Czy grozi nam kolejna wojna?
Autor
Czy grozi nam kolejna wojna?
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 19-02-2009 01:55
Wiele na to wskazuje;kryzys gospodarczy,fundamentalizm islamski,Rosja próbująca wrócić na pozycje wielkiego mocarstwa, dotychczasowa polityka USA (może się zmieni za Obamy),pozycja Chin na arenie międzynarodowej.
A poza tym wojny dawno nie było i cywilizacja europejska popada w stagnacje a czytałem opracowanie w/g którego właśnie w takiej sytuacji dochodzi do dużych konfliktów zbrojnych.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-02-2009 02:21
Ja czuję, że III wojna światowa wisi w powietrzu.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 19-02-2009 02:33
Wisi, tylko że ja nie mam ochoty umierać za różne pierdoły które nie bardzo mnie interesują ale pewnie znajdą się tacy którzy uczynią to z chęcią.Przekonamy się czy Einstein miał rację że IV będzie na pałki i kamienie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 04:07
1) III wojna światowa odbyła sie w lata 1989-1993 zakończyła się totalną kleśką Polski. Od tamtej pory jesteśmy pod niemiecką okupacją.

była to wojna nowego typu - dlatego niektórzy jej nie zauważyli lub udawali że nie dostrzegają.

2) Popieram politykę USA jesli chodzi o dokopywanie rozmaitym popaprancom w rodzaju Osamy czy Saddama. Nie popieram:

a) szukania bzdurnych usprawiedliwień - powinni uczciwie powiedzieć: sadam był brzydki, nie lubiliśmy go i dlatego uznaliśmy że ktoś musi z nim skończyć

B) demokratyzacji okupowanych krajów - np w Afganistanie jedyną szansą jest przywrócenie monarchii czego amerykance nie rozumieją.

3) Rosja ma większe problemy wewnątrz i chwilowo co najwyżej popogdryza sąsiadów. Swoją drogą ostatni "konflikt z Ukrainą" polega na tym że Rosjanie przez 15 lat sprawali Ukraińcom gaz o połowę taniej niż innym odbiorcom i teraz postanowili wreszcie zrealizować zyski polityczne z tego płynące a mołojcy kozacy pokazali im figę. :lol:

4) Ekspansja islamu w europie wiąże się z degenracją społeczeństw zachodu. Albo się narody europejskie otrząsną albo trzeba będzie liczyć na to że się muzułmanie zdemoralizują
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 04:21
Żadna sensacja, to już John Titor mówił, że III wojna światowa będzie w 2015 r. ;)
jeśli ktoś jeszcze o Johnie nie słyszał to odsyłam:
http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Titor
B)
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 05:37
Cytat:
tycenak napisał/a:
jeśli ktoś jeszcze o Johnie nie słyszał to odsyłam:
http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Titor
B)


nie podał numerów totolotka - to niech frajer niech spada do swojego roku 2036-tego.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 19-02-2009 06:44
Niezły ten John, ale wychodzi na to że Eistein nie miał racji nie mogło być tak źle skoro raptem 20 lat po wojnie zbudowano wehikuł czasu:lol:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 19-02-2009 07:55
Na razie wojny nie będzie. Nie ma takiej potrzeby.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 07:57
Cytat:
Wybić wszystkim, zacząć od cywilów, a problem po dwudziestu latach sam się rozwiąże.

to może nie szukajmy daleko, zacznijmy od własnego podwórka?

Każda cywilizacja wcześniej czy później upada, dlaczego nasza miałaby być wyjątkowa? A czy wykończą nas kataklizmy czy wojna to już chyba wsio rawno. :yes:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 19-02-2009 08:05
Zacznij ich wybijać a wojna będzie na pewno, państwa islamskie w akcie samoobrony ją wywołają i są jeszcze Chiny którym się to raczej nie spodoba.



Terroryzmu nie zwalczysz terrorem, przecież oni chcą umierać za Allacha więc zabijając terrorystę robisz mu przysługę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 08:22
otóż to, przemoc rodzi przemoc. :yes: Tylko, że co z tego, że każdy to wie jak i tak mało kto się do tego stosuje?
znać drogę a podążać nią to dwie różne sprawy.:yes:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 19-02-2009 08:44
III Wojna Światowa prędzej, czy później i tak nastąpi. Nam zostaje tylko się do niej przygotować.
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 09:00
no niekoniecznie nastąpi. Wcześniej może nas wykończyć jakiś kataklizm na skalę globalną - meteor, megatsunami itd. III Wojna Światowa może po prostu nie zdążyć nadejść. :lol:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 09:24
a niby kto i o co miałby walczyć.KOnflikty likolane to się zgodzę.Ale żeby zaraz trzecia wojna?Europa jest za słaba na taką wojnę.Chyba że Stany o coś będą chciały zawalczyć.Ale to nie będzie wojna światowa.Zresztą cały czas są jakieś wojny.Ale nie światowe.Rosja też jest za słaba.Więc kto miałby walczyć?Ukraina jest w Uni Eurpejskiej więc rosja nic jej nie zrobi.MOgą tylko pomarzyć o dawnych wpływach.
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 09:44
Cytat:
KOnflikty likolane

za cholirę nie wiem co to jest?

