przyjemność szkodzenia.

Sęk w tym, że oswojony z koncepcją doskonałego Boga chrześcijanin ma większe szanse pozytywnej reakcji niż ateista albo człowiek wychowany w kulturze o zupełnie innych koncepcjach wiary niż chrześcijaństwo.
Cytat:
Nie wiem, jak można być szczęśliwym w niebie, mając świadomość, że większość bliźnich trafiła na tortury, do piekła. Przecież za życia się ich kochało, prawda?

To jakbyś twierdził, że nie wiesz jak można wszystko widzieć w świetle słońca - przecież ta kępka trawy rzuca taki wielki cień... spróbuj czasem sobie uświadomić, że Bóg jest nieskończenie doskonały, a zatem w jego obecności każde Jego stworzenie jest nieskończenie szczęśliwe. Oczywiście istoty w niebie nie są zadowolone z tych wszystkich potępionych dusz. Ale - jak już powiedziałem - dusza SAMA wybiera piekło, bo chce uciec od obrzydliwej dobroci Boga. To nadal kwestia wolnej woli. Niebo to bezdenna miłość. Piekło to bezdenna nienawiść. Jednego z drugim nie da się pogodzić, choćbyś zdechł.
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 09-02-2009 19:16
Zachwyca mnie pewność z jaką o tym opowiadasz ;)
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 09-02-2009 19:18
A mnie ta ekspresja. Ten dobór słów! Te zwroty akcji! Brawo :yes::lol:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 09-02-2009 19:29
Jak się ma piekło do chrześcijaństwa? Przecież Biblia nie mówi nic o piekle. Moim zdaniem, to jakaś paranoiczna bajka.
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 09-02-2009 19:32
Ciąg dalszy dyskusji o religiach tutaj ---> http://portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?rowstart=440&forum_id=31&thread_id=528#post_31062

A TU WRACAMY DO TEMATU O EWOLUCJACH.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 09-02-2009 19:46
może być o ewolucji religii? :smilewinkgrin:
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 09-02-2009 19:58
Proponuję wydzielić posty z tego tematu nie związane z ewolucją i przenieść do tego drugiego tematu - co by bałagan posprzątać.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2009 19:59
Cytat:
valdens napisał/a:


A TU WRACAMY DO TEMATU O EWOLUCJACH.



to nudno będzie :|
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2009 17:01
Ja proponuję ażeby dyskusje na tematy religijne rzeczywiście umieścić w jakimś innym miejscu. No bo co ma religia do ewolucji? Co ma religia do nauki?
Pierre de Cheridan powiedział, że ewolucja jest równoznaczna z zanikiem materii na rzecz ducha, który osiągnie apogeum kiedy nastapi era tzw Noosfery, tzn kiedy zjednoczone w miłości społeczeństwo ludzkie skupi się wokół kosmicznego punktu Omega, czyli Chrystusa. Tylko po co nam o takich bajach rozprawiać.
Jeśli już mówimy o ewolucji to wyznaję, że jestem dumna z moich przodków. Tak pod względem biologicznym, jak i duchowym:lol:
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 10-02-2009 17:16
No tak. Ja też mogę przyznać, że jeśli pochodzę od małpy, to całkiem dobrze się z tym czuję. Skoro psy chodzące po ulicach bywają milsze, ładniejsze i mądrzejsze od ludzi, to dlaczego mam gardzić małpo-dziadkiem?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-02-2009 13:59
ja tam wowlę pochodzić od małpy niż od np mieszkańców Biskupina :lol:
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 14-02-2009 15:28
Cytat:
valdens napisał/a:
No tak. Ja też mogę przyznać, że jeśli pochodzę od małpy, to całkiem dobrze się z tym czuję. Skoro psy chodzące po ulicach bywają milsze, ładniejsze i mądrzejsze od ludzi, to dlaczego mam gardzić małpo-dziadkiem?


