Ciekawe słówka
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Ciekawe słówka
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 31-07-2009 14:53
U nas na gumiaki mówi się - gnojodepy:p
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciekawe słówka
tequila Użytkownik
  • Postów: 350
  • Skąd: bydgoszcz
Dodane dnia 04-08-2009 21:28
Hasło tego wieczoru - dziadek prosi wnuka, żeby się położył: "Zhoryzontuj się Stachu":yes:
"(...) więcej spacerów, mniej kawy(...)"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciekawe słówka
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 07-08-2009 01:29
Dobre te Wasze słówka :) A ja właśnie dostałem olśnienia i przypomniało mi się parę takich:
- mózgojeby - "żulerskie" nalewki za 5zł typu "Zemsta traktorzysty" czy jakie tam wolicie;) Do wyboru, do koloru:D Zasłyszane oczywiście w sklepie z wymienionym asortymentem, gdzie pracuję (acz tequili też Ci u nas trochę jest:D)
- papierówki - to nie tylko dość znana (chyba w całej Polsce) potoczna nazwa wczesnych, kruchych i kwaśnych, zielonych jabłek, ale i... Redd'sa Apple:) Zasłyszane jw.
- wsiorbało - znaczy, że coś zniknęło, synonim np. "wy...ło w kosmos". Pamiętam, że pierwszy raz usłyszałem to wieki temu od młodszego ode mnie o parę lat sąsiada, wtedy może sześciolatka i do dziś nie wiem, czy sam to wymyślił, czy usłyszał gdzieś w przedszkolu. Dość, że na szczęście nie wykupił praw autorskich, dzięki czemu mogę to powtarzać przy każdej możliwej okazji:D

Aha, pamiętam jak ze znajomymi ze Śląska (tymi, o których tu wcześniej wspominałem) tłumaczyliśmy jednemu Ukraińcowi, ile różnych rzeczy w polskim języku można wyrazić za pomocą słowa "je..ć", dodając odpowiednie przedrostki. Ale to tak na marginesie. Nie uważam za konieczne rozpisywać się na ten temat, po prostu sam się lekko zdziwiłem alegoryczną potęgą owego wyrazu:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciekawe słówka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-08-2009 10:22
Cytat:
- mózgojeby - "żulerskie" nalewki za 5zł typu "Zemsta traktorzysty" czy jakie tam woliciesmiley

Myślę, że na podobne synonimy tego określenia, można by kolejne 5 stron napisać. ;)

Ja najbardziej lubię "siarkofrut"
Do góry
Autor
RE: Ciekawe słówka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-10-2010 17:40
Płazem nie puszczę: Blablopotam :D

Wyciągnięte z komentarza link a'i
Cytat:
Blablopotam taki. Czyli = hipopotamie blabla.
Do góry
Autor
RE: Ciekawe słówka
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 22-10-2010 01:18
było już o kopidole? Kopidół na Śląsku to całkiem normalne określenie grabarza :D
Pieruńsko mi się podobo.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciekawe słówka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-10-2010 08:11
Bardziej by pasowało grobokop :)

Kopidół to może być też ktoś, kto np. kopie rowy :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]