A kto mówił, że wojnę rozpęta Europa?
popatrzmy na Chiny, Koreę, Pakistan... a może mała wioska Pinktu-Pinktu gdzieś na Pacyfiku?:lol:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 10:10
no, założenie że wszyscy Pakistańczycy, Afganowie (forma Afgańczyk jest niepoprawna), Irańczycy czy Arabowie to terroryści to paranoja do kwadratu. Wydaje Ci się, że wśród tych ludzi nie ma rodzin, dzieci, piekarzy, rybaków, studentów?
Cytuję:
Cytat:
Wybić wszystkim, zacząć od cywilów, a problem po dwudziestu latach sam się rozwiąże.

nawet szkoda cokolwiek pisać...:lol:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 19-02-2009 10:26
Ja z England znam inna sytuację, z jakimis żółtymi.Przylazł żólty do sklepu i zaczał się awanturować, że spodnie które kupił 2 miesiące wcześniej są niedobre, machał paragonem i był agresywny. Normalnie, białemu, nikt by nie uznał takiej reklamacji. Ale żóltemu uznano, bo gdyby nie, to by oskarżył wszystkich dookoła o rasizm i na pewno by wygrał.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 10:32
Cytat:
Vestein Daggerwielder napisał/a:
Cytat:
al_qubain napisał/a:
no, założenie że wszyscy Pakistańczycy, Afganowie (forma Afgańczyk jest niepoprawna), Irańczycy czy Arabowie to terroryści to paranoja do kwadratu. Wydaje Ci się, że wśród tych ludzi nie ma rodzin, dzieci, piekarzy, rybaków, studentów?


To moje poglądy, nie musisz się z nimi zgadzać, ani tym bardziej ich wyśmiewać. Ja nie wyśmiewam Twoich - bez urazy. Mnie osobiście z ich strony nie spotkało w życiu nic dobrego, wręcz przeciwnie. Ludzie budują przekonania na bazie doświadczeń.


Rozumiem, przecież nie wyśmiewam:yes:. Poglądy są znane z tego, że są osobiste. :)

Jack, bo to było w England i pewnie niedawno a zapytaj wujaszka gugla o gościa imieniem Satpal Ram (Hindus) czy Mumia Abu-Jamal.
Ludzie trzeciego świata dalej stawiani są daaaaleko za białymi.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 12:20
Cytat:
Vestein Daggerwielder napisał/a:
Moje dziecko nie ma nawet plastikowego pistoletu, podczas gdy ich dzieciaki biegają po ulicach z Kałachem i workiem granatów, zastanawiając się tylko, kogo by tu wysadzić.


najwyższa pora żebyś kupił dzieciakowi wiatrówkę i poświecił trochę czasu aby nuczyć go strzelać. Nie wierdzą że mu się to w życiu przyda - ale kto wie...



Cytat:
Vestein Daggerwielder napisał/a:
. Pewnego dnia przyszedł do nas żydek i całą swoją rozmowę rozpoczął od założenia, że ja i tak mu nic nie sprzedam bo jestem rasistą. Zwyzywał mnie i poszedł nim zdążyłem zareagować. .


do redakcji też przychodzą tacy, albo przysyłają listy. Tyle tylko zupełnie biali i raczej wyznania "niemojżeszowego" (hkm... za nadwców listów nie ręczę). Zgrywają wielkich chamowatych hojraków - potrzebują jakby usprawiedliwienia "nie drukują mnie bo jestem cham a nie dla tego że to grafomania".

Proteza osobowości. Może ten co tam przyszedł miał ciężki dzień i pustą kieszeń, ale uznał że podbuduje swoje ego.

a skoro już jesteśmy przy tematyce rasizmu, koloru skóry etc.
Czy kryzys hipoteczny w USA nie jest przypadkiem zakorzeniony w poliycznej poprawności? Wyobraźmy sobie: Przychodzi khm... biały inaczej do banku. I chce kredyt na dom. Wiadomo że to khm... trochę ryzykowny klient, ale z drugiej strony jak odmówić? To khm... może być jeszcze groźniejsze...

moim zdaniem przegięcia w którąkolwik stroę są groźne.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 19-02-2009 12:50
Przeczytałem komentarze i mam dreszcze. Takiego rasizmu i faszyzmu - jest nawet pochwała ludobójstwa- nigdzie nie widziałem. Czy my jesteśmy, kurwa mać, ludźmi cywilizowanymi, czy może zatrzymał się nam czas na 19 wieku? Rany boskie! Dlaczego administracja dopuszcza te pierdoły.
Idę puścić pawia...
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?