Teksty do oceny - proza
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2010 17:38
Chciałam tylko powiedzieć, że właśnie rozmawiałam z Carbo przez telefon (bardzo sympatyczny z niego człowiek) i prawdopodobnie zajrzy dziś wieczorem pod swój tekst i być może będzie zaglądał częściej na PP.:D
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Carbo Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2010 20:04
Witam,
chciałem się przywitać i powiedzieć, że dzisiaj rozmawiałem z Esy Floresy. Sympatyczna jest. Prawdopodobnie będę tu zaglądał częściej. B) Jak tylko moja córa zechce iść spać to zajrzę tu ponownie i odpowiem na wszystkie pytania :)

Pozdrawiam,
Carbo



Cytat:
darxx1 napisał/a:
Ja czytałem tekst, który zaproponowała Esy. Nie skomentowałem go jednak. Tekst jest osobliwy, wolałbym wiedzieć coś więcej o autorze, podyskutować z nim. W tej chwili dowolność interpretacji tego, co napisał jest praktycznie tak duża ilu będzie czytelników.


Jakie masz pytania? :)
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-06-2010 21:31
Podziękowania dla Esów Floresów za to, że cię tutaj sprowadziła, Carbo :)

Mam nadzieję, że zagościsz u nas na dłużej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Carbo Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2010 21:35
Niczego nie mogę obiecać :| , ponieważ ostatnio więcej czasu poświęcam na pracę niż na wszystko inne. Na razie wrzuciłem na zachętę trochę starszy tekst, ale mam nadzieję, że też będzie szeroko komentowany :)
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-06-2010 21:48
Cytat:
Nie zauważyłem takiego tematu, a jak mi się wydaje może się przydać. Są teksty na portalu zupełnie niezauważane, bądź przemilczane. Są z pewnością autorzy, których prośbą byłoby przyjrzenie się przez konkretną osobę/ lub rzeszę osób, swoim tekstom - przygotowują się dajmy na to do wydania czegoś, ćwiczą warsztat i chcieliby, by możliwie jak najbardziej szczegółowo wytknąć im błędy i pomóc w doszlifowaniu tekstów. Myślę, że ten temat mógłby wypełnić lukę, która powstaje w wyniku braku pewnych funkcji na portalu.

W tym temacie zatem, ludzie zgłaszaliby teksty do oceny, z krótką prośbą/motywacją/uwagą. Zgłaszać się mogliby się także gotowi do współpracy "profesjonalni" oceniający.

Co redakcja myśli o tym pomyśle?

P.S. Dodam jednak, że temat nie miałby za zadanie zdeklasować reszty tekstów, które pojawiają się w "Ostatnio dodanych", a jedynie być miejscem propozycji, których komentujący mogą wedle woli wysłuchać, lub nie.
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-06-2010 22:07
Do szlifowania tekstów, które przeznaczone są do wydania, jest piekło. Myślę, że ten temat na tym nie ucierpi jeśli zmieni się trochę zasady gry. Wcześniej i tak tu nikt nie zaglądał. Teraz zaczęło się coś ruszać i użytkownicy się w powoli uaktywniają. Czy jest sens wracać do starej koncepcji?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-06-2010 22:29
Mhm, a jakie są zasady gry teraz? Między innymi odświerzyłem post założyciela, aby jakoś to zredagować. Moim zdaniem, jakby do tego tematu nie podchodzić, jest światełkiem w piwnicy pełnej tematów, o piaskownicach, homoseksualistach i Korwinach Mikke (fajne tematy, ale mało literackie) Dlatego, pytanie czego dotyczy obecnie ten temat?
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-06-2010 21:23
1. Do tematu zgłaszają się osoby, które cierpią na brak komentarzy lub też mają mało konstruktywne.
2. Teksty mają dotyczyć prozy, jak zaznaczone jest w temacie.
3. Jeśli już ktoś zdecyduje się na komentarz, to proszony jest o pozostawienie rzeczowego i konkretnego.
4. Chodzący po prośbie - mile widziane odpowiedzi pod komentarzami i branie pod uwagę błędów.
5. Mile widziane teksty całościowe bez podziału na części. (To nie oznacza, że te drugie nie zostaną ocenione. Wydłuży się tylko czas komentowania, gdyż trzeba a raczej powinno się przeczytać całość, żeby mieć rozeznanie.)
6. Oprócz zgłoszenia tekstu w tym temacie, zawsze można zwrócić się do wybranej osoby z prośbą o komentarz. Wystarczy napisać na pw
7. Zasada "oddawania komentarza" czyli tzw. Ping - pong. Jeśli usatysfakcjonował cię komentarz użytkownika, możesz mu się odwdzięczyć, również oceniając jego tekst.


Tego, żeby komentować stare, zakurzone teksty i starać się je wydobywać z przepastnych czeluści. Bierze się też pod uwagę te, które zniknęły niedawno bądź dawno z głównej strony portalu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-06-2010 23:51
Dzięki, Almari :) Podobają mi się te punkty.
W takim razie prosiłbym użytkowników o stosowanie się do tych punktów w miarę możliwości, a rozmowy towarzyskie można prowadzić np na pw. Chociaż fajnie, jak ktoś jest sympatyczny itd. :)
Cieszy miła atmosfera. Zachęcam jednak do stosowania się do zasad przedstawionych przez Almari.



Dlatego, że to bardzo dobry temat i mało takich :(
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-06-2010 19:33
http://www.portal-pisarski.pl/profile.php?lookup=3339

No! Moi boscy komentatorzy, udało mi się wyszukać zakurzony tekst, którego autorka zaszczyciła portal swoją ostatnią wizyta 6 czerwca. także może jeszcze zawita, a więc wasz wysiłek zostanie doceniony, być może :D Ale trzeba próbować.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
marcin jerzy moneta Użytkownik
  • Postów: 25
  • Skąd:
Dodane dnia 03-10-2012 19:57
chyba mój tekst pasuje do listy "tekstów niezauważonych". wiem, że jest długi, ale może by go jednak ktoś przeczytał? Wstawiłem go po to by poznać jakąś opinię.
z góry dzięki - jeśli chętny się znajdzie.
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 07-01-2013 13:53
!
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 26-09-2014 06:48
Kto ma ochotę posmakować zjawiskowej poezji Judyty Bednarczyk, a przy okazji sprawdzić poprawność mojego recenzyjnego rozumowania (również - chętnie stylu) - serdecznie zapraszam :) - http://www.portal-pisarski.pl/czytaj/48162/jestem-jutrem-bez-rodowodu

[Dodano 09-12-2015 11:26]
Zapraszam serdecznie do komentowania mojej miniatury konkursowej: http://www.portal-pisarski.pl/czytaj/53038/spychologia-czyli-wszystko-o-czym-nie-chcialbys-przeczytac :) Ciekawa jestem bardzo Waszych opinii i odczuć :)
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.