Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
Autor
Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 24-02-2009 15:09
Z gory wybaczcie brak polskich liter, poprawie w domu. Probuje napisac prace na psychologie o powyzszym temacie, zeby dostac stypendium, ale materialow w tej mojej bibliotece jest tak malo, ze nawet shorta bym nie napisala. A za tekst w stylu: bo ludzie sa glupi ;), raczej nikt mi nic nie da.
Pytalam o studiujacych psychologie badz biologie (chromosom przestepcy, zaburzenia psychiczne). Moze mi ktos cos podpowiedziec?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-02-2009 15:13
Żadne tam zaburzenia, żadne chromosomy... Najczęściej chodzi o pieniądze.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 24-02-2009 15:17
kugvbuk!!!!!!! Valdens, prosze, nie chodzi o motyw. Ale o powod: co sie dzieje, ze ludzie sa gotowi zabijac za nic?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-02-2009 15:18
Pieniądze, władza, kobiety - myślę, że to powody 99% przestępstw. Władza i pieniądze są oczywiście tylko środkami do celu, a cel - zaimponować kobiecie. :D No może nie tylko kobiecie, bo ogólnie miło jest być ponad kolegami...
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-02-2009 15:27
emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Człowiek to zwierzę przebrane w ciuchy, chwalące się że jest ucywilizowane i "mądre" (chociaż używa tylko kilku procent swojego mózgu - nie z wyboru, po prostu tyle potrafi użyć) a tak naprawdę rządzą nami emocje - miłość, zazdrość, gniew, radość i instynkty - potrzeba snu, jedzenia, wydalania, zaspokojenia seksualnego. A żeby to wszystko zaspokoić to czasem sięga po bardzo "zwierzęce" środki, stąd już niedaleko do zbrodni...:yes:
Do góry
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-02-2009 15:32
no i to, co mówisz qubain bynajmniej nie przekreśla mojej teorii, a raczej ją uzupełnia. :yes: być ponad=przetrwać=zaimponować samicy=przekazać geny
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-02-2009 15:33
zgadza się :yes:
Do góry
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 24-02-2009 15:34
Problem tkwi w umyśle. Na umysł wpływa wiele czynników, m.in. otoczenie. Otoczenie kryminogenne sprzyja rozpoczęciu działalności przestępczej. Dodatkowo, łatwo zobaczyć, że gdyby naleciałości i pęta kulturowe zniknęły, szybko ukazałaby się ludzka natura - instynkty takie, jak chęć dominacji, chęć zdobycia statusu w stadzie, instynkt samozachowawczy, walka o samice - są widoczne mniej lub bardziej wyraźne nawet w codziennym życiu. Tylko całkowite panowanie nad swoim umysłem, może doprowadzić, by takie czynniki się nie pojawiały.

Jeśli chodzi o Biologię - niektórzy mężczyźni posiadają nadmiar męskich hormonów - są wtedy zwykle bardziej prymitywni, bardziej agresywni i skłonni do gwałtownych reakcji.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 24-02-2009 15:53
Jeśli chodzi o Biologię - niektórzy mężczyźni posiadają nadmiar męskich hormonów - są wtedy zwykle bardziej prymitywni, bardziej agresywni i skłonni do gwałtownych reakcji.

Natura obdarzyła mnie duuuuużą ilością hormonów, uprawiałem boks, podnosiłem ciężary, jestem nerwusem, często reaguję impulsywnie.
Spory ze mnie facet ale nie biega po ulicach i nie daje w mordę każdemu kto krzywo na mnie spojrzy.Nie wolno zapominać o wychowaniu!
Najłatwiej i najwygodniej zrzucić wszystko na biologię. Zresztą najwygodniej dać komuś w zęby ( także w przenośni) niż przekonywać.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 24-02-2009 15:56
Cytat:
Nie wolno zapominać o wychowaniu!


O którym nie zapomniałem i wspomniałem wyżej ("otoczenie" ) Ponownie jak o opanowaniu.

Niemniej jednak to jeden z czynników.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-02-2009 15:56
zgadza się - dużą rolę odgrywa w tej kwestii wychowanie:yes:
Do góry
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-02-2009 16:32
Linka, ja Ci polecam książkę "Psychopaci są wśród nas" Roberta. D. Hare :yes: Myślę, że sporo byś się z niej dowiedziała, a jest napisana łatwym i przyjemnym językiem.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 24-02-2009 16:39
Cytat:
Asti napisał/a:
Cytat:
Nie wolno zapominać o wychowaniu!


O którym nie zapomniałem i wspomniałem wyżej ("otoczenie" ) Ponownie jak o opanowaniu.

Niemniej jednak to jeden z czynników.


A to przepraszam, nie zauważyłem tak to jest jak się robi kilka rzeczy na raz.



Nawiedzeni naukowcy już od lat próbują znaleźć geny odpowiedzialne za przestępczość. Tylko że życie to nie bajka (chyba że Andersena) i nie ma tak prostych rozwiązań.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-02-2009 17:30
Dlaczego od razu uzasadnienia psychologiczne?
Wystarczy popatrzeć na te zwykłe przyczyny, jak np.
nieznajomość prawa (myślał, że nielegalny Windows jest ok),
błąd co do znamion wykluczających bezprawność (przekroczenie obrony koniecznej),
z zemsty (Ostatnio u mnie podpalił menel samochód policjantowi, który śmiał interweniować w jego rodzinie),
z tego, że nikt nie zauważy (no to sobie fakturę podrobimy...),
wreszcie dopiero - z psychicznego pomieszania w głowie

o :)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
Arwena Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-02-2009 19:40
Wiele przestępców popełnia przestępstwa dla:
a) pieniędzy
a.1) bo są biedni.
a.2) nie chcą pracować
a.3) nie mają wykształcenia
a.4) nie przyjmują ich do pracy
a.5) są pijani
B) satysfakcji
b.1) są pijani
b.2) są chorzy psychicznie
c) zemsty
c.1) bo mają szuru - buru w głowie
c.2) bo ktoś kiedyś mu to zrobił i chce mu się "odwdzięczyć"
c.3) bo on zabił jego kolegę
c.4) polecam obejrzeć Vabank i Vabank2 gdzie to jest opisane.
Łapać wiosła! Nie mogą uciec:).
Do góry
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 24-02-2009 21:00
Lina_91 może tu sobie poczytaj:

http://www.sciaga.pl/tekst/32266-33-etiologia_przestepczosci

http://www.sciaga.pl/tekst/92879-93-dlaczego_ludzie_popelniaja_przestepstwa
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 24-02-2009 21:44
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:

z tego, że nikt nie zauważy (no to sobie fakturę podrobimy...),


W nawiązaniu do przykładu to bym rozszerzył - z poczucia, ża np. państwo ich dyma, więc dymanie państwa jest usprawiedliwione - wiekszosci przestępst skarbowych by nie było, gdyby prawo było jasne, a państwo nie łupiło gorzej niz mafia.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-02-2009 22:03
jednym z powodów jest to żeby się popisać przed dziewczyną, "sklepię tego łocha żeby pokazać mojej suczce jaki ze mnie kozak" ;) widziałem dziś takiego w tramwaju a dziewczyna była wniebowzięta jakiego herosa ma przy sobie
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 25-02-2009 11:21
Uzasadnienia psychologiczne, bo i stypendium z psychologii. Biologia ewentualnie by podeszla, ale juz sama nie wiem... Tyle ze sie oplaca, bo co najmniej 1000 funciakow moglabym zarobic...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dlaczego ludzie popelniaja przestepstwa?
Takeda Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 25-02-2009 11:46
Poczytaj trochę... Poszukaj... Bo na razie widzę, że popełniasz przestępstwo moralne. Wykorzystać pomysły użytkowników, żeby zgarnąć koło w funtach? A jak ktoś działkę z tego zapragnie? I postanowi zejść na złą ścieżkę, na którą Ty teraz wchodzisz?
Biblioteki nie gryzą... Internet też nie.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]