Czy grozi nam kolejna wojna?
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 19-02-2009 12:51
Polityka poprawności w USA ociera się już o paranoję.Przykładowo w każdej większej firmie i instytucji są miejsca pracy obsadzane tylko przez afroamerykanów (swoją drogą idiotyczny wyraz)i często zwalnia się białego pracownika by zastąpić go afro... nie zważając na kwalifikacje.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 13:06
Cytat:
Jerzy napisał/a:
Przeczytałem komentarze i mam dreszcze. Takiego rasizmu i faszyzmu - jest nawet pochwała ludobójstwa- nigdzie nie widziałem. Czy my jesteśmy, kurwa mać, ludźmi cywilizowanymi, czy może zatrzymał się nam czas na 19 wieku? Rany boskie! Dlaczego administracja dopuszcza te pierdoły.
Idę puścić pawia...


nie doczytałeś Jerzy dokładnie np. moich postów. :yes:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 14:17
Cytat:
Jerzy napisał/a:
Czy my jesteśmy, kurwa mać, ludźmi cywilizowanymi, czy może zatrzymał się nam czas na 19 wieku?


moim zdaniem to w XIX wieku skończyła się cywilizacja...



Cytat:
Vestein Daggerwielder napisał/a:

Tak się składa, że przez dwa lata pracowałem w sklepie z bronią. Nauczyło mnie to jednego. Jakakolwiek broń w ręku dziecka jest zagrożeniem - nawet wiatrówka. Wiatrówki mu więc nie kupię, wolę iść z nim na plac zabaw, lub pobawić się kolejką. :rol:


to kup wiatrówkę sobie a jego ucz strzelać.



Cytat:
Vestein Daggerwielder napisał/a:

Jeśli rzeczywiście miałaby być jakaś wojna, to ja spadam do lasu. Pod Niepołomicami jest całkiem pokaźna puszcza. .


las był dobry powiedzmy w latach pięcdziesiątych.

Pomyśl sam: ile czasu zajmie namierzenie Twojego ogniska/bunkra/ziemianki przy uzyciu samolotu z kamerą termowizyjną?
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 14:19
Cytat:
Niedawno zginął jeden z naszych inżynierów - POLAK. Ścieli mu głowę jak świni - w imię ich ideałów. Czy to faszyzm, czy może rasizm?


Nie tylko Polakowi głowę ścięli. To nie jest ani rasizm ani faszyzm tylko terroryzm a on jest wszędobylski, niezależny od religii czy kultury. To jest po prostu przemoc.

Nasza cywilizacja to Pożal-się-boże. Zgadzam się z Andrzejem, że Cywilizacja (przez duże C) skończyła się daaawno.:yes:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 14:21
Cytat:
Jerzy napisał/a:
Przeczytałem komentarze i mam dreszcze. Takiego rasizmu i faszyzmu


ale faszyzmu czy jak zwykle chodzi o nazim? :lol:



pozatym jaki rasizm? Pakistańczycy, Żydzi, Turcy etc. są rasy ewidentnie białej...

Czyli mówimy lenin, myślimy partia...
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 14:24
no fakt, że czarni ani żółci nie są. ;)
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 19-02-2009 14:40
czy grozi nam wojna? A czy na Bliskim Wschodzie nie ma bez przerwy wojny? Jest, także ja jestem pewien że na świecie bez przerwy toczy się wojna więc w każdej chwili możemy się spodziewać że i u nas nastąpi, w końcu jakieś alarmy bombowe telefony mówiące że tam i tam będzie wybuch, moim zdaniem to też wojna, także wszyscy żyjemy w świecie wojny, nieustannej i takiej którą zakończydopiero koniec świata
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 14:42
tylko nam chodzi o wojnę globalną światową a nie pojedyncze konflikty. Dyżurnych konfliktów na świecie jest od groma:yes:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 19-02-2009 15:20
wojna globalna również trwa, zimna wojna ciągle się nie skończyła w mojej opinii, ta cała tarcza antyrakietowa co USA chce budować u nas i w Czechach to moim zdaniem tego dowód ;) a konflikt światowy może być zapoczątkowany nawet największą głupotą, komuś się nie uda próba bomby jądrowej, propaganda sukcesu nie pozwoli na przyznanie się do błędu i ten ktoś zrzuci winę na kogoś kto ma taką i się zacznie, to scenariusz nierealny raczej ale takie niby nic przyczyni się do wybuchu kolejnej wojny, mam tylko dziwne przeczucie że w rzeczywistości arabscy terroryści będą jej winowajcami, tylko musieliby zrobić coś"większego" niż WTC ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 15:38
naczekamy się na arabskie ataki a tu nagle nas Koreańczycy zadziwią albo Baskowie :yes:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 18:28
Wojna? W XXI wieku? :uhoh:
Może... :rol: Całkiem możliwe, jeśli muzułmanie czegoś ze sobą nie zrobią... no, wprawdzie nie tylko oni są terrorystami, ale islam to chyba jedyna religia, która nie znosi krytyki pod swoim adresem... :@ Ale ja się być może nie znam i dlatego tak mnie to dziwi. :rip:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 19-02-2009 18:30
Cytat:
ale islam to chyba jedyna religia, która nie znosi krytyki pod swoim adresem...