Właśnie. Nie mam nic przeciwko małpom, ale wolałabym pochodzić od psa :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 14-02-2009 15:41
w pewnym sensie od psa jakoś tez pochodzimy choć może nie ewoluowaliśmy bezpośrednio ale wspólnym przodków mamy gdyż przodkiem nas wszystkich są podobno archebakterie zwane również archeanami :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-02-2009 19:50
Cytat:
No bo co ma religia do ewolucji? Co ma religia do nauki?
bardzo dużo. Religia nie pozwala niektórym uznawać teorii darwinowskiej, nie wiem dlaczego,ale tak jakoś jest.Dalej co ma do nauki?A mało to ludzi płonęło na stosie? a badania nad klonowaniem? religia ma tu dużo do rzeczy.Bo jeśli ktoś, wierzy że istnieje Bóg, to niby jak ma go nie mieszać, do swojego światopoglądu?Cóż wazniejsze niż Bóg,Ojciec, Stwórca? Chyba,że Boga zostawiamy w domu,a w pracy i w szkole jesteśmy ateistami. Ja nie mam problemu z tym, bo jestem ateistą 24/h
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 14-02-2009 21:54
Cytat:
jakub napisał/a:
w pewnym sensie od psa jakoś tez pochodzimy choć może nie ewoluowaliśmy bezpośrednio ale wspólnym przodków mamy gdyż przodkiem nas wszystkich są podobno archebakterie zwane również archeanami :p


no trochę poplątałeś z tym pochodzeniem od psa, ale oczywiście mamy wspólnych praprapraprzodków z całym światem ożywionym - i dla mnie to jest piękne - czuję się częścią świata :D


Tomasz, zgadzam się z Tobą, że religia w wielu wypadkach hamuje postęp nauki - ale każdy kij ma dwa końce i (pomijając ekstrema - zaznaczam, żeby nikt mi nie wypomniał palenia na stosach) czasem bywa to hamulec bezpieczeństwa.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-02-2009 01:38
ale ja nie mówię,że hamuję. Jesli np,chryesciajnie ,maja racje,to nioe hamnuja,ale ratuja.
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 15-02-2009 10:47
mieszanie religii z nauką to nie tylko wpływ religii na światopogląd ale też odpowiednia interpretacja jej nauk, Biblia po zinterpretowaniu odpowiednim nie wyklucza ewolucji, przecież to co jest w niej napisane wskazuje na identyczną kolejność powstawania świata jak w naukowej wersji a w samym Piśmie Świętym jest napisane że dla Boga chwila to 2000 lat a 2000 lat to chwila co tłumaczy stworzenie świata w 7 dni, 7 dni boskich które mogły trwać na nasze ludzkie miary czasu 4 miliardy lat czy coś w tych okolicach ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teorie ewolucji
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 15-02-2009 10:50
Nawet Watykan to zaakceptował. Ale jak widać, niektórzy wierni wiedzą lepiej od swoich hierarchów.
http://www2.rp.pl/artykul/191927_Watykan__teoria_ewolucji_nie_jest_sprzeczna_z_Biblia_.html

Wszystkim wierzącym, którzy tak uparcie walczą z Darwinem, polecam przeczytanie jego prac. Szczególnie ten fragment:

Cytat:
...z walki w przyrodzie, z głodu i śmierci bezpośrednio wynika najwznioślejsze zjawisko, jakie możemy pojąć, a mianowicie powstawanie wyższych form zwierzęcych. Wzniosły zaiste jest to pogląd, że Stwórca natchnął życiem kilka form lub jedną tylko i że gdy planeta nasza...dokonywała swych obrotów, z tak prostego początku zdołał się rozwinąć i wciąż się jeszcze rozwija nieskończony szereg form najpiękniejszych i najbardziej godnych podziwu."
Karol Darwin Brodaty, O powstawaniu gatunków


Wskazuje na to, że ich zacietrzewienie jest nieco nie na miejscu (jeśli w ogóle może być na miejscu) ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teorie ewolucji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-02-2009 15:47
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:
Właśnie. Nie mam nic przeciwko małpom, ale wolałabym pochodzić od psa :)


to może powołajmy spracjlną komisję ktora będzie wydawała zaświadczenia: jednym że pochodzą od małp, innym że od kotów, jeszcze innym że od świń, osłów, hien etc :lol:
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]