Czy grozi nam kolejna wojna?
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2009 14:12
Mama zaraz wychodzi, to ściągnę likier z barku ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 25-06-2009 12:35
Cytat:
Korea grozi huraganowym odwetem atomowym

Korea Północna po raz kolejny oskarżyła Stany Zjednoczone o zamiar przeprowadzenia ataku na nią i zapowiedziała, że w razie prowokacji odpowie "huraganowym ogniem odwetu atomowego".

http://www.tvn24.pl/12691,1606781,0,1,korea-grozi-huraganowym-odwetem-atomowym,wiadomosc.html
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-06-2009 13:26
Cytat:
w każdym bądź razie to ETA przyznała się do tamtego zamachu
ooo ;) nie wiedziałem. Ale zamach ten spowodował, że Hiszpanie podwinęli ogon pod siebie(naród ciot) i wycofali się z misji antyterrorystycznych. W sumie patrząc na tchórzostwo i uległość, takich narodów jak Niemcy,Francja, Hiszpania, i prawie wszystko w UE, poza WB i Polską, można liczyć na jakąś wojnę. Ta II światowa, dużo zawdzięcała temu, że w Europie żyli tchórze.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2009 14:44
Nie przesadzaj, polityki Polski nie nazwałabym odważną. Narodem może jesteśmy odważnym, ale to, co robimy...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-06-2009 14:49
Cytat:
Nie przesadzaj, polityki Polski nie nazwałabym odważną. Narodem może jesteśmy odważnym, ale to, co robimy...
Chyba oczywistym jest,że wysyłanie wojsk na tereny gdzie są terroryści jest dobre. Nie wiem,czy odważne, ale pozytywne. Natomiast nie wysyłanie tam wojsk, to tchórzostwo, a może mają jakieś inne interesy owe państwa? Może po cichu wspierają terrorystów?
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2009 15:18
Wysyłanie wojsk? Zlituj się, ja już od jakiegoś czasu jestem przeciwnikiem takiej formy wojny z terrorem. Nie daje nic, poza tym, że tracimy tylko żołnierzy. Poza tym, Polska nie robi tego z powodu terrorystów, a ze strachu albo lizusostwa. Włazi w d*pę USA i UK. To nie jest odwaga.



Wysyłanie wojsk? Zlituj się, ja już od jakiegoś czasu jestem przeciwnikiem takiej formy wojny z terrorem. Nie daje nic, poza tym, że tracimy tylko żołnierzy. Poza tym, Polska nie robi tego z powodu terrorystów, a ze strachu albo lizusostwa. Włazi w d*pę USA i UK. To nie jest odwaga.



A co do tego wspierania po cichu... Jak myślisz, czy Brtania popiera Izrael?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-06-2009 15:24
Cytat:
A co do tego wspierania po cichu... Jak myślisz, czy Brtania popiera Izrael?
Ale co ma izrael do terroryzmu? Izrael to takie państwo, jak każde inne normalne państwo. Też walczą z terroryzmem.

Może wysyłanie wojsk nie jest najskuteczniejsze, ale wiadomo, że obalenie talibów i husajna było dorym krokiem, a później nie można było tego tak zostawić. Czy lizusopstwo? Mhm dyplomacja ;)
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2009 15:47
Izrael to taka dygresja. Do terroryzmu nie ma nic. Zresztą nieważne.

Co do obalenia Husseina, to zdania są podzielone, zwłaszcza w kraju, którego ten problem bezpośrednio dotyczy. Na pewno było to dobre - z jednej strony - ale każdy kj i marchewka ma dwa końce.

Dyplomacja? Ja mam większy szacunek do krajów, które trzymają się swojego zdania i nie ściągają wszystkiego od innych.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-06-2009 16:00
Cytat:
Dyplomacja? Ja mam większy szacunek do krajów, które trzymają się swojego zdania i nie ściągają wszystkiego od innych.
Np Do Białorusi? Wg mnie najgorsze co szkodzi dyplomacji to demokracja. Rządy muszą się liczyć z opinią ludności, jeśli chodzi o politykę zagraniczną. A ludzie widzą tylko to co pokażą media. Wracając od brania od innych, pewnie, że lepiej być Lwem, ale my mamy do wyboru być Lisem lub Osłem. Jeszcze za małe pazurki i ząbki mamy aby ryczeć i potrząsać grzywą, jak Francja dajmy na to.
Do góry
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2009 16:57
Wolałabym już Lisa niż Osła. Zresztą my według mnie teraz bardziej przypominamy Gęś :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy grozi nam kolejna wojna?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 04-07-2009 14:31
Cytat:
Gdy Amerykanie świętują Dzień Niepodległości, północnokoreańska armia wystrzeliła w kierunku Morza Japońskiego sześć rakiet krótkiego zasięgu. - To pogwałcenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i sygnał dla USA- alarmują japońskie oraz południowokoreańskie władze.

http://www.tvn24.pl/12691,1608147,0,1,korea-pn-wystrzelila-piata-rakiete,wiadomosc.html
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]