Nie jedyna. Cała Abrahamowa trójka religii wykazuje takie cechy.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 18:32
Ale chyba tylko muzułmanie pokazują swoje niezadowolenie w taki sposób, w jaki pokazują... :rol: Bo o chrześcijanach terrorystach czy Żydach mordujących czy podrzucających bomby w obronie swojej religii jak dotąd nie słyszałam... :uhoh:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 19-02-2009 18:34
No tu masz rację, przynajmniej jeśli chodzi o skale takich przypadków. Muzułmanie ( a właściwie muzułmańscy fanatycy) zdecydowanie są najbardziej groźni.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 19-02-2009 18:38
Cytat:
Bo o chrześcijanach terrorystach czy Żydach mordujących czy podrzucających bomby w obronie swojej religii jak dotąd nie słyszałam

Przypomnę, że IRA to katolicy. Baskowie też katolicy. Bader Mainhof - protestanci itd itd.
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 18:50
Oj, to mnie, Jerzy, zbiłeś z pantałyku... :uhoh:

Ale przyznasz, że więcej słyszy się o muzułmanach, jeśli chodzi o ataki czy zamachy, niż o chrześcijańskich grupach. Czy o jakichkolwiek innych. Jeśli słyszy się o terroryzmie, to zazwyczaj też o islamie.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 18:59
Cytat:
Asti napisał/a:
No tu masz rację, przynajmniej jeśli chodzi o skale takich przypadków. Muzułmanie ( a właściwie muzułmańscy fanatycy) zdecydowanie są najbardziej groźni.

Otóż to, religijni (w tym przypadku) fanatycy a nie Muzułmanie. Nie można tak generalizować. Bo to tak jakby orzec, że wszyscy chrześcijanie to dewoci patrząc tylko na bandę moherowych beretów ;-)

Stwierdzenie "wojna w XXI" wieku może wydać się niedorzeczne, tym bardziej, że uważamy się za cywilizowane społeczeństwo. Problem w tym, że tylko się "uważamy" ale wcale nim nie jesteśmy. I obawiam się, że zanim się staniemy, nasza cywilizacja runie. :yes:

Cytat:
13outy napisała:
Jeśli słyszy się o terroryzmie, to zazwyczaj też o islamie.

gdy słyszymy terroryści to zaraz potem (przeważnie) pada określenie islamscy ale gdy słyszymy islam to niekoniecznie zaraz pada określenie terrorysta. Stąd wniosek: islam to nie terroryzm i na odwrót. :yes:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 19:00
Cytat:
al_qubain napisał/a:
Problem w tym, że tylko się "uważamy" ale wcale nim nie jesteśmy. I obawiam się, że zanim się staniemy, nasza cywilizacja runie. :yes:


Na szczęście są jeszcze tacy, którzy w razie czego podtrzymają rusztowanie... :D
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 19:01
Cytat:
Na szczęście są jeszcze tacy, którzy w razie czego podtrzymają rusztowanie... smiley

podtrzymają rusztowanie i zbudują nową cywilizację, tak może się stać...:smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 19-02-2009 19:04
Były czasy gdy mówiło się o terroryzmie europejskim. Ten wschodni, arabski istniał w malutkim wymiarze. Były oddziały palestyńskich bojowników i tyle. Potem jak USA zaczęły wpieprzać się w kraje arabskie wszystko się zmieniło. Potem upadek ZSRR wzbudził kraje islamskie w byłym sojuzie do działań.



3 wojna już jest. To wojna z terroryzmem
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]