Pożegnanie
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Pożegnanie
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-02-2009 11:04
no dobrze, ja też zostanę mimo że moja dusza artysty również jest raniona przez bezwzględne komentarze mówiące że rymuję na siłę choć to nieprawda bo wszystko co piszę jest przemyślane i ma być jak jest :p ale może zrozumieją to przyszłe pokolenia, na razie jestem cierpliwy, ale jak mnie wkurzycie to wyjdę i tyle i nie proście żebym wracał :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-02-2009 18:40
Rozumiem, że Andrzej Pilipiuk odszedł, bo brakuje mu czasu na pisanie i korektę - sam wielokrotnie wspominał o wysokim tempie pracy i wielu tysiącach stron do napisania. Może mu się nie podobały inne poglądy niż jego własne, co pogłębiło jego niechęć, no, nieważne.
Ale Aleksander Sowa mnie zaskoczył po prostu i tyle :)
Odwiedzi Portal Pisarski, hm, dajmy na to Andrzej Sapkowski, bo jakoś się tak przyjęło, że jest podawany jako dobry pisarz: napisze na forum coś, z czym się nie zgadzam, pokaże tutaj jakiś swój tekst, opowiadanie itp., który do mnie nie trafi, choćbym nie wiem jak próbował - powiem co o tym myślę, pokażę palcem, że tu i tu są fragmenty od których oczy bolą od czytania. Sapkowski, King (cudownym sposobem nagle piszący po polsku), Grochola, odwiedzający z zaświatów Słowacki, Mickiewicz, Prus, Sienkiewicz - co to za różnica? Nie podoba mi się - mówię o tym.
A że wydawcy wydrukowali i puścili w obieg po półkach księgarń? wielcy i ważni krytycy literaccy wypowiadali się pozytywnie? czytelnicy piali z zachwytu? - i co z tego?

Acha, przypomniało mi się. Niejaki pan Pilch. Próbowałem przeczytać jedną z jego książek. Po kilku stronach oddałem ją do biblioteki. Straszna była po prostu. A podobno znany i ceniony ;)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-02-2009 19:17
Jack the Nipper napisał:
"Wiec do tematu - jak w tym wątku swoje pożegnanie wpisze RYBA to dopiero wtedy będziemy się martwić."

Nie jestem pewna, czy nie należy zacząć się martwić tym, że RYBA takiego pożegnania nigdy nie wpisze...
RYBA na zawsze z nami. I tyle. :D

Ale - polecam książkę Paula Johnsona "Intelektualiści". :D
Cytuję:
"Ta prowokująca książka przedstawia sylwetki najbardziej znanych intelektualistów, moralistów, pisarzy, którzy rościli sobie prawo do pouczania ludzkości. Autor próbuje rozstrzygnąć, czy mieli takie prawo, tropi, jak daleko sięgał ich szacunek dla prawdy, jaki był ich stosunek do pieniądza, jak traktowali swoje żony i dzieci, czy byli wierni w przyjaźni oraz czy zasady głoszone publicznie stosowali w życiu prywatnym."
Miłej zabawy przy czytaniu. :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
Tomi Użytkownik
  • Postów: 170
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-02-2009 20:13
Pożegnanie :lol:

Oj, niedobrzy ludzie na tych portalach, krytykanci nadęci, prześmiewcy z wyraźnymi brakami w wykształceniu.
A ja taki mądry, nieomylny, doświadczony i tylko moje poglądy bywają słuszne.
Wiadomym, że najprościej nadąsać się, zabrać zabawki z piaskownicy i z zasmarkanym nosem iść do domu. Ale to podobno lepsze niż angielskie "zniknienie", bo przecież szczere aż do bólu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 24-02-2009 20:29
Cytat:
Lidka napisał/a:
Nie tylko Wiedżmin- ja też uznaję, że spamujecie w tym temacie(jak zwykle Was "poniosło" i zapomnieliście w tym ferworze uniesień ;) gdzie co i jak.


