Czy grozi nam kolejna wojna?
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 18-04-2009 00:19
RGO są chyba cięższe od RGZ, prawda? Mogę się mylić, ale chyba jednak nie... Więc ich nie zaproponuję, bo do tego trzeba mieć muskulaturę :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 18-04-2009 00:23
Eee tam cięższe, raptem parę gram, ale za to jaki zasięg rażenia... :D
Bo wiesz, ja to pacyfista jestem - zaczepnych nigdy!
Obronne i owszem.
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 18-04-2009 00:26
Hm, tak sobie teraz próbuję przypomnieć szczegóły rażenia, ale ni w ząb nie mogę. Skleroza. Za to opóźnienie o ile pamiętam mają podobne. Więc w sumie niewielka różnica.
Pacyfista Ty! :)

Co do Korei, teraz jest taki kociioł, że już sama nie wiem, co by się komu opłacało, a co nie...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 18-04-2009 00:34
Co do Korei, to teraz nie wiem - na wsi jestem, TV oglądam rzadko, a neta mam przez GSM z jedna kreską, więc nie błąkam się bez potrzeby po sieci.
A co do pacyfizmu, to oczywiście, że jak najbardziej tak!
Jeśli mi Nikt nic - to ja jemu też nic.
Ale jeśli Ktoś mi coś - to ja Jego z korzeniami do piątego pokolenia.
I to się nazywa pacyfizm praktyczny. ;)

Oczywiście żartowałem - licentia poetica.
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 17-05-2009 14:55
A powracając do tej Rosji: nie zapominajmy o tzw. Zimnej Wojnie, wtedy też II wojna światowa wisiała na włosku i co? Jakoś uniknięto kolejnego masowego konfliktu.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 17-05-2009 17:22
III wojna światowa. No i o mały włos wypaliliby pociski nuklerarne. Wtedy wojny by nie było. Nie miałby już kto walczyć.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-05-2009 23:02
eee tam nie będzie tych nuklearnych. Tylko mordercze przepychanki za pomocą broni konwencjonalnej. Wojna zacznie się na Bałkanach oczywiście. Islam vs Chrześcijanie. Małe państwa będą figurami a rozgrywać będą światowe potęgi.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 13:00
Jak zawsze :). Tylko co do tych nuklerarnych nie jestem pewna. W 198-którymś o mały włos nie zabili milionów i to przez przypadek. A teraz, jak na mój gust, są jeszcze głupsi. Mam nadzieję, że jednak zmądrzeją. W ogóle te balistyczne paskudztwa to dla mnie koszmar, brr :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Rafal Rozewicz Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd: Gdzie ja tam będziesz Ty
Dodane dnia 18-05-2009 13:35
I teoria

Ja myślę, że III wojna już trwa od kilku lat. Przecież czy on musi wyglądać, jak dwie poprzednie?

Konflikty na Wschodzie, zamachy terrorystyczne.
III wojna światowa to według mnie wojna z terroryzmem i z Islamem.
Tylko, że wróg nie jest tak oczywisty, jak np w poprzednich.
Więcej jest działań w ukryciu, zamachów bombowych. Działania prowadzone są także przez internet. To jest nowoczesna wojna.
Tak mnie się wydaje.

II teoria

III wojna światowa wybuchnie, kiedy państwa północne (Rosja, Kanada, itp) rzucą się na złoża ropy naftowej i gazu na biegunie płn.

III teoria

III wojna światowa nie wybuchnie, gdy np walnąłby w nas meteoryt itp.
Po prostu nie zdążyłaby wybuchnąć. Gdyby np miałoby coś w nas walnąć, i wiedzielibyśmy o tym parę lat wcześniej państwa musiałby podjąć współpracę w celu obrony, tym samym wojna pomiędzy nimi praktycznie byłaby wykluczona.



Lina 91:

tak, pamiętam, czytałem o tym, że jakiś generał radziecki czuwający nad głowicami o mały włos ich nie odpalił, ponieważ na ekranie wyskoczyły mu rzekomo rakiety lecące z USA w kierunku ZSRR. Jak się okazało było to spowodowane niesprawnym systemem, i fazami słońca, czy księżyca (!), przez co radziecki system obrony zwariował.

także coś koło 1995 uniknęliśmy konfliktu kiedy rakieta wystrzelona bodajże z Norwegii w celach meteorologicznych, zboczyła z kursu i poczęła kierować się na Rosję. Jelcyn wówczas już praktycznie trzymał palca na przycisku... Na szczęście w porę okazało się, że nie zagraża Rosji:)
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 20:48
Nie, to było na pewno coś w 198-którymś, system nie zawiódł. Tylko że Ruscy wzięli manewry USA za atak i trzymali palce na przyciskach. Cztery sekundy, a byłoby po nas, a właściwie po was, bo mnie wtedy nie było ;). Nawet "ci wielcy" nie zdążyliby zejść do schronu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 21:09
A propos atomowych zabawek - http://www.dziennik.pl/swiat/.../Wiceprezydent_USA_wypaplal_tajemnice.html
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 21:35
Był zachód Słońca i promienie tak padały na czujniki rosyjskie, że Rosjanie myśleli, że to atak. ;P Nie żartuję, tak było naprawdę (opisuję historię wspomnianą przez linia_91)
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 19-05-2009 15:40
Ja tam słyszałam inną wersję, ale to akurat możliwe. Zresztą tych wersji pewnie więcej niż Żydów w Polsce przed wojną.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 19-05-2009 16:50
Przedstawiona przeze mnie wersja jest wersją oficjalną, przedstawianą dziś w filmach dokumentalnych o ZIMNEJ WOJNIE i agentach KGB.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-05-2009 17:41
Jak oficjalna, to stawiam na to, że nieprawdziwa :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 27-05-2009 18:20
Tylko, że Ruscy utrzymywali to przed kilkanaście lat w tajemnicy, a to już daje do myślenia. :p
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 27-05-2009 19:30
Może się koreańce znowu pobija ze sobą...
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 28-05-2009 13:55
jeśli będzie jakaś wojna to Daleki Wschód ją rozpocznie, nie widzę obecnie żadnej innej możliwości, albo Chiny z Tybetem jak tamci wezmą za broń albo Kim Dzong Il bo tego oszołoma trzeba się bać
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-05-2009 14:39
Cytat:
jeśli będzie jakaś wojna to Daleki Wschód ją rozpocznie

Zgadzam się. A Ściślej - rozpoczną ją tam USA.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 28-05-2009 15:20
Ciekawe czy do nas dojdzie? Chociaz ja myślę, ze Europa sie za wygodna zrobiła i tu sie mało komu chce wojować.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]