"Popiełuszko. Wolność jest w nas"
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
"Popiełuszko. Wolność jest w nas"
Tosia9 Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 28-02-2009 23:30
Głośno ostatnio o tym filmie :) Recenzentom nie podoba się uproszczona wersja polskich dziejów, tani sentymentalizm i słaba fabuła (czyli to co zwykle w polskich filmach o historii najnowszej).
A ja uważam, że o polskiej historii trzeba opowiadać w sposób uproszczony, żeby nawet do młodzieży nawet nie zainteresowanej kulturą ta historia trafiła, żeby czuli jakieś powiązanie z miejscem w którym żyją. Ambitne filmy, ukazujące niuanse itp.,są potrzebne, ale dla innego odbiorcy. Więc nie ma co krytykować czegoś, co z założenia nie ma być napoleonką intelektualną, za to że jest tylko biszkoptem :) A jakie są Wasze zdania na ten temat?



*niezainteresowanej
Do góry
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-03-2009 00:13
Brakuje u nas takiego filmu jak "Życie jest piękne" Roberta Begniniego - o dramatycznych wydarzeniach historii w lekkiej formie, w formie uproszczonej ale nie infantylnej (tego filmu raczej nie nazwałbym nieambitnym). Brakuje tym bardziej, że mieliśmy jako naród sporo podobnych przykładów w literaturze.

A "Popiełuszki" jeszcze nie widziałem, stąd tylko do powyższej, ogólnej refleksji ograniczyć się chcę.
Pozdro.
Do góry
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 01-03-2009 00:42
Ja też wypowiem się dopiero po obejrzeniu. :) Przed obejrzeniem krytykują tylko zawodowcy. ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 01-03-2009 01:25
Nie lubię polskich filmów, a jednak te o historii najnowszej oglądam. Katyń, Obława, Inka 1946, Kanał, itp to nie hollywood. Ale nasza historia. Nawet jeśli nie zawsze prawdziwa. Warto oglądnąć, choćby po to, żeby później móc o tym podyskutować.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 01-03-2009 10:15
Znajdź szczegóły różniące te obrazki:

m.onet.pl/_m/2e8c0613824e35044b4eec80e85abcc6,14,1.jpg
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-03-2009 10:50
No wiesz, Jack... ;)

Ja się wybieram w marcu ze szkołą. :) Jak obejrzę, to coś napiszę.
Do góry
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 01-03-2009 13:47
wydaje mi się że historia może być ciekawa ale równie dobrze może całkowicie zawieść oczekiwania jeśli obejrzę powiem więcej a nie wiem czy obejrzę :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-03-2009 13:51
Cytat:
Jack the Nipper napisał/a:
Znajdź szczegóły różniące te obrazki:


Już wiem.
Ten pierwszy ma syrenkę, a ten drugi Astona Martina!
Ten drugi ma babkę, a ten pierwszy celibat!
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 01-03-2009 13:58
No i Craig ma lepsze ciuchy. Ale plakaty rzeczywiście wydają się podobne.
Do góry
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
nod Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 16:00
Widać ewidentnie, że ktoś tu na kimś się wzorował...
Zapraszam do mojego świata:
http://zapisanestronice.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2009 12:12
Stawiam, że twórcy Bonda na Popiełuszce :p

Filmu nie widziałam (było wyjście ze szkołą, kiedy akurat pisałam dyktando, przykre) i jak narazie się na wyjście nie zanosi.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 06-04-2009 12:20
jutro idę w ramach ostatnich rekolekcji szkolnych w moim życiu :) zobaczymy czy film mnie wzruszy, jeśli nie to jest słaby ;) chyba że zaskoczą mnie czymś twórcy, ocenię jutro mniej więcej za 25 godzin :)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2009 17:05
mi się średnio podobało. zresztą, wstawiłem tu nawet swoją recenzję ;)
Do góry
Autor
RE: "Popiełuszko. Wolność jest w nas"
Edith Użytkownik
  • Postów: 260
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 14:46
film mi się podobał, postawa Popiełuszki nie, ale nie o tym tu mowa, warto obejrzeć, z pewnością dobrze oddaje tę postać, polecam
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]