Lidka, sama właśnie zaooftopowalaś.
Jakbyś chciała pisac na temat, to powinnas się ładnie pożegnać ;)
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
Tomi Użytkownik
  • Postów: 170
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-02-2009 21:11
Lidka, widzę, że swoimi komentarzami chcesz nakłonić Jack'a, by się obraził, nadąsał (być może również rozpłakał) i POŻEGNAŁ (taka moda teraz).
To trochę nie w porządku.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
Beata_ Użytkownik
  • Postów: 35
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-02-2009 21:37
No cóż, w moim mniemaniu wyszło Panu Pilipiukowi pożegnanie w deseń "Nie dorastacie mi do pięt, więc was żegnam" + parę porad doświadczonego, nieomylnego mentora.

Cóż odpowiedzieć... żegnam.
Do góry
Autor
RE: Pożegnanie
Tomi Użytkownik
  • Postów: 170
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-02-2009 21:39
Lidziu, ja się nie martwię.
Z offtopingiem masz rację pisząc, że nie wypada czynić tego bezeceństwa - przecie w tym miejscu niedawno zabrzmiała pożegnalna trąbka.
Miło, że dokładasz tak wielu starań, by portalowe forum lśniło tematyczną czystością wypowiedzi. Chciałbym z tego miejsca podziękować Tobie za ten, zapewne niemały, wysiłek.

Koniec OFF
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-02-2009 21:57
Lidka, nie offtopuj ;) bo nawracasz a sama robisz to samo ;) i przez takie coś pan Pilipiuk sobie poszedł :)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-02-2009 22:07
Cytat:
Rzepusia napisał/a:
Pilipiuk poszedł przez offtopy Lidki? No, to chyba ja też zaraz założę temat "pożegnanie" i pójdę offtopować gdzie indziej. :D
nie mówię że przez offtopy Lidki tylko przez to że nawet ci którzy próbowali nawracać dyskusję na właściwe tory sami się w nich nie poruszają i piszą nie na temat :) a tymczasem żegnam się z wami do zobaczenia jutro :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
Abigail Użytkownik
  • Postów: 65
  • Skąd: Gdzieś w Polsce
Dodane dnia 25-02-2009 08:08
Miałam nie zabierać głosu w tej dyskusji, ponieważ nie prowadziłam na forum z Andrzejem Pilipiukiem rozmów, ale nie wytrzymałam :)
Mam pytanie. Dlaczego zwracacie się do Andrzeja Pilipiuka per Pan, a do innych osób nie? Wydawało mi się, że tutaj są ludzie, którzy nie czują parcia na to słowo i do wszystkich zwracamy się na TY. Taka jest zasada przebywania na portalach.

Wiem, że Andrzej Pilipiuk jest pisarzem, który ma na swoim kącie wydanych wiele książek, ale czy to daje mu prawo bycia lepszą osobą ode mnie? Jest moim równolatkiem. Nie przez liczbę napisanych książek oceniamy człowieka, ale poprzez jego zachowanie i wypowiedzi.

Mam kilka swoich zasad i jedną z nich jest to, że dla każdego człowieka mam szacunek, nikogo nie osądzam na podstawie opinii innych ludzi. Sama wyrabiam sobie opinię o ludziach na podstawie ich obserwacji. Andrzeja Pilipiuka nie znałam, ale czytając jego wypowiedzi i zamieszczone teksty, mogłam sobie już stworzyć jakiś portret osobowościowy. Nie jest on pozytywny :(
Nie podobało mi się (przeczytałam to gdzieś tutaj na forum), kiedy Pilipiuk napisał, ze jest lepszy od nas, bo to on ma wydane książki w księgarniach, a nie my. I co z tego? Pytam się kolejny raz, czy to daje prawo bycia zarozumiałym i wywyższania się nad innymi? Cenie Go jako pisarza, bo jest dobry, wie jak się pisze, ale jako człowiek... nie pałam do Niego sympatią. Pisarzem się bywa, a człowiekiem się jest. To zdanie nie jest może napisane poprawną polszczyzną, ale zawiera głęboką myśl.

Andrzej Pilipiuk ma dużo do zaoferowania, mógłby wiele nas nauczyć, ale ogromne znaczenie ma nie tylko wiedza lecz również forma przekazu. Uważam, że nad tym drugim powinien popracować. Czytając teksty, jak powinno się pisać (robiłam to z czystej ciekawości, ponieważ chciałam się czegoś nauczyć) odniosłam wrażenie, że jestem nikim, nie mam zielonego pojęcia o pisaniu i oto wielki znawca pokaże mi jak to robić. Jeżeli się zastosuję do tych wskazówek, to odniosę sukces, jeżeli nie, to nigdy nie będę pisarzem. Nie o to chyba w tym wszystkim chodzi.

Zdaję sobie sprawę, że moją wypowiedzią mogę się narazić niektórym osobom, ale cóż...
Pozostaje pytanie. Lepsza głośna szczerość, czy ciche zakłamanie?
Noc jest obietnicą poranka.
Do góry
Autor
RE: Pożegnanie
mahuss Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 25-02-2009 08:54
Powodzenia. Pisz Pan dalej miliony stron swoich czytadeł, Panie Pilipiuk.
- Knock, knock
- who's there
- It's Raptor Jesus lol
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 25-02-2009 12:42
JA się jeszcze odniosę do forum. Tak szczerze to uważam,że właściwie po kija ono na portalu literackim. jeżeli już, to powinno być bardziej zmarginalizowane.
To byla sietna sprawa ściągnąc na portal człowieka, ktory pisać umie i jest uznany. moze wlaśnie za dużo bylo tego forum, a za mało oceny naszych tekstów. Przynajmniej ja tak bym wolała.
Osobiście nie podobało mi się, że niektózy odczytywali teksty Andrzeja (p. Andrzeja) bez przymrużenia oka i obrażali się za grafomanów, itp.
NIe sądzę, żeby Andrzej chciał nas poniżać czy obrażać. przynajniej ja tak tego nie odbierałam. Smieeszyło mnie natomiast i irytowało wytykanie mu każdej literówy i to tak po chamsku nieraz. PO co to było? Odwet za grafomanów, itp. No, soryy, ale nasze zachowanie niejednokrotnie musiało wypaść żałośnie i śmiesznie nawet.
TYle powiem, ale o tym można byłoby napisać. TYle, że nie ma co rozwlekać dłużej tematu.

Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 25-02-2009 12:54
Wiem, że to nieładnie, ale podpisuję się pod zdaniem milli :) Za dużo tego forum.
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 25-02-2009 13:01
FOrum głownei dotyczyć wlasnie pisania. a jak, a jak nie. itp
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 25-02-2009 13:12
kontynuując ten nędzny offtop... nikt nikomu nie każe siedzieć na forum. ja wpadam rzadko i na chwilkę, a moja dziewczyna często i na długo.
i co z tego? ano nic.

nie zaczynajmy debilnej dyskusji.

a wracając do tematu, to może moderacja ciachnie ten topic? pilipiuk się pożegnał, ludzie go pożegnali, to może skończymy tę szopkę?
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 25-02-2009 13:13
Wcale nie za dużo forum - ja z niego czerpię wiele inspiracji do moich historyjek (tu wielki ukłon w stronę Lunar Birda) oraz się mogę dowiedzieć o formach rozmnażania roślin (tu wielkie dzięki dla SzalonejJulki)

Forum jest potrzebne. No.

Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 25-02-2009 13:18
Cytat:
a moja dziewczyna często i na długo.


o, a któż to? :p możesz zdradzić?



a potem zamknę temat.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pożegnanie
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 25-02-2009 13:24
nie ma własnego konta. bezczelnie na moim siedzi i mi nabija minuty na portalu, przez co wygląda, jakbym stąd nie wychodził i własnego życia nie miał :D

jeśli pojawię się na zlocie w wawie lub kraku, to wezmę ze sobą to cudo :>